Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Geia sas paidia!

 

Mphka sto site www.motox.info gia na vrw skins. Apo oti vlepw einai se zip morfh k den mporw na ta perasw mesw bluetooth sto kinhto mou(V3i)

 

Ti mporw na kanw? As me voithisei kapoios, pleaseeeeeeeeeee

Πρώτα τα κάνεις unzip με το πρόγραμμα winzip και μετά ακολουθείς τον οδηγό: http://www.techlifegr.com/forum/showthread.php?p=3994#post3994

 

 

Δεν περνιούνται με bluetooth,μόνο με usb καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό Μήνυμα από Larita

Geia sas paidia!

 

Mphka sto site http://www.motox.info gia na vrw skins. Apo oti vlepw einai se zip morfh k den mporw na ta perasw mesw bluetooth sto kinhto mou(V3i)

 

Ti mporw na kanw? As me voithisei kapoios, pleaseeeeeeeeeee

 

Πρώτα τα κάνεις unzip με το πρόγραμμα winzip και μετά ακολουθείς τον οδηγό: http://www.techlifegr.com/forum/show...=3994#post3994

 

 

Δεν περνιούνται με bluetooth,μόνο με usb καλώδιο.

 

Se euxaristw tha to dokimasw!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα τα κάνεις unzip με το πρόγραμμα winzip και μετά ακολουθείς τον οδηγό: http://www.techlifegr.com/forum/showthread.php?p=3994#post3994

 

 

Δεν περνιούνται με bluetooth,μόνο με usb καλώδιο.

 

Akolouthisa tis odhgies pou leei kai kapou exw kolhsei.

Sto Skin Manager sta Skins einai adeia, den deixnei auta pou exw sto kin

ti na kanw?

Link to comment
Share on other sites

Otan sindesw to kalwdio me to kinhto mou zitaei cdrom kai sto kouti tou kinhtou den eixe mesa kalwdio. Ti prepei na kanw?

 

elpizw na mhn eimai kourastikh, alla dysthxws den exw idea apo auta.:(

 

Aν έχεις κάποια φωτογραφική μηχανή,μπορείς να χρησιμοποιήσεις από κει ένα καλώδιο.Αλλιώς,πρέπει να αγοράσεις ένα mini usb καλώδιο.

 

Στη συνέχεια,για να περάσεις skins,πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου σε p2k mode.

 

Οδηγός:http://www.motox.info/showthread.php?p=6919#post6919

 

Drivers: http://www.motox.info/showpost.php?p=114694&postcount=3

 

 

Αν δε τα καταφέρνεις,θα σου συνιστούσα να διαβάσεις λίγο τα θέματα του myphone,του techlifeGR και του Motox.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις κάποια φωτογραφική μηχανή,μπορείς να χρησιμοποιήσεις από κει ένα καλώδιο.Αλλιώς,πρέπει να αγοράσεις ένα mini usb καλώδιο.

 

Στη συνέχεια,για να περάσεις skins,πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου σε p2k mode.

 

Οδηγός:http://www.motox.info/showthread.php?p=6919#post6919

 

Drivers: http://www.motox.info/showpost.php?p=114694&postcount=3

 

 

Αν δε τα καταφέρνεις,θα σου συνιστούσα να διαβάσεις λίγο τα θέματα του myphone,του techlifeGR και του Motox.

 

Bomber21 geia sou!

 

Den exw kataferei na valw skins sto kinhto.

Exw katevasei to P2kCommander alla den syndeete kai mou grafei application error, the memory could not be read.

To Skin Manager to katevasa alla den mporw na pathsw to install kai den mou fgazei ta skins.

Exw diavasei ta threads opws mou eipes alla den vgazw akrh.

 

Mhpws tha mporouses na mou peis ti kanw lathos kai na me voithiseis?

 

Se evxaristw

Xristina!

Link to comment
Share on other sites

larita min eisai biastiki

i didikasia einai megaliiiii

prwta sigourepsou oti exeis katebasei to rsd lite pou einai to Α k to Ω

epeita afou exeis egatastisei k p2k eisai ok

k twra psakse k bres to skiman pou sou stelnei apeutheias ta skin k den kaneis tipota allo xeirokinita

diladi xreiazete syndiasmos triwn programmatwn (kapoioi me to p2k to kanoun mono alla den sto synistw akoma giati xepastrepsa ena L7 stis prwtes mou prospatheies)

sto link tou bomber21 (techlifegr) exei mesa oti xreiazesai nomizw step by step (alla thelei k ligi ypomoni eidika an eixes synithisei ta themata twn nokia i twn sony)

kali epityxia

kai mi ponokefaliazeis i diadikasia an tin kaneis 2 fores einai poly geloia meta (k axizei to kopo)

dont give up klarita

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια ερώτηση να σας κάνω,αγόρασα για τον πατέρα μου το ν3i και ήθελα να μάθω επειδή είναι ΤΙΜ plus αν μετά την εγγύηση μπορώ να απεγκαταστήσω το ΤΙΜ plus και αν δέχεται αναβάθμιση λογισμικού.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

