Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδιά μου κάνει ένα τρελό κόλλημα του τύπου....:

 

Μιλάω κλείνω μια κλήση και αμέσως μετά αρχίζει να δονείται το τηλέφωνο και δεν σταματαεί ποτέ :X :cry: :cry: :cry:

 

Η μόνη λύση είναι να κλείσεις το τηλέφωνο και να το ξανανοίξεις!

 

Σήμερα μου το έκανε και μετά απο μια αναπάντητη που μου έκανα :blink:

 

Έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Πάω για αναβαθμισούλα να τελειώνουμε?

 

Την 34 έχω πάνω!

 

Ξέρετε ποιά θα μπορούσα να βάλω που να έχει και ελληνικά όμως?

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α καλά κι εμένα το V3i κάνει τα τρελά του. Γενικώς άμα το έχω ανοιχτό και πάω να απαντήσω κλήση συχνά κομπλάρει. Την περασμένη εβδομάδα αναβόσβηνε ασπρο-μαύρο η οθόνη για κανά τρίλεπτο. Ήμουνα κοντά στον Γερμανό ενός φίλου οπότε ξεκίνησα να πηγαίνω προς τα εκεί για να το δείξω και να γελάσουμε αλλά δυστυχώς μετά από 3 λεπτά στάνιαρε και δεν πρόλαβα. :p

Θα το στείλω για καμιά αναβαθμισούλα απλά προς το παρόν το αναβάλω.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ εύκολο είναι... έχω ανοίξει το δικό μου (V3) και το έχω κάνει βίδες... (Έχω αλλάξει πρόσοψη + εσωτερικό/εξωτερικό τζαμάκι)

Θα ήθελα πολύ να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το πως το ανοίγω.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το πως το ανοίγω.

 

Πως να κάνετε βίδες το V3

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ο οδηγός αναφέρετε σε V3, όπως ανέφερε και στο προηγούμενο post μου!

Link to comment
Share on other sites

Στην Motorola είναι απαράδεκτοι.

Ζήτησα κοστολόγιο και μου είπαν ότι πρέπει να αφήσω το τηλέφωνο μέσα 2 μέρες και να μου πει ο τεχνικός πόσο κάνει:blink:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 3 εβδομάδες περίπου, και έχω καταλήξει σε 3 λόγους που δεν θα ξαναπάρω motorola :

1. Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο, η ειδοποίηση από το organizer δεν λειτουργεί. Έχασα σημαντική συνάντηση σήμερα το πρωί γιατί το τηλέφωνο έμεινε από μπαταρία τη νύχτα και απλά δεν χτύπησε!

2. Η μπαταρία του κρατάει 2 μέρες (και δεν ακούω ούτε mp3 ούτε φωτογραφίζω συχνά - και μιλάω γύρω στα 15 λεπτά την ημέρα)

3. Όταν είναι ανοικτό το bluetooth ο ήχος που ακούγεται σαν ήχος κλήσης είναι ένα εκνευριστικό ντριν ντριν της δεκαετίας του 90.

 

Υποτίθεται ότι ανήκει στην κατηγορία fusion/business. Λάθος.

Μόνο στη fusion ανήκει. Για business ούτε που να το συζητάτε.

Bye bye moto!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ πλήρως, για πολλά χρόνια θεωρούσα τα Νόκια κορυφαία κινητά και δεν δεχόμουν να τα αλλάξω. Όμως απο πρόπερσι που πήρα το V525 και είδα πόσο εύκολο είναι να το κάνεις οτι θέλεις, απο άποψη αναβαθμίσεων λογισμικού και σύνδεσης με το PC κτλ, άλλαξα γνώμη και τώρα έχω 3 Μοτορόλα το V525 (το' χώ πάρει 4 φορές, το πρώτο χάλασε απο υγρασία, το δεύτερο παροπλίστηκε, το τρίτο γιατί μου έλειψε σαν συσκευή και το τέταρτο σαν ανταλλακτικά.), το V1050 και το V3i. Bέβαια θα πάρω και το V3x, άς είναι καλά η επιδότηση που παίρνω απο το συμβόλαιο....

