Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε την εκπομπη σε torrent?Ας ειναι και private!

 

Μαζοχιστής είσαι;

Link to comment
Share on other sites

re paidia stin ekpompi omws pige ston ypourgo ena nokia 3410... k omws katafere na ypoklepsei tin sinomilia....

 

Για σκεψου ομως οτι το τηλεφωνο μπορει να ηταν ανοιχτο και να ειχαν αποσυνδεσει την οθονη!

Σκεψου επισης οτι θα μπορουσαν να βαλουν αυτοματη απαντηση..

 

Εχουν αναφερθει αυτα τα πραγματα οποτε κανε ενα κοπο να διαβασεις και μερικες σελιδες πισω!

Link to comment
Share on other sites

Μαζοχιστής είσαι;

 

Δεν ειδα ολοκληρη την εκπομπη ωστε να βγαλω ενα ολοκληρωμενο συμπερασμα..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και 10 λεπτά αν δεις από την συγκεκριμένη εκπομπή, για οποιοδήποτε θέμα, είναι πολλά. Φτάνουν για να βγάλεις συμπέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού το ξες γιατί δεν το λές?

Για πες μας ποιό είναι το νομιμότατο πρόγραμμα που στέλνει sms χωρίς να το καταλάβει ο κάτωχος του τηλεφώνου.

Εφόσον αποδέχεσαι τους όρους χρήσης, το πρόγραμμα έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει εφ'όσον σε προειδοποίησε. Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες και θα βρείς το πρόγραμμα που ψάχνεις.

Σαν τον άλλον, panosz75, "Εγώ "την είπα" στους ξερόλες." ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ. . Όσο γι αυτά που αναφέρεις στο edit σου, δεν είπε κανείς οτι τα κινητά δεν μπορούν να κατασκοπευτούν. Είπαν τεκμηριωμένα οτι ο Ευαγγελάτος είπε μπούρδες και μόνο εσύ και κανα δυο ακόμα διαφωνήσατε. Αν θέλουν να σε παρακολουθήσουν δεν θα ασχοληθούν με το symbian σου, θα ασχοληθούν με την εταιρία κινητήτης σου

Link to comment
Share on other sites

Όπως μπορεί κάποιος να υποθέσει ότι μπορεί το 3410 που χρησιμοποιούσαν να είχε αποσυνδεμένη την οθόνη, όπως επίσης μπορεί και να είχε ενεργοποιημένη την αυτόματη απάντηση (αυτή η δυνατότητα κανονικά δεν ενεργοποιείται μόνο για χρήση με handsfree??? ;) Εγώ δεν είδα να υπάρχει handsfree συνδεδεμένο...), με την ίδια λογική κι εγώ επιμένω στα όσα ανέφερα λίγα post πιο πριν περί πιθανότητας εγγενούς δυνατότητας υποκλοπής από όλες τις συσκευές κινητών...

 

Υ.Γ.: Πάντως να τονίσω ότι είμαι ιδιαίτερα περήφανος :X και απέραντα συγκινημένος :cry: που postάρω στο ίδιο thread στο οποίο ορισμένοι από τους συνομιλητές μου είναι άριστοι γνώστες της σύγχρονης ηλεκτρονικής τεχνολογίας και των τηλεπικοινωνιών...:wacko:

Με το δίκιο μου λοιπόν μιλώ για ξερόλες...

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και 10 λεπτά αν δεις από την συγκεκριμένη εκπομπή, για οποιοδήποτε θέμα, είναι πολλά. Φτάνουν για να βγάλεις συμπέρασμα.

 

Συμφωνω οτι ηταν μια εκπομπη παρατραβηγμενη και καταλληλα φτιαγμενη ωστε να πιανει νουμερα, αλλα εκτος αυτου ηταν καλεσμενοι ανθρωποι που υποτειθεται οτι πηγαν για να εκθεσουν τις αποψεις τουσ ωσ γνωστες του θεματος.. Πολυ θα ηθελα να δω τι συμπερασμα βγαλαν αυτοι στο τελος..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ηταν μια εκπομπη παρατραβηγμενη και καταλληλα φτιαγμενη ωστε να πιανει νουμερα, αλλα εκτος αυτου ηταν καλεσμενοι ανθρωποι που υποτειθεται οτι πηγαν για να εκθεσουν τις αποψεις τουσ ωσ γνωστες του θεματος.. Πολυ θα ηθελα να δω τι συμπερασμα βγαλαν αυτοι στο τελος..

