Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το application error που στο βγάζει? Όταν πας να τρέξεις το παιχνίδι απο το κινητό? Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν μπορεί να το παίξει το κινητό το συγκεκριμένο παιχνίδι !

 

Αυτά πυο έχω εγκαταστήσει εγω είναι απο αυτό την σελίδα...

 

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/

 

tha dokimasw ta paixnidia apo tin selida thx, pantws to error mou to bgazei afou ta exw egkatastisei, molis paw na ta ksekinisw.

den nomizw na einai asimvatotita, giati exw dokimasei games opws Blockbreakerdeluxe, Asphalturbangt pou einai mesa "mama" sto kinito, i alla pou diafimizontai se site emporika pou prepei na ta plirwseis gia na mpoun sto v3i...

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το V3 "παίζει" με ΤΙΜ ή όχι ρε παιδιά, γιατί στο Γερμανό μου λεν ότι με κάρτα sim της ΤΙΜ κολάει το κινητό και γενικά δεν δουλέυει καλα. ΑΛΗΘΕΥΕΙ?? γιατί στο site της Tim plus το αναφέρει σαν ένα απο τα κινητά με τα προσόντα που απαιτούνται.
Link to comment
Share on other sites

Για την ΤΙΜ δεν ξέρω...Cosmote έχω !

 

@Excizier Πιστεύω οτι εφόσον στο βγάζει κατά την εκτέλεση του παιχνιδιού απο το κινητό φταίει το παιχνίδι και όχι τιπότα άλλο!

 

Τελικά τα club lights και Alert lights τα ενεργοποίησα απο το Pk tools και έχουν πολύ πλάκα ;-)

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του V3i εχω το εξης προβλημα.Σε θεση stand by ακουγεται ενα σφυριγγμα απο το ακουστικο(εκτιμω οτι ειναι απο την LCD οθονη.Πηγα στην Μοτορολα και μου ειπαν οτι ετσι κανουν ολα και του τεχνικου ετσι εκανε και οτι η Μοτορολα εχει βγαλει ανακοινωση οτι ετσι κανουν ολα.

Εσας σφυριζει η οθονη?Κανατε κατι?

Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε εμένα....δεν θα το έλεγα σφύριγμα αλλά ένα μικρό φύσιμα ! Μόλις κάνεις μια κλήση κατευθείαν εξαφανίζεται !
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω με Tim. Όλα δουλεύουν σωστά (μέχρι τώρα), εκτός από διάφορα προβληματάκια που έχει με τα sms... Πχ. αρνείται να δεχτεί sms άνω των 160 χαρακτήρων (από συγκεκριμένη συσκευή) όταν έχει ήδη ένα (άνω των 160 χαρακτήρων) στη μνήμη του, το οποίο έχει ληφθεί από αυτή τη συσκευή...

 

Ελπίζω να κατάλαβες τί εννοώ... :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του V3i εχω το εξης προβλημα.Σε θεση stand by ακουγεται ενα σφυριγγμα απο το ακουστικο(εκτιμω οτι ειναι απο την LCD οθονη.Πηγα στην Μοτορολα και μου ειπαν οτι ετσι κανουν ολα και του τεχνικου ετσι εκανε και οτι η Μοτορολα εχει βγαλει ανακοινωση οτι ετσι κανουν ολα.

Εσας σφυριζει η οθονη?Κανατε κατι?

Θα σου πω για το απλο V3 και οχι για το i (αλλα λογικα το ιδιο θα ισχυει)

Ακουγεται ενα βουισμα απο το πληκτρολογιο το οποιο φευγει οταν σβηνει ο φωτισμος.

Ειναι απολυτα φυσιολογικο και συμβαινει σε ολα τα V3 (φανταζομαι και στα V3i)

Υπαρχει και σχετικη ανακοινωση της μαμας Motorola για το εν λογω θεμα, οποτε δε χρειζεται να ανησυχεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 2 ερωτήσεις:

 

Πρώτον, το πακέτo μέσα έχει hands free?

