Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη εχω ενα MS (απο Κ750) το εκανα αυτο που ειπατε και γινεται, αλλα δε μπορεις να τις ανοιξεις απο το MS τις επαφες απλα κανεις ανακτηση.

οσο για τη θηκη, ναι ΔΕΝ ανοιγει οταν ειναι στη θηκη απλα ξεκουμπωνεις λιγο το πανω μερος και κανει την κινηση.το προτημω να ειναι στη θηκη και 1. να με "δυσκολευει" στο ανοιγμα και 2. να "φαινεται" λιγο πιο παχυτερο αλλα απο το να παθω κανενα εγκεφαλικο σε καμια πτωση ...

αγορα+μεταφορικα=39ευρω σε 3 μερες ηρθε, ειναι ακριβη αλλα ειναι η μοναδικη με την οποια μπορεις να δεις την οθονη και να κανεις ολες τις εργασιες (εκτος το γραψημο) ενω αυτο ειναι στη θηκη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδη εχω ενα MS (απο Κ750) το εκανα αυτο που ειπατε και γινεται, αλλα δε μπορεις να τις ανοιξεις απο το MS τις επαφες απλα κανεις ανακτηση.

οσο για τη θηκη, ναι ΔΕΝ ανοιγει οταν ειναι στη θηκη απλα ξεκουμπωνεις λιγο το πανω μερος και κανει την κινηση.το προτημω να ειναι στη θηκη και 1. να με "δυσκολευει" στο ανοιγμα και 2. να "φαινεται" λιγο πιο παχυτερο αλλα απο το να παθω κανενα εγκεφαλικο σε καμια πτωση ...

αγορα+μεταφορικα=39ευρω σε 3 μερες ηρθε, ειναι ακριβη αλλα ειναι η μοναδικη με την οποια μπορεις να δεις την οθονη και να κανεις ολες τις εργασιες (εκτος το γραψημο) ενω αυτο ειναι στη θηκη

 

Η κάμερα από πίσω είναι προστατευμένη?

Δλδ είναι διάφανη στην μεριά της κάμερας.Ή έχει απλώς τρύπα?

Και το ερώτημα είναι:

αν έχει απλώς τρύπα, τότε η κάμερα δεν προστατεύεται επαρκώς.Αν έχει διαφάνεια , τότε αυτό δεν επιδρά στην ποιότητα των φωτογραφιών?Δλδ θα πρέπει να βγάλεις τη θήκη για τραβήλεις μια φώτο?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

εχει τρυπα, αλλα το λαθος δεν ειναι της θηκης αλλα της SE που δεν εβαλε το πορτακι στη καμερα που ειχαν τα s700,w800 και κ750

Και το ίδιο έκανε και στο νέο W810 και δεν καταλαβαίνω το γιατί;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναί ναι.Σωστός φίλε.

Αλλά επειδή δεν χρησιμοποιώ Memory stick η επιλογή αυτή είναι μη διαθέσιμη σε εμένα.Πάντως, αντίγραφα ασφαλείας δημιουργεί , που σημαίνει ότι μπορεί να φτιάχνει ένα αρχείο που να περιέχει όλες τις επαφές(τύπου ZIP) και το οποίο να μην μπορείς εσύ να το δείς ή να το χρησιμοποιήσεις κανονικά , εκτός κι αν κάνεις ανάκτηση από την MS(5η επιλογή).

Άρα δεν θα μπορείς να έχεις τις επαφές σου μόνο στο MS.

Αν κάποιος έχει ένα MS ας δοκιμάσει να μας πεί.:)

 

 

βασικα εχω την εντυπωση για ακομα μια φορα:lol:

οτι υπαρχουν προγραμματα που διαβαζουν γενικα τις καρτες μνημης πιο αναλυτικα και οχι μονο τους φακεκους που δημιοθργει το κινητο στην καρτα οταν την φορμαρει!

κατι σαν το file explorer που υπαρχει για τα κινητα!