το θέμα δεν είναι τι συμπέρασμα έβγαλαν, το θέμα είναι αν μας το είπαν το συμπέρασμά τους

Link to comment
Share on other sites

(αυτή η δυνατότητα κανονικά δεν ενεργοποιείται μόνο για χρήση με handsfree??? ;) Εγώ δεν είδα να υπάρχει handsfree συνδεδεμένο...)

 

Με μια εσωτερικη γειωση λυνουν και αυτο το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι ηταν μια εκπομπη παρατραβηγμενη και καταλληλα φτιαγμενη ωστε να πιανει νουμερα, αλλα εκτος αυτου ηταν καλεσμενοι ανθρωποι που υποτειθεται οτι πηγαν για να εκθεσουν τις αποψεις τουσ ωσ γνωστες του θεματος.. Πολυ θα ηθελα να δω τι συμπερασμα βγαλαν αυτοι στο τελος..

 

Για ποιυς ειδικούς μιλάς??? Αυτούς που ορισμένοι εδώ μέσα απαξίωσαν λόγω της ηλικίας τους και μόνο??? Δηλαδή οι γνώσεις της σύγχρονης τεχνολογίας είναι αποκλειστικό προνόμιο των νεαρών "τεχνοφρικάδων"??? Ήμαρτον... :wacko:

 

 

Edit:

Το θέμα έχει παρατραβήξει πλέον.

Μετονομάστε το thread σε "οι Αντι-Ευαγγελάτοι" να ξέρουμε τι θα πούμε πριν ...τολμήσουμε να postάρουμε, ή καλύτερα να βλέπουμε το όνομα του thread και να μην μπαίνουμε καθόλου... :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα έχει παρατραβήξει πλέον.

Μετονομάστε το thread σε "οι Αντι-Ευαγγελάτοι" να ξέρουμε τι θα πούμε πριν ...τολμήσουμε να postάρουμε, ή καλύτερα να βλέπουμε το όνομα του thread και να μην μπαίνουμε καθόλου... :X

 

Είσαι πρόεδρος του συλλόγου υπεράσπισης του Μέγα Ευαγγελάτου;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την καινουργια εκπομπή έχει πολύ γέλιο ή προηγούμενη είναι απλά τίποτα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιυς ειδικούς μιλάς??? Αυτούς που ορισμένοι εδώ μέσα απαξίωσαν λόγω της ηλικίας τους και μόνο??? Δηλαδή οι γνώσεις της σύγχρονης τεχνολογίας είναι αποκλειστικό προνόμιο των νεαρών "τεχνοφρικάδων"??? Ήμαρτον... :wacko:

 

 

Edit:

Το θέμα έχει παρατραβήξει πλέον.

Μετονομάστε το thread σε "οι Αντι-Ευαγγελάτοι" να ξέρουμε τι θα πούμε πριν ...τολμήσουμε να postάρουμε, ή καλύτερα να βλέπουμε το όνομα του thread και να μην μπαίνουμε καθόλου... :X

Συγνώμη, αλλά ενώ μίλησαν παιδιά με στοιχεία και συγκεκριμένες ενστάσεις για την εκπομπή του Ευαγγελάτου, εσύ επιμένει να ειρωνεύεσαι τους πάντες και να υπερασπίζεσαι τον Ευαγγελάτο σα να είσαι ανιψάκι του.

 

Βρίσκω τη στάση σου απαράδεκτη.