:love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μια ερώτηση να σας κάνω,αγόρασα για τον πατέρα μου το ν3i και ήθελα να μάθω επειδή είναι ΤΙΜ plus αν μετά την εγγύηση μπορώ να απεγκαταστήσω το ΤΙΜ plus και αν δέχεται αναβάθμιση λογισμικού.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nαι αλλά δεν είναι ευκολη διαδικασία αν δεν είσαι εξοικειωμένη με υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγορασω ενα V3i αλλα πριν λιγες μερες πασπατεψα το V3 ενος φιλου και ξενερωσα τελειως ανακαλυπτωντας οτι δεν παρεχει την δυνατοτητα δημιουργιας φακελων για τις φωτογραφιες.Αυτο ισχυει και στο V3i ??????
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ Παιδια ,μια απορια.Επειδη ειχα το v600 ,οταν ειχα μια αναπαντητη κληση, στην εξωτερικη οθονη ,σου ελεγε αναπαντητη μεχρι να ανοιξεις και να την δεις .Στο v3i μετα απο λιγο σβηνει η ενδειξη και ακουγεται μονο οχαρακτηριστικος ηχος. Ειναι οκ η προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ξερει κανεις (Bomber) γιατι δεν μπορω να βαλω εφαρμογες στο τηλεφωνο?

Το εχεις συνδέσει σε p2k mode?

Υπάρχει οδηγός σύνδεσης και εγκατάστασης java.Δες την ανακοίνωση πάνω. :):)

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις συνδέσει σε p2k mode?

Υπάρχει οδηγός σύνδεσης και εγκατάστασης java.Δες την ανακοίνωση πάνω. :):)

 

Το εχω συνδεσει αλλα δεν ξερω γιατι, δεν μπορω να βαλω εφαρμογες αλλα ουτε διαβαζει αυτες που εχει το τηλ πανω!!!

Ο οδηγος που λες που ειναι?

Επισης στο προηγουμενο v3 που ειχα δεν αντιμετωπιζα τετοιο προβλημα. Μονο στο v3i και στο v3r του αδερφου μου δεν μπορω να βαλω εφαρμογες!

 

EDIT: Τελικα τα καταφερα με το motomidman.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μια απορια.Πηρα το v3i και επειδη ειχα το v600 ,οταν ειχα μια αναπαντητη κληση, στην εξωτερικη οθονη ,σου ελεγε αναπαντητη μεχρι να ανοιξεις και να την δεις .Στο v3i μετα απο λιγο σβηνει η ενδειξη και ακουγεται μονο οχαρακτηριστικος ηχος. Ειναι οκ η προβλημα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει τωρα 269!!!:D την παρασκυη θα το παρω!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σας έχω τρείς ερωτήσεις. Κατέβασα το Tahoma font του johnny killer αλλά απ' ο,τι είδα αναφέρεται μόνο στο thread του V3. Αυτά που θα ήθελα να ρωτήσω είναι: Δουλεύει και σε V3i; Αν όχι, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο link για το V3i; Και τέλος, έχει διαφορά το οτι είναι VF Live (λόγω επιδότησης) για το συγκεκριμένο language pack; Περιμένω απαντήσεις πριν δοκιμάσω να φλασάρω. Ούτε εβδομάδα δεν το έχω το κινητό και μ' αρέσει αρκετά για να το χαλάσω από τώρα! :worry: :worry:
Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

ε καλα δεν θα το κάνω μόνη μου ;-) απλά ήθελα να μάθω αν γίνεται. Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

An theleis voithia pes mu...

Einai eukolo...

Sxetika

 

Καλησπερα.

Υπαρχει εορτολογιο για το κινητο μας?

Fysika...

