Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρετε κ χρόνια πολλά

Μου συμβαίνει το εξής κουλό

έκανα αναβάθμιση χτες σε Α008 or something

-εχω vodafone αλλα οχι vlive ευτυχως-

και πηγαν ολα οκ, μεχρι και το προβλημα το

γνωστο με τη μεταφορα των mp3 που μετα δεν

εμφανιζονταν -φαινεται να- λυθηκε.

Μονο που το μενου του τηλ. εγινε ..αγγλικό!

Στις ρυθμισεις γλωσσας εχει 2 επιλογες

αγγλικα, και according to SIM, το οποίο και

επέλαξα, χωρίς αποτέλεσμα. Σίγουρα η λύση είναι απλούστατη

αλλά κάτι η ηλικία κάτι το έμενταλ.. δεν τα κατάφερα να τη βρω.

Σίγουρα με τιμωρεί ο θεός που τόσα χρόνια στα PC καταφέρομαι

εναντίον των ελλ. προγρ/των και των ελλ.windows,

αλλα στο κινητο για καποιο περιεργο λογο το θελω

το ελληνικο το μενου μου να πω και του στραβού το δίκιο!

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

μερσί.

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει! προσπαθησε το..το εχω βγαλει σε 2 θηκες bodyglove και αυτο..γιατι δεν ειναι βιδωμενο το κομματι αφτο..απλα καλα σφηνωμενο :happy:

 

file giorgo exw tin entiposi oti einai rameno gia tin akrivia!den eimai k sigouros to exw traviksei me boliki dinami alla fovamai min tin xalasw..tha ksanadokimasw...

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν αγορασει silicon case για το 800.. βολευει?το χοντρενει το κινητο? τακουμπια πατιουντε ευκολα?γιατι λεω να παρω.

Ευχαριστω πολυ!

 

 

Εγω παλι σκεφτομαι να παρω αυτο:

Απο ebay.........

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αγορασαν silicone case, μπορειτε να μου πειτε απο που?

(κατα προτιμηση καπου κοντα στην Νεα Ιωνια Αθηνας, οπου θα παω μεθαυριο, γιατι εδω στην Πτολεμαϊδα δεν εχουμε πολυτελειες...)

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει! προσπαθησε το..το εχω βγαλει σε 2 θηκες bodyglove και αυτο..γιατι δεν ειναι βιδωμενο το κομματι αφτο..απλα καλα σφηνωμενο :happy:

 

τα καταφερα τελικα!!να'ναι καλα η πενσα κ το κατσαβιδι μου!!χεχεχε ;)

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Ξενερομα και γειμα μαζι!

Πηγα και σημερα απο το μαγαζι που ειχα παραγκειλει εδω και 2,5 μηνες το W800, ο τυπας μου λεει οτι το περιμενουν αυτες τις μερες αλλα η επθδοτηση μου εχει πεσει κατα 25 Euro, και οτι ετω και αν το ειχες παραγκειλει δεν αλλαζει κατι και η επιδοτηση διαμορφονεται καθε μηνα. Γ@μο τη Vodaf...e εμ με εχουν στο περιμενε εμ με γραφουν και με τις τιμες.Υπαρχει τροπος να πιεσω ωστε να επανελθει η επιδοτηση στο σημειο που ηταν?

^^^HAVE NO FEAR Greg IS HERE^^^
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!Ειναι χαζό νομίζω το να ρωτάμε τα ίδια και ταίδια!Οι περισσότερες απορίες στο φορουμ αυτό έχουν απαντηθεί πάνω απο 3ης φορες!Προτιμάτε να γράφετε και να περιμένετε ΑΝ σας απαντησει κάποιος απο το να ψάξετε το φορουμ απο την αρχη???Εχει τα πάντα!!!

Οσο για αυτο που λεει ο φίλος παραπάνω έχω πει τι είχα κάνει εγω 10 φορές ως τωρα!Και όχι μονο δεν μου μείωσαν την επιδότηση αλλα μου την αυξησαν κατα 100 ευρω!

