Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτισω κατι..αν αλλαξω προσοψη στο 800 μου...και ουσιαστικα γινει ενα μαυρο 800 :) χανω την εγγυηση?γιατι για να βγει η κανονικη και να μπει η αλλη θελει κατσαβιδι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τον dead poet που τις ειχε ζητησει.

Sorry για την καθυστερηση!

 

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε μου. Δυστυχώς, λόγω της διαφοράς αναλογίας στο μέγεθος της φωτογραφίας, σε σχέση με το βύσμα των ακουστικών για το S700i (που το βλέπω "ζωντανά"), δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα αν το βύσμα του W800i ταιριάζει στο S700i. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται σα να μην ταιριάζει, αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω με βεβαιότητα. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το βύσμα του W800i έχει πιο πολά pinάκια από εκείνο του S700i, στο οποίο υπάρχει ένα κενό ανάμεσα στα pinάκια.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, φίλε μου. Δυστυχώς, λόγω της διαφοράς αναλογίας στο μέγεθος της φωτογραφίας, σε σχέση με το βύσμα των ακουστικών για το S700i (που το βλέπω "ζωντανά"), δεν μπορώ να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα αν το βύσμα του W800i ταιριάζει στο S700i. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται σα να μην ταιριάζει, αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω με βεβαιότητα. Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι το βύσμα του W800i έχει πιο πολά pinάκια από εκείνο του S700i, στο οποίο υπάρχει ένα κενό ανάμεσα στα pinάκια.

Αν το port του S700 ειναι οπως του Z1010, δεν ταιριαζει με τιποτα, ειναι εντελως διαφορετικη υποδοχη του w800.

Χρειαζεσαι κατι τετοιο: http://cgi.ebay.co.uk/Sony-Ericsson-K700i-Z800i-S700i-Headphone-Adapter-Mic_W0QQitemZ5843338468QQcategoryZ14419QQrdZ1QQcmdZViewItem

για να μπορεις να βαλεις οτι ακουστικα θελεις.

....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μονο αυτο το αρχειο κατεβαζω και συνδεω το κινητο με το καλωδιο και ακολουθουμε τις οδηγιες..δεν κανουμε τιποτα αλλο...παιδια πως βγαινει απο το κινητο η καρτα στικ...δεν βλεπω εγκοπη...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα μας πει κανεις τι γινεται με την αναβαθμιση ειναι καλυτερη απο την R1NA005???

 

Φιλε μου εχει αναφερθει τι εχει βελτιωσει το νεο firmware.Διαβασε τις 2-3 προηγουμενες σελιδες. Απο την αλλη πιστευω πως για να βγαζει μια εταιρια αναβαθμιση εχει τον λογο της και μονο βελτιωση βλεπεις.

 

Φιλικα :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μονο αυτο το αρχειο κατεβαζω και συνδεω το κινητο με το καλωδιο και ακολουθουμε τις οδηγιες..δεν κανουμε τιποτα αλλο...παιδια πως βγαινει απο το κινητο η καρτα στικ...δεν βλεπω εγκοπη...

 

Κατεβάζεις το αρχείο και ακολουθείς τις οδηγίες. Όπως θα δείς, είναι αναλυτικότατες και χρειάζεται ελάχιστη προσπάθεια να τις ακολουθήσεις.

Όσον αφορά το MS, το πατάς ελαφρά προς τα μέσα και εκείνο πετάγεται ελαφρώς έξω. Το τραβάς και η δουλειά σου έγινε.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

 

λόγω αναβάθμισης δεν ήξερα ποιο κινητο να πάρω και κατέληξα στο W800

εχω το mpx220 ! δεν λέω πολυ καλό κινητο

 

ήθελα να το δοκιμάσω και αυτο

 

άξιζε που το πήρα ή να έπερνα το k750?

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το βρηκα και βεβαια το πηρα αμεσως . Μπορει Κατερινη να μην το ειχαν "διαθεσιμο για τον Νοεμβριο και Δεκεμβριο" (στην vodafone) οπως μου ειπαν αλλα Θεσ/νικη το ειχαν:D !

Το κινητο ειναι φανταστικο:w00t:! Μπορει να μη λεει πολλα απο εμφανιση (βλεπεις το προηγουμενο μου κινητο ηταν το V3 Black) αλλα...σε ολα τα άλλα "πεταει":w00t: !

