Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MPOREIS NA DEIS SE FULL O80NH FOTO KAI VIDEO?

Όχι.Από τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα των motorola.Συν το ότι πρέπει να βάζεις σε κάθε μήνυμα την αναφορά

 

SKEYTOME NA TO PARW TELIKA EINAI MIA KALH SYSKEYH?

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις σου.Αν εννοείς ότι είναι αξιόπιστο, υποθέτω ναι..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί όταν το κινητό μείνει αρκετό χρονικό διάστημα κλειστό χάνει την ώρα και την ημερομήνια (Συνήθως δείχνει μια ημερομήνια μήνες ή μέρες πρίν);;; Η μπατάρια έχει ενέργεια, αυτό δεν συμβαίνει με άλλα Μοτορόλα που έχω, V1050 και V525....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Προσφατα αγορασα ενα Motorola v3i, παρατηρησα οτι εχει εκδοση software (R479_G_08.B4.85R). Υπαρχει καποιο site να δινει πληροφοριες και το software για τη συσκευη;

 

Η συσκευη δεν εχει εγκατεστημενο το iTunes (R479)

 

Επισης ενας φιλος με ενημερωσε οτι η motorola στη συσκευασια του κινητου (τουλαχιστον στο μοντελο v3) δινει ενα προστατευτικο πλαστικο για την mini-usb θυρα (αν τη λεω σωστα). Αυτο θα επρεπε να υπαρχει και στο δικο μου μοντελο; Εψαξα τα παντα στο κουτι και δεν βρηκα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Για αναβάθμιση χρησιμοποιήστε το RSD Lite (google it...).

 

Mετά πηγαίντε στο planetmotox.net και βρείτε το αρχείο που σας ταιριάζει.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ,να φλασάρετε αρχεία που είναι για το κινητό σας αλλιώς θα το καταστρέψετε.Και πάντα με φουλ μπαταρία.

 

Για το προστατευτικό καπάκι της θύρας usb,έχω δει μόνο στο KRZR.Το V3 μου δεν είχε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

bomber den to vriskw sto google... mou ebgale kati apotelesmata apo Usenet kapoio stable link ? episis to arxeio pou mou teriazei PIO einai ? ama h3era dn 8a rotousa... euxaristw ek twn proterwn
Link to comment
Share on other sites

bomber den to vriskw sto google... mou ebgale kati apotelesmata apo Usenet kapoio stable link ? episis to arxeio pou mou teriazei PIO einai ? ama h3era dn 8a rotousa... euxaristw ek twn proterwn

 

RSD Lite... :innocent:

 

Δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο αρχείο.

Πες μου τι θες να κάνεις στο κινητό σου,να σου πω ποιό αρχείο χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

eisai foveros, pia ekdosi rsd lite na katevaso ? 8elw apla na kanw upgrade to firmware tou kinitou einai vodafone live kai 8elw apla na anaba8miso to software wste na fugoun tyxwn bugs,,, p.x mou stelnei 2 fores to idio SMS, kanei restart mono toy pou logika me to update tou firmware 8a anaba8mistoun,
Link to comment
Share on other sites

eisai foveros, pia ekdosi rsd lite na katevaso ? 8elw apla na kanw upgrade to firmware tou kinitou einai vodafone live kai 8elw apla na anaba8miso to software wste na fugoun tyxwn bugs,,, p.x mou stelnei 2 fores to idio SMS, kanei restart mono toy pou logika me to update tou firmware 8a anaba8mistoun,

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάποια έκδοση.Από τη 2.5 και μετά πάντως.

 

Επειδή δε θέλω να σου πω κάτι λάθος,μιας και δεν έχω v3i και δεν τα ξέρω αυτά πολύ καλά,θα σου πρότεινα να στείλεις ένα pm στον etternus ή τον excizier,που τα ξέρουν σίγουρα καλύτερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την εχω καταβρει με το v3i!!

Μου αρεσει σε ενα τηλεφωνονα μπορεις να κανεις πλήρη παραμετροποιηση!

 

Εχω ομως ενα προβλημα. Κανω αυτα που γραφονται σε αυτο το forum και αυτα που λεει και στο Greek Motorola Community και δε μπορω με τιποτα να κανω τα SMS να αποθηκευοντια στο κινητο.

 

Μηπως δεν κανω κατι καλα? Μηπως θελει συγκεκριμενο f/w?

 

Ευχαριστω in advance

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Την εχω καταβρει με το v3i!!

