Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω κάπου διάβασα ότι πάει για πριν την πρωτοχρονιά. Εξάλλου αν πρόκειται για το HOME το update δε θα ήταν 2.53 αλλά μάλλον κάτι σε 3.0 φαντάζομαι.

 

LOL! Βασικά, κατά την δική μου άποψη, δεν νομίζω να έχει καμία σχέση το system update με το home.

Ο καιρός θα δείξει :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσύ τα ξέρεις καλύτερα. Εγώ το έχω 2 βδομάδες το σύστημα. :)
Link to comment
Share on other sites

Και γω κάπου διάβασα ότι πάει για πριν την πρωτοχρονιά. Εξάλλου αν πρόκειται για το HOME το update δε θα ήταν 2.53 αλλά μάλλον κάτι σε 3.0 φαντάζομαι.

 

Πάντως το update από 1.9 σε 2.0 ήταν από τα πλέον αδιάφορα. Αν θυμάμαι καλά είχε προσθέσει τα custom themes και τίποτα άλλο αξιόλογο.

 

Anyway, το Home μου δείχνει λίγο σαν χάσιμο χρόνου. Είδατε το trailer του Prince of Persia? :drool:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

PS3 Wireless Keypad to Arrive in December

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/11/ps3-wireless-keypad-278x300.jpg

 

What your PS3 needs is a wireless keypad. Well maybe that’s not exactly what your PS3 needs but it’s definitely coming. The wireless keypad will arrive sometime in the first month of December and it will cost just $49.99. In case you’re scheduling your holiday money to include the keyboard then maybe you will be interested in the multi-purpose twin port AC adapter which will get juice to a DualShock 3, SIXAXIS, Sony Bluetooth and evidently, the new keypad. The adapter will retail for $24,99 and it will be available in December too.

 

http://www.mobilewhack.com/ps3-wireless-keypad-to-arrive-in-december/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είμαι χρήστης του ps3 απο την ημέρα κυκλοφορίας....και μιας και είμαι και στο beta home να σας πω οτι όντος δεν παίζει καμιά σχέση το update του firmware με το home!απλά το κατεβάζεις σαν game απο το psn....πάντος μην ενθουσιάζεσται και τόσο γιατί έτσι όπως το έχω δεί αν δεν έχουν κάποιο update για περισσότερους χώρους τότε δεν νομίζω να βγει σύντομα....δυστηχώ με 3-4 χώρους δεν είδα κάτι το ιδιαίτερο για να βγει προς τα έξω.
Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.. να πώ όμως ότι πριν δεν έχω καταφέρει να διαβάσω όλες τις σελίδες του topic. Πρόκειτε να αποκτήσω το ps3 έκδοση με τα 160gb (και τα 4 παιχνίδα που κατεβάζεις από psn.) .

Θέλω να βάλω και linux πάνω στο ps3 απαραίτητα.

Σε περίπτωση που έχω κατεβάσει αυτά τα παιχνίδια, το backup του ps3 μπορεί να τα σώσει στον εξωτερικό δίσκο, ώστε όταν κάνω φορματ να γίνουν restore? .

Και άλλη μία ερώτηση:

Σε περίπτωση που αγοράσει κάποιος ένα παιχνίδι απο psn, το σώζει δίσκο και γινεται εγκατάσταση.(ελπίζω σωστά ως εδώ τα κατάλαβα) . Αν για οποιοδήποτε λόγο, φορμαριστεί ο δίσκος η crasharει.. μπορείς να καταβάσεις πάλι το συγκεκριμένο παιχνίδι..?

υπάρχει κάποιος τρόπος (χωρις linux) να δει το ps3 samba shares απο win/linux ? ο μόνος τρόπος για να παίξεις ταινίες είναι media server setup σε pc?

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που έχω κατεβάσει αυτά τα παιχνίδια, το backup του ps3 μπορεί να τα σώσει στον εξωτερικό δίσκο, ώστε όταν κάνω φορματ να γίνουν restore? .

Και άλλη μία ερώτηση:

 

Ναι, το back-up σώζει τα πάντα.

 

Σε περίπτωση που αγοράσει κάποιος ένα παιχνίδι απο psn, το σώζει δίσκο και γινεται εγκατάσταση.(ελπίζω σωστά ως εδώ τα κατάλαβα) . Αν για οποιοδήποτε λόγο, φορμαριστεί ο δίσκος η crasharει.. μπορείς να καταβάσεις πάλι το συγκεκριμένο παιχνίδι..?

