Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

Καλά σήμερα απίστευτη κατάσταση!

 

1) η ΤΥΡΑΣ φερνει γαλα απο Βουλγαρια επειδη ειναι πιο φτηνο και μετα κανει φετα απο αυτο

 

2) και το γαλα το μαζευουν οπως να ναι πεφτουν μεσα μυγες και τις βγαζουν με τα χερια τους

 

3) το εχουν επι ωρες εκτος ψυγειου....

 

4) οι αγελαδες ειναι πασαλειμενες με ακαθαρσιες ολόκληρες!

 

Και όλα αυτά από μια εταιρία που διαφημίζει την παράδοση της και την ποιότητα (ΟΛΥΜΠΟΣ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι εταιριες ειναι αρκετα μεγαλες, ΤΥΡΑΣ και ΟΛΥΜΠΟΣ....

 

 

lol !!!!

Εχτες μου εφερε η μανα μου ενα γαλα ολυμπος επειδη διαβασε καπου οτι το Δ χρησιμοποιει και μεταλλαγμενα η κατι τετοιο.Και εγω μονο που δεν τσακωθηκα μαζι της επειδη πηρε ολυμπος.

Εχει ιστορικο η συγκεκριμενη μαρκα η μου φαινεται?

Νομιζω μια κοντρα με Δ δεν ειχαν?

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

lol !!!!

Εχτες μου εφερε η μανα μου ενα γαλα ολυμπος επειδη διαβασε καπου οτι το Δ χρησιμοποιει και μεταλλαγμενα η κατι τετοιο.Και εγω μονο που δεν τσακωθηκα μαζι της επειδη πηρε ολυμπος.

Εχει ιστορικο η συγκεκριμενη μαρκα η μου φαινεται?

Νομιζω μια κοντρα με Δ δεν ειχαν?

 

Aμα το καλοσκεφτειτε ολοι τα ιδια θα κανουν. Και για τη ΦΑΓΕ και για τη ΔΕΛΤΑ εχει ακουστει οτι ειναι βρωμικες. Τυρια Ολυμπος δεν τρωω, το γαλατακι ομως δεν πτοουμαι, συνεχιζω να το πινω γιατι ειναι το μοναδικο που μου αρεσει (μπιχλα ολε :p ).

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καραγκιοζηδες ειναι αυτοι οι "εκπροσωποι" των εταιριων?:rolleyes: Δε φτανει που δε δινουν πειστικες εξηγησεις αλλα μασανε τα λογια τους,εχουν & το θρασος να λενε στον Ευαγγελατο πως φταιει επειδη αυτοι ηρθαν απροετοιμαστοι!!!:lol: Ελεος...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά πάντως κινείται η εκπομπή με ονόματα και εταιρίες να απολογούνται για τα χάλια τους. Ποια η γνώμη σας;

 

Εγώ το προτιμώ από το ανώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει και τα κακα του,αφου οι εταιρειες που δεν κατονομαζονται θα βγουν καμαρωτες καμαρωτες & θα μας διαφημισουν την...αγνοτητα τους.:rolleyes:

 

Τιποτα παιδια...ολοι βρωμιαρηδες ειναι,λιγο ή πολυ...:mad: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι κυριοι ο Ευαγγελατος δεν βγηκε να κατηγορησει και την μεγιστη ΦΑΓΕ κ Δελτα για τις φαρμες τους που τα ζωα τρωνε απο χωματερες..?για μενα η ΤΥΡΑΣ ηταν το εξιλαστηριο θυμα και δεν τολμα να τα βαλει με μεγαλες εταιριες...γιατι δεν τον ''παιρνει'' λογω οικονομικων και πολιτικων συμφεροντων.