Vasika einai ena gia SONY pu kanei k gia emas des ta FILES to myphone... :)

 

Καλησπέρα σε όλους! Σας έχω τρείς ερωτήσεις. Κατέβασα το Tahoma font του johnny killer αλλά απ' ο,τι είδα αναφέρεται μόνο στο thread του V3. Αυτά που θα ήθελα να ρωτήσω είναι: Δουλεύει και σε V3i; Αν όχι, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο link για το V3i; Και τέλος, έχει διαφορά το οτι είναι VF Live (λόγω επιδότησης) για το συγκεκριμένο language pack; Περιμένω απαντήσεις πριν δοκιμάσω να φλασάρω. Ούτε εβδομάδα δεν το έχω το κινητό και μ' αρέσει αρκετά για να το χαλάσω από τώρα!

 

 

Kalos irthes loipon....

Des apo osa xerw ta fonts einai akrivws ta idia gia ola ta v3 kathws einai i idia logiki pu xrisimopoiei i moto...

An exeis amfivolies psaxe isws ligo parapanw alla nomizw pws dn einai aparetito...

Oso gia to VF Live dn katalava theleis na to vgaleis?

Diladi ena FULL FLASH?

 

 

----- apo paralia gyrisa k eixa orexi... :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω κάνει το V3i μου, V3i D&G. Πώς μπορώ να βάλω το skin D&G; Έχω εγκαταστήσει όλα τα απαραίτητα (προτεινόμενα) προγράμματα (P2K, Skiner4Moto, κλπ), το κινητό συνδέεται κανονικά, δημιουργώ και τον φάκελο στα skins, αλλά όταν το επιλέγω από το μενού της συσκευής, μου επαναφέρει το default skin. Τα μόνα που αλλάζουν είναι ουσιαστικά τα προεγκατεστημένα. Υπάρχει κάποιος που να έχει καταφέρει να βάλει επιπλέον skins και να του λειτουργήσουν σωστά; Στο απλό V3 μου δεν υπάρχει πρόβλημα, εδώ τι συμβαίνει;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Kalos irthes loipon....

Des apo osa xerw ta fonts einai akrivws ta idia gia ola ta v3 kathws einai i idia logiki pu xrisimopoiei i moto...

An exeis amfivolies psaxe isws ligo parapanw alla nomizw pws dn einai aparetito...

Oso gia to VF Live dn katalava theleis na to vgaleis?

Diladi ena FULL FLASH?

 

Καλώς σας βρήκα! Βασικά δεν το έχω πάρει ακόμα απόφαση να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Ούτως ή άλλως πέταξα το DL_DB_INET_RECORDS και δεν εμφανίζονται πλέον τα κλασικά bookmarks "Λήψη άλλων", "MMS Photo Album" κλπ. και δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μ' ενοχλεί (Επίσης ξεκλείδωσα και τα WebSessions) προς το παρόν. Προβλέπω όμως κάποια στιγμή να περνάω Monsterpack.

 

Όσο για το font τώρα, ρώτησα γιατί μερικές σελίδες πιο πίσω στο ίδιο thread αναφέρεται οτι βγήκε Persia font για v3i και ακριβώς στο επόμενο post οτι βγήκε και για v3. Γι αυτό είπα να ρωτήσω!

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω κάνει το V3i μου, V3i D&G. Πώς μπορώ να βάλω το skin D&G; Έχω εγκαταστήσει όλα τα απαραίτητα (προτεινόμενα) προγράμματα (P2K, Skiner4Moto, κλπ), το κινητό συνδέεται κανονικά, δημιουργώ και τον φάκελο στα skins, αλλά όταν το επιλέγω από το μενού της συσκευής, μου επαναφέρει το default skin. Τα μόνα που αλλάζουν είναι ουσιαστικά τα προεγκατεστημένα. Υπάρχει κάποιος που να έχει καταφέρει να βάλει επιπλέον skins και να του λειτουργήσουν σωστά; Στο απλό V3 μου δεν υπάρχει πρόβλημα, εδώ τι συμβαίνει;

 

Υπάρχει ένα προγραμματάκι που λέγεται Skins Manager, ίσως να το έχεις ήδη κιόλας (Αν δεν το έχεις, ψάξε για zeze MMSS 2.0). Δε μπορείς να κάνεις edit τα skins όπως στο skinner4moto αλλά η διαδικασία εγκατάστασης είναι κατά τη γνώμη μου πιο απλή στο Skins Manager. Απλά επιλέγεις το *.ski, πατάς install, κάνεις ένα restart και είσαι έτοιμος! Τουλάχιστον σε μένα (V3i), τα 2 επιπλέον skins που έχω περάσει λειτουργούν κανονικά! Ούτε χρειάζεται να φτιάχνεις φακέλους, γενικά είναι μακράν πιο απλό από το manual τρόπο...

Beneath this mask there is more than flesh... Beneath this mask there is an idea, mr. Creedy... And ideas are... Bullet-proof!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...