 

Εντίτ: Κι αν νομίζεις ότι είμαι κανένας πολέμιος του Ευαγγελάτου ή ότι έχω κάποιο συμφέρον να τον κατηγορήσω, σε παρακαλώ να ανατρέξεις στα περσινά μου ποστ σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιυς ειδικούς μιλάς??? Αυτούς που ορισμένοι εδώ μέσα απαξίωσαν λόγω της ηλικίας τους και μόνο??? Δηλαδή οι γνώσεις της σύγχρονης τεχνολογίας είναι αποκλειστικό προνόμιο των νεαρών "τεχνοφρικάδων"??? Ήμαρτον... :wacko:

 

 

Edit:

Το θέμα έχει παρατραβήξει πλέον.

Μετονομάστε το thread σε "οι Αντι-Ευαγγελάτοι" να ξέρουμε τι θα πούμε πριν ...τολμήσουμε να postάρουμε, ή καλύτερα να βλέπουμε το όνομα του thread και να μην μπαίνουμε καθόλου... :X

 

Εισαι λαθος σε αυτο!Προσωπικα μιλοντας τους καλεσμενους δεν τους ηξερα αλλα και αυτοι οσο καταρτισμενοι και να ηταν, δεν ανοιξαν το ριμαδι τους να αντιλογισουν στα απιστευτα πραγματα που ελεγε ο παρουσιαστης!

Ειναι λογικο να ΤΟΝΙΖΕΙ συνεχως οτι ο ιος μπορει να σταλει και μεσω SMS??

Για μενα 1000 φορες να καλουσαν εναν Mod δικο μας, του myphone!

Αλλα ηξεραν οτι αμα καλουσαν ανθρωπους γνωστες της πραγματικοτητας, εντελει δεν θα εβγαινε η εκπομπη!!

Δεν ξερω αν οι καλεσμενοι ηταν "μιλημενοι" αλλα για μενα δεν δικαιολογουνται!

 

Δείτε την καινουργια εκπομπή έχει πολύ γέλιο ή προηγούμενη είναι απλά τίποτα.......

 

Εννοεις την εκπομπη της επομενης Τεταρτης?

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχετε τον θεό σας μου φαίνετε.

Σταματήστε να μαλώνετε για κάτι που κάποιοι το βλέπουν και γελάνε και κάποιοι άλλοι του δίνουν σημασία και γελάνε οι υπόλοιποι μαζί τους. Είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ότι θέλει για κάποιον που έχει την δυνατότητα να βγαίνει σε εκπομπή δημόσια και να λέει ότι του "κατέβει", στο κάτω κάτω δεν βγήκαν να τον κράξουν κάποιοι που έχουν και συμφέρον για να το κάνουν και που στην ουσία τους πλήτει άμεσα με αυτά που λέει, καθόμαστε και τσακωνόμαστε "εμείς"??

 

ΗΜΑΡΤΟΝ.............

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δικαίωμα του καθενός να πιστεύει ότι θέλει για κάποιον που έχει την δυνατότητα να βγαίνει σε εκπομπή δημόσια και να λέει ότι του "κατέβει".

 

Eδω εισαι λαθος!

Ο καθενας που βγαινει στην τηλεοραση ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΤΑΙ και δεν μπορει να λεει ΑΣΑΦΕΙΕΣ και ΨΕΥΔΗ!!Σε καμια περιπτωση δεν ειναι δικαιωμα του καθε παρουσιαστη να λεει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ!Δεν επιτρεπεται ουτε να προσβαλει ουτε να παραπληροφορει!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έχω δίκαιο και πολύ μεγάλο μάλιστα διαφορετικά κύριοι σαν τον εν λόγω δεν θα είχαν τέτοια "απήχηση". Δεν λέω ότι έχεις άδικο αλλά μάλλον δεν μιλάς για την Ελλάδα φαντάζομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι σκοτωνεστε ;) ...λετε να παρακολουθουν το τηλ. σας και να το εχουν εφοδιασει με "μαγικη" μπαταρια ωστε να κραταει τοσες μερες;

 

Η να παρακολουθουν τις κλησεις σας χωρις να υπαρχει εκπομπη και ληψη ηλεκτρομαγνητικων κυματων...για βαλτε το τηλ. σας μπροστα απο μια οθονη CRT ή ενα ηχειο οταν κανετε μια κληση και πειτε μου αν γινεται το ιδιο οταν δεν κανετε ή δεν στελνετε/λαμβανετε sms.

