Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

Και αυτη τη βδομαδα δεν ηταν πιστος στο θεμα που ειχε προγραμματισει για τα προφυλακτικα. Επαιξε για λιγες ακομα ωρες με το θεμα του Αγρινιου. Ηταν προκληση πραγματικη με μακετα και ολα τα υπολοιπα! Φτανει πια :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σημερα εχουν θεμα με τι ψωμι που τρωμε,ενα αισχος πραγματικα αν ειναι ετσι.

μεχρι και η αλυσιδα <<γρηγορης>> μας ταιζει σκαρτο πραγμα συμφωνα με οσα εδειξαν κι οτι ειπαν.αλυσιδα πολυ γρηγορου φαγητου....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για Γρηγορηδες και Everest γνωριζω πολυ καλα οτι αυτα που βλεπουμε με τα γαντακια και τα τζαμακια ειναι σταχτη στα ματια...Αν ξερατε σε τι συνθηκες μεταφερονται μεχρι εκει...:X

Δεν πειραζει ομως, ας βλεπουμε την θετικη πλευρα παντα, μικροβια=αντισωματα...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kai giati oxi ta EVEREST??

 

καθαροτατα τα υπονοουμενα αφορουσαν την επιχειρηση γρηγορης.χαζος να ηταν κανεις θα το καταλαβαινε.

οχι οτι και τα everest πανε πισω.

οσο για τα γαντακια κι αυτα,ολα μπουρδες ειναι για τα ματια του κοσμου,ξερω κοπελα που δουλευε και ξερω απο πρωτο χερι τι γινεται.

ε ρε ενα στομαχι που θα εχουμε και γενικα μια υγεια.και μετα λενε πως να καταπολεμισουν ασθενειες που σαρωνουν.με κανεναν τροπο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σε μερικές εκπομπές (πχ για τα κινητά) είναι και λίγο "μούσι"

 

Αλλά ρε παιδιά εντομοκτόνο στο ψωμί?

 

Αυτοί οι τύποι αύριο θα βγάλουν πάλι ψωμί? ΕΛΕΟΣ!!!

 

Δηλαδή τι γίνεται? Δεν υπάρχει καμμία σωτηρία? Να πάρω τα βουνά?

 

Δημήτρης

 

P.S. Είναι κανείς εδώ που τρώει ψωμί "Βιέννης" :p

Link to comment
Share on other sites

Κομμενο και το ψωμι παιδια!

Τα παγακια ειναι βρωμικα.

Οι ελιες ειναι μολυσμενες απο κοντινες χωματερες.

Τα ποτα ειναι μπομπες.

Τα τυρια ειναι μουχλιασμενα.

Τα στρωματα ειναι τιγκα στα μικροβια.

Μες την αισιοδοξια ειναι αυτοι οι δημοσιογραφοι!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

....Να πάρω τα βουνά?.....

Ασε καλυτερα .Κατσε εδω γιατι και στα βουνα να πας(και ολοι να παμε δηλαδη),θα πεσει μεγαλη πεινα.Δεν ξερουμε τι και πως τρωγετε.

Ειδαμε αποψε οτι αυτο για το οποιο ποτε δεν ειπαμε και δεν θα πουμε"ουφ,παλι ψωμι θα φαμε σημερα?",το πρωτο ειδος στην διατροφη μας ,ειναι μεσα στην χημεια και στον φερετζε!

Χημικα στο μεγαλωμα του φυτου,χημικα για οσο θα βρισκεται ο σπορος στα σιλο και αγνωστη φυσικα χωρα προελευσης,χημικα προσθετα με τις κανατες,ειτε για να φουσκωσει,ειτε για να παρει χρωμα κλπ.