ρε jb πεεεεεεεεεεεεεεεες μου τι φωτο τραβηξες παλι και εβαλες στην photo battle!!!

:lol: :lol: :lol:

φοβερες ρε συ!

ειναι λιιιιιιιιγο χειροτερες απο την ψηφιακη!

αν και σε μια δεν θυμαμαι ποια νομιζω οτι μου φανηκε καλυτερη του w αλλα μπορει να κανω και λαθος!

αλλωστε με αυτες τις φωτο με μπερδευεις πλου ρε παιδακι μου!

χαχαχα

μπραβο ρε!

να δω τι θα πει ο μπαρμπαστρουμφ παλι!:lol: :lol:

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Και το ίδιο έκανε και στο νέο W810 και δεν καταλαβαίνω το γιατί;

 

 

Πραγματι αυτο που λετε ειναι παραξενο...... Εγω εχω το S700i και τωρα που βλεπω το w900i μου κακοφαινεται απο την πισω μερια χωρις τι προστατευτικο της οθονης..............................:cry: :cry: :cry:

αλλα οπως και να εχει αυτο θα παρω:) :p :D

Το ανοιγμα του (και των δυο s700i kai w900i)ειναι φοβερα!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι αυτο που λετε ειναι παραξενο...... Εγω εχω το S700i και τωρα που βλεπω το w900i μου κακοφαινεται απο την πισω μερια χωρις τι προστατευτικο της οθονης..............................:cry: :cry: :cry:

αλλα οπως και να εχει αυτο θα παρω:) :p :D

Το ανοιγμα του (και των δυο s700i kai w900i)ειναι φοβερα!!!!!!!!!!!!!!!!!:p :p

Κι εκτός από αυτό, το W900 είναι φορβερό και σαν κινητό. Είναι πληρέστατο σε λειτουργίες κι έχει τρομερό hardware για την τιμή του.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Κι εκτός από αυτό, το W900 είναι φορβερό και σαν κινητό. Είναι πληρέστατο σε λειτουργίες κι έχει τρομερό hardware για την τιμή του.

 

 

Σιγουρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχ περιμενω το bonus απο COSMOTE σε δυο μερες.......................................................:) :) :) :)

Ομως τωρα εχω προβλημα.....

 

Τι χρωμα να παρω???????????Ασπρο??????:wacko:

Η το μαυρο που το δειχνει ποιο επισημο??????:)

 

Πειτε μου γνωμες.........

Επισης σε ποιο χρωμα θα φαινεται εντονα η γρατζουνια γιατι το s700i απο ασημι που ηταν εγινε γκρι και κατι αλλα χρωματα παραξενα:!: :!:

HELP:X ι

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο από μένα...

Άσε που δεν ξέρω και πόσο εύκολα βρίσκεις το άσπρο, στο Πλαίσιο δεν είχαν καθόλου το άσπρο και είπαν πως δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα (δεν ξέρω αν αληθεύει, εγώ μαύρο ήθελα, μαύρο πήρα :p )

Link to comment
Share on other sites

 

Τι χρωμα να παρω???????????Ασπρο??????

Η το μαυρο που το δειχνει ποιο επισημο

 

 

Μαύρο θα το πάρεις , γιατί άσπρο δεν υπάρχει ακόμα(ίσως και ποτέ να μην έρθει σε αυτό το χρώμα)

:O

Λογικά στο μαύρο οι γρατζουνιές δεν φαίνονται(γιατί και από κάτω από το χρώμα, μαύρο είναι το πλαστικό.)

 

Στο w900 υπάρχει μια δικαιολογία για την έλλειψη προστατευτικού στην κάμερα: το βάρος επρεπε να κρατηθεί πάση θυσία κάτω από τα 150 γραμμάρια!!!;)

 

Μad23: Καλώς τον!!:)

Νομίζω ότι του κινητού οι φώτο είναι καλύτερες , εκτός από εκείνη στο μπαλκόνι που είναι ελάχιστα υποδεέστερη.Έχω και ένα συγκριτικό ζεύγος φωτογραφιών σε εσωτερικό χώρο , αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να ανεβάσω την φώτο του κινητού:(

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο από μένα...