Γιατι δεν κατονομασε την αλυσιδα s/m που ειχε δαιφορετικες τιμες στα ραφια και διαφορετικες τιμες στις ταμιακες?(carrefour) ...εμ με τον κυριο Μαρινοπουλο...χέζεται να τα βάλειι..(συγγνώμη για την έκφραση)

 

Αν ειναι μαγκας ο Ευαγγελατος να κατονομασει μεγαλες εταιριες που κανουν πολυ χειροτερα και να μην το παιζει superman με την ''τυρας''

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Και ύστερα λέμε γιατί το γάλα πειράζει το στομάχι...Οκ!Υπάρχουν παθοφυσιολογικοί λόγοι αλλά και η απροσεξία τους συνέβαλε να πειράζει παραπάνω κόσμο...:mad:
Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά πάντως κινείται η εκπομπή με ονόματα και εταιρίες να απολογούνται για τα χάλια τους. Ποια η γνώμη σας;
Σαφώς καλύτερα, καθώς τους δίνεται και η ευκαιρία να απαντήσουν ή ακόμα και να κινηθούν δικαστικώς αν τους παίρνει. Το περίμενα και το απαιτούσα καιρό τώρα αυτό. Τώρα αν οι απαντήσεις των εταιρειών πείθουν είναι ένα άλλο ερώτημα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Περιμενετε σε λιγο καιρο που θα βγαλει την εκπομπη με τα αυγα να δειτε τι εχει να γινει , εχει ξεκινησει και στελνει ''δικους'' του σε εταιριες με αυγα και ρωταει για τις βαφες , τι τρωνε οι κοτες που τα εκαναν , απο που ειναι τα αυγα και τετοια θα πεσει πολυ γελιο :lol:, πηγε τυπος σε γνωστο μου που σιγουρα ηταν απο τον Ευαγγελατο και το επαιζε εμπορος και οτι ηθελε να αγορασει απο αυτον ...:p .

 

Και κατι αλλο για τα Καρφουρ , για να ξερετε τι γινετε και να μην εχετε λαθος εντυπωσεις , πριν καιρο ειχε στειλει ατομο δικο του να δουλεψει σε αποθηκες και οντως τα καταφερε να μπει και να πιασει δουλεια και τραβηξε και υλικο , αλλα ;) τον πιασανε και δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε απο εκεινο το σημειο και μετα.....:X ( ειδικα στον τυπο )

Παντως ποτε δεν παιξανε πλανα ...και ουτε αναφερθηκε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Τραβιούνται άπειρα πλάνα, γίνονται απίστευτα πολλές συνεντεύξεις με μαγνητοφωνάκι, τσιγκλάνε τον κάθε εμπλεκόμενο για να βγάλουν αυτό που θέλουν και αυτό είναι που δεν μου αρέσει. Στο τέλος επιλέγουν μόνο αυτά που τους συμφέρει, για να βγει μια εικόνα προς τα έξω καταστροφής.

 

Γνωρίζω φαρμακοποιό που τον πήραν τηλέφωνο έχοντας υπόψιν τους πως κάνει κάποιες κρέμες με μια ουσία η οποία χορηγείται αυστηρώς μόνο με ιατρική συνταγή γιατί σε μεγάλες ποσότητες θεωρείται καρκινογόνος.

 

Ο άνθρωπος είναι πράγματι επαγγελματίας και ευσυνείδητος. Συνεργάτες του Ευαγγελάτου ήρθαν σε επικοινωνία μαζί του (δεν γνώριζε ποιοι ήταν φυσικά) τον δελέαζαν λίγες μέρες πριν βγει η εκπομπή του Ευαγγελάτου για να τους παρασκευάσει τις κρέμες αυτές χωρίς συνταγή ιατρού με λόγια του τύπου «θέλω μια μεγάλη παραγγελία», «θα πληρωθείτε πολύ περισσότερο από όσα σας δίνουν κανονικά» και τέτοια.

 

Ο φαρμακοποιός αρνιόταν πεισματικά και μάλιστα απόρησε που ήταν ο δήθεν «πελάτης» τόσο απαιτητικός και μάλιστα για μια μεγάλη παραγγελία. Η πίεση αυτή διήρκησε μερικές μέρες, ώσπου να τον «ψήσουν» να δεχτεί, κάτι που ποτέ δεν έγινε.