Ξερει κανεις τι μηχανηματα εχει μεσα ενα παρασκευαστηριο ψωμιου?Ποσα κιλα αλευρι χωραει ενας αναμικτης? Για να ξερουμε δηλαδη και ποσα κιλα ψωμι παραγει ο φουρνος εστω της γειτονιας μας.Ποσο χρονο θελει ο πλαστης της φρατζολας για να της δωσει την μορφη,να το αφησει να φουσκωσει,να ψηθει.Το προψημενο ειναι γεγονος απο καιρο.Απλα δεν το λενε.

Οσο για ελεγχους?Προτιμουν να ανακοινωνουν ψηφοθηρικες προσληψεις 4.650 αγροφυλακων (ασχετα αν λιγοι ασχολουνται με την γη γιατι ειναι ασυμφορο να καλλιεργεις μικρες εκτασεις),παρα να επανδρωσουν πληρως τον ΕΦΕΤ.

Τι μπορει να γινει τελικα μια και ολοι οσοι εμπλεκονται στην αλυσιδα αυτη μας δουλευουν? Μπορει η σημερινη γυναικα του πρωινου καφε και της βολτας στις βιτρινες να στρωσει τον κωλο της και να μαθει να ζημωνει?Θα σωσει αλλωστε την υγεια της,την υγεια της οικογενειας της.Δυστυχως οχι.Με την τσιμπλα στο ματι τρεχει για καφε στην κολλητη μολις ο βαρβαρος ανδρας της φευγει για δουλεια.:D.

Ειχα την τυχη να γευτω ζημωτο ψωμι.Να το παω στον φουρνο της γειτονιας με την πινακωτη.Να το μοιρησω οπως εβγαινε απο τον φουρνο.

Ποσοι γνωριζεται αυτη τη μοιρωδια? Γιατι κακα τα ψεματα τη σημερινη εποχη οταν περναω εξω απο φουρνο στις 8 το πρωι,.....μπλιαχ .

Οσο για κυβερνητικες αποφασεις (οποιασδηποτε κυβερνησης)αλλαγης αυτης της γενικης καραξεφτιλας......το αλλο με τον Τοτο το ξερετε ?

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

σημερα εχουν θεμα με τι ψωμι που τρωμε,ενα αισχος πραγματικα αν ειναι ετσι.

μεχρι και η αλυσιδα <<γρηγορης>> μας ταιζει σκαρτο πραγμα συμφωνα με οσα εδειξαν κι οτι ειπαν.αλυσιδα πολυ γρηγορου φαγητου....

 

Τωρα καταλαβαινω γιατι το ψωμακι ολικης αλεσης ειχε κανονικη γευση και μου φαινοταν περιεργο! :X

 

Εντελως τυχαια στις διαφημισεις την 'επεφτε' η Kenwood για να διαφημισει τον ψηστη ψωμιου :ninja:

 

Ας παρουμε ολοι απο ενα να ησυχασουμε :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρε ελλάδα... ψωμί με κρέας μαζί. Τι άλλο θέλουμε δηλαδή? όχι πείτε

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εντελως τυχαια στις διαφημισεις την 'επεφτε' η Kenwood για να διαφημισει τον ψηστη ψωμιου :ninja:

 

Το παρατήρησα και εγώ , τυχαίο αποκλείεται να ήταν. :worry:

Φωνάζει ο Ευαγγελάτος για το ψωμί και τα παίρνει ο Κυριακού από την Kenwood !

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα για Γρηγορηδες και Everest γνωριζω πολυ καλα οτι αυτα που βλεπουμε με τα γαντακια και τα τζαμακια ειναι σταχτη στα ματια...Αν ξερατε σε τι συνθηκες μεταφερονται μεχρι εκει...:X

Δεν πειραζει ομως, ας βλεπουμε την θετικη πλευρα παντα, μικροβια=αντισωματα...:p

 

καθαροτατα τα υπονοουμενα αφορουσαν την επιχειρηση γρηγορης.χαζος να ηταν κανεις θα το καταλαβαινε.

οχι οτι και τα everest πανε πισω.