Άσε που δεν ξέρω και πόσο εύκολα βρίσκεις το άσπρο, στο Πλαίσιο δεν είχαν καθόλου το άσπρο και είπαν πως δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα (δεν ξέρω αν αληθεύει, εγώ μαύρο ήθελα, μαύρο πήρα :p )

 

 

Λοιπον φιλε μου το ασπρο κυκλοφορει και μαλιστα απο το καταστημα cosmote που πηγα μου το εδειξαν στο κουτι..........:p :p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο θα το πάρεις , γιατί άσπρο δεν υπάρχει ακόμα(ίσως και ποτέ να μην έρθει σε αυτό το χρώμα)

:O

Λογικά στο μαύρο οι γρατζουνιές δεν φαίνονται(γιατί και από κάτω από το χρώμα, μαύρο είναι το πλαστικό.)

 

Στο w900 υπάρχει μια δικαιολογία για την έλλειψη προστατευτικού στην κάμερα: το βάρος επρεπε να κρατηθεί πάση θυσία κάτω από τα 150 γραμμάρια!!!;)

 

 

Παιδια μισο λεπτο στην cosmote που πηγα το ειχαν σε ασπρο υπαρχει σας λεω!!!!:!: :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Μαύρο θα το πάρεις , γιατί άσπρο δεν υπάρχει ακόμα(ίσως και ποτέ να μην έρθει σε αυτό το χρώμα)

:O

Λογικά στο μαύρο οι γρατζουνιές δεν φαίνονται(γιατί και από κάτω από το χρώμα, μαύρο είναι το πλαστικό.)

 

Στο w900 υπάρχει μια δικαιολογία για την έλλειψη προστατευτικού στην κάμερα: το βάρος επρεπε να κρατηθεί πάση θυσία κάτω από τα 150 γραμμάρια!!!;)

 

 

Παιδια μισο λεπτο στην cosmote που πηγα το ειχαν σε ασπρο υπαρχει σας λεω!!!!:!: :!: :!: :!:

 

Εάν όντως υπάρχει , τότε έχεις δικαίωμα επιλογής!:D

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Θήκη που να μην χρειάζεται άνοιγμα για τα sms θα βγεί ποτέ; aka για το s700 υπάρχει;

 

Για το s700 υπάρχει πλάγια θήκη της SE.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχ περιμενω το bonus απο COSMOTE σε δυο μερες.......................................................:) :) :) :)

Ομως τωρα εχω προβλημα.....

 

Τι χρωμα να παρω???????????Ασπρο??????:wacko:

Η το μαυρο που το δειχνει ποιο επισημο??????:)

 

Πειτε μου γνωμες.........

Επισης σε ποιο χρωμα θα φαινεται εντονα η γρατζουνια γιατι το s700i απο ασημι που ηταν εγινε γκρι και κατι αλλα χρωματα παραξενα:!: :!:

HELP:X ι

Μαυρο και απο μενα,το ασπρο φαινετε πολυ ψευτικο,και με το παραμικρο θα λερωνει απο τα χερια.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Για το s700 υπάρχει πλάγια θήκη της SE.

 

 

Παιδια υπαρχει θηκη που επιτρεπει στο κινητο να ''ανοιξει''.....................

και το εχω δει σε καποιο απο τα γνωστα οπως Πλαισιο Multirama .....Πλαισιο ναι στο Πλαισιο την εχει............Στανταρ:p :p :p :p

Εγω παντως δεν εχω παρει....................:O

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο και απο μενα,το ασπρο φαινετε πολυ ψευτικο,και με το παραμικρο θα λερωνει απο τα χερια.:)

 

 

Κι εγω μαυρο λεω να παρω:) :) :)

αλλα ας ακουσουμε γνωμη απο καποιον που ηδη εχει το κινητο σε ASPRO χρωμα...

