Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέτε να μας τραγουδήσει και το sex by Θεοπούλα που είναι και το σουξέ της εποχής;;:p :p

ποιο ειναι αυτο?που μπορω να το βρω???:ninja:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΝ είναι όντως αλήθεια ότι η Αμαλία είναι άγγελος, μήπως είναι η κοπέλα που δολοφονήθηκε στη Θεσσαλονίκη; Τραβηγμένη εκδοχή, εεε;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι τραβηγμενη?τωρα που το λες ακουγεται πολυ λογικο...:)

 

θα ήταν μια απροσμενη εξέλιξη..αλλά πως έπαιρνε τηλέφωνα;

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ είναι όντως αλήθεια ότι η Αμαλία είναι άγγελος, μήπως είναι η κοπέλα που δολοφονήθηκε στη Θεσσαλονίκη; Τραβηγμένη εκδοχή, εεε;;;

καλοοοο...:shifty:

φανταστειτε να μας κανει κανενα τετοιο:X

αλλα ρε παιδια για αγγελος πολυ...στο κοσμο της δεν ειναι?ε!και δε νομιζω να πηγαινε στο νοσοκομειο επειδη μπηκε στα ματια της το γιουκα:)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλά μου παιδιάααααααααα... Θα τα χαλάσουμε εδώ!!!!!

 

Θα σας άρεσε να πάρει τέτοια τροπή η σειρά? Στο μεταφυσικό δηλαδη? Γιατί να την κάνει τόσο κούκου? Εγώ διαφωνώ ότι θα ήταν μια καλή λύση αυτό.

 

Αν και όσο περισσότερο το σκέφτομαι, τόσο περισσότερο καταλήγω ότι μάλλον μόνο έτσι μπορεί να εξηγήσει την παρουσία της όταν υπάρχουν προβλήματα. Γιατί για μυστικό πράκτορα μάλλον είναι κι αυτό κούκου.

 

Δε θέλω να πάει έτσι!!! Ας σκεφτεί κάτι πιο έξυπνο!

 

I see dead peopleeeeeee!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

:D και στο 2ο κύκλο να αλλάξει ο τίτλος απο "στο παρα 5" σε "στις 5 παρά" (τα ξημερώματα) και να είναι με poltergeist και στοιχειά.

 

Μπαααα καλύτερα να είναι ένας normal άνθρωπος η αμαλία (όσο normal είναι και η υπόλοιπη παρέα δηλαδή)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι αυτο?που μπορω να το βρω???:ninja:

Αν είσαι μέλος μπορείς να το κατεβάσεις από το http://www.blue-whitegt.com αλλιώς υπήρχε και κάπου αλλού αλλά δε θυμάμαι που...

Όλα αυτά που λέτε παιδιά δένουν στο... ότι ήταν άγγελος του Τσάρλι!!!

Είδατε το διαφημιστικό για το επεισόδιο της Δευτέρας;; Από αέρος διάσωση για τη Ζουμπουλία με ελικόπτερο... αλλά δεν είδα Θεοπούλα στο τρέιλερ και στεναχωρήθηκα, ευτυχώς την έχει στο τρέιλερ του Πολύ τη Κυριακή και παίρνω τη δόση μου γιατί έχω πάθει έλλειψη Θεοπούλας τελευταία...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

και δε νομιζω να πηγαινε στο νοσοκομειο επειδη μπηκε στα ματια της το γιουκα:)
Στο νοσοκομείο πήγε για επέμβαση στη σπλλλλήνα (το μάτι το χτύπησε στο γιούκα όταν ανέβηκε Αθήνα για να πάει στο νοσοκομείο για τη σπλλλλήνα).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομείο πήγε για επέμβαση στη σπλλλλήνα (το μάτι το χτύπησε στο γιούκα όταν ανέβηκε Αθήνα για να πάει στο νοσοκομείο για τη σπλλλλήνα).

Εντωμεταξύ έχω ξεχάσει να σου βρε lewton να γράφεις πιο συχνά, βλέπω την υπογραφή σου και γελάω μόνος μου!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο νοσοκομείο πήγε για επέμβαση στη σπλλλλήνα (το μάτι το χτύπησε στο γιούκα όταν ανέβηκε Αθήνα για να πάει στο νοσοκομείο για τη σπλλλλήνα).

