Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου εκανε μια μινι αναβαθμιση στο update service και τωρα πατωντας το εναρξη δεν ξεκιναει.Δεν κανει τιποτα.Ενω δειχνει οτι πατιεται. Αντιθετα το εξοδος δουλευει :p

 

edit:

Βγαζοντας και βαζοντας το τηλεφωνο ξανα στο usb, μου εβγαλε οτι βρεθηκε καινουρια συσκευη κα εκανε ξανα την εγκατασταση,μου ζητησε restart, ολα οκ, ανοιγοντας το προγραμμα παλι τα ιδια. Παταω εναρξη και τιποτα (παταω play και δεν πλεει :p )

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η έκδοση R1BC002 είναι διαθέσιμη και για το W800.

(Μόλις έκανα το Update - Ο update client έλεγε ότι έχω την τελευταία έκδοση, όμως έκανα το Update πάλι και πέρασε την R1BC002).

EMEA_3

ok thnx

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εκανε μια μινι αναβαθμιση στο update service και τωρα πατωντας το εναρξη δεν ξεκιναει.Δεν κανει τιποτα.Ενω δειχνει οτι πατιεται. Αντιθετα το εξοδος δουλευει :p

 

edit:

Βγαζοντας και βαζοντας το τηλεφωνο ξανα στο usb, μου εβγαλε οτι βρεθηκε καινουρια συσκευη κα εκανε ξανα την εγκατασταση,μου ζητησε restart, ολα οκ, ανοιγοντας το προγραμμα παλι τα ιδια. Παταω εναρξη και τιποτα (παταω play και δεν πλεει :p )

 

Το ίδιο πάθαινα και εγώ. Το πρόβλημα λύθηκε όταν κατέβασα και εγκατέστησα την τελευταία έκδοση του προγράμματος Update Service της SE. Είχα την αμέσως προηγούμενη έκδοση και δεν είχα προσέξει ότι βγήκε καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

What's the Sony Ericsson Remote Update Service, and why should I use it?

The Sony Ericsson Remote Update Service is a convenient way to easily and remotely update your mobile phone to the latest available software version. This is done over the air; no connection to a PC is needed.

 

The cost for using Sony Ericsson Remote Update Service is your operator's fee for transferring the data to your phone. This varies widely between different operators; if you are uncertain you should contact your operator. The size of the download is about 1.5 – 3 MB. The size of the download is shown in your phone before the download starts.

 

User content in the phone, such as images, music, ringtones and videos, is not affected by the update.

 

This service is provided because your phone is an advanced piece of electronics, comparable with a computer, and the latest software allows it to operate in best way possible.

 

 

 

Νομιζω τα λεει ολα..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,εγκατεστησα την καινουρια εκδοση και δουλευει κανονικα. Αναρρωτιεμαι ομως γιατι δεν εβγαζε καμια ειδοποιηση...anyway

Μου εβγαλε και μενα οτι δεν χρειαζεται αναβαθμιση :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,εγκατεστησα την καινουρια εκδοση και δουλευει κανονικα. Αναρρωτιεμαι ομως γιατι δεν εβγαζε καμια ειδοποιηση...anyway

Μου εβγαλε και μενα οτι δεν χρειαζεται αναβαθμιση :p

Kαι μένα δεν ανοίγει.:confused: Κάνατε unistall την παλιά η την περάστε απο πάνω;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα δεν ανοίγει.:confused: Κάνατε unistall την παλιά η την περάστε απο πάνω;

Εγώ όχι, την πέρασα απο πάνω. Βεβαια μετα ξαναεγκατέστησε drivers. Μόλις τελειωσε και μενα η αναβαθμιση, και ευτυχως μου τα περασε στα ελληνικα (γιατι το κινητο δεν ηταν απο Ελλαδα και ειχα πληρωσει για να μπουν ελληνικα, φοβομουν με την αναβαθμιση μηπως τα ξαναδει ως ευρωπη3 ) Ωραιο αυτο με τα mb στην χωρητικοτητα

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι, την πέρασα απο πάνω. Βεβαια μετα ξαναεγκατέστησε drivers. Μόλις τελειωσε και μενα η αναβαθμιση, και ευτυχως μου τα περασε στα ελληνικα (γιατι το κινητο δεν ηταν απο Ελλαδα και ειχα πληρωσει για να μπουν ελληνικα, φοβομουν με την αναβαθμιση μηπως τα ξαναδει ως ευρωπη3 ) Ωραιο αυτο με τα mb στην χωρητικοτητα

Ok thanks:) Για να δούμε,την κατεβάζω τώρα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 00:30

florinaperis Η έκδοση R1BC002 είναι διαθέσιμη και για το W800.

(Μόλις έκανα το Update - Ο update client έλεγε ότι έχω την τελευταία έκδοση, όμως έκανα το Update πάλι και πέρασε την R1BC002).

EMEA_3

 

Εκανα και εγω επιτυχως την εγκατασταση απο την R1AA008 στην R1BC002.

