Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3250


unknown22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"Δεν είναι θέμα firmware, είναι θέμα πολιτικής στην ανάπτυξη του Symbian! Η Nokia πήρε μία πολύ άχημη για εμάς απόφαση, τουλάχιστον στην αρχή, και αυτό δεν αλλάζει. Το μόνο που ελπίζουμε είναι γρήγορα οι μεγάλοι developers να υποστηρίξουν το 9.1..."

 

 

Το μόνο που χρειάζεται είναι υπομονή..

Ετσι λέγαμε και για τα παιχνίδια του 6230i που ήταν 208Χ208 και για ποτε βγήκαν χαμπάρι δεν πήραμε..

 

Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρίσω, νομίζω πως δεν θα είναι τόσο απλό. Άλλο πράγμα μια απλή αλλαγή ανάλυσης και άλλο ένα καινούργιο OS. Σίγουρα θα υπάρξουν εφαρμογές για το Ν80 απλά κανείς δεν μπορεί να πει το πότε θα υπάρχει μια πλήρης γκάμα. Τότε ίσως θα ήταν καλύτερο να πάρεις το Ν87 - για παράδειγμα λέω, μην με πετροβολήσετε - που και καλύτερα specs θα έχει και πολλές εφαρμογές...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω προβληματιστει.Ενώ αρχικά μου άρεσε το 3250 μολις ακουσα τα κακα λόγια για τις αναλύσεις των φώτο,και την ποιότητα των βίντεο απαγοητεύτηκα.Αλλά εκτος αυτών με χάλασε αυτο που είπατε για τις μικρές γραμματοσειρές καθώς έχω προβλημα όρασης..Κατα τα άλλα μου άρεσε πολύ ο σχεδιασμός του,το μικρό του μέγεθος,το δυνατο ηχειο του και η 512mb κάρτα.)

Και ρωτω:Γίνεται κατι για έστω και λίγο μεγαλύτερες γραμματοσειρές?Πστεύετε θα με δυσκολεύει πολύ στη καθημερινή χρήση?Έχω το 6220 και σχετικά δεν έχω κανένα πρόβλημα ανάγνωσης,απλά το φέρνω λιγο πιο κοντλα στο πρόσωπο.

Ειμαι ανάμεσα σε αυτο,το Ν70,το 6270 και το 6280.Τι μου προτείνετε? καθώς δε και με πολύ ενδιαφέρει το 3g,μου αρέσει πολύ η μουσική,και οι δυνατότητες φωτο.Οι εφαρμογές δεν με ενδιαφέρουν και πολυ,αλλα δεν με χαλανε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες που βγάζει τι τηλέφωνο τί έχετε να πείτε?

Βγαινουν καθαρές ή μαπα?Μερικες που ειχα δει στο planete nokia ήταν αρκετά καθαρές πάντως...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες που βγάζει τι τηλέφωνο τί έχετε να πείτε?

Βγαινουν καθαρές ή μαπα?Μερικες που ειχα δει στο planete nokia ήταν αρκετά καθαρές πάντως...:rolleyes:

 

Βγάζει το ίδιο καλές με το Ν70.

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφίες που βγάζει τι τηλέφωνο τί έχετε να πείτε?

Βγαινουν καθαρές ή μαπα?Μερικες που ειχα δει στο planete nokia ήταν αρκετά καθαρές πάντως...:rolleyes:

 

Αυτο που διαπιστωσα εγω στο 3250 του mirror ,ειναι

βγαινουν με αρκετη λεπτομερεια μεν , αλλα λιγο ξεθωριασμενες .

(Κατα την γνωμη μου το Ν70 βγαζει καλυτερες )

Για το βιντεο τα ειπαμε :X

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δύο για την απάντηση σας.Πάντως πολύ πιθανόν να το πάρω,δε βρίσκω το λόγω να δώσω 200 ευρώ παραπάνω για το Ν80 για ουσιαστικά λίγες ουσιώδεις διαφορές για εμένα τουλάχιστον;)
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το 3250 δεν ξέρω, αν μου ξαναδινόταν η επιλογή να διαλέξω ανάμεσα σε αυτό και το Ν80, ποιό θα επέλεγα. Πάντως για να σχηματίσουμε ολοκληρωμένη άποψη πρέπει σίγουρα να πιάσουμε πρώτα στα χέρια μας και το Ν80 για να δούμε την διαφορά στην ποιότητα της οθόνης αλλά και την απόδοση της κάμεράς του, μιας και πολλά έχουν ακουστεί πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος,αφου μέχρι τώρα ακουμε πολλά αρνητικά αλλά μη βάσιμα στοιχεια.Εγω κυρίως για θέμα τιμης θα επέλεγα το 3250,αλλά θα περιμένω μέχρι να έρθει το ν80 για μια πιο σφαιρική άποψη.

By the way,μήπως είδες καθόλου στο Manual του κινητού πόσο ακτινοβολία εκπέμπει?Γιατί κάπου είδα ότι το ν80 έχει 1,04:X

Link to comment
Share on other sites

By the way,μήπως είδες καθόλου στο Manual του κινητού πόσο ακτινοβολία εκπέμπει?Γιατί κάπου είδα ότι το ν80 έχει 1,04:X

 

Συμφωνα με το manual και αυτο http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

ειναι : 0.64 W/kg.

http://img107.imageshack.us/img107/6956/mwsnap4858gk.th.jpg

 

Offtopic:

(Οσο για το ν80 (rm-91 ):0.48 W/kg ,n80 (rm-92): 0.68 W/kg.)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia giati den etoimazetai ena review gia ti kinito,na doume an aksizei?

