Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re molis pira ena xbox 360 kai thelo na matho an xreiasetai tpt programa giana diabasi katebasmena games

 

εξαρταται πια εκδοση πηρες μπορει να θελει απλα φλασαρισμα το drive η αν ειναι το καινουριο (liteon) αλλαγη με ενα πιο παλιο που φλασαρεται αν ειναι με τον 60αρι τον δισκο τοτε σιγουρα θελει αλλαγη το drive και θα σου παρουν απο 100 - 130Ε αναλογα που θα πεσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα, το ήθελα επί τόπου. Απλά ήθελα να δω αν έχει κυκλοφορήσει στα μαγαζιά, αν το έχει πάρει κανείς.

 

Το πήρα χθες βράδυ. :happy:

Εντυπώσεις αύριο αν προλάβω να ξεκινήσω το single player σήμερα. :shoot:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

kala ego exo elite ,thelei tpt kati akousa gia na kapso dvd kereis kanena forum na deixni pos

 

 

δεν τα γραφεις στα ελληνικα και προσπαθησε να εξηγησεις καλυτερα τι θες γιατι δεν βγαζω νοημα λες οτι εχεις elite και οτι κατι ακουσες κει μετα ζητας να καψεις dvd?:confused:

Link to comment
Share on other sites

enoo oti akousa kati giana grapso dvd me to katebasmeno game mipos re si kses tpt

 

kai exo tin mauri ekdosi tou xbox 360 (120 GB)

Δεν γίνεται στην Elite. Να πας να τα αγοράσεις. Σιγά ;)

Link to comment
Share on other sites

enoo oti akousa kati giana grapso dvd me to katebasmeno game mipos re si kses tpt

 

kai exo tin mauri ekdosi tou xbox 360 (120 GB)

 

ακομη δεν καταλαβαινω τι θες, τι ακουσες? εχεις κατεβασει ενα παιχνιδι και θες να το γραψεις?

η κονσολα ειναι απειραχτη?

Link to comment
Share on other sites

Το Gears 2 είναι εκπληκτικό. Δε νοείται να έχετε Xbox 360 και να μην παίξετε αυτό το παιχνίδι. :happy:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα όσα αποκάλυψε η Microsoft στο MCV, οι πωλήσεις του Xbox 360 έφτασαν τις επτά εκατομμύρια μονάδες στην Ευρώπη. Πιο συγκεκριμένα, από τον Ιούνιο έχουν πουληθεί 2 εκατομμύρια μονάδες, κάτι το οποίο σημαίνει πως η πτώση τιμής του συστήματος τον Σεπτέμβριο έπαιξε καθοριστικό ρόλο σε αυτό. "Πιστεύουμε πως έχουμε πλεονέκτημα έναντι του PS3 στην Γηραιά Ήπειρο. Η δυναμική μας αυτή τη στιγμή είναι φανταστική και τα πηγαίνουμε πραγματικά καλά σε όλες τις αγορές της Ευρώπης. Έχουμε την πεποίθηση πως τα φετινά Χριστούγεννα θα είναι τα καλύτερα στην ιστορία του Xbox" δήλωσε ο David Gosen -αντιπρόεδρος του Xbox Strategic Marketing για την Ευρώπη

 

πηγη:http://www.gameover.gr

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

gnorizei kaneis an mporoume na xrisimopoihsoume to memory upgrate program k emeis apo ellada? http://www.xboxstorageupgrade.com/hh/web/home/hhauthentication.jsp;jsessionid=390D582767B108B9EC4BFEC72161EB36?ssLocale=en_GB
:yinyang:Black, the color of betrayal
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες εβδομαδες η κονσολα δεν μου διαβαζει

αμεσως τους δισκους.

Βαζω ενα παιχνιδι μεσα και υστερα απο λιγο μου λεει "open tray".

Σαν να μην υπαρχει τιποτα.

Ανοιγοκλεινω την θυρα και υστερα απο πολλες προσπαθειες

ακουω τον μαγικο ηχο (βρρρρρρρρρρρρρ :lol: ) και τοτε

τα διαβαζει.

