Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αποψινο επεισοδιο ηταν καταπληκτικο.Ειδικα οι σκηνες στο νοσοκομειο ηταν γεματες ενταση και ιδιαιτερα φορτισμενες.Βεβαια στην υποθεση για το σημερινο επεισοδιο ελεγε οτι καποιο μελος θα προστεθει στη πενταδα.Προστεθηκε κανεις?Δεν νομιζω!....

Προστέθηκε...η εγγονή της Θεοπούλας! ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο επεισόδιο... άλλα ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλάματα στη σκηνη του νοσοκομείου....

Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά με το παιδί (σχεδόν..)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το συγκινητικό της ιστορίας με το μωρό και την Γαρυφαλλιά, το σενάριο περνάει και κοινωνικά μηνύματα.. Ακόμα και ένα παιδί με ειδικές ανάγκες μπορεί να δώσει χαρά στους γονείς και να ζησει αξιοπρεπώς, όπως και του αξίζει φυσικά.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δυστυχώς πάντα υπάρχουν και κάποιοι ανεγκέφαλοι (λίγοι ελπίζω) οι οποίοι αντι να υπερασπίζονται τους αδύναμους, τους γελοιοποιούν...

Όμως, κάποιος θα βρεθει να τους δώσει την ξυλιά τους! Δεν λέω αν είναι σωστό... απλά οτι γίνεται!... χε χε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω ειχα βουρκωσει σχεδον σε ολο το επεισοδιο... Πολυ καλο!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για εσας αλλα εμενα μου αρεσε η κορη της Ζουμπουλιας... που εμεινε με την μητερα της καλε να παιξει χαρτια, ο εσωτερικος της κοσμος δλδ!!!:p
Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai xronia polla...de lew akrws sygkhnitiko epeisodio eidika sto nosokomeio, alla re paidia emena san genikh entypwsh den emeina kai polu ikanopoihmenos...polu apotomo telos eixe kai problepsimh roh...
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά λοιπόν άγγελος η Αμαλία..

Πανω-κατω το ξεραμε αυτο.

Το θεμα ειναι τι παρελθον εχει στη σειρα και τι σχεση εχει με τους καλους ή τους κακους.Και φυσικα σε ποια πενταδα ανηκε!

 

 

 

Aπο κει και περα αυτο που προσεξα ειναι οτι συνεχως η Αμαλια ελεγε:"ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ" "Η ΜΙΚΡΗ ΘΕΟΠΟΥΛΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΣΤΑ 21"

 

Τα γεγονοτα δηλαδη εκτυλισσονται σε καποιο μακρινο παρελθον!

 

 

Ομως επειδη η Αμαλια ξερει τα παντα,και ως ενα βαθμο καθοριζει τις εξελιξεις,ισως ειναι η Μοίρα ή η Δικαιοσυνη.Μεταξυ αυτων των δυο,μαλλον το 1ο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια απορία έχω... Το αεροπλάνο πια χρονιά έπεσε; Αν θυμάμαι καλά το 87-88. Ο Φώτης χθες έλεγε για τα καλύτερα Χριστούγεννα το 90!!!!!! που ήλθε η αδελφή του. Πώς γίνεται αυτό;;; Για λύστε μου την απορία, εκτός κι αν κάνω λάθος στη χρονιά της πτώσης του αεροπλάνου.
Link to comment
Share on other sites

Ομως επειδη η Αμαλια ξερει τα παντα,και ως ενα βαθμο καθοριζει τις εξελιξεις,ισως ειναι η Μοίρα ή η Δικαιοσυνη.Μεταξυ αυτων των δυο,μαλλον το 1ο.

 

Η Μοίρα και η Δικαιοσύνη συνήθως δε γνωρίζουν σχεδόν τα πάντα εδώ και ενάμισυ χρόνο μόνο. Εκτός κι αν τη διορίσανε πρόσφατα στο πόστο (προς Θεού, μην το πάρει κανείς αυτό σοβαρά! Αρκετά ακούμε ήδη!)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επισόδιο αν και έχει γίνει πολύ σοβαρή μπορώ να πώ δραματική σειρα1Για ακόμα μια φορά αποδείχτηκε ότι η Αμαλία είναι πνεύμα!Είχε φάση εκεί που του στείλαν το dvd μαζί με τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

Ομως επειδη η Αμαλια ξερει τα παντα,και ως ενα βαθμο καθοριζει τις εξελιξεις,ισως ειναι η Μοίρα ή η Δικαιοσυνη.Μεταξυ αυτων των δυο,μαλλον το 1ο.
H Μοιρα δε καθοριζει τις εξελιξεις, τις εχει ηδη καταγεγραμμενες και ξερει τα παντα. Ουτε για Δικαιοσυνη μου ταιριαζει να ειναι, αν ηταν θα την ειχε αποδοση μονη της ή θα εδινε ξεκαθαρα στοιχεια στην 5αδα για το τι πρεπει να ψαξουν.

 

Προφανως, μετα το χθεσινο, η Αμαλια ειναι ο φυλακας αγγελος τους και οπου τα πραγματα ζοριζουν πραγματικα ερχεται να τους βοηθησει. Πιστευω στο νοσοκομειο εκανε υπερβαση των καθηκοντων της επειδη μπορει να ειναι φυλακας μονο των 5, αλλα δε ηθελε να μεινει με σταυρωμενα τα χερια σε μια τοσο κρισιμη κατασταση.

 

Για ακόμα μια φορά αποδείχτηκε ότι η Αμαλία είναι πνεύμα!
Δε ειχε αποδειχθει τιποτα πιο πριν, ολοι εικασιες εκαναν, νομιζω ομως μετα το χθεσινο ειναι ξεκαθαρο.

 

 

 

Η ξαδερφη του Φωτη βρε παιδια τι ρολο βαρεσε εχθες? Δε καταλαβα την φαση που μπηκε στο διαμερισμα του:worry:

Link to comment
Share on other sites

...Η ξαδερφη του Φωτη βρε παιδια τι ρολο βαρεσε εχθες? Δε καταλαβα την φαση που μπηκε στο διαμερισμα του:worry: ...

Κι εγώ το ίδιο απόρησα, ιδίως όταν του λέει η Αγγέλα "καλά δεν κατάλαβες;"

Να καταλάβει τί;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αυτος ηταν ο λογος? Και γιατι δε της ειπε καποιος απο τους 5 να κανουν μαζι πρωτοχρονια? Ειναι λιγο ενοχλητικη, αλλα δε πιστευα οτι την θεωρουσαν ανεπιθυμητη:worry::confused:

Link to comment
Share on other sites

στο google video μια απο αυτες τις μερες, βαλτε para pente και καντε sort κατα ημερομηνια, συνηθως σε 2-3 μερες ανεβαινει
Link to comment
Share on other sites

Απορίες:

- Αν τελικά η Αμαλία γνωρίζει πράγματα που θα συμβούν, πριν αυτά συμβούν, εδώ και 1.5 χρόνο μόνο, σημαίνει ότι είναι άγγελος; Εντάξει, είναι και η στιγμή που μπαίνει μέσα στο χειρουργείο (χωρίς να την βλέπουν οι άλλοι; ), αλλά το δείχνει σαν να είναι όνειρο.. δεν ξέρω, με μπέρδεψε το χθεσινό επεισόδιο ;)

- Τέλος Θεοπούλα και Γαρυφαλλιά από το σήριαλ;

- (και μια κουφή) Η σκηνή από τον περσινό κύκλο που ζητά η Αμαλία να βγουν φωτογραφία και οι 5, είναι τελικά από το παρελθόν ή από το μέλλον; :D

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...