Moνο οταν γινεται αναζητηση απο το δικτυο συμβαινει "απο μονο του".

 

Οχι, δεν λεω οτι δεν ειναι δυνατον να σας παρακολουθουν αλλα οτι δεν ειναι δυνατον να σας παρακολουθουν χωρις προσβαση στον παροχο σας (εκτος κι αν καποιο φιλαρακι εβαλε καμια εφαρμογουλα στο symbian να σας κανει πλακα και δεν το πηρατε πρεφα).

 

Διαφορετικα το μονο σεναριο που "παιζει" ειναι να γνωριζουν σε ποια περιοχη βρισκεστε και να αρχισουν να "σκαναρουν" με ειδικο εξοπλισμο ωστε να υποκλεψουν τη συνομιλια σας (με τον εξοπλισμο να φαινεται σαν βαση-τα εχουμε ξαναπει αυτα και αλλου, πριν τον Ευαγγελατο!)

 

Εκτος αν πηγατε και αγορασατε απο εκεινα τα προπολεμικα nokia που ειναι φορτωμενα με ειδικο λογισμικο παρακολουθησης και τα πουλανε για να παρακολουθουν τις απιστιες των συζυγων οι κεραταδες/κερατουδες :p :p

 

Αμαν πια με τις "συνομωσιες" γυρω απο το symbian :p

Γιναμε θυματα του Ευαγγελατου :hypno: :whip:

Link to comment
Share on other sites

Οι γιαγιάδες που βλέπουν όμως τον εισαγγελάτο τα ξέρουν αυτά; Θα καταλάβουν αν προσπαθήσουμε να τους εξηγήσουμε; :/
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου έχω δίκαιο και πολύ μεγάλο μάλιστα διαφορετικά κύριοι σαν τον εν λόγω δεν θα είχαν τέτοια "απήχηση". Δεν λέω ότι έχεις άδικο αλλά μάλλον δεν μιλάς για την Ελλάδα φαντάζομαι.

 

Δεν κοιταω να δω τι γινεται πρακτικα αλλα στη θεωρια και τι λεει το πρωτοκολλο!

Αμα αρχισουμε να μιλαμε τι γινεται και τι εφαρμοζεται στην Ελλαδα..(Δεν χρειαζεται να συνεχισω!)

Δεν μπορει ο καθε ΑΣΧΕΤΟΣ η ο καθε ΣΠΙΟΥΝΟΣ(:p ) να σπερνει την ανησιχια!

 

Εν τελει, το προβλημα ειναι βαθυτερο και δεν εχει να κανει αποκλειστικα με τον Ευαγγελατο απλα τωρα δωθηκε η αφορμη!

 

Ελπιζω να κανει και αλλη εκπομπη με το ιδιο θεμα με πιο "εγκεκριμενους" καλεσμενους ωστε να αποκατασταθει η ταξη και η παραπληροφορηση.Ειδαλλος ελπιζω σε προστημο(Μπααα!)

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι δεν ισχύουν όλα αυτά που αναφέρθηκαν στην εκπομπή του Ευαγγελάτου και είναι ασύστολα ψεύδη και ανακρίβειες. Έστω επίσης ότι οι "ειδικοί" που παρίσταντο ήταν ή άσχετοι ή "μιλημένοι".

Ας υποθέσουμε επίσης ότι αυτό το κλίμα υποκλοπο-φοβίας που καλλιεργεί η εκπομπή θα ανάγκαζε τον κάθε φοβισμένο πλέον και ταυτόχρονα τεχνικά ακατάρτιστο μέσο χρήστη (ο οποίος δεν ξέρει την αλήθεια και σπεύδει να πιστέψει τον Ευαγγελάτο και την εκπομπή του) να ωθείται έστω και υποσυνείδητα να μειώσει τα τηλεφωνήματα που κάνει (με το σκεπτικό ότι αυτά θα παρακολουθούνταν), προσανατολιζόμενος να κάνει τις "απόρρητες" συνομιλίες του δια ζώσης, χωρίς τη χρήση κινητού τηλεφώνου. Αυτό αμέσως-αμέσως θα μείωνε, έστω και όχι τόσο αισθητά, αλλά πάντως σε μετρήσιμο επίπεδο, την συχνότητα συνδιαλέξεων, όχι όλων των χρηστών, αλλά των χρηστών που ανήκουν στην πιο πάνω περιγραφόμενη κατηγορία.