 

Ναι, μέχρι 5 φορές αν δεν κάνω λάθος.

 

ο μόνος τρόπος για να παίξεις ταινίες είναι media server setup σε pc?

 

Ή να τα αποθηκεύσεις στο σκληρό δίσκο αλλά η υποστήριξη αρχείων video είναι αρκετά περιορισμένη σε σχέση με ένα PC.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

οκ.. σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

2 πραγματακια ακόμα.. με media server setup από την πλευρά του pc θα παίζει και υποτιτλους?

κάποιος που εχει βαλει κάποια έκδοση linux, είναι πλήρως λειτουργική όπως τα pc μας? (ταινίες subs, mp3 κai οτιδιποτε παίζουμε κάτω από linux? To κυριότερο , samba shares?)

Link to comment
Share on other sites

Θα παίζει υπότιτλους αν έχεις εγκατεστημένο το FFDShow στο PC. Για linux δεν ξέρω τίποτα, δεν έχω βάλει.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ελληνικο φορουμ για το pes 2008 me updates omadon ktl?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

...Σε περίπτωση που αγοράσει κάποιος ένα παιχνίδι απο psn, το σώζει δίσκο και γινεται εγκατάσταση.(ελπίζω σωστά ως εδώ τα κατάλαβα) . Αν για οποιοδήποτε λόγο, φορμαριστεί ο δίσκος η crasharει.. μπορείς να καταβάσεις πάλι το συγκεκριμένο παιχνίδι..?..

 

Ναι, μέχρι 5 φορές αν δεν κάνω λάθος.

 

Μέχρι 5 ps3 μπορείς να το κάνεις share. Μέχρι όσες φορές θέλεις μπορείς να το κατεβάσεις στο ίδιο ps3 με το master account φυσικά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες share,εννοεις να το παω σε 5 φιλους μου!??

 

Και αν ναι πως γινετε αυτο,με στικακι?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

αν κ βαζελος σε ευχαριστω γιωργη..

κατι ακομη...αυτοι οι σκληροι κανουν για το πσ3? κ γιατι ο ενας με τα 250 εχει πιο φτηνα απο τον 160αρη? μηπως εχετε υποψιν πιο φτηνους απο αλλου?

http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?HYSKLIROSDISKOSSYNDESH=SATA&category=69981010&catalog=21

εχω καταλαβει πως πρεπει να ειναι sata - 2.5" alla mipos kanei k ata i sata II?

http://acornshop.gr/view_product.php?productid=12985&idcat=8&idsubcat=17&idsubsubcat=-1&key=fc701a09728621b7ff0f24b5a23bb9ae&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

AUTOS POS SAS FAINETE?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Έχει πιο φθηνά αν το αγοράσεις μέσω internet (στα καταστήματα ο 250άρης είναι 109€)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αν κ βαζελος σε ευχαριστω γιωργη..

κατι ακομη...αυτοι οι σκληροι κανουν για το πσ3? κ γιατι ο ενας με τα 250 εχει πιο φτηνα απο τον 160αρη? μηπως εχετε υποψιν πιο φτηνους απο αλλου?

http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?HYSKLIROSDISKOSSYNDESH=SATA&category=69981010&catalog=21

εχω καταλαβει πως πρεπει να ειναι sata - 2.5" alla mipos kanei k ata i sata II?

http://acornshop.gr/view_product.php?productid=12985&idcat=8&idsubcat=17&idsubsubcat=-1&key=fc701a09728621b7ff0f24b5a23bb9ae&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

AUTOS POS SAS FAINETE?

Ο πρωτος ειναι φθηνος μονο μεσω ιντερνετ,ο δευτερος εχει μια λογικη τιμη,ο τριτος ειναι πανακριβος γιατι ειναι solid state(δεν σου χρειαζεται).

Ο αλλος στο δευτερο λινκ ειναι στις 7200 και θα σου ζεσταινεται χωρις λογο αφου το PS3 μεχρι 5400 διαβαζει.

Θεωρω οτι το 250g Samsung ειναι μια χαρα!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες share,εννοεις να το παω σε 5 φιλους μου!??