δακτυλιες?????Γρατζουνιες???? ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ??????:O :O :O :!:

Η ΟΧΙ στο μαυρο...............................:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μαυρο λεω να παρω:) :) :)

αλλα ας ακουσουμε γνωμη απο καποιον που ηδη εχει το κινητο σε μαυρο χρωμα...

δακτυλιες?????Γρατζουνιες???? ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΤΟΝΑ??????:O :O :O :!:

Η ΟΧΙ στο μαυρο...............................:shifty:

Κοιτα εγω σε μαυρο το εχω,δαχτυλιες λογω του οτι ειναι μαυρο γιαλυστερο το χρωμα λογικο ειναι να φαινονται σαν αποτυπωματα,με ενα απαλο πανακι που και που σκουπισμα και ειναι οκ,τυχον μουτζουρες παντως δεν φαινονται,οσο για τις γρατζουνιες αν γρατζουνιστει καπου φαινεται σαν χαρακια αλλα δεν φευγει χρωμα παραμενει μαυρο.;) ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω σε μαυρο το εχω,δαχτυλιες λογω του οτι ειναι μαυρο γιαλυστερο το χρωμα λογικο ειναι να φαινονται σαν αποτυπωματα,με ενα απαλο πανακι που και που σκουπισμα και ειναι οκ,τυχον μουτζουρες παντως δεν φαινονται,οσο για τις γρατζουνιες αν γρατζουνιστει καπου φαινεται σαν χαρακια αλλα δεν φευγει χρωμα παραμενει μαυρο.;) ελπιζω να σε βοηθησα λιγο.

 

 

Αρκετα:) :) :) μπορω να πω αλλα θα ηθελα να ακουσω λιγες ακομα γνωμες......

κανενας με το ασπρο να πει πως φαινονται οι γρατζουνιες..........:O

 

αν και το βλεπω για μαυρο:p :p :p

ΘΕΛΩ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΝΑ ΠΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ.............

Link to comment
Share on other sites

to pita, to pira, to pira:p :p :p

 

kai apo to eteriko programa toy patera moy 20 euro.:cool:

 

pos kaneis anabathmisi toy ligismikoy. den brika na to katebaso apo tin sony.

 

thelo na to paro se arxeio thn anabathmisi kai meta na to peraso sto kinito.

 

to pira, to pira, to pira:p :p :p

:wacko:

 

tis epafes apo to sx1 to outlook den tis eperne oles sosta. to w900 tis pire oles akribos apos eprepe

mprabo sony.

Link to comment
Share on other sites

to pita, to pira, to pira:p :p :p

 

kai apo to eteriko programa toy patera moy 20 euro.:cool:

 

pos kaneis anabathmisi toy ligismikoy. den brika na to katebaso apo tin sony.

 

thelo na to paro se arxeio thn anabathmisi kai meta na to peraso sto kinito.

 

to pira, to pira, to pira:p :p :p

:wacko:

 

tis epafes apo to sx1 to outlook den tis eperne oles sosta. to w900 tis pire oles akribos apos eprepe

mprabo sony.

Νομιζω δεν εχει βγει αναβαθμιση,για το απλο τουλαχιστον,στο vodalive κατι εχει βγει.:worry:

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

to pita, to pira, to pira

 

kai apo to eteriko programa toy patera moy 20 euro.:cool:

 

pos kaneis anabathmisi toy ligismikoy. den brika na to katebaso apo tin sony.

 

thelo na to paro se arxeio thn anabathmisi kai meta na to peraso sto kinito.

 

to pira, to pira, to pira

:wacko:

 

tis epafes apo to sx1 to outlook den tis eperne oles sosta. to w900 tis pire oles akribos apos eprepe

mprabo sony.

 

 

Παιδια απο οσο ξερω δεν εχει βγει καποια αναβαθμιση.......................:O :O :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...