Καταφερα βεβαια να το "αναγκασω" να κανει restart, προσπαθωντας να στειλω πολλα αρχεια με bluetooth (φοτο) στο v3 και ενω το το κινητο μου εβγαλε μηνυμα οτι "Η αλλη συσκευη δεν δεχεται μεταφορα πολλων αρχειων, θα ξαναπροσπαθησετε(ή κατι τετοιο, δεν θυμαμαι ακριβως)? "Ναι ή Οχι" εκανα την "εξυπναδα":fool: να πατησω το "ναι" και καπου εκει το κινητακι "παρεδωσε το πνευμα του". Εσβησε και ξαναψε με την "γνωστη" λευκη οθονη. Στη συνεχεια επανηλθε στα "κανονικα του" (ευτυχως γιατι τα "επαιξα" για λιγο) :scared: .

Μου αρεσε πολυ::)

Το απιστευτο λειτουργικο του (αν και "τρωει" μερικα κολληματακια αν το ζορισεις).

Το ακουστικο του ειναι καλο, το βρηκα αρκετα δυνατο.(το v3 ειχε την μιση του ενταση).

Οσο για το μουσικο κομματι του...απλα φοβερο!!:music:

 

Δεν μου αρεσε::(

Το design του και η ποιοτητα κατασκευης (χωρις να σημαινει οτι δεν ειναι καλη).

Τα ακουστικα του,οχι απο θεμα ποιοτητας ηχου αλλα τα θεωρω αβολα.

 

Συμπερασμα:

Προσωπικα πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω!!:w00t:

 

Ζητω συγνωμη για το μακροσκελες post μου αλλα ηθελα να μοιραστω τις πρωτες μου εντυπωσεις με το forum.

 

Υ.Γ ποια ειναι η τελευταια εκδοση firmware? εχω την R1N035, ειναι αυτη που παρουσιασε τα προβληματα?

 

Ευχαριστω για την υπομονη σας!:whip:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

 

λόγω αναβάθμισης δεν ήξερα ποιο κινητο να πάρω και κατέληξα στο W800

εχω το mpx220 ! δεν λέω πολυ καλό κινητο

 

ήθελα να το δοκιμάσω και αυτο

 

άξιζε που το πήρα ή να έπερνα το k750?

δηλαδη λες αν αξιζει να επαιρνες τον μικρο αδελφο του!,οχι δεν αξιζε..αφου ειχες την αναβαθμιση καλα εκανες και πηρες το w800!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μερικες ερωτησεις 1 πως μπορω να κανω το my phone explorer να διαβασει το κιν ??παιζει ρολο π εχω βγαλει to ms??(για ευνοητους λογους)

2 αξιζει να κανω την νεα αναβαθμιση (εχω την R1NA005) θελει καμια προεργασια πιο πριν ?:rolleyes: :rolleyes: ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες αν αξιζει να επαιρνες τον μικρο αδελφο του!,οχι δεν αξιζε..αφου ειχες την αναβαθμιση καλα εκανες και πηρες το w800!

ναι αυτο εννοω!

ελπιζω να βγει καλο!!!

 

πεμπτη θα το παρω και θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω!

ελπιζω να βγει καλο!!!

 

πεμπτη θα το παρω και θα σας πω εντυπώσεις

 

που το βρήκες;

μίλησα πριν λίγο με το 9 volto και μου είπαν ότι θα έχουν παραλαβή μέχρι το τέλος του έτους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

ειναι να αγορασω αυτο το κινητο τωρα και θελω να ρωτησω κατι.

Γραφει καπου στο site της sony-ericsson οτι το τηλεφωνο χρησιμοποιειται και σαν usb device για αποθηκευση αρχειων. Ισχυει αυτο?

Χρειαζονται drivers για να αναγνωριστει η συσκευη απο το λειτουργικο ή απλα με plug n play αναγνωριζεται και χρησιμοποιειται σαν usb flash drive?

ευχαριστω!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

ειναι να αγορασω αυτο το κινητο τωρα και θελω να ρωτησω κατι.

Γραφει καπου στο site της sony-ericsson οτι το τηλεφωνο χρησιμοποιειται και σαν usb device για αποθηκευση αρχειων. Ισχυει αυτο?

Χρειαζονται drivers για να αναγνωριστει η συσκευη απο το λειτουργικο ή απλα με plug n play αναγνωριζεται και χρησιμοποιειται σαν usb flash drive?

