Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γνωρίζω ποιά LP έχουν ελληνικά, άντε θα δούμε. Πόσο λές να μου πάρει η Μοτορόλα για το ξεκλείδωμα της συσκευής (Είναι simlocked η συκευή στην T);;; Δεν πιστεύω πάνω απο 20 ευρώ.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τότε θα κάνω αυτό που έκανα και στο V1050 και δεν το πήραν χαμπάρι οτι καταλάθος εγώ έβαλα firmware που κλείδωνε το κινητό. Μετά έδωσα 3 φορές λάθος κωδικό ξεκλειδώματος και έπειτα το φλάσαρα με λογισμικό απο άλλο τηλέφωνο, με αποτέλεσμα να μην ανάβει με τίποτε ούτε να μπαίνει σε Flash mode με τον γνωστό τρόπο. Το πήγα στην Μοτορόλα και μου αλλάξαν την πλάκετα, γιατί η βλάβη ήταν εντός!!! εγγύησης. :lol: :lol: :lol: Ευτυχώς υπάρχουν μαγιαζιά που το ξεκλειδώνουν.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα... Πολλές φορές στέλω sms (από Nokia) σε V3I... και ενώ η αναφορά έρχεται κανονικά, το μήνυμα δε φτάνει ποτέ στο V3I.... Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Μέχρι πρόσφατα το κινητό ήταν στο service για ξεκλείδωμα δικτύου και πέρασμα ελληνικών menu. Υπάρχει περίπτωση να πειράχτηκε κάτι στο λογισμικό του κινητού και να προκαλεί αυτό το πρόβλημα??? :mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλή η προηγούμενη απορία! Ας απαντήσει κάποιος!

 

Επίσης, γίνεται με κάποιον τρόπο όταν γράφεις μήνυμα να κινείσαι και πάνω-κάτω στο κείμενο εκτός από δεξιά-αριστερά?

 

Εγώ μια χαρά κινούμαι και πάνω κάτω εκτός από δεξιά-αριστερά :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια χαρά κινούμαι και πάνω κάτω εκτός από δεξιά-αριστερά :worry:

 

!!!... Πώς? Με το στρογγυλό πλήκτρο πλοήγησης?

 

Είναι θέμα firmware? Ξέρει κανείς?

 

 

 

Επίσης το V3i μου δεν μπορεί να δεχθεί sms άνω των 160 χαρακτήρων. Τί φταίει? Τί μπορώ να κάνω? Είναι κι αυτό θέμα firmware μήπως?

 

HELP PLEASE! :(

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

!!!... Πώς? Με το στρογγυλό πλήκτρο πλοήγησης?

 

Είναι θέμα firmware? Ξέρει κανείς?

 

 

 

Επίσης το V3i μου δεν μπορεί να δεχθεί sms άνω των 160 χαρακτήρων. Τί φταίει? Τί μπορώ να κάνω? Είναι κι αυτό θέμα firmware μήπως?

 

HELP PLEASE! :(

 

Για το δεύτερο δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά για το πρώτο, ναι με τα βελάκια, πάνω κάτω δεξιά αριστερά. Δεν γίνεται να μην γίνεται.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχει κυκλοφορησει περιπου εδω και ενα μηνα Ελλαδα μπορειτε να μας πειτε μερικα πραγματα?

Οπως ποσο σας κραταει η μπαταρια?

Ποια τα χτυπητα αρνητικα και θετικα εχετε βρει?

Ευχαριστω πολυ. :)

 

 

(Εχω το κ750.Δεν λεω κορυφαιο Τηλ. αλλα με ενοχλει που οποτε το πιανω τριζει)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Πήρα το Razor V3i και έχω κάποιες απορίες.Ελπίζω να μου τις λύσουν οι ειδήμονες.

1.Για να αντιστοιχιθεί μία φωτό στο ευρετήριο πρέπει να είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο?

2.Στα τραγούδια,για να εμφανίζονται όλες οι πληροφορίες(καλλιτέχνης,τίτλος κτλ) ππέπει το τραγούδι να είναι κι αυτό αποθηκευμένο στο τηλέφωνο?

3.Γίνεται να περάσουμε νέα skins?Αν ναι πως?

4.Γίνεται να βάλουμε εξωτερικό ραδιόφωνο όπως στα Sony Ericsson?

5.Ποιο πρακτικό ξυπνητήρι δεν υπάρχει?

6.Πως συνδέεται το τηλέφωνο με το P2K Tools?

Ευχαριστώ.

Ο Γερμανος εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι αν σε καλεσουν ενω το κινητο ειναι ανοιχτο και πας να απαντησεις, κολλαει???

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Ρε κατοχοι του κινητου:p πειτε καμια γνωμη για το κινητο!Η οθονη του σε σχεση με το v3 εχει διαφορες?
Link to comment
Share on other sites

Asmodeus ψάξε τα χαρακτηριστικά στο http://www.gsmarena.com και κάντο σύγκριση με του V3 και θα τα δείς όλα.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ρε κατοχοι του κινητου:p πειτε καμια γνωμη για το κινητο!Η οθονη του σε σχεση με το v3 εχει διαφορες?

