Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Τα πηρα απο το ebay και συγκεκριμενα απο Κινα και κοστισαν μαζι με τα μεταφορικα 15€.

Είναι αξιοπιστα?

Καλή ποιότητα?

Ευχαριστω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς θα εννοείς τον απομακρυσμένο έλεγχο μέσω των .hid. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

 

Αυτο εννοω μηπως γνωριζεις τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιοπιστα?

Καλή ποιότητα?

Ευχαριστω!!!

 

Ναι εμενα μου φανηκανε αρκετα καλα σε ποιοτητα.Μην φανταστεισ τιποτα ιδιετερο...Μια απλη θηκη απο σιλικονη και ενα screen protector για να μην γραντζουνιζεται η οθονη.Να και φωτογραφιες...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82992&page=43

 

Μηνυμα #857

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω μηπως γνωριζεις τι πρεπει να κανω?

Παρόλο που αν ψάξεις λίγο θα βρεις δεκάδες απαντήσεις για την ίδια ερώτηση.

Στέλνεις τα .hid στο κινητό. Το κινητό τα τοποθετεί εκεί που πρέπει. Ανοίγεις την ομώνυμη με το hid εφαρμογή. Την διαχειρίζεσαι από το κινητό.

Δεν είναι δύσκολο. Αν ψάχνεις τα hid που δεν υπάρχουν στο κινητό σου, ρίξε μια ματιά στο briefcase μου.

http://briefcase.pathfinder.gr/view/geofil

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το quick office σε java για το συγκεκριμένο κινητό και που μπορεί να το κατεβάσει κανείς? Επειδή έχω ήδη 2 Symbian phones και εχω καλομάθει να βαζω και να βγάζω εφαρμογές υπάρχουν γενικώς εφαρμογές διαθέσιμες για το w800 και που τις βρήσκει κανείς? Επίσης ο media player που έχει υποστιρίζει mpeg4 αρχεία? Και όταν τα περάσεις στο memory stick τα βλέπεις fullscreen? Και αν ναι οριζόντια ή κάθετα ή και τα 2? Και μια τελευταία στο video μπορείς να zoomάρεις?
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που αν ψάξεις λίγο θα βρεις δεκάδες απαντήσεις για την ίδια ερώτηση.

Στέλνεις τα .hid στο κινητό. Το κινητό τα τοποθετεί εκεί που πρέπει. Ανοίγεις την ομώνυμη με το hid εφαρμογή. Την διαχειρίζεσαι από το κινητό.

Δεν είναι δύσκολο. Αν ψάχνεις τα hid που δεν υπάρχουν στο κινητό σου, ρίξε μια ματιά στο briefcase μου.

http://briefcase.pathfinder.gr/view/geofil

 

 

Εκανα ενα search ειδα μερικα post το θεμα ειναι οτι εχω usb συσκευη αλλα τα 2003 server δεν την αναγνωριζουν ημαρτον τι αλλο θα δω με τα γ@@ τα Windows ετσι το προγραμμα που εβαλα για το bluetooth δεν λειτουργει ακομα και πεταει μηνυμα να συνδεσω την συσκευη μου

 

Aυτα τα ολιγα προς το παρων ομως

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν μιλαω στο τηλεφωνο ακουγεται θορυβος στο ακουστικο μου..κατι σαν χιονακια παρασιτα..(Ειχα διαβασει οτι με την τελευταια αναβαθμιση οτι σε καποιους το κανει αυτο)Αλλα επειδη εγω μετο που πηρα το κινητο εκανα αναβαθμιση δεν ξερω αν φταιει το κινητο η αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οταν μιλαω στο τηλεφωνο ακουγεται θορυβος στο ακουστικο μου..κατι σαν χιονακια παρασιτα..(Ειχα διαβασει οτι με την τελευταια αναβαθμιση οτι σε καποιους το κανει αυτο)Αλλα επειδη εγω μετο που πηρα το κινητο εκανα αναβαθμιση δεν ξερω αν φταιει το κινητο η αναβαθμιση.

Κι εμενα μου κανει το ιδιο απο τοτε που εβαλα την τελευταια αναβαθμιση.Αν χαμηλωσεις λιγο την ενταση παντως διορθωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμενα μου φανηκανε αρκετα καλα σε ποιοτητα.Μην φανταστεισ τιποτα ιδιετερο...Μια απλη θηκη απο σιλικονη και ενα screen protector για να μην γραντζουνιζεται η οθονη.Να και φωτογραφιες...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82992&page=43

 

Μηνυμα #857

Εγω εχω παρει αυτη την ασπρη αλλα δεν μου αρεσει..θα προτιμουσα μια μαυρη αλλα δεν υπαρχει Ελλαδα.. :(

 

 

 

pextis7 tnx Ελπιζω να λυθει με την επομενη αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω ένα πρόβλημα με το καλώδιο. Συνδέω κανονικά το κινητό με τον υπολογιστή, μεταφέρω τα τραγούδια μου η ότι άλλο θέλω να κάνω και όταν θέλω να το αποσυνδέσω με το που βγάζω το καλώδιο κάνει επανεκκίνηση ο υπολογιστής μου. Το κάνω και ασφαλής κατάργηση υλικού από κάτω που είναι το ρολοι.