ευχαριστω!!!

 

Δυστυχώς χρειάζονται drivers για να λειτουργίσει σαν usb flash disk.

Link to comment
Share on other sites

simera mallon agorazw ayto to kinito me epidotisi,an fysika to vrw giati m exete fovisei ligo oti den yparxei stin agora,exw vodafone,to kinito ayto den yparxei vodafone live etsi?tin idia syskevi tha mou dwsoun ap opoia etairia kai an to parw?m exoun tromokratisei pantos ta polla provlimata pou diavazw edw mesa alla tha to riskarw.
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

ναι την ίδια

 

Κάνε μια βόλτα απο το θέμα το Κ750 (400 σελίδες)

 

Πιστεύω ότι το 800, έχει λιγότερα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

2 problems:

1.pernaw tragoudia mesa k meta apo ligo an to afisw xwris na perasw kati k ksanadokimasw mou leei file is unreadable or corrupted.vgazw to kalwdio,to ksanavazw k ola ok k meta pali to idio.

2.den borw na kanw anavathmisi.vgazw ti sim,vazw bataria,pataw sinexia c mono pou den kanei tpt.

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω:

 

Αγορασα το κινητο πριν απο δυο μερες και η μπαταρια μου κανει περιεργα πραγματα.

Οταν χρησιμοποιω το κινητο π.χ αλλαζοντας themes, ακουγοντας μουσικη ή παιζοντας παιχνιδια η μπαταρια κατεβαινει αρκετα και μετα απο λιγο ξανανεβαινει.

Τι εννοω:

Βλεπω στην "κατασταση τηλεφωνου" οτι ειναι π.χ στα 28%, μετα απο λιγο και αφου το αφησω να σβησει η οθονη και να δειχνει την ωρα αν το ξαναχρησιμοποιησω η μπαταρια εχει ξανανεβει στο 46%!!

Συμβαινει και σε κανεναν αλλον αυτο ή μονο σε μενα??

Ας ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ καποιος σας παρακαλω γιατι εχω ψιλοτρομαξει!!!:scared: :scared:

Link to comment
Share on other sites

eeeee!pou pigan ta mp3 mou?molis evala ta mp3 mesw disc2drive k meta to vgazw k den ipirxan mesa....as mou eksigisei kapoios ti simvainei me auta ta mp3.mia mou vgazei mono to 1 ap ta tosa pou vazw,mia kanena...
Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω:

 

Αγορασα το κινητο πριν απο δυο μερες και η μπαταρια μου κανει περιεργα πραγματα.

Οταν χρησιμοποιω το κινητο π.χ αλλαζοντας themes, ακουγοντας μουσικη ή παιζοντας παιχνιδια η μπαταρια κατεβαινει αρκετα και μετα απο λιγο ξανανεβαινει.

Τι εννοω:

Βλεπω στην "κατασταση τηλεφωνου" οτι ειναι π.χ στα 28%, μετα απο λιγο και αφου το αφησω να σβησει η οθονη και να δειχνει την ωρα αν το ξαναχρησιμοποιησω η μπαταρια εχει ξανανεβει στο 46%!!

Συμβαινει και σε κανεναν αλλον αυτο ή μονο σε μενα??

Ας ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ καποιος σας παρακαλω γιατι εχω ψιλοτρομαξει!!!:scared: :scared:

 

Μην ανησυχεις, το κανει και σε μενα, δεν ειναι τιποτα...

 

eeeee!pou pigan ta mp3 mou?molis evala ta mp3 mesw disc2drive k meta to vgazw k den ipirxan mesa....as mou eksigisei kapoios ti simvainei me auta ta mp3.mia mou vgazei mono to 1 ap ta tosa pou vazw,mia kanena...

 

Καντο αναβαθμιση, ή περνα τα με αλλον τροπο (card reader, bluetooth), οχι με το καλωδιο...

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

μου εχει σπασει τα νευρα η sonyericsson μεχρι τις 3 το βραδυ προσπαθουσα για την αναβαθμιση και εβγαζε συνεχεια οτι η ενεργεια δεν βρεθηκε καιμουργιο ειναι αυτο? παταω το c βαζω το usb και αφηνω το c βασει της εταιριας και μετα κανει ελεγχο και τιποτα αλλο λεει να κανω επανεκκινηση για το λογισμικο τι συμβαινει ρε παιδια?????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...