 

Οντως εμφανιζει οτι το τηλ. εχει την τελευταια εκδοση αλλα εσεις δοκιμαστε να κανετε την αναβαθμιση. Θα σας περασει την καινουρια.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi thelo kai go na valo tin kainourgia ekdosi,loipon mpeno sto programma tis sony ericsson kai kano auta pou mou leei(kratiste patimeno to c kai auta)kai meta kanei tin anavathmisi?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Ειχα το κ750 και το εκανα W800 στο 9volto.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα δεν ξερω αν παιρνει αναβαθμιση.Εχω την εκδοση R1K001.

Ξερει κανει κατι για το θεμα αναβαθμισης σε τετοια περιπτοση

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τωρα μπορούμε να κάνουμε την αναβάθμιση σε κέντρο της ΣΕ ή μόνο από το ίντερνετ στο σπίτι μας?
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τωρα μπορούμε να κάνουμε την αναβάθμιση σε κέντρο της ΣΕ ή μόνο από το ίντερνετ στο σπίτι μας?

Aπο το σπίτι μας

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ola ok.leei oti to til exei thn teleutaia anabathmish an an synexeiseis pernaei thn kainourgia.gia na doume tora ti beltiose...

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επιτυχώς την εγκατάσταση από την R1AA008 στην R1BC002 :)

Διορθώθηκε και εκείνος ο ενοχλητικός θόρυβος κατά την διάρκεια της κλήσης :up: Πάντως και εμένα έλεγε πως έχω την τελευταία έκδοση αλλά προχωρώντας την διαδικασία πέρασε καινούριο firmware. Αισθητά βελτιωμένο στους τομείς που χώλαινε το κινητό :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επιτυχώς την εγκατάσταση από την R1AA008 στην R1BC002 :)

Διορθώθηκε και εκείνος ο ενοχλητικός θόρυβος κατά την διάρκεια της κλήσης :up: Πάντως και εμένα έλεγε πως έχω την τελευταία έκδοση αλλά προχωρώντας την διαδικασία πέρασε καινούριο firmware. Αισθητά βελτιωμένο στους τομείς που χώλαινε το κινητό :)

 

Δηλαδη σε ποιους??

Για πες ενα παραδειγμα!!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Ειχα το κ750 και το εκανα W800 στο 9volto.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αλλα δεν ξερω αν παιρνει αναβαθμιση.Εχω την εκδοση R1K001.

Ξερει κανει κατι για το θεμα αναβαθμισης σε τετοια περιπτοση

μπορεις να κανεις κανονικα αναβαθμιση.αλλωστε τα update για το w800i και το K750i ειναι ακριβως τα ιδια.καλυτερα να το κανεις online γιατι εαν πας σε ενα sony ericsson service point την αναβαθμιση θα την χρεωθεις!

και ο λογος γιατι δεν εχεις εγγυηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επιτυχώς την εγκατάσταση από την R1AA008 στην R1BC002 :)

Διορθώθηκε και εκείνος ο ενοχλητικός θόρυβος κατά την διάρκεια της κλήσης :up: Πάντως και εμένα έλεγε πως έχω την τελευταία έκδοση αλλά προχωρώντας την διαδικασία πέρασε καινούριο firmware. Αισθητά βελτιωμένο στους τομείς που χώλαινε το κινητό :)

Εννοεις εκεινον τον ηχο που κανει σαν σφυριγμα-φυσημα οταν μιλας με καποιον?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις κανονικα αναβαθμιση.αλλωστε τα update για το w800i και το K750i ειναι ακριβως τα ιδια.καλυτερα να το κανεις online γιατι εαν πας σε ενα sony ericsson service point την αναβαθμιση θα την χρεωθεις!

και ο λογος γιατι δεν εχεις εγγυηση!

 

Οταν παω να κανω Update ή δεν υπαρχει αλλο firmware για w800 ή απλα δεν με αφηνει

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το δευτερο θα συμβαινει.ξαναπροσπαθησε παλι! και αν δεν μπορεσεις τοτε θα απευθηνθεις σε ενα sony ericsson service point.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@aare

Το καλύτερο είναι ή να πάς απο το 9volto ή να τους πάρεις τηλέφωνο και να σου πούνε τι γίνεται...

Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε ποιους??

Για πες ενα παραδειγμα!!!

 

Ήδη τον έναν τον είπα !!! Διορθώθηκε το" φύσημα "που έκανε κατά την διάρκεια μιας κλήσης. Διορθώθηκε το πρόβλημα με το ζουμαρισμα κάποιων φωτογραφιών, έγινε ελαφρώς πιο γρήγορο σε απόκριση και παρατήρησα πως τουλάχιστον 1-2 java παιχνίδια που μου κολλούσαν με το προηγούμενο firmware τώρα παίζουν κανονικά. Άλλαξαν και το αυτονόητο (κατά την άποψη μου) απεικόνιση της χωρητικότητας σε ΜΒ αντί σε KB που ήταν.

 

---------------------

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...