 

Σε' μένα στο V3i η μπαταρία κρατάει 3,5 μέρες με κανονική χρήση, εννοείται βεβαίως οτι όταν το χρησιμοποιείς άσκοπα, τελειώνει πιο γρήγορα. Δοκίμασς Sinnay να βάλεις στις επιλογές δικτύου την επιλογή στην ζώνη Ευρώπης - Ασίας ;;; Εγώ απο τότε που το επέλεξα εχώ δεί διαφορά σημαντική.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το έχω 3 εβδομάδες περίπου, και έχω καταλήξει σε 3 λόγους που δεν θα ξαναπάρω motorola :

1. Όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο, η ειδοποίηση από το organizer δεν λειτουργεί. Έχασα σημαντική συνάντηση σήμερα το πρωί γιατί το τηλέφωνο έμεινε από μπαταρία τη νύχτα και απλά δεν χτύπησε!

Tα αλλα τηλεφωνα χτυπανε οταν δεν εχουν μπαταρια; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nέο Firmware

 

R479_G_08.B4.85R

 

 

Super που βγήκε νέο Firmware!

 

Για να περάσουμε όμως το ελληνικό Language Pack τι πρέπει να κάνουμε? Θα συνεργάζεται με αυτό το Firm?

 

Άσε που πρέπει να πάρουμε και Back Up μην χάσουμε ρυθμίσεις κτλ.......:cry:

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Super που βγήκε νέο Firmware!

 

Για να περάσουμε όμως το ελληνικό Language Pack τι πρέπει να κάνουμε? Θα συνεργάζεται με αυτό το Firm?

 

Άσε που πρέπει να πάρουμε και Back Up μην χάσουμε ρυθμίσεις κτλ.......:cry:

Πολλες φορες βγαζουνε και απλο reflash χωρις DRM και χωρις να αλλαζει τις γλωσσες σου.

 

Αμα κανεις απλο reflash δε χανεται καμια ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Με απλό Reflash ναι δεν θα χάσω τίποτα......αλλα θα γίνει σωστή δουλειά όσον αφορά την αναβάθμιση...??? Το προτείνεις?

 

Το Flex flash θα χρειαστεί να αντικατασταθεί ,δηλαδή υπάρχει συμβατότητα της παλιάς έκδοσης Firm με την νέα....??? Φυσικά και δεν θα με χάλαγε να έχανα και όλα τα Seem edits μου....(όχι οτι δεν ξαναγίνονται αλλά...)!

 

Βομβαρδισέ μας με πληροφορία ;-)

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχασα σημαντική συνάντηση σήμερα το πρωί γιατί το τηλέφωνο έμεινε από μπαταρία τη νύχτα και απλά δεν χτύπησε!

 

Τι μου λες.....:p Έπρεπε να διορθώσει τον αφηρημένο ιδιοκτήτη του παίρνοντας ενέργεια από τον ήλιο...

 

Υποτίθεται ότι ανήκει στην κατηγορία fusion/business. Λάθος.

Μόνο στη fusion ανήκει. Για business ούτε που να το συζητάτε.

 

Η...fusion είναι καινούργια κατηγορία?? Επί της ουσίας κανείς δεν ισχυρίστηκε οτι είναι επαγγελματικό τηλέφωνο. Είναι ξεκάθαρα fashion και όσον αφορά το V3i, εμπλουτισμένο με αρκετές απλά σύγχρονες δυνατότητες και τίποτα παραπάνω. Αυτά για όσους ξέρουν τι τους γίνεται ή έχουν διάθεση να μάθουν.-

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Α και επιπλέον στην έκδοση reflash αναφέρει ότι έχει το language pack τάδε........δεν θα αλλάξει δηλαδή το LP μετά το reflash?

 

To τηλεφωνό μου έχει το LP 031! Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα αρχεία Reflash του ΜοτοΧ

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Με απλό Reflash ναι δεν θα χάσω τίποτα......αλλα θα γίνει σωστή δουλειά όσον αφορά την αναβάθμιση...??? Το προτείνεις?

 

Το Flex flash θα χρειαστεί να αντικατασταθεί ,δηλαδή υπάρχει συμβατότητα της παλιάς έκδοσης Firm με την νέα....??? Φυσικά και δεν θα με χάλαγε να έχανα και όλα τα Seem edits μου....(όχι οτι δεν ξαναγίνονται αλλά...)!

 

Βομβαρδισέ μας με πληροφορία ;-)

Aμα εισαι ικανοποιημενος απο το flex σου,δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις!