 

Αφού λοιπόν η εκπομπή του Ευαγγελάτου προκαλεί φοβία στους μη γνώστες χρήστες της κινητής τηλεφωνίας (οι οποίοι είναι σαφώς περισσότεροι από τους καταρτισμένους) και επομένως οικονομική ζημία στις εταιρίες κινητής, πώς και αυτές δεν έχουν αντιδράσει μέχρι τώρα, μιας και όλα αυτά είναι ψέμματα και οι ασύρματες τηλεπικοινωνίες στη χώρα μας είναι τόσο ασφαλείς???....:X

 

Εγώ προσωπικά θα έβρισκα πρόχειρα 3 εξηγήσεις στο πιο πάνω ερώτημα:

1ον: Δεν έχουν αντιδράσει ακόμα, αλλά θα το κάνουν πολύ σύντομα. Αυτό μένει να το δούμε.

2ον: Τα όσα ειπώθηκαν στην εκπομπή δεν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα, επομένως τι να βγουν να πουν, να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα???

3ον: Τα όσα ειπώθηκαν μπορεί να είναι ανακριβή, αλλά δεν είχαν μεγάλη απήχηση στον κόσμο, λόγω ίσως της μειωμένης θεαματικότητας της εκπομπής. Σε αυτή την περίπτωση, η εκπομπή δεν έκανε ζημιά, αφού εν ολίγοις, μόνοι τους τα είπανε, μόνοι τους τα ακούσανε. Άρα προς το η φασαρία, δε θα είναι η πρώτη φορά που θα λέγονται ανακρίβειες από τα ΜΜΕ. Επομένως τσάμπα τσακωνόμαστε εδώ μέσα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι δεν ισχύουν όλα αυτά που αναφέρθηκαν στην εκπομπή του Ευαγγελάτου και είναι ασύστολα ψεύδη και ανακρίβειες. Έστω επίσης ότι οι "ειδικοί" που παρίσταντο ήταν ή άσχετοι ή "μιλημένοι".

 

 

Αφού λοιπόν η εκπομπή του Ευαγγελάτου προκαλεί φοβία στους μη γνώστες χρήστες της κινητής τηλεφωνίας (οι οποίοι είναι σαφώς περισσότεροι από τους καταρτισμένους) και επομένως οικονομική ζημία στις εταιρίες κινητής, πώς και αυτές δεν έχουν αντιδράσει μέχρι τώρα, μιας και όλα αυτά είναι ψέμματα και οι ασύρματες τηλεπικοινωνίες στη χώρα μας είναι τόσο ασφαλείς???....:X

 

Εγώ προσωπικά θα έβρισκα πρόχειρα 3 εξηγήσεις στο πιο πάνω ερώτημα:

1ον: Δεν έχουν αντιδράσει ακόμα, αλλά θα το κάνουν πολύ σύντομα. Αυτό μένει να το δούμε.

2ον: Τα όσα ειπώθηκαν στην εκπομπή δεν απέχουν πολύ από την πραγματικότητα, επομένως τι να βγουν να πουν, να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα???

3ον: Τα όσα ειπώθηκαν μπορεί να είναι ανακριβή, αλλά δεν είχαν μεγάλη απήχηση στον κόσμο, λόγω ίσως της μειωμένης θεαματικότητας της εκπομπής. Σε αυτή την περίπτωση, η εκπομπή δεν έκανε ζημιά, αφού εν ολίγοις, μόνοι τους τα είπανε, μόνοι τους τα ακούσανε. Άρα προς το η φασαρία, δε θα είναι η πρώτη φορά που θα λέγονται ανακρίβειες από τα ΜΜΕ. Επομένως τσάμπα τσακωνόμαστε εδώ μέσα.

 

 

 

 

 

 

ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ "ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ" ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ? ? ?

 

 

 

:respect: :respect: :respect: :chair: :chair:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...