 

i esoteriki einai i idia i exoteriki exei 65000 xromata eno tou v3 exei 4000 xromata

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο τηλεφωνικός του κατάλογος σε σχέση με το V3 είναι διαφοροποιημένος ή έχει παραμείνει ίδιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

i esoteriki einai i idia i exoteriki exei 65000 xromata eno tou v3 exei 4000 xromata

 

Είναι και μεγαλύτερη ή κάνω λάθος; :confused:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ποιό Monster Pack να περάσω στο v3i μου?

 

Monster Pack

S/W Version: R479_G_08.B4.34R_MOTOX.shx

Flex Version: SE7721AXXF1055

Bootloader: BOOT0A30

Language Pack: 0003

Stock/Unlocked

First RAZR V3i Hacked File by MotoX

[17.7 MB]

[uploaded.Jan.06.06]

 

ή

 

Monster Pack

S/W Version: R479_G_08.B4.38R.sbf

Flex Version: GSPSLQAT676HT078

Bootloader: BOOT0A30

Language Pack: 0034

VST: 0003

Stock/Unlocked

[12.7 MB]

[uploaded.Feb.20.06]

 

Τί διαφορά έχουν? Μόνο στο flex version και στο Language Pack? Έχει κάνει κανείς flash από το motox.info ?.... ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Το κινητό ήταν κλειδωμένο στην Orange (Αγγλία) και μου το ξεκλείδωσαν (όχι με κωδικό της Orange :whistle:). Υπάρχει περίπτωση χρησιμοποιώντας τα reflash, τα flex και τα language packs από το Motox να ξανακλειδώσει?

:blink:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο το Αγγλικό ebay, μόνο 180 ευρώ. Ολοκαίνουριο στο κουτί του. Δεν έχει έρθει ακόμη και δεν έχει sim lock. Προφανώς δεν θα έχει ελληνικό LP. Εάν πάω στην Μοτορόλα και τους ζητήσω να μου βάλουν την τελευταία έκδοση Ελληνικού Firmware, ποιά θα είναι αυτή;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Το κινητό ήταν κλειδωμένο στην Orange (Αγγλία) και μου το ξεκλείδωσαν (όχι με κωδικό της Orange :whistle:). Υπάρχει περίπτωση χρησιμοποιώντας τα reflash, τα flex και τα language packs από το Motox να ξανακλειδώσει?

:blink:

Aπο τη στιγμη που λεει STOCK/UNLOCKED,νομιζω πως δεν υπαρχει περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα reflash (ή reflash_mlp) όμως δε λέει "Unlocked".

 

Η ένδειξη "STOCK/UNLOCKED" βρίσκεται μόνο στα Flex... (και στα monster packs, λόγω και πάλι των flex που περιέχονται σε αυτά[?])

 

Ίσως τελικά ένα reflash(_mlp) δε μπορεί να είναι locked?... 'Η μήπως εννοείται ότι είναι όλα unlocked? :blink:

 

*******************************************

 

Μόνος μου ρωτάω, μόνος μου απανταώ... :p

 

Το κλείδωμα όντως μπορεί να είναι ΜΟΝΟ στα Flex.

 

Δεν σβήνω το post σε περίπτωση που έχουν κι άλλοι την ίδια απορία. ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο το Αγγλικό ebay, μόνο 180 ευρώ. Ολοκαίνουριο στο κουτί του. Δεν έχει έρθει ακόμη και δεν έχει sim lock. Προφανώς δεν θα έχει ελληνικό LP. Εάν πάω στην Μοτορόλα και τους ζητήσω να μου βάλουν την τελευταία έκδοση Ελληνικού Firmware, ποιά θα είναι αυτή;;;

δλδ μπορω να το παρω απο το ebay και να παω στην ελληνικη μοτορολα και να που το γυρισουν ελληνικα??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην στο κάνουν;;; Σιγά να μην σε ρωτήσουν απο πού το αγόρασες κιόλλας.

Ρωτάνε... Ρωτάνε... Και θέλουν και απόδειξη αγοράς! :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία την απόδειξη αγοράς θα την έχω, όσο και το χαρτί της εγγύησης, το πολύ, πολύ το πάμε και σε εναλλακτικούς χώρους. Εγώ δεν θέλω να μπλέξω με Language Packs και διαφορετικά firmware γι' αυτό και θα το πάω στην Μοτορόλα να μου βάλουν ελληνικό firmware. Εάν αποδειχθούν περίεργοι, θα το κάνω μόνος, όπως έχω κάνει με το V525 (καλύτερο ήταν με λογισμικό unbranded του V600 :) :) , παρά με το άθλιο της Vodafone ). Eδώ δεν κατάλαβαν τι έκανα με το v1050 και μου άλλαξαν την πλακέτα εντός της εγγύσης.... :ninja:
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...