 

Ε το ίδιο τραβηγμένο είναι πάλι. Για όποιο λόγο και να πήγε, ολόκληρη Αθήνα κι έτυχε να βρεθεί στο ίδιο δωμάτιο με τη Ζουμπουλία;

 

Καλή τροπή θα είναι αυτό με τον άγγελο. Γιατί αλλιώς, οτι άλλο και να βρούνε δύσκολα θα εξηγήσει όλα όσα έχουν γίνει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που θες και σοβαρή εξήγηση! Ήμαρτον! Μια κωμωδία είναι με έξυπνο χιούμορ (άποψή μου) για να παιρνάει πολύ ευχάριστα η ώρα μας. Δεν είναι δα και 24 ή lost που ψάχνουμε να εξηγήσουμε τα πάντα. Κωμωδία είπαμε. Όχι αστυνομική περιπέτεια! :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι η Αμαλλλλλια θα αποδειχθει οτι ειναι αγγελος. Πολυ περιεργη εξελιξη. Πιστεύω πως η Αμαλία έχει κάποιο σκοτεινό παρελθόν πολύ σχετικό με την υπόθεση. Θυμηθείτε πως όταν είδε το σκίτσο με την παρέα στον ασανσερ είπε με λύπη πως τους καταλαβαίνει γιατί κάποτε της συνέβη το ίδιο. Κάτι ξαφνικό της άλλαξε για πάντα τη ζωή. Δεν νομίζω να εννοούσε το θάνατό της...
Carpe diem, quam minimum credula a postero...:)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις όμως που όσο περισσότερο το συζητάτε έχετε αρχίσει να με κάνετε να πιστεύω ότι αυτό θα γίνει.

 

Αυτό που λέει η Melia από πάνω όμως είναι ένας ακόμα λόγος για να μας κάνει να υποθέσουμε ότι είναι άγγελος τελικά. (sorry melia μου.. για άλλο λόγο το έγραψες, αλλά τελικά άλλα σκέφτηκα εγώ)

 

Αυτό που της άλλαξε τη ζωή της Αμαλίας λέτε να ήταν ο θάνατός της.. Πραγματικά.. this actually ****s up your life!

 

ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που θες και σοβαρή εξήγηση! Ήμαρτον! Μια κωμωδία είναι με έξυπνο χιούμορ (άποψή μου) για να παιρνάει πολύ ευχάριστα η ώρα μας. Δεν είναι δα και 24 ή lost που ψάχνουμε να εξηγήσουμε τα πάντα. Κωμωδία είπαμε. Όχι αστυνομική περιπέτεια! :p

Ούτε και "Τρελές Σφαίρες" είναι για να τα αφήσουμε όλα στην τύχη τους. Αφού έχει και αστυνομικά στοιχεία η σειρά, τα περισσότερα πρέπει να έχουν μια εξήγηση. Κι αφού έτσι όπως το έκαναν δύσκολα θα βρεθεί μια, ε προτιμώ να το ρίξουν στο μεταφυσικό...

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ το βρήκα!!

 

Τελικά δεν είναι κανένας τους ζωντανός. Δεν το ξέρουν όμως. Ο Σπύρος, η Ντάλια, η Ζουμπουλία, η Αγγέλα και ο Φώτης ήταν κι αυτοί μέσα στο αεροπλάνο που έπεσε... Μαζί και η Θεοπούλα, η κα Σοφία, ο Υπουρργός, γενικά όλοι μαζί...

 

(Το 'χω..)

 

Η Αμαλία όμως... είναι ένα μέντιουμ, που προσπαθεί να τους βοηθήσει για να λύσουν το μυστήριο και να ηρεμήσουν οι ψυχές τους. Όλα αυτά ακροβατούν ανάμεσα στο δυνατό και το αδύνατο, το πραγματικό και το μεταφυσικό... Όλοι λοιπόν παλεύουν για την ηρεμία μετά το θάνατο. Και δεν θα ηρεμήσουν αν δε λύσουν το μυστήριο.

 

Να η μεταφυσική απάντηση! :p

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...Όλοι νεκροί...γιατί όχι. παρατραβηγμένο όμως :wacko:

θα μπορούσε όμως η Αμαλία να είναι κόρη του ανθρώπου που δεν βλέπουμε ποτέ το προσωπό του και το γεγονός που της άλλαξε τη ζωή να είναι η ανακάλυψη ότι ο πατέρας είναι δολοφόνος και γι'αυτο απομακρύνθηκε από εκείνον και πήγε στην Τρίπολλλη........:lol:

Carpe diem, quam minimum credula a postero...:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.. με έχετε μπερδέψει!

Δε μπορώ να κάνω άλλες υποθέσεις πια!

 

Άντε να δούμε τι μας επιφυλάσσει ο κ. Καπουντζίδης.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά να πούμε.Σε λίγο θα μας πείτε ότι έγινε η Δευτέρα Παρουσία και αναστηθήκαν όλοι

:p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα τα πράγματα στη σειρά και κατάλαβα ότι κάτι περίεργο τρέχει με την Αμαλία...