Εγω θα εβαζα μονο το reflash.

 

 

Reflash_mlp_mdrm

 

R479_G_08.B4.85R_reflash_mlp_mdrm_MOTOX.shx

Bootloader: BOOT0A40

[8.58 MB]

[uploaded.May.03.06]

Download: http://www.planetmotox.net/razr_v3i/reflash_mlp.php

 

 

Eιναι για ΝON ITUNES τηλεφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το κάνω full flash με το Monster Pack που βρίσκεται πάνω, πάνω στην σελίδα του Motox και θα βάλω τo Language Pack που έβαλα όταν αναβάθμισα την συσκευή με την έκδοση 38R... Το Σάββατο το έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 38R αλλά έβαλα το εξής Monster Pack :

 

S/W Version: R479_G_08.B4.34R.shx

Flex Version: SE7720AXXN104C

Bootloader: BOOT0A30

Language Pack: 0039

VST: 0003, 0006

Stock/Unlocked

[18.7 MB]

[uploaded.Jan.19.06]

 

μετά έκανα reflash με την έκδοση 38R, αλλά παρατήρησα οτι το συγκεκριμένο Monster Pack, έχει στο μένου με τις εφαρμογές μια επιλογή BACKUP, επιλογή που δεν είχε το Monster Pack που μας προτάθηκε απο τους χρήστες της θεματικής ενότητας. Επίσης είχε και διαφορετικές εικόνες σε σχέση με το προτεινόμενο Monster Pack. Να δώ τώρα ποιές εικόνες θα έχει η νέα έκδοση.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τι μου λες.....:p Έπρεπε να διορθώσει τον αφηρημένο ιδιοκτήτη του παίρνοντας ενέργεια από τον ήλιο...

 

 

 

Η...fusion είναι καινούργια κατηγορία?? Επί της ουσίας κανείς δεν ισχυρίστηκε οτι είναι επαγγελματικό τηλέφωνο. Είναι ξεκάθαρα fashion και όσον αφορά το V3i, εμπλουτισμένο με αρκετές απλά σύγχρονες δυνατότητες και τίποτα παραπάνω. Αυτά για όσους ξέρουν τι τους γίνεται ή έχουν διάθεση να μάθουν.-

 

 

 

"Αγαπητέ" dbal δεν το κατάλαβα το υφάκι, και πολύ καλά θα κάνεις αν δεν γνωρίζεις πράγματα και καταστάσεις να μην ειρωνεύεσαι. Όσον αφορά το πρώτο θέμα σε πληροφορώ (και απορώ πως δεν το ξέρεις εσύ αυτό) ότι το Τ610 που είχα μέχρι πριν από ένα μήνα, είχε κρατημένη ελάχιστη ενέργεια για το ξυπνητήρι του, και ακόμη και κλειστό χτυπούσε.

 

Όσον αφορά για το δεύτερο θέμα, αγόρασα περιοδικό της κινητής τηλεφωνίας τον Μάρτιο, και το είχε στην κατηγορία fashion / business άρα μη μου λες ότι δεν είπε κανένας εκτός αν θεωρείς ότι επειδή δεν το λες εσύ τότε δεν ισχύει. Να σε πληροφορήσω λοιπόν ότι υπάρχουν και άλλοι ειδικοί εκτός από σένα στο χώρο- αν θεωρήσω ότι είσαι "ειδικός". Εκτός αυτού το να γράψει κάποιος μια λέξη με λάθος τρόπο, είναι κάτι που διορθώνεται.

Αυτό που δεν διορθώνεται είναι το να είναι αγενής και ειρωνικός με ανθρώπους που δεν γνωρίζει. Πούλα κάπου αλλού το "πνεύμα" σου λοιπόν γιατί εγώ δεν αγοράζω.-

Link to comment
Share on other sites

Sinnay, όταν δεν έχει μείνει μπαταρία, νομίζω είναι διαφορετικό να χτυπάει το ξυπνητήρι και διαφορετικό να χτυπάει κάποια υπενθύμιση του Organizer. Eμένα πάντως τουλάχιστον το V525, άς έχει μείνει απο μπαταρία, ανάβει και πάει να χτυπήσει, αλλά σβήνει, γιατί όντως δεν έχει ενέργεια.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

το Τ610 που είχα μέχρι πριν από ένα μήνα, είχε κρατημένη ελάχιστη ενέργεια για το ξυπνητήρι του, και ακόμη και κλειστό χτυπούσε.