 

και

 

δεύτερον,στην εξωτερική μου οθόνη παρατήρησα κάποια στίγματα (πρέπει να είναι από μέσα) τα οποια όμως φαίνονται μόνο κάτω από το φως του ήλιου. Δεν είναι καμένα pixels,είναι σαν κάθετες γραμμές, δηλαδή σα να άφησε σημάδι η ζελατίνα όταν την έβγαλα αλλα είναι από μέσα (παρολα αυτά δεν εμποδίζουν την οθόνη,είναι διαφανή).

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο στην εξωτερική του οθόνη? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τίποτα !

 

το κοίταξες στο φως του ήλιου?!! Αν υπάρχουν,θα φανούν πιο εύκολα αν κουνήσεις λίγο το κινητό (πάντα κάτω από το φως του ηλιου ή γενικότερα κάτω από δυνατό φως)

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την εμφάνιση εξακολουθώ να μη βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να πάρει κάποιος αυτό το κινητό. Η Motorola δίνει καμιά φορά την εντύπωση πως μπήκε στον χώρο πριν καμιά 5ετία. Ούτε σύγκριση με Nokia... :O
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την εμφάνιση εξακολουθώ να μη βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να πάρει κάποιος αυτό το κινητό. Η Motorola δίνει καμιά φορά την εντύπωση πως μπήκε στον χώρο πριν καμιά 5ετία. Ούτε σύγκριση με Nokia... :O

 

Δεν συμφωνώ,είναι όμορφη συσκευή με καλή κάμερα,κάρτα μνήμης και αρκετές δυνατότητες.Το ότι δεν είναι εύκολο να περάσεις μερικά πράγματα μέσα (πχ παιχνίδια) δεν θα πει ότι δεν είναι καλή συσκευή (για κάποιους αυτό δεν έχει και τόση σημασία) ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ,είναι όμορφη συσκευή με καλή κάμερα,κάρτα μνήμης και αρκετές δυνατότητες.Το ότι δεν είναι εύκολο να περάσεις μερικά πράγματα μέσα (πχ παιχνίδια) δεν θα πει ότι δεν είναι καλή συσκευή (για κάποιους αυτό δεν έχει και τόση σημασία) ;)

 

 

Κατά τη γνώμη μου, για συσκευή που βγήκε στην (ελληνική) αγορά πριν 1 μήνα το πολύ, η κάμερά του δε μπορεί να χαρακτηριστεί "καλή". Επίσης δε βρίσκω να έχει κάποια ιδιαίτερη δυνατότητα πέρα των συνηθισμένων και η κάρτα μνήμης δεν θεωρείται πια προτέρημα... Το ότι δεν είναι εύκολο να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια από σένα το ακούω πρώτη φορά. Πιο πολύ σαν αρπαχτή της Motorola το βλέπω μετά την επιτυχία του V3...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, για συσκευή που βγήκε στην (ελληνική) αγορά πριν 1 μήνα το πολύ, η κάμερά του δε μπορεί να χαρακτηριστεί "καλή". Επίσης δε βρίσκω να έχει κάποια ιδιαίτερη δυνατότητα πέρα των συνηθισμένων και η κάρτα μνήμης δεν θεωρείται πια προτέρημα... Το ότι δεν είναι εύκολο να περάσεις εφαρμογές και παιχνίδια από σένα το ακούω πρώτη φορά. Πιο πολύ σαν αρπαχτή της Motorola το βλέπω μετά την επιτυχία του V3...