Μου αρεσει σε ενα τηλεφωνονα μπορεις να κανεις πλήρη παραμετροποιηση!

 

Εχω ομως ενα προβλημα. Κανω αυτα που γραφονται σε αυτο το forum και αυτα που λεει και στο Greek Motorola Community και δε μπορω με τιποτα να κανω τα SMS να αποθηκευοντια στο κινητο.

 

Μηπως δεν κανω κατι καλα? Μηπως θελει συγκεκριμενο f/w?

 

Ευχαριστω in advance

Πόσα μηνύματα χωράει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Πόσα μηνύματα χωράει τώρα?

 

Στα 35 μου λεει "μνημη πληρης" και το δειχνει συνεχεια στην εξωτερικη οθονη.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στα 35 μου λεει "μνημη πληρης" και το δειχνει συνεχεια στην εξωτερικη οθονη.

Με τον οδηγό που έχουμε βάλει στο grmoto δε δουλεύει?

 

Δοκίμασε και το p2kTools/other features/messages/sms storage.

 

Πρώτα,πατάς GET.Μετά κάνεις την αλλαγή και SET.

Link to comment
Share on other sites

Στα 35 μου λεει "μνημη πληρης" και το δειχνει συνεχεια στην εξωτερικη οθονη.

 

Για να αποθηκεύεις στο κινητό δεν είναι απαραίτητο να κάνεις seem edit.απλά δες Μήνυμα>Ρύθμιση Μηνυμάτων>Ρυθμ.Μην.Κειμ>Αποθήκευση σε

Μήπως έχεις αποθηκευμένα διπλά ή τριπλά μηνύματα? (δηλαδή μηνύματα μεγαλύτερα από 160 χαρακτήρες) Ή έχεις αποθηκευμένα mms?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Με τον οδηγό που έχουμε βάλει στο grmoto δε δουλεύει?

 

Δοκίμασε και το p2kTools/other features/messages/sms storage.

 

Πρώτα,πατάς GET.Μετά κάνεις την αλλαγή και SET.

 

bomber21 .... ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις

 

εκανα οτι λεει στον οδηγο που βρήκα στο GrMoto ... δηλαδη κατεβαζω το seem, το ανοιγω με το Motorola Tool, επιλεγω να τα αποθηκευω στο τηλ, κανω save και τελος παλι με το P2K το κανω upload στο τηλεφωνο. Restart και δεν γινεται τιποτα.

 

Το εχω κανει και με το P2K κατευθειαν features/messages/sms storage με το κουτακι που μας ενδιαφερει Ξετικαρισμενο ... και παλι τιποτα!!???

 

Μηπως για αν γινει η αλλαγη υπαρχουν καποιες συνθήκες που πρεπει να ικανοποιουνται πρωτα???:blink:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για να αποθηκεύεις στο κινητό δεν είναι απαραίτητο να κάνεις seem edit.απλά δες Μήνυμα>Ρύθμιση Μηνυμάτων>Ρυθμ.Μην.Κειμ>Αποθήκευση σε

Μήπως έχεις αποθηκευμένα διπλά ή τριπλά μηνύματα? (δηλαδή μηνύματα μεγαλύτερα από 160 χαρακτήρες) Ή έχεις αποθηκευμένα mms?

 

να σου πω την αληθεια .... αυτη την επιλογη "Μήνυμα>Ρύθμιση Μηνυμάτων>Ρυθμ.Μην.Κειμ>Αποθήκευση σε" δε μου τη βγαζει!!!

 

Γιατι λες??

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος?

Πας στα μηνύματα και πατάς το κουμπί μενου (αυτό με τις οριζόντιες γραμμούλες) και σε βγάζει στο μενού των μηνυμάτων.Τώρα αν δεν βρίσκεις αυτήν την επιλογή παίζει να την έχει απανεργοποιήσει πχ η vodafone ή η τιμ δεν ξέρω τι έχεις.Αλλά στα περισσότερα moto είναι ενεργοποιημένη.Πάντως είσαι σίγουρος ότι όλα τα μηνύματα είναι αποθηκευμένα στην sim?Αν μπορείς να αποθηκεύσεις μηνύματα και στο τηλέφωνο τότε όπως σου είπα έχει τιγκάρει η μνήμη πιθανόν από 2,3πλα μηνύματα.Το λέω γιατί μια φίλη είχε κανούριο v3 και στα 30κάτι μηνύματα τις fullare.Αλλά έσβησε κάτι 3πλά μηνύματα που είχε και τώρα έχει κάπου στα 70κάτι μηνύματα

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό

 

offset 9A - bit 1: Messages > menu > Message Setup > Text Msg Setup > Store To: (SIM/Phone) (1 on, 0 off)

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος?