 

Όσον αφορά για το δεύτερο θέμα, αγόρασα περιοδικό της κινητής τηλεφωνίας τον Μάρτιο, και το είχε στην κατηγορία fashion / business άρα μη μου λες ότι δεν είπε κανένας εκτός αν θεωρείς ότι επειδή δεν το λες εσύ τότε δεν ισχύει.

 

α.Τι έξυπνο τηλέφωνο λοιπόν αυτό το Τ610...Απορώ γιατί το άλλαξες :confused:

β. Αυτό με τα 2-3 γνωστά σε όλους για το επίπεδο τεχνογνωσίας τους περιοδικά του χώρου, το αναφέρεις στο forum του Myphone ως σοβαρό επιχείρημα?? Μιλάμε για περιοδικά που δεν είναι καν δουλειά τους να απευθύνονται σε ανθρώπους που ψάχνονται λίγο περισσότερο με το κινητό τους αλλά για τον μέσο χρήστη - οπότε αν θεωρείς οτι ενστερνίζεσαι τις κρίσεις τους, συνέχισε το διάβασμα, πούλα το άθλιο τηλέφωνο που κατα λάθος αγόρασες (μια που δεν αγοράζεις ύφος και γνώσεις) και άσε εμας εδώ στα forums να λέμε τα δικά μας...

Τέλος γιατί flame war ούτε επιτρέπεται ούτε αξίζει τον κόπο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω επιδοτηση και πρεπει σημερα να απαντησω ποιο κινητο να παρω και σκεφτομαι να μπω για πρωτη φορα στην οικογενεια της μοτορολα μπορειτε να μου πειτε λιγο πιο θεωρειτε καλυτερο κινητο το v3i h το v3x. αν μπορειτε εξηγειστε μου λιγο τις διαφορες τους. εξωτερικα νομιζω οτι το v3i ειναι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Aμα εισαι ικανοποιημενος απο το flex σου,δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις!

Εγω θα εβαζα μονο το reflash.

 

 

Reflash_mlp_mdrm

 

R479_G_08.B4.85R_reflash_mlp_mdrm_MOTOX.shx

Bootloader: BOOT0A40

[8.58 MB]

[uploaded.May.03.06]

Download: http://www.planetmotox.net/razr_v3i/reflash_mlp.php

 

 

Eιναι για ΝON ITUNES τηλεφωνα!

 

 

Eυχαριστούμε πολύ βομβαρδιστή! Μάθαμε πάλι κάτι σήμερα!

 

Τελευταία ερώτηση.........σε περίπτωση που θελήσω να πάω στο service....θα έχω πρόβλημα προφανώς έτσι.....???

 

Και αν ναι μπορώ να κάνω reflash την 34R που φοράει τώρα το τηλεφωνό μου χωρίς να αφήσει ίχνη του πότε μπήκε? Η δεν το ψάχνουν και τόσο?

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο τελείωσε η αναβάθμιση! Όλα ΟΚ menu αρκετά πιο γρήγορο,βελτιωμένο video με λιγότερο framing τόσο στη λήψη όσο και στην αναπαραγωγή!

 

Τώρα για την εγγύηση κτλ...ίδωμεν !

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη εχω επιδοτηση και πρεπει σημερα να απαντησω ποιο κινητο να παρω και σκεφτομαι να μπω για πρωτη φορα στην οικογενεια της μοτορολα μπορειτε να μου πειτε λιγο πιο θεωρειτε καλυτερο κινητο το v3i h το v3x. αν μπορειτε εξηγειστε μου λιγο τις διαφορες τους. εξωτερικα νομιζω οτι το v3i ειναι καλυτερο

 

Εάν θέλεις ένα στυλάτο και κομψό κινητό τηλέφωνο για να κάνεις την δουλειά σου, θα πάρεις το V3i, εάν όμως θέλεις να ασχοληθείς με το επάγγελμα του βιντεολήπτη και εικονολήπτη με αρκετά καλή ποιότητα εικόνας θα πάρεις το V3x, απλά τα πράγματα.....

 

:p :happy:

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...