 

Καθε πραγμα στον καιρο του . Οι αρμοδιοι θα το αναλαβουν.

Ουτως ή αλλως εχουν γραφτει αρκετα στο παρον θεμα .

Ορεξη να εχεις να διαβαζεις .:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αντε εφαρμογες δεν μπορουμε να βαλουμε(το ηξερα ) και ελεγα αντε να περιμενω δεν καιγομαι κιολλας , ΑΛΛΑ ουτε και θεματα???? για εμενα τα θεματα δινουν αλλη οψη στο κινητο και το δινω συμασια μεγαλη , ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!

 

ε δεν παω αλλο θα το πουλησω να παρω κανα Ν70 , αντε το παρακανε η νοκια

Ελπίζω να σε πρόλαβα και να μην το πούλησες.

Ορίστε το πρώτο θέμα για 3250.:)

http://forum2.mobile-review.com//showthread.php?t=42209

Link to comment
Share on other sites

Kalispera.

Exei vrethei leei programa (NOMIMO 100%) pou kanei convert tis palies symbian efarmoges se Symbian 9.1. (ousiastika apla prosthetei to certificate)

Einai freeware kai den to exo vrei.. an exei akousei kaneis kati as mas enimoresei..

Eyxaristo

 

Όχι ρε παιδιά, μη σας παραμυθιάζουν ορισμένοι για να τρέξετε να αγοράσετε τα νέα Series 60 smartphones.

Αφού το είπαμε τόσες φορές:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

Και να γίνει κάποια στιγμή emulator που θα επιτρέπει να φορτώσεις παλιές εφαρμογές στα Symbian 9.1 phones, αυτό ΑΝ ΓΙΝΕΙ πιστεύω θα γίνει πολύ αργότερα, που θα είναι δοκιμασμένη η νέα πλατφόρμα. Και πάλι χλωμό το κόβω.

 

Μέχρι τότε θα ζούμε στον αστερισμό του ράδιο αρβύλα, καλό είναι να το πάρουμε απόφαση και να είμαστε όλοι πολύ προσεκτικοί.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα στο fnac το Σάββατο. Πολύ καλή οθόνη πολύ καλός ήχος... Από φωτογραφία δεν τα πάει και πολύ καλά όμως...
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, μη σας παραμυθιάζουν ορισμένοι για να τρέξετε να αγοράσετε τα νέα Series 60 smartphones.

Αφού το είπαμε τόσες φορές:

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

Και να γίνει κάποια στιγμή emulator που θα επιτρέπει να φορτώσεις παλιές εφαρμογές στα Symbian 9.1 phones, αυτό ΑΝ ΓΙΝΕΙ πιστεύω θα γίνει πολύ αργότερα, που θα είναι δοκιμασμένη η νέα πλατφόρμα. Και πάλι χλωμό το κόβω.

 

Μέχρι τότε θα ζούμε στον αστερισμό του ράδιο αρβύλα, καλό είναι να το πάρουμε απόφαση και να είμαστε όλοι πολύ προσεκτικοί.

Συντομο off topic αλλα σχετικο !!!

Αυτο ισχυει και για το Ν71 που περιμενοηυμε αρκετοι ?

και σ αυτο δε θα τρεχουν οι εφαρμογες του 3230 ας πουμε?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Συντομο off topic αλλα σχετικο !!!

Αυτο ισχυει και για το Ν71 που περιμενοηυμε αρκετοι ?

και σ αυτο δε θα τρεχουν οι εφαρμογες του 3230 ας πουμε?

Και σ'αυτό και σε όλα τα επόμενα μοντέλα Series60... Όμως στο μέλλον οι εφαρμογές που θα βγούν και θα είναι συμβατές με το OS 9,1 θα ταιριάζουν στην συσκευές που έχουν αυτό το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

paidia to pira to tillefono kai go kai mporo na po oti me exei trelanei,pou tha vro kana thema??einai fovero to kin
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

paidia to pira to tillefono kai go kai mporo na po oti me exei trelanei,pou tha vro kana thema??einai fovero to kin

 

Καλοριζικο!:) Ποσο καιρο βλεπεις να κρατησεις αυτο το

κινητο ? :rolleyes:

Αν διαβαζες το θεμα ,θα εβλεπες οτι δεν κυκλοφορουν

ακομα θεματα και εφαρμογες (2-3 εχουν βγει μεχρι τωρα) λογω

νεου symbian .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!:) Ποσο καιρο βλεπεις να κρατησεις αυτο το

κινητο ? :rolleyes:

Αν διαβαζες το θεμα ,θα εβλεπες οτι δεν κυκλοφορουν

ακομα θεματα και εφαρμογες (2-3 εχουν βγει μεχρι τωρα) λογω

νεου symbian .

Έχει βγεί ένα θέμα... Το Black Theme ή Dark Theme... Κάπως έτσι...

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?p=358423&highlight=Black+Theme#post358423

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...