 

Το βασικό "χαρτί" του V3i είναι ο σχεδιασμός του, όπως ακριβώς και με τα προηγούμενα RAZR. Παρ' όλα αυτά, αποτελεί μια ικανοποιητική πρόταση, με μια "κανονική" κάμερα, mp3 player και υποστήριξη microSD για επέκταση μνήμης. Ποτέ κανείς δεν είπε πως είναι το κορυφαίο κινητό της αγοράς, ούτε καν στην κατηγορία της τιμής του. Αλλά όπως και να το κάνουμε, είναι RAZR και αυτό το βάζει σε μια κατηγορία όπου παίζει μόνο του.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο για το περασμα παιχνιδιων και εφαρμοφων. Πανευκολο ειναι να περασεις παιχνιδια! ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ! Βαζεις τα αρχεια .jar στο φακελο kjava που δημιουργει μονο του το τηλεφωνο στην καρτα μνημης οταν την κανεις format. Μετα πας στις εφαρμογες και απλα επιλεγεις "Εγκατασταση νεας"! ;) Πως βαζεις τα αρχεια .jar στο φακελο??? Ειτε διαβαζοντας την καρτα μνημης με το καλωδιο σαν εξωτερικο δισκο (και κατοπιν copy/paste), ειτε με card-reader (10E εχουν φτασει!). :)

 

Έτσι ακριβώς! Είναι μια συσκευή που δεν υπάρχει άλλη όμοια με αυτή και με τις δυνατότητες του V3i δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απέναντι στον ανταγωνισμό γύρω απο τα 350 euro αν δεν θες την τέλεια κάμερα των 2 Mp και το radio του W800 και επίσης δεν θες να έχεις μαζί σου κάνα τούβλο σαν το 6270 !

 

Όσο για τα games κτλ....όπως σε όλα τα τηλέφωνα copy/paste στον κατάλληλο κατάλογο και μετά εγκατάσταση απο το τηλέφωνο!

Το ίδιο απλές είναι και οι υπόλοιπες λειτουργίες του αρκεί αν ασχοληθεί κανείς και να μην πεί είναι δύσκολο γιατί είχε μάθει σε NOKIA.

Έως σήμερα εκτός ενός T610 όλα μου τα τηλέφωνα ήταν SIEMENS και πραγματικά δεν δυσκολεύτηκα να βρω τα χούγια του :rolleyes: ;)

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Μερικες απορίες:

1. Παρουσιάζει κολλήματα; σε ποιές περιπτώσεις;

2. Αποθήκευση ονομάτων επιτρέπει στα ελληνικά πάνω απο 12 χαρακτήρες; (ή, εν πάσι περιπτώσει, αρκετούς ώστε να χωρέσει ένα μεγάλο όνομα;)

3. Μπορείς να αλλάξεις τον "προκαθορισμένο αριθμό" σε μια επαφή;

4. Οταν θές να στείλεις sms σε βγάζει στο menu επαφών όπως όταν θες να κάνεις κλήση ή έχει ιδιετερότητες. Δηλ. σου δείχνει τα ονόματα και όταν επιλέξεις ένα όνομα σου βγάζει τους αριθμούς και επιλέγεις... πώς γίνεται;

5. Ξυπνιτήρι λειτουργεί όταν το τηλ είναι κλειστό;

6. Εχει ηχογράφηση ομιλίας κατα τη διάρκεια της κλήσης ή χωρίς κλήση (san voice recorder)

 

Συγνώμη για το μακροσκελές αλλά με ενδιαφέρει σαν μικρό που είναι να έχει λειτουργικότητα (εύκολο και πρακτικό στη χρήση) και ΚΥΡΙΩΣ τη σταθερότητα (να μην κολλάει κάθε λίγο)

 

Μπορείς να του περάσεις επαφές από το outlook?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

1) se mena den exei parousiasei 1 mina kanena kolima.

2) epitrepei

3) kathe epafi pernei mono ena arithmo. An exeis 2 arithmous gia mia epafi pernas ti sigkekrimeni epafi 2 fores

4) se vgazei sto menu epafon

5) nai

6)xoris klisi exei...me klisi xoris na eimai sigouros den exei

 

epafes apo to outlook pernaei...se auto to tomeo omos nokia kai sony ericsson einai makran brosta sti filikotita pros ton xristi. To motorola phone tools emena toulaxiston den mou kanei aksiopistous sigxronismous

 

Megalitero pleonektima gia mena peran tis emfanisis kai tis piotitas ton ulikon einai h poiotita tou simatos. Den isxeiei to idio gia to akoustiko kai to mikrofono pou einai metria h aplos kala. Analoga ta gousta

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το βούισμα το έχω και γώ και νόμιζα πώς είναι πρόβλημα της δικιάς μου συσκευής... :lol: :lol: :lol:
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

1) se mena den exei parousiasei 1 mina kanena kolima.