Το έχουν το κινητό!Απλα δεν το δινουν με επιδότηση!Παρτε την Βονταφον τηλέφωνο και απαιτηστε να μάθετε εαν υπάρχει καταστημα εντος της Αθήνας η της περιοχής που ζειτε που έχει την συσκευή διαθέσημη!

Αυτοι θα σας προτίνουν κάποιο!Θα πάτε εκεί και θα πείτε οτι ενδιαφέρεστε για αγορά!ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ!

Μολις σας πουν οτι το έχουν θα ζητησετε να το δείτε!Και με το που σας το φέρουν θα πειτε οτι το αγοράζετε και τηνσ τιγμη που θα πάτε στο ταμείο θα ξεφουρνησετε την επιδότηση και τερμα!Εαν δεν δεχτουν να σας το δωσουν θα τους σκισει η ίδια η εταιρία!

Πολλά καταστηματα της Βονταφον είναι franchising με αποτέλεσμα να μην συμφερει στους ιδιοκτητες να δινουν το κινητό με επιδότηση διότι χάνουν λεφτά!

Το γεγονός οτι ο Γερμανός το έχει διαθέσημο δεν σας πονηρευει?????'

Ειχα ενημρωσει ο ίδιος την Βονταφον προ 2 μηνων που απέκτησα το κινητό για το πρόβλημα αυτό και κατέγγειλα και κατάστημα κι όλας!

Link to comment
Share on other sites

endiaferon ayth h thikh Fragiskos kalh fasi :) poso to mali?

 

Γυρω στα 15-20€ τελικη τιμη (μαζι με τα μεταφορικα)..

Ζητω οι φιλοι μας οι Κινεζοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως νομιζω οτι στην συγκεκριμενη πρεπει να αγορασεις και extra screen protector :worry:

(για την silicon εννοω)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παντως νομιζω οτι στην συγκεκριμενη πρεπει να αγορασεις και extra screen protector :worry:

(για την silicon εννοω)

 

Ισχυει αυτο που λες και κοστιζει 5$ εξτρα. Παντως εχει εδω http://shop.pivothk.com/ προσφορα μεχρι 6 Γεναρη την θηκη + USB Sync and Charge Cable με δωρο το Screen Protector :shifty:

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον που ρωτουσε αν γινεται να ακουγονται οι ηχοι κλησεις και μηνυματος απ'τα ακουστικα (δεν ξερω αν εχει απαντηθει) γινεται αν το βαλεις στο αθορυβο.

 

Παντως ρε παιδια, εκει στο service ασχετοι ειναι?Το πηγα για αλλαγη γλωσσας 15 Ευρω, και οταν μου το δωσαν πλεον μενει λιγο ανοιχτο απο πανω και το εχουν γεμισει δαχτυλιες απο μεσα :(

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κ χρόνια πολλά

Μου συμβαίνει το εξής κουλό

έκανα αναβάθμιση χτες σε Α008 or something

-εχω vodafone αλλα οχι vlive ευτυχως-

και πηγαν ολα οκ, μεχρι και το προβλημα το

γνωστο με τη μεταφορα των mp3 που μετα δεν

εμφανιζονταν -φαινεται να- λυθηκε.

Μονο που το μενου του τηλ. εγινε ..αγγλικό!

Στις ρυθμισεις γλωσσας εχει 2 επιλογες

αγγλικα, και according to SIM, το οποίο και

επέλαξα, χωρίς αποτέλεσμα. Σίγουρα η λύση είναι απλούστατη

αλλά κάτι η ηλικία κάτι το έμενταλ.. δεν τα κατάφερα να τη βρω.

Σίγουρα με τιμωρεί ο θεός που τόσα χρόνια στα PC καταφέρομαι

εναντίον των ελλ. προγρ/των και των ελλ.windows,

αλλα στο κινητο για καποιο περιεργο λογο το θελω

το ελληνικο το μενου μου να πω και του στραβού το δίκιο!

κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

μερσί.

 

Και εμένα έτσι έγινε μέχρι που έκανα την ολική επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναεμφανίστηκαν τα Ελληνικά (και τα Shqip).

Το μόνο κακό αν δεν έχεις κάνει backup είναι ότι τα χάνεις όλα και πρέπει να ξανακάνεις τις ρυθμίσεις φτου και από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Αυτο που με προβληματιζει στην θηκη σιλικονης ειναι επειδη καλυπτει και τα πληκτρα..αν θα τα παταω ευκολα η θα ειναι σκληρα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα και καλη χρονια σε ολους. εχω το κ700ι εδς και ενα χρονο περιπου και λεω να το αλλαξω με το w800ι οταν ερθει η επιδοτιση απο vodafone. μήπως ξερει κανεισ ποσο θα ειναι το ποσο αυτης της επιδοτισης?

 

Υ.Γ. Ανήκω στο προγραμμα 120

 

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με προβληματιζει στην θηκη σιλικονης ειναι επειδη καλυπτει και τα πληκτρα..αν θα τα παταω ευκολα η θα ειναι σκληρα. :blink:

 

Nαι ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο, αλλά φαντάσου να βάλεις την θήκη με την διαφάνεια μπροστά που πιέζει όλα τα άλλα πλήκτρα μαζί με αυτό που πατάς και το κινητό θα "χάνει".:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Δεν ξέρω αν έχει ξαναειπωθεί, αλλά ο ήχος της κάμερας του είναι μόνιμος? Αν ναι μπορεί να απενεργοποιηθεί με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ
ΑΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, μπορείς να απενεργοποιήσεις τον ήχο της κάμερα βάζοντας το κινητό στο αθόρυβο, πατώντας δηλαδη συνεχόμενα την δίεση #
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

HELP

 

Εκανα μια ψιλο******ά στο τηλέφωνο.

 

Ενώ είχα τη κάρτα μέσα στο κινητό πήγα να τη τραβήξω. Δεν κουνήθηκε η κάρτα. Μετά την πάτησα κανονικά μέσα και την έβγαλα.

Την ξαναέβαλα στο τηλ, το συνέδεσα με το PC και πήρα μερικά αρχεία από τη κάρτα. Ξαφνικά όμως σταμάτησε να διαβάζει τη κάρτα...

Έδειχνε ότι δεν έχει κάρτα μέσα.

Οταν κλείνω το κινητό και βάζω τη κάρτα μέσα και πάω να το ανοίξω κολλάει στην οθόνη που δείχνει το σήμα της SE και γράφει Sony Ericsson από κάτω.

Όταν βγάλω τη κάρτα ανοίγει κανονικά, την ξαναβάζω και δεν τη διαβάζει.

 

Υπάρχει περίπτωση να μαμηθηκε το reader του κινητού ή φταίει η κάρτα;

Δυστυχώς δεν έχω συσκευη card reader για να δοκιμάσω τη κάρτα ούτε δευτερη κάρτα για να δοκιμάσω το reader του τηλεφώνου οπότε πάω στα τυφλα.

 

Για ρίξτε καμία ιδέα.

 

Edit: Service point Που έχει στη Θεσσαλονικη; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Nαι ίσως είναι λίγο πιο δύσκολο, αλλά φαντάσου να βάλεις την θήκη με την διαφάνεια μπροστά που πιέζει όλα τα άλλα πλήκτρα μαζί με αυτό που πατάς και το κινητό θα "χάνει".:blink:

 

Παιδια δε ξερω εντω στο Ελλαντα παντως αυτη που εχω βρει απο το ebay δεν καλυπτονται τα πληκτρα και δινει δωρο το screen protector.

Παντως ενα φιλαρακι μου που εχει βαλει μια τετοια θηκη σε ενα 6230i δεν αντιμετωπιζει μεγαλο προβλημα με τα πληκτρα,η αισθηση ομως οταν θεσ να γραψεισ μνμ δεν ειναι και οτι καλυτερο.....:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...