Πας στα μηνύματα και πατάς το κουμπί μενου (αυτό με τις οριζόντιες γραμμούλες) και σε βγάζει στο μενού των μηνυμάτων.Τώρα αν δεν βρίσκεις αυτήν την επιλογή παίζει να την έχει απανεργοποιήσει πχ η vodafone ή η τιμ δεν ξέρω τι έχεις.Αλλά στα περισσότερα moto είναι ενεργοποιημένη.Πάντως είσαι σίγουρος ότι όλα τα μηνύματα είναι αποθηκευμένα στην sim?Αν μπορείς να αποθηκεύσεις μηνύματα και στο τηλέφωνο τότε όπως σου είπα έχει τιγκάρει η μνήμη πιθανόν από 2,3πλα μηνύματα.Το λέω γιατί μια φίλη είχε κανούριο v3 και στα 30κάτι μηνύματα τις fullare.Αλλά έσβησε κάτι 3πλά μηνύματα που είχε και τώρα έχει κάπου στα 70κάτι μηνύματα

 

Ολα καλα αυτα που λες ... το μενου το βρισκω αλλα για τα μηνυματα κειμενου δεν εχει τετοια επλογη "επιλογη αποθηκευσης" Και εμενα μου κανει εντυπωση. Το κινητο ειναι ανεξαρτητη συσκευη ... ουτε TIM ουτε Voda.

Μα τι κανω λαθος πια? Καποια ηλιθια λεπτιμερια θα ειναι που μου διαφευγει ....... Μηπως αυτη την επιλογή "επιλογη αποθηκευσης" πρεπει να την ενεργοποιησω καπως με το P2Ktool?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό

 

offset 9A - bit 1: Messages > menu > Message Setup > Text Msg Setup > Store To: (SIM/Phone) (1 on, 0 off)

 

Rey_619 ... Θα το δοκιμασω και αυτο και θα σας πω.

 

Ευχαριστω

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

a) exw provlhma me to Bluetooth.. enw leei oti einai on den doulevei :(

mhpws kserete ti mporei na einai?

 

b) pws mporw na perasw ena new theme?

 

c) ti programmata kai game uposthrizei? Eixa panta nokia kai den kserw apo motorola ka8olou :(

Σ αγαπώ, όχι για το τι είσαι, αλλά για το τι είμαι εγώ, όταν είμαι μαζί σου.

Είμαι ΑΕΚ γιατί μου πάει το Gucci φόρεμα σε ΚΙΤΡΙΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά από 25 μέρες περίπου χθες το V3i μου αποτελεί για μένα ένα οδυνηρό παρελθόν. το έστειλα και ησύχασα ήδη είμαι κάτοχος (ευτυχισμένος) ενός D900 Samsung και δε θέλω επικρίσεις. Βρήκα σχεδόν τα πάντα ίσως και παραπάνω από όσα ήθελα σχεδιασμό, βάρος, μέγεθος, κάμερα απίστευτη, αναφορά κτλ κτλ και απλά μπήκα εδώ για τελευταία φορά να πω ενα ευχαριστώ σε όσους ασχολήθηκαν μαζί μου και ανταλλάξαμε απόψεις. Σας εύχομαι ένα καλύτερο "ΜΟΤΟ" μέλλον και να έχετε πάντα καλές ειδήσεις στο κινητό σας....:)
Link to comment
Share on other sites

na sai kala file... gousta einai auta... dialekses auto pou vrikes stis apaitiseis sou. o kathenas analoga me tis anagkes tou. poli kalo to d900, alla adiki i sigkrisi me to v3i... einai kinito apla anavathmismeno tou v3 pou exei bgei pleon xronia, enw auto pou pires "spartaraei" apo neotita, eksalou kai san timi exoun megali diafora, opos ola ta agatha ston kathimerinotita, oti plirwneis ...pairneis. kali sinexeia.
Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

bomber21 και Ray ... εγω ειμαι ΟΚ!!!

 

Τα καταφερα επιτελους και τωρα εμφανιζεται η επιλογή για το που θελω να σωζω τα μηνυματα και πλεον τα αποθηκευω στο τηλεφωνο!!

 

Σας ευχαριστώ!

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...