Το θεμα ειναι οτι εχει καταντησει η ολη υποθεση εκνευριστικη. :mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες εβδομαδες η κονσολα δεν μου διαβαζει

αμεσως τους δισκους.

Βαζω ενα παιχνιδι μεσα και υστερα απο λιγο μου λεει "open tray".

Σαν να μην υπαρχει τιποτα.

Ανοιγοκλεινω την θυρα και υστερα απο πολλες προσπαθειες

ακουω τον μαγικο ηχο (βρρρρρρρρρρρρρ :lol: ) και τοτε

τα διαβαζει.

Το θεμα ειναι οτι εχει καταντησει η ολη υποθεση εκνευριστικη. :mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει?:worry:

 

δυσκολία στην ανάγνωση συνήθως σημαίνει βρώμικο λέιζερ. να πας να στο καθαρίσουν

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον?

Δεν το εχω πανω απο 2 μηνες και μου κανει τετοια κολπα?

(Με οχι τρελη χρηση...)

 

Με πεπιεσμενο αερα γινεται???

 

Οι φήμες που θέλουν την Microsoft να προσθέτει με τη μορφή “add-on” Blu-Ray drive στο Xbox 360 πληθαίνουν, παρότι η εταιρεία έχει επανειλλημένως αρνηθεί κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όσο αφορά στα άμεσα σχέδια της. Σύμφωνα με πηγές, οι εταιρείες Toshiba και Samsung συμφώνησαν με την Microsoft για την κατασκευή ενός add-on εξωτερικού Blu-Ray drive με παραπλήσια εμφάνιση με το γνωστό HD DVD drive που κυκλοφόρησε για το Xbox 360.

 

Μια ακόμη συμφωνία με την Lite-On, αφορά στην κατασκευή του εσωτερικού Blu-Ray drive για μια νέα έκδοση του Xbox 360, που η Microsoft σκοπεύει να παρουσιάσει στην έκθεση CES 2009 μαζί με το εξωτερικό Blu-Ray drive. Το κόστος του εξωτερικού Blu-Ray optical drive (add-on) υπολογίζεται στα $150.

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=9845&Itemid=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς πότε κυκλοφορεί στην Ελλάδα το πακέτο ''60GB HDD + headset + 3 months Live''?Αμάν πια,προσπαθώ να βρω έναν σκληρό δίσκο για το ΧΒΟΧ360,περα απο τον 120άρι που κανει 148€ και δεν βρίσκω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς πότε κυκλοφορεί στην Ελλάδα το πακέτο ''60GB HDD + headset + 3 months Live''?Αμάν πια,προσπαθώ να βρω έναν σκληρό δίσκο για το ΧΒΟΧ360,περα απο τον 120άρι που κανει 148€ και δεν βρίσκω τίποτα...

 

αν εχεις τον 20αρι μπορεις να το κανεις 120αρι απλα η εγγυηση του σκληρου παει βολτα.

 

"Αναβάθμιση δίσκου XBOX 360 στα 120 giga" google it ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες εβδομαδες η κονσολα δεν μου διαβαζει

αμεσως τους δισκους.

Βαζω ενα παιχνιδι μεσα και υστερα απο λιγο μου λεει "open tray".

Σαν να μην υπαρχει τιποτα.

Ανοιγοκλεινω την θυρα και υστερα απο πολλες προσπαθειες

ακουω τον μαγικο ηχο (βρρρρρρρρρρρρρ :lol: ) και τοτε

τα διαβαζει.

Το θεμα ειναι οτι εχει καταντησει η ολη υποθεση εκνευριστικη. :mad:

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να φταει?:worry:

 

Γνώμη μου. Να ετοιμάζεσαι για Γερμανία. Το 2ο 360 μου, το έκανε αυτό και κάποια στιγμή πάπαλα, δε διάβαζε τίποτα. Δεν είναι τίποτα τρομερό, παίρνεις τηλέφωνο , έρχεται courier παίρνει το 360, πάει Γερμανία , το ελέγχουν , σου στέλνουν άλλο συνήθως καινούριο , χρέωση δική τους.

 

Μην κάνεις κανένα αστείο και το ανοίξεις και χάσεις την 3ετή εγγύηση αν είσαι ατσιπάριστος και original.