 

 

1. Η Αμαλία αφηγείται χωρίς να χρησιμοποιεί την ιδιοτυπη προφορά

 

2. Στο πρώτο επεισόδιο είχε πεί ότι ήταν νωρίς ακόμα για να μας πει ποια ήταν

 

3. Όταν την πρωτοείδε η Ζούμπι στο 8. επεισόδιο είπε: Δείτε τη, είναι σαν άγγελος!

 

4. Η ίδια είπε ότι πριν από χρόνια έκανε ένα ταξίδι που της άλλαξε τη ζωή (μήπως ήταν στο αεροπλάνο?) Αυτό το είπε όταν είδε το σκίτσο του Φώτη με τους υπολοίπους στο ασανσερ.

 

5. Στο τελευταίο επεισόδιο είπε στη Ζούμπι ότι αυτή ήταν που "απομακρύνθηκε" από τους φίλους της... (ίσως γιατί πέθανε)

 

6. Η Αμαλία ήταν που είπε στη Σοφία τί έκαναν στο ατελιέ της Ζαννας και έτσι η Σοφία υποψιάστηκε ότι κάτι δεν πηγαινε καλά...

 

 

Τώρα βέβαια είναι και εγγονή της γειτόνισσας της Θεοπούλας... θα δούμε...

 

Πάντως είναι φοβερό αν είναι έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Εγώ πάντως νομίζω οτι έχετε ξεφύγει τελείως..!!

Μήπως είναι λίγο (λέω λίγο) παρατραβιγμένα αυτά που γράφετε???

 

Νομίζω οτι το θέμα αυτό είναι για να σχολιάζουμε τα ήδη υπάρχοντα επισόδεια και όχι αυτά που ακόμη δεν έχει γράψει το χέρι του Καπουτζίδη!!! :)

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου αρεσει πολυ ο καθενας να γραφει αυτα που εικαζει οτι θα δειξουν τα επομενα επεισοδια...και χαιρομαι που σταματησαν(ελπιζω οχι προσωρινα) οι κοντρες για την ποιοτητα κ το χιουμορ της σειρας,και λεμε πιο ουσιαστικα πραγματα:)

παντως αν ισχυει αυτο που εγραψε ο castrato,η αμαλιιιιιιια οταν μιλουσε στο τηλεφωνο σε μια φιλη της κ της ελεγε για το γιουκα,λετε να μιλουσε με το υπεπρπεραν?:lol: να πηρε τηλεφωνο εναν αγγελο?:p ο,τι κ να σκεφτεται ο καπουτζιδης για τη συνεχεια,θα ειναι απροσμενο πιστευω.

βεβαια μην προτρεχουμε,μπορει η αμαλια να ειναι και ....ζωντανη:)

Link to comment
Share on other sites

Aπολαυστε βρε παιδια τη σειρα και μη κανετε σεναρια με το μυαλο σας!

Δεν μπορω να πω μας εχει "πωρώσει" κατα καποιο τροπο η σειρά αλλα μη κανετε ετσι!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα τα πράγματα στη σειρά και κατάλαβα ότι κάτι περίεργο τρέχει με την Αμαλία...

 

 

1. Η Αμαλία αφηγείται χωρίς να χρησιμοποιεί την ιδιοτυπη προφορά

 

2. Στο πρώτο επεισόδιο είχε πεί ότι ήταν νωρίς ακόμα για να μας πει ποια ήταν

 

3. Όταν την πρωτοείδε η Ζούμπι στο 8. επεισόδιο είπε: Δείτε τη, είναι σαν άγγελος!

 

4. Η ίδια είπε ότι πριν από χρόνια έκανε ένα ταξίδι που της άλλαξε τη ζωή (μήπως ήταν στο αεροπλάνο?) Αυτό το είπε όταν είδε το σκίτσο του Φώτη με τους υπολοίπους στο ασανσερ.

 

5. Στο τελευταίο επεισόδιο είπε στη Ζούμπι ότι αυτή ήταν που "απομακρύνθηκε" από τους φίλους της... (ίσως γιατί πέθανε)

 

6. Η Αμαλία ήταν που είπε στη Σοφία τί έκαναν στο ατελιέ της Ζαννας και έτσι η Σοφία υποψιάστηκε ότι κάτι δεν πηγαινε καλά...

 

 

Τώρα βέβαια είναι και εγγονή της γειτόνισσας της Θεοπούλας... θα δούμε...

 

Πάντως είναι φοβερό αν είναι έτσι!

 

 

xm....not bad!

lete?

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...