2) epitrepei

3) kathe epafi pernei mono ena arithmo. An exeis 2 arithmous gia mia epafi pernas ti sigkekrimeni epafi 2 fores

4) se vgazei sto menu epafon

5) nai

6)xoris klisi exei...me klisi xoris na eimai sigouros den exei

 

epafes apo to outlook pernaei...se auto to tomeo omos nokia kai sony ericsson einai makran brosta sti filikotita pros ton xristi. To motorola phone tools emena toulaxiston den mou kanei aksiopistous sigxronismous

 

Megalitero pleonektima gia mena peran tis emfanisis kai tis piotitas ton ulikon einai h poiotita tou simatos. Den isxeiei to idio gia to akoustiko kai to mikrofono pou einai metria h aplos kala. Analoga ta gousta

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Συγχρονισμός με το Outlook κυρίως με "καίει" για το πρώτο πέρασμα των στοιχείων, γιατί να τα παιρνάω 1-1 δεν μου είναι και τόσο "προσφιλές" (κοινώς δεν έχω καθόλου χρόνο για τέτοιες μανούρες).

 

Αν, στο outlook, έχω για κάθε όνομα 3 τηλέφωνα, τα παιρνάει;

Link to comment
Share on other sites

To provlima me ton sigxronismo sto outlook pou mou parousiazei einai to eksis. An peraso 2-3 tilefona sto kinito kai kano sigxronismo ta pernaei mia xara sto outlook. An omos sviso kapio tilefono apo to kinito kai sigxroniso den svinei sosta apo to outlook. Kai kati all paromoia bugs simvenoune se genikes grammes

 

O protos sigxronismos pou tha kanis apo to outlook sto kinito tha peksei mia xara. An exeis 3 tilefona gia ena onoma tha sou ftiaksei 3 egrafes gia auto to onoma sto kinito. Auto pou prepi na proseksis einai protou kanis sigxronismo na pas sto outlook kai na valis tabela sta tilefona. Diladi na ta xaraktirisis os mobile, work, home. An afisis kapion arithmo xoris xaraktirismo tha sou kanei provlimata. Toulaxiston se emena ekane. Otan ta xaraktirisa ta pire mia fxara.

 

Oso gia firmware episimo elliniko apo ti motorola hellas den exei vgei. An kapios kseri kati diaforetiko as me diorthosei. Firmware kainourgia boreis vevea na vreis apo ksena sites

Link to comment
Share on other sites

Ο συγχρονισμός και σε εμένα δούλεψε μια χαρά απο το SIEMENS M65 που είχα! Μάλιστα δημιούργησα στο Outlook και κάποιες επιπλέον ομάδες έτσι ώστε να μην τα περνάω απο το κινητό. Γενικά κάνε ότι αλλαγές θες απο το Outlook και μετά τις περνάς στο τηλέφωνο όλες μαζί προς αποφυγήν όποιων bugs!
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

...στην εξωτερική μου οθόνη παρατήρησα κάποια στίγματα (πρέπει να είναι από μέσα) τα οποια όμως φαίνονται μόνο κάτω από το φως του ήλιου. Δεν είναι καμένα pixels,είναι σαν κάθετες γραμμές, δηλαδή σα να άφησε σημάδι η ζελατίνα όταν την έβγαλα αλλα είναι από μέσα (παρολα αυτά δεν εμποδίζουν την οθόνη,είναι διαφανή).

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο στην εξωτερική του οθόνη? :cry:

 

Κανένας...τίποτα?!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...