οσο για τα γαντακια κι αυτα,ολα μπουρδες ειναι για τα ματια του κοσμου,ξερω κοπελα που δουλευε και ξερω απο πρωτο χερι τι γινεται.

ε ρε ενα στομαχι που θα εχουμε και γενικα μια υγεια.και μετα λενε πως να καταπολεμισουν ασθενειες που σαρωνουν.με κανεναν τροπο.

 

Θα διαμαρτυρηθω στον ΟΣΕ να τους πεταξουν εξω απο τα τρενα... Εως τοτε δε θα ξαναφαω απο τους βρωμιαρηδες! Ειπαν κατι και για τα αναψυκτικα/καφε? :p

Link to comment
Share on other sites

Ειπαν κατι και για τα αναψυκτικα/καφε? :p

Δεν χρειαζετε να σου πουνε.Απο μονος σου κοψε τον φραπε που πινεις εξω.Σωσε το στομαχι σου.Κυκλοφορει και συσκευασια που ξεγελα το ματι γιατι ειναι αυτη που ξερουμε,αλλα ευτυχως αναγραφει για ποιες χωρες προοριζετε.Αν σου κατσει ενα τετοιο κουτι στο χερι,θα νομιζεις οτι επιασες χειροβομβιδα:lol: διαβαζοντας τις χωρες! Οχι δεν θα το βρεις στα ραφια super market.Απλα η παραγγελια γινετε απο τα καταστηματα στους αναλογους προμηθευτες.Βλεπεις τους κοστιζει πιο φθηνα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα και εγώ , τυχαίο αποκλείεται να ήταν. :worry:

Φωνάζει ο Ευαγγελάτος για το ψωμί και τα παίρνει ο Κυριακού από την Kenwood !

 

E...αυτό είναι το πιο εύκολο να γίνει ρε συ! Αφού ήταν γνωστό ότι θα γίνει εκπομπή για το ψωμί, αγόρασε η εταιρεία διαφημιστικό χρόνο για να διαφιμήσει την ψωμιέρα της! Όπως και στα περιοδικά όπου βλέπουμε ένα αφιέρωμα για την ακμή και ακριβώς δίπλα βλέπουμε να διαφημίζεται ένα σαπούνι κατά της ακμής! Δεν είναι αθέμιτο αυτό..είναι κανόνες της διαφημιστικής αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

παντωσ αυτο που εχω να πω εγω απο εμπειρια μου απο την εκπομπη την συγκεκριμενη που εκανε για το "βαμβακι" ηταν ολα ψεματα. δεν θα σασ κουρασω θα σασ πω μερικα πραγματα. καταρχην απο συζητησεισ που εδειξε στην συγκεκριμενη εκπομπη εκοψε και εραψε οτι ηθελε για να φαινεται οτι υπαρχει κακο, φυσικα δεν ηταν συνεντευξη απλα εμφανιστηκαν στην εταιρεια ωσ πελατεσ και οι ερωτησεισ που γινοντουσαν ηταν τετοιεσ ετσι ωστε να μπορουν μετα να μονταρουν. οταν πηγαν το δειγμα στον ΕΟΦ για ελεγξει το βαμβακι, ο ΕΟΦ τουσ ειπε οτι δεν μπορω να κανω αναλυση γιατι το σακουλακι ειναι ανοιγμενο και το πηγαν για ελεγχο αλλου, ουτε και ξερω που. ο ΕΟΦ κατα την διαρκει τησ εκπομπησ επαιρνε τηλ για να επικυρωσει για τον μη ελεγχο απο αυτον για το συγκεκριμνο δειγμα.

η αποψη μου ειναι οτι ειναι απατη τα περισσοτερα που βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

E...αυτό είναι το πιο εύκολο να γίνει ρε συ! Αφού ήταν γνωστό ότι θα γίνει εκπομπή για το ψωμί, αγόρασε η εταιρεία διαφημιστικό χρόνο για να διαφιμήσει την ψωμιέρα της! Όπως και στα περιοδικά όπου βλέπουμε ένα αφιέρωμα για την ακμή και ακριβώς δίπλα βλέπουμε να διαφημίζεται ένα σαπούνι κατά της ακμής! Δεν είναι αθέμιτο αυτό..είναι κανόνες της διαφημιστικής αγοράς!