 

Το απόγευμα της προβολής της εκπομπής τον πήραν τηλέφωνο (αυτή τη φορά του συστήθηκαν) και του είπαν πως θα παιχτεί το ίδιο βράδυ εκπομπή για τα καλλυντικά και θα θέλανε να παραβρεθεί και ο ίδιος στο πάνελ με πληρωμένα όλα τα έξοδα (τον παρακαλούσαν λέγοντας ότι θα έρθει μισθωμένο ταξί από το σπίτι του και με μισθωμένο ταξί θα επέστρεφε). Αρνήθηκε ευγενικά. Φυσικά τότε κατάλαβε ότι και τα προηγούμενα τηλεφωνήματα από «αγνωστο πελάτη» ήταν από την εκπομπή του Ευαγγελάτου.

 

 

Αυτός είναι μόνο που γνωρίζω. Φανταστείτε πόσες άλλες παρόμοιες συνεντεύξεις δεν γνωρίζουμε ή πόσες άλλες δήθεν καταγγελίες πέφτουν στο κενό... Θέλω να σας πω ότι μη νομίζετε πως είναι άγιοι οι συνεργάτες της εκπομπής... Φέρονται πολύ ύπουλα και με αθέμιτα μέσα πολλές φορές.

 

Αν δεχόταν ο φαρμακοποιός έστω και σε μια παράγραφο από αυτά που είπαν κάτι, θα το απομόνωναν και θα τον εμφάνιζαν ως ασυνείδητο φαρμακοποιό, επικίνδυνο για τη δημόσια υγεία (χωρίς ονόματα φυσικά)... Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Όλοι θα μέναμε με το στόμα ανοιχτό και θα λέγαμε πωω, υπάρχουν ασυνείδητοι, δίνουν ό,τι θέλουν κλπ. Ενώ η αλήθεια θα είναι εντελώς διαφορετική...

Link to comment
Share on other sites

Μα εδω αξιζει ενα μεγαλο "μπραβο" στο φαρμακοποιο που αρνηθηκε το αυτονοητο,δηλαδη να φτιαξει κρεμα με επικινδυνα υλικα!Ειναι γνωστη η τακτικη ολων των δημοσιογραφων (και οχι μονο του Ευαγγελατου) να παρουσιασουν μονο το κακο...αλλα οσο υπαρχουν ασυνειδητοι επαγγελματιες αυτο θα γινεται παντα!Θελω να πω,η τακτικη των δημοσιογραφων δεν ειναι σωστη,αλλα αν ολοι πχ. οι φαρμακοποιοι ηταν σαν αυτος που περιεγραψες,δε θα εβρισκαν τιποτα να δειξουν!Κι αυτο ειναι που πρεπει να μας προβληματισει...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια έχουν συγχωνευτεί.

 

Αυτο πιστευα και εγω αλλα τοτε γιατι υπαρχει champion-μαρινοπουλος??

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

η πιο καλή λύση είναι να πάρει ο καθένας απο 2-3 κατσίκες-πρόβατα και να έίσαι σίγουρος μια και καλή οτι αυτό που τρώς και πίνεις είναι αγνό.

ότι άλλο και να γίνει,η κατάσταση θα παραμένει η ίδια.ποιός έλεγχος και μηχανισμοί??που βρίσκονται όλοι αυτοί οι υπεύθυνοι???

ήθελα να ήξερα για ποιό λόγο πληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο αυτα που εδειξε στις στανες δεν νομιζω να τα βλεπουμε πρωτη φορα. Ολοι λιγο πολυ εχουμε βρεθει σε καποιο μαντρι στο χωριο μας κλπ. Τι νομιζετε, σαν τις διαφημησεις ειναι ? :D

 

Βεβαια πρεπει να υπαρχει μια στοιχειωδης καθαροιοτητα και υγειηνη, αλλα αντε πεστα αυτα στον τσοπανη...

Link to comment
Share on other sites

τι θεμα θα εχει σημερα ο Ευαγγελινο?? προλαβαινω να φαω μεσημεριανο?? :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

"πάει" και η Δωδώνη :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/roseface11.jpg

Κάτω απ' τον ήλιο σε μια απέραντη αγκαλιά

καράβι η αγάπη ταξιδεύει,

κι εμείς στη πλώρη του να δίνουμε φιλιά

κι η θάλασσα να μας ζηλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...