αλλα παλι τα ιδια.

 

Και κάτι άλλο με το disk2phone όταν έχω ένα φάκελο με διαφορα τραγουδια από διαφορους καλλιτένχες μου δημιουργεί ένα φάκελο για το κάθε όνομα του καλλιτέχνη και δεν μου τα βαζει όλα σε ένα όπως θέλω.

Υπάρχει καμια λύση και για τα 2 ερωτήματα μου?

Ευχαριστώ.

tex
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο δεν μπορω να σου πω κάτι γιατι δεν μου έχει τύχει για το 2ο μιας και το disk2phone είναι καλό όταν περνάς τραγούδια από cd μπορεις απλά να μην το χρησιμοποιείς και να περνάς τα τραγούδια απ' ευθείας στην κάρτα αφού το pc την βλέπει ως αφαιρούμενο δίσκο και μπορεί να διαχειριστεί απ΄ευθείας τα αρχεία της!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και παλι μερικα απο τα post των παιδιων και θελω να ρωτησω

 

αρχεια .hid που μποιρω να βρω να κατεβασω γιατι μονο για το Κ750 ειδα μια αναφορα

 

οκ οτι ειναι μου λετε

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να περάσω βίντεο στο κινητό μου; Με ήχους, φωτογραφίες, θέματα κτλ. δεν έχω πρόβλημα. Μπορείτε να μου πείτε σε τι αρχεία πρέπει να μετατρέψω τα βίντεο μου για να μου τα παίζει το κινητό, ποιό προγραμματάκι είναι το καλύτερο γι΄ αυτή τη δουλειά και που μπορώ να το βρω;

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το κινητό παίζει βίντεο mpeg4. Ισχύει αυτό; Ρωτάω γιατί, αν δεν κάνω λάθος, αυτό είναι και το format που παίζει το PSP της Sony. Δοκίμασα να μετατρέψω βιντεάκι σε Mpeg4 με το πρόγραμμα που τα μετατρέπω για το PSP αλλά το κινητό έπαιζε μόνο τον ήχο από αυτό το βίντεο.

Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου πείτε πως μπορώ να περάσω βίντεο στο κινητό μου; Με ήχους, φωτογραφίες, θέματα κτλ. δεν έχω πρόβλημα. Μπορείτε να μου πείτε σε τι αρχεία πρέπει να μετατρέψω τα βίντεο μου για να μου τα παίζει το κινητό, ποιό προγραμματάκι είναι το καλύτερο γι΄ αυτή τη δουλειά και που μπορώ να το βρω;

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι το κινητό παίζει βίντεο mpeg4. Ισχύει αυτό; Ρωτάω γιατί, αν δεν κάνω λάθος, αυτό είναι και το format που παίζει το PSP της Sony. Δοκίμασα να μετατρέψω βιντεάκι σε Mpeg4 με το πρόγραμμα που τα μετατρέπω για το PSP αλλά το κινητό έπαιζε μόνο τον ήχο από αυτό το βίντεο.

Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.

 

to w800i ipostirizei mono 3gp video.opote katevase ton multimedia player tis nokia k anoige to video pou thes k meta tha patas save as ap ton player k tha ta kanei 3gp k stin analisi pou thes esi.

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Apo to f.a.q

11. Τι τύπους αρχείων δέχεται το τηλέφωνο?

 

Οι τύποι αρχείων που δέχεται το κινητό είναι οι ακόλουθοι:

*.bmp, *.jpg, *.gif, *.mp4, *.3gp, *.mp3, *.amr, *.wav(με 16 KHz maximum sample rate)

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλορίζικο το 800 μου!μολις 24 ώρες...