 

Φυσικά και είναι κανόνας διαφημιστικής αγορας και το θέμα είναι ότι η διαφήμιση δεν έπεσε τσαμπα! Με τέτοια χάλια την ψωμιέρα τη χρειαζόμαστε!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά.... βλέπετε καθόλου την εκπομπή?... Εντάξει , τα ξέραμε πάνω κάτω για τα κρέατα, αλλά τώρα που τα είδα και με οπτικό υλικό μου έρχεται να http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/puke.gif

Από αύριο μόνο χορταράκι και λοιπά ζαρζαβατικά... έστω , μέχρι να βγάλει και ανάλογη εκπομπή που θα μας κάνει να τα κόψουμε και αυτά :(

Καλό και το νεράκι....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.... βλέπετε καθόλου την εκπομπή?... Εντάξει , τα ξέραμε πάνω κάτω για τα κρέατα, αλλά τώρα που τα είδα και με οπτικό υλικό μου έρχεται να http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/puke.gif

Από αύριο μόνο χορταράκι και λοιπά ζαρζαβατικά... έστω , μέχρι να βγάλει και ανάλογη εκπομπή που θα μας κάνει να τα κόψουμε και αυτά :(

Καλό και το νεράκι....

Οχι αγαπητε μου...Τα ζαρζαβατικα ειναι μολυσμενα απο κοντινες χωματερες και φυτοφαρμακα, σκετο νερακι...κι αυτο απ'την βρυση γιατι στα εμφιαλωμενα κατι ειχαν βρει παλιοτερα θυμαμαι...Θα πεθανεις απ'την πεινα καλε!

 

Το ειδα κι εγω λιγο σημερα, στην αρχη ελεγε μαλιστα για τα ντοπια και τα εισαγομενα...Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να θεωρουμε κακα τα εισαγομενα, ισα ισα ειναι και ποιο φτηνα, αλλα βεβαια εχουμε κι αυτον τον σοβινισμο που μας κυριευει ακομα και στην επιλογη μπριζολακιων...:rolleyes: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι αγαπητε μου...Τα ζαρζαβατικα ειναι μολυσμενα απο κοντινες χωματερες και φυτοφαρμακα, σκετο νερακι...κι αυτο απ'την βρυση γιατι στα εμφιαλωμενα κατι ειχαν βρει παλιοτερα θυμαμαι...Θα πεθανεις απ'την πεινα καλε!

 

Το ειδα κι εγω λιγο σημερα, στην αρχη ελεγε μαλιστα για τα ντοπια και τα εισαγομενα...Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να θεωρουμε κακα τα εισαγομενα, ισα ισα ειναι και ποιο φτηνα, αλλα βεβαια εχουμε κι αυτον τον σοβινισμο που μας κυριευει ακομα και στην επιλογη μπριζολακιων...:rolleyes: :p

 

Όπως τα λες είναι... στο τέλος μόνο νεράκι θα πίνουμε και αυτό , αφού το απολυμάνουμε! :(

Όσοι από την άλλη θέλουν κρεατάκι , ας το ξεχάσουν καλύτερα... μπορούν πιο υγιεινά να κάνουν αυτό που τόσα χρόνια, τόσο ωραία κάνουν.... να "φάνε" τον συνάνθρωπό τους!

Sofi.... φαίνεσαι "νόστιμο" κοριτσάκι :food: http://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/naughty.gif

Πέρα από την πλάκα όμως , η κατάσταση όσο πάει και χειροτερεύει και είναι στο χέρι μας να κάνουμε κάτι ... Αλλά και αυτός ο Ευαγγελάτος ρε παιδί μου , θα μας κάνει να πάρουμε τα βουνά!

