Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΧαΧα!!:lol:

Μάλλον έπρεπε να πάει στα funny videos αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα εδώ!

Απολαύστε! --> http://www.loadingreadyrun.com/videos/view/182/Three+PS3s

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΧαΧα!!:lol:

Μάλλον έπρεπε να πάει στα funny videos αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα εδώ!

Απολαύστε! --> http://www.loadingreadyrun.com/videos/view/182/Three+PS3s

 

Τελικά (επειδή δεν το έπιασα) πόσα PS3s έχει ο τύπος;; :confused: :confused:

:p :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς σε αυτό το πολύ ενδιαφέρον και καθόλου εγωκεντρικό βίντεο δεν μας ξεκαθαρίζει πόσα έχει...:lol::lol:
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι ενα πολυ ωραιο και αστειο βιντεακι..

Περα απο την πλακα ομως ποιος εδω μεσα δεν θα ηθελε να εχει ενα playstation 3 μεσα στην τουαλετα (οπως ο τυπος στο βιντεο) την ωρα που κανει την αναγκη του;;; Πραγματικα θα περνουσε πολυ ευχαριστα η ωρα! Εγω παντως αν ειχα τα χρηματα θα εβαζα ενα και στη τουλετα μου..

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις... 1) το PS3 θα παιζει κανονικα dvd-r ταινιουλες???

 

2) με τα παιχνιδια τι θα γινει? θα παιζει αντιγραφες ή θα θελει τσιπαρισμα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις... 1) το PS3 θα παιζει κανονικα dvd-r ταινιουλες???

 

2) με τα παιχνιδια τι θα γινει? θα παιζει αντιγραφες ή θα θελει τσιπαρισμα?

 

ευχαριστω

 

1) Βέβαια...

2) Εννοείται πως δεν παίζει αντιγραμμένα από μόνο του!!

Ακόμα δεν υπάρχει κάτι αξιόπιστο. Λογικά και mod chips θα βγουν κάποια στιγμή.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε η tv μου εχη dvi το ps3 εχη hdmi αν το συνδεσω με ανταπτορα δεν θα εχη ηχο? το dvi μου ηπανε δεν υποστιριζη ηχο σε αυτη τη περιπτοση τη κανω? ευχαρηστω
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε η tv μου εχη dvi το ps3 εχη hdmi αν το συνδεσω με ανταπτορα δεν θα εχη ηχο? το dvi μου ηπανε δεν υποστιριζη ηχο σε αυτη τη περιπτοση τη κανω? ευχαρηστω

 

Ναι, θα χρειαστείς διαφορετικό καλώδιο για τον ήχο αφού το DVI μεταφέρει αποκλειστικά εικόνα. Με το καλώδιο που περιλαμβάνεται στη συσκευασία θα πάρεις στερεοφονικό ήχο από την τηλεόραση (χωρίς να συνδέσεις το ένα από τα τρία - λογικά κίτρινο - που μεταφέρει εικόνα αφού θα την πάρεις από το DVI), ενώ αν θες σύνδεση με home cinema θα χρησιμοποιήσεις την οπτική ψηφιακή έξοδο.

 

Παρεμπιπτώντως διάβασα ότι το PS3 δεν παίζει καθόλου σε DVI χωρίς HDCP, οπότε όσοι έχουν τηλεόραση με τέτοια είσοδο (όπως εγώ :( ) θα πρέπει να χρησιμοποιήσουν την component.

 

Βγήκε και μια πρώτη επίσημη "λίστα" backward compatibility, σε αυτή τη σελίδα.

 

Σύμφωνα με τα στατιστικά στο PS3 παιζουν 1800 περίπου από τους σχεδόν 2500 τίτλους PS2 που κυκλοφόρησαν στην Ευρώπη. Αλλά δεν παίζουν όλοι το ίδιο καλά γι' αυτό υπάρχει ένα σύστημα αξιολόγησης από την ίδια τη Sony. Λέγεται ότι ο αριθμός των συμβατών τίτλων θα αυξηθεί κι άλλο με firmware updates αλλά δεν είναι σαφές αν θα ασχοληθούν να φτιάξουν και τα παιχνίδια με minor ή noticeable issues και κυρίως τα δεύτερα. Ελπίζω να το κάνουν γιατί ανάμεσά τους είναι και κάποιοι πολύ τρανταχτοί τίτλοι όπως τα PES & Need for Speed.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα γινουνε midnight launch events την Παρασκευη στις 12 το πρωι και σε ποια μαγαζια?

 

Επισης ξερετε τι πακετα θα υπαρχουνε οπως πχ του Κωτσοβολου με 799 που περιλαμβανει 1ps3+1sixaxis+2 παιχνιδια?

Link to comment
Share on other sites

marvin tha pareis ps3 thn paraskevh?

 

Δεν έχω ασχοληθεί με προπαραγγελίες αλλά μια βόλτα Παρασκευή ή μάλλον Σάββατο θα την κάνω. Η λίστα με τα ψώνια μου :p περιλαμβάνει PS3, καλώδιο component, Blu-ray remote, Motorstorm και 1-2 Blu-rays από το Amazon.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα γινουνε midnight launch events την Παρασκευη στις 12 το πρωι και σε ποια μαγαζια?