είχα το 7610

έκανα συγχρονισμό από το outlook αλλά στις επαφες δεν υπάρχουν φωτογραφίες...γιατι;που χάθηκαν;

 

Είχα την ΄΄κακή η καλή ΄΄ συνηθεια να γράφω τις επαφές μου με μικρά...Τώρα όταν κάνω αναζήτηση στον τηλ κατάλογο και πατήσω ΑΦ με πηγαίνει στην πρώτη επαφή που ξεκινά από Α οπότε μέχρι να φτάσω στο ΑΦ περνάει κάμποση ωρα...τι να κάνω για να μην συμβαίνει αυτό;κάνω κάτι λάθος;

όταν περνάω τραγούδια άπο το πρόγραμμα της SE δεν μου αναγνωρίζει τους ελλήνικούς χαρακτήρες που έχουν τα τραγούδια...γιατι;

Το πρόγραμμα αυτό δημιουργεί πολλούς φακέλους όπου πετά τα τραγούδια μέσα ανάλογα με τον τραγουδιστή.προτιμώ να τα έχω όλά μαζί σε έναν φάκελο!πως γίνεται αυτό;κανένα κόλπο;

 

 

σημείωση..το ημερολόγιό του είναι αίσχος!!!μπορεί κανείς να περάσει τα γενεθλια κάποιου και να μην είναιι καθορισμένα να ΄χτυπά υπενθήμιση στις 9 το πρωί;

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο δεν μπορω να σου πω κάτι γιατι δεν μου έχει τύχει για το 2ο μιας και το disk2phone είναι καλό όταν περνάς τραγούδια από cd μπορεις απλά να μην το χρησιμοποιείς και να περνάς τα τραγούδια απ' ευθείας στην κάρτα αφού το pc την βλέπει ως αφαιρούμενο δίσκο και μπορεί να διαχειριστεί απ΄ευθείας τα αρχεία της!

 

Όταν κάνω αυτό που λες μετά δεν ανγνωρίζει τα τραγουδια μέσα από τον media player του κινητού και μου λέει ότι πρέπει να τα περάσω μέσω του disk2phone. Πρέπει να μπω στο φάκελο Ήχοι για να βρω τα τραγούδια που πέρασα και έτσι δεν παίζουν συνεχόμενα, πρέπει οποτε τελειώσει ένα τραγούδι να το πατήσω στο επόμενο για να συνεχίσει να παίξει το επόμενο τραγούδι.

tex
Link to comment
Share on other sites

Paidia molis pira to w800 k fortizei..entyposeis tha sas po meta apla thelo na mou peite an yparxei tropos na valo ton katalogo mou me ta onomata mesa sto kin xoris na kathomai na grafo ena ena..exo to Sharp Gx20..dokimasa me sygxronismo prota apo to suite tou sharp k mou vgazei provlima..katevasa to phone explorer alla den ksero ti paizei..eseis ti lete???

 

Euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Paidia molis pira to w800 k fortizei..entyposeis tha sas po meta apla thelo na mou peite an yparxei tropos na valo ton katalogo mou me ta onomata mesa sto kin xoris na kathomai na grafo ena ena..exo to Sharp Gx20..dokimasa me sygxronismo prota apo to suite tou sharp k mou vgazei provlima..katevasa to phone explorer alla den ksero ti paizei..eseis ti lete???

 

Euxaristo!

Πρωσπαθησε να τον στειλεις με bluetooth η με υπερυθρες

Link to comment
Share on other sites

se euxaristo gia tin protash alla den exei oute bluetooth oute yperythres to sharp,telika ta egrapsa ena ena..frikh!pantos mexri stigmis den mou emfanise oute ena provlima.

 

κάνε συγχρονισμό μέσο outlook

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδειά το κινητό στη διαχείρηση αρχείων δείχνει μαζί μπερδεμένα και τα αρχεία που είναι μέσα στο κινητό και αυτά που είναι μέσα στη κάρτα? δεν γινετε να τα ξεχωρίσεις με κάποιο τρόπο? Και όταν τα βάλω σε δικούς μου φακέλους που τα βρίσκω?Ο media player που έχει το κινητό βλέπει τα αρχεία μόνο από συγκεκριμένους φακέλους ή από όπου θέλω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία τι λέει εδω?? http://www.threegmobile.net/main/index.php?lang=ENG&option=news_detail&nid=546&page=2&PHPSESSID=d5b38a22766ffbd9eb30f84bb2bb947d

 

ότι μπορείς να χρησημοποιήσεις την κάμερα στο flight mode????

σε εμένα γιατ δεν το έχει αυτο??

Χαλαρά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία τι λέει εδω?? http://www.threegmobile.net/main/index.php?lang=ENG&option=news_detail&nid=546&page=2&PHPSESSID=d5b38a22766ffbd9eb30f84bb2bb947d

 

ότι μπορείς να χρησημοποιήσεις την κάμερα στο flight mode????

σε εμένα γιατ δεν το έχει αυτο??

 

Γιατί πρέπει να έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...