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 2-3 περιστατικά που δείχνει ο ακατανόμαστος εσείς πιστεύετε οτι παντού έτσι είναι; Εγώ θα συνεχίσω να τρώω το κρεατάκι μου απο τον κρεωπόλη μας ό,τι και να λέτε. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τα 2-3 περιστατικά που δείχνει ο ακατανόμαστος εσείς πιστεύετε οτι παντού έτσι είναι; Εγώ θα συνεχίσω να τρώω το κρεατάκι μου απο τον κρεωπόλη μας ό,τι και να λέτε. :)

 

Πολύ σωστά.

Είπε και ο ίδιος πως δε βαφτίζουν όλοι ελληνικό το εισαγόμενο κρέας. Ο Ευαγγελάτος απλά δημοσιεύει τις περιπτώσεις όπου έχει εντοπίσει αποδεδειγμένα παρανομίες.

Με αυτόν τον τρόπο ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό,αλλά και προκαλεί μία γενικότερη κινητοποίηση των αρμόδιων φορέων.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα 2-3 περιστατικά που δείχνει ο ακατανόμαστος εσείς πιστεύετε οτι παντού έτσι είναι; Εγώ θα συνεχίσω να τρώω το κρεατάκι μου απο τον κρεωπόλη μας ό,τι και να λέτε. :)

 

Πολύ σωστά.

Είπε και ο ίδιος πως δε βαφτίζουν όλοι ελληνικό το εισαγόμενο κρέας. Ο Ευαγγελάτος απλά δημοσιεύει τις περιπτώσεις όπου έχει εντοπίσει αποδεδειγμένα παρανομίες.

Με αυτόν τον τρόπο ενημερώνει το καταναλωτικό κοινό,αλλά και προκαλεί μία γενικότερη κινητοποίηση των αρμόδιων φορέων.

 

Προφανώς δεν είδατε την εκπομπή .... έδειξε 17 διαφορετικά κρεοπωλεία της Αθήνας και μερικούς που είχαν "πειραγμένες "ζυγαριές" (και όλα αυτά φυσικά με αποδείξεις για τους δύσπιστους). Αν το 17 σας φαίνεται μια σταγόνα στον ωκεανό και αν θεωρείτε τον κρεοπώλη σας φιλαράκι σας- είχε έναν χθες που έπαιρνε χρόνια χρόνια από τον "καλό" του και έμπιστο φίλο butcher , αλλά φυσικά χθες ....όταν είδε το βίντεο, τον γνώρισε μιας και είχε 3 δάχτυλα στο ένα χέρι και πήρε τηλ. ο άνθρωπος και ήταν τρελαμένος!

Με λίγα λόγια κύριοι ... καλή σας όρεξη!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είδατε την εκπομπή .... έδειξε 17 διαφορετικά κρεοπωλεία της Αθήνας και μερικούς που είχαν "πειραγμένες "ζυγαριές" (και όλα αυτά φυσικά με αποδείξεις για τους δύσπιστους). Αν το 17 σας φαίνεται μια σταγόνα στον ωκεανό και αν θεωρείτε τον κρεοπώλη σας φιλαράκι σας- είχε έναν χθες που έπαιρνε χρόνια χρόνια από τον "καλό" του και έμπιστο φίλο butcher , αλλά φυσικά χθες ....όταν είδε το βίντεο, τον γνώρισε μιας και είχε 3 δάχτυλα στο ένα χέρι και πήρε τηλ. ο άνθρωπος και ήταν τρελαμένος!

Με λίγα λόγια κύριοι ... καλή σας όρεξη!

 

Παρακολούθησα την εκπομπή μέχρι το διαφημιστικό διάλειμμα στη 1.00π.μ περίπου.

Δεν έγραψα κάτι αντίθετο από όλα τα παραπάνω. Ωστόσο,για 8 κρεοπωλεία δεν έγινε λόγος; Είσαι σίγουρος πως ήταν 17;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...