 

Και αν ναι πως γινετε αυτο,με στικακι?

 

Εκτός από το δικό σου ps3, να το κατεβάσουν και άλλα 4 ps3.

Αυτό γίνεται μόνο εάν τους δώσεις το e-mail και το password του λογαριασμού σου σε αυτούς. Δηλαδή: πηγαίνεις σε έναν φίλο σου, κάνεις sign in στο PSN με τον λογαριασμό σου, πηγαίνεις στην download list σου και από εκεί κατεβάζεις το game που θέλεις χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

Αυτό μπορεί να γίνει μέχρι και 4 ps3 (συν το δικό σου, 5)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Κάποιες beta, λόγω του ότι είναι κλειστές και μπαίνει κάποιος μόνο με REDEEM CODE, υπάρχει ενδεχόμενο εάν γίνουν share, να "φάνε" ban τo account που την έκανε share και τα account's που την έκαναν download.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

χτυπησα εναν 160αρη απο ε-σοπ που ειδα οτι τον βαζουν αρκετοι σε πσ3..αλλη ερωτηση τωρα...αγου θα μου μεινει ο 40αρης σε τι case να τον βαλω ωστε μετα να μεταφερω τα αρχεια του στον νεο σκληρο του πσ3 μεσω usb? για δειτε εδω μια λιστα κ ευχαριστω πολυ...

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%CE%D9%D4%C5%D1%C9%CA%C5%D3+%C8%C7%CA%C5%D3&title=2.5%27%27

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις backup μέσω του PS3 σε έναν άλλο εξωτερικό τα κάνει όλα save. και μετά restore στον νέο δίσκο πάλι μέσω του PS3
Link to comment
Share on other sites

χτυπησα εναν 160αρη απο ε-σοπ που ειδα οτι τον βαζουν αρκετοι σε πσ3..αλλη ερωτηση τωρα...αγου θα μου μεινει ο 40αρης σε τι case να τον βαλω ωστε μετα να μεταφερω τα αρχεια του στον νεο σκληρο του πσ3 μεσω usb? για δειτε εδω μια λιστα κ ευχαριστω πολυ...

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%C5%CE%D9%D4%C5%D1%C9%CA%C5%D3+%C8%C7%CA%C5%D3&title=2.5%27%27

 

Κάνε backup γιατί όταν θα βγάλεις τον σκληρό σου δεν νομίζω να μπορέσεις να δεις ξανά τα αρχεία που έχεις μέσα.

Το case που χρειάζεσαι είναι ένα SATA 2,5". Με 10€ (μπορεί και φθηνότερα) μπορείς να βρεις.

Εάν τον χρησιμοποιήσεις για εξωτερικό και θέλεις να τον "βλέπει" το ps3 σου, πρέπει να τον φορμάρεις σε fat32 και όχι σε ntfs.

Πάντως, όταν τον βγάλεις και τον χρησιμοποιήσεις στο ps3 με usb, δεν θα μπορείς να τον δεις τον δίσκο πριν τον φορμάρεις σε fat32.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Prince of Persia exclusive pre-order pack - Play.com

 

http://images.play.com/covers/5489813x.jpg

 

Πανέμορφο, το τσίμπησα.

 

Επίσης σε δέκα μέρες περίπου θα παιχθούν τα πρώτα trailers των Uncharted 2: Among Thieves και God of War 3. Προς το παρόν βγήκε ένα teaser για το Uncharted 2 που μπορείτε να δείτε εδώ.

 

Αυτά τα 2 τα περιμένω πως και πως, ειδικά το Uncharted. :D

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια και ελκιστικη συσκευασια εχει το Prince of Persia...αληθεια θα εχει σχεση με τα αντιστοιχα που ειχαν βγει για το PC..??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσατε, στο XBM του PS3 σας, επάνω από το PSN έχει εμφανιστεί η επιλογή για το Home. Μπορείτε να το κατεβάσετε :D
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσατε, στο XBM του PS3 σας, επάνω από το PSN έχει εμφανιστεί η επιλογή για το Home. Μπορείτε να το κατεβάσετε :D

 

ήθελες να γράψεις "Μπορείτε να το κατεβάσετε ?", έτσι ? Γιατί εμένα ούτε που να το σκεφτείς... αρχίζει... προσπαθεί... 1%.........2%.... μπαμ και κάτω..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...