 

Σε μένα τώρα το 360 μου, πολλές φορές δεν ανοίγει το tray αν δεν το "σπρώξω" στην πρόσοψη λίγο με το χέρι. Επειδή σκέφτομαι την αγορά Elite τα Χριστούγεννα και το συγκεκριμένο δουλεύει άψογα κατά τα άλλα , μάλλον θα το κρατήσω για backup.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αμα χαλάσει τι κάνω?

 

To 360 έχει 3 χρόνια εγγύηση. (updated 10 Ιουλίου 2007)

 

Εάν χαλάσει μπορείς να επικοινωνήσεις με τη Microsoft Hellas 211 1206500 αλλά ΚΑΛΥΤΕΡΑ επικοινώνησε με το Microsoft Support στην Αγγλία 00800 44 12 8732 και 00800 44 12 8733 (για ανθρώπους με πρόβλημα ακοής).

 

Να έχεις έτοιμο το serial number της κονσόλας θα το ζητήσουν.

 

Updated 10 Ιουλίου 2007 : Πλέον στο 00800 44 12 8732 υπάρχει υποστήριξη στα Ελληνικά.

 

Εμπειρία προσωπική : Πήρα σήμερα το support (σημειώστε το νούμερο αν ποτέ το χρειαστείτε 00800 44 12 8732 - Αγγλία και να έχετε εύκαιρο το serial number του 360) και με ενημέρωσαν ότι μέσα στις επόμενες 5 εργάσιμες θα έρθει η UPS στη διέυθυνση που έδωσα, θα πάρει το 360 να το πάει στο service center που είναι στη Γερμανία και σε 10 εργάσιμες το αργότερο θα το ξαναέχω σωστό ή θα μου το αντικαταστήσουν.

 

Σε συνέχεια του μηνύματος σήμερα παρέλαβα πριν λίγο το 360 μου από το service, μέσω UPS και πάλι. Τους πήρε 15μέρες όλη η ιστορία.

Αποστολή με UPS Γερμανία - επισκευή - επιστροφή με UPS Ελλάδα.

Χρέωση μηδενική. Αυτά.

 

Σημειώστε ότι μου έστειλαν ολοκαίνουριο 360 και όχι το δικό μου επισκευασμένο.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Πριν επικοινωνήσετε με το support διαβάστε πρώτα προσεκτικά :

 

1. http://support.microsoft.com/kb/907534

2. http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=484726

3. http://www.myxbox.gr/forum/showthread.php?t=3300 link by predatorkill

 

 

From XBOX 360 FAQ

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν ειναι σπασμενο το 360 θελει καθαρισμα (δοκιμασε το), περιπου μια φορα το χρονο γινεται αυτο (εξαρταται και απο το ποσο το χρησιμοποιοεις)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εψαξα αρκετα το forum αλλα δεν εβγαλα ακρη.Εχω το παλιο το ΧΒΟΧ360 και επειδη εχω πλεον μια 46 ιντσων full Hd τηλεοραση θελω να παρω εκδοση με καλωδιο hdmi.Αρχικα σκεφτηκα το elite αλλα ψαχνοντας ειδα οτι βγαινουν και εκδοσεις με λευκο χβοχ360 τα οποια εχουν ενσωματομενη θυρα HDMI.

Προσωπικα δεν με απασχολει ο σκληρος,θα κρατησω το 20αρι που εχω ουτε χειριστηρια ουτε τιποτα.Μονο η HDMI θυρα με απασχολει.Οποτε ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη λυση

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Arcade (αυτή την περίοδο κυκλοφορεί πακέτο μαζί με το Lips - το αντίστοιχο του Singstar για XBOX στα 179€).

 

Το HDMI καλώδιο της MS πάντως είναι κοντά στα 50€ (και φυσικά δεν περιλαμβάνεται στο Arcade)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

παιδες θα ηθελα να ρωτησω κατι, δεν ξερω αν εχει ειπωθει σε προηγουμενες σελιδες αλλα δεν εχω τη χρονικη δυνατοτητα να τις ψαξω μια μια. Γινεται να βαλω καποιο modchip στο 360 και να μην κινδυνευω να μπαναριστω οταν θα μπω στο χβοχ live?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...