Το μόνο που γνωρίζω είναι για τα Multirama ότι θα έχουν launch parties τα μεσάνυχτα στην Θεσ/νίκη στο κατάστημα της Τσιμισκής και της Ερυθραίας για την Αθήνα αντίστοιχα

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που γνωρίζω είναι για τα Multirama ότι θα έχουν launch parties τα μεσάνυχτα στην Θεσ/νίκη στο κατάστημα της Τσιμισκής και της Ερυθραίας για την Αθήνα αντίστοιχα

 

Δίπλα μου δηλαδή. Αναρωτιέμαι αν μαζεύεται κόσμος στην Ελλάδα σε αυτά τα midnight launches αλλά βαριέμαι υπερβολικά να πάω.

 

Το Multirama της N. Ερυθραίας ανήκει σε franchisee (όπως μου είχαν πει με κρυμμένη απέχθεια στο μαγαζί της Κηφισιάς :p ) και δίπλα στην ταμπέλα του δεξιά - αριστερά γράφει SONY οπότε προφανώς έχουν κάποια στενή συνεργασία. Καμία σχέση πάντως με Sony Centre μέσα, κανονικό Multirama είναι ενώ δεν έχω προσέξει οι πωλητές να σπρώχνουν προϊόντα της Sony ιδιαίτερα.

Αυτό εξηγεί το μεταμεσονύκτιο πάρτυ πάντως.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

1. Εχω ακουσει οτι υποστηρίζει HDMI μόνο 1080p και εαν εχεις TV που βγαζει 720p - δεν κανει downscale, ειναι αληθεια ?:X Οπότε δεν θα εχεις εικονα... (μιλαω μονο για συνδεση HDMI)

 

2. Είναι και HD network player ? Δηλαδή θα μπορει να παίξει HD Movies που εχω (.avi, mpeg, matroska file, etc) στο PC, στην TV μου στα 720p ?:D

 

3. Απλα avi's/mpeg's κλπ θα μπορεί να παίξει από network σε αναλύσεις 720p ?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

1. Εχω ακουσει οτι υποστηρίζει HDMI μόνο 1080p και εαν εχεις TV που βγαζει 720p - δεν κανει downscale, ειναι αληθεια ?:X Οπότε δεν θα εχεις εικονα... (μιλαω μονο για συνδεση HDMI)

 

2. Είναι και HD network player ? Δηλαδή θα μπορει να παίξει HD Movies που εχω (.avi, mpeg, matroska file, etc) στο PC, στην TV μου στα 720p ?:D

 

3. Απλα avi's/mpeg's κλπ θα μπορεί να παίξει από network σε αναλύσεις 720p ?:cry:

 

1. Απ' ό,τι έχω διαβάσει δεν κάνει downscale από 1080i σε 720p. Αν ορίσεις ότι θέλεις να βγάζει 720p δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα, αλλά δύσκολο μου φαίνεται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Bγαζει εικονα και 720p αλλα και 1080p αναλογα πως θα το ρυθμισεις. Τωρα αυτο με το downscale απο 1080ι σε 720p θα λυθει με μελοντικη αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Bγαζει εικονα και 720p αλλα και 1080p αναλογα πως θα το ρυθμισεις. Τωρα αυτο με το downscale απο 1080ι σε 720p θα λυθει με μελοντικη αναβαθμιση.

 

Ναι... οταν βαλουν ενα κανονικο scaler!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχησαν με το δεξι.....Το eu.playstation.com κανει redirect στο αμερικανικο ενω μετα απο δημιουργεια λογαριασμου στο ευρωπαικο playstation network βγαζει μυνημα οτι το playstation store δεν ειναι διαθεσιμο για την χωρα μας :X :chair: :chair:

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Τι την θες κ 'συ την ελληνικη διευθυνση ?? Δεν ξερεις οτι μας εχουν για τον Π#@!# ????:mad: ....

 

Βαλε εκει μια αγγλικη να δουλεψουν και τα store και ολα ....;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Τι την θες κ 'συ την ελληνικη διευθυνση ?? Δεν ξερεις οτι μας εχουν για τον Π#@!# ????:mad: ....

 

Βαλε εκει μια αγγλικη να δουλεψουν και τα store και ολα ....;)

 

Tην εβαλα για να περασω την καρτα να αγοραζω παιχνιδια αλλα tekken αλλα τζιφος μαλλον.Εσενα παιζει tlg με αγγλια?

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή την στιγμή που γράφω τρέμω....:cry: Έχασα το PS3 για κλάσματα του δευτερολέπτου...ούτε 1 δευτερόλεπτο διαφορά...! Ήμουν φυσικά στον διαγωνισμό-παρουσίαση PS3 στο public στον Βόλο... Formula 1 παίξαμε....!
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ εδω στην sony.Εχουμε την πιο ακριβη τιμη στην ευρωπη και δεν εχουμε προσβαση στο playstation store?ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Δηλαδη εαν δεν κανεις μαιμουδια δεν μπορεις να κατεβασεις τα demo ουτε το Grand turismo HD ουτε θα μπορεις να αγοραζεις παιχνιδια μεσα απο το Playstation Sore.Ωραια αντιμετωπιση.

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...