Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

46 minutes ago, nemesis1 said:

Χαίρεται κι αντίο λοιπόν... 😁

Δεν παίζει αυτό το σενάριο.

Ήρθε και Android 14 αλλά δεν το έκανα update ακόμη.

Θα περιμένω να ακούσω γνώμες απ όσους το έχουν κάνει ήδη.

για το 14 μιλαω....δες πιο πανω τι προβλημα αντιμετωπιζω εχοντας περασει το 14....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, nemesis1 said:

Χαίρεται κι αντίο λοιπόν... 😁

Δεν παίζει αυτό το σενάριο.

Ήρθε και Android 14 αλλά δεν το έκανα update ακόμη.

Θα περιμένω να ακούσω γνώμες απ όσους το έχουν κάνει ήδη.

Και εγώ την 14 έχω και δεν έχω τέτοιο θέμα, το θέμα που έχω μέχρι στιγμής με την 14 το αναφέρω και εγώ καμία 10αρια μυνήματα πιο πίσω.

Επειδή είπες ότι το έχεις εδώ και μερικές ημέρες υπέθεσα ότι το απέκτησες βάζοντας την 14.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, terkos2 said:

Και εγώ την 14 έχω και δεν έχω τέτοιο θέμα, το θέμα που έχω μέχρι στιγμής με την 14 το αναφέρω και εγώ καμία 10αρια μυνήματα πιο πίσω.

Επειδή είπες ότι το έχεις εδώ και μερικές ημέρες υπέθεσα ότι το απέκτησες βάζοντας την 14.

Οταν το πήρα είχε αν θυμάμαι καλά 12, πήρε με το που το άνοιξα 13.0 και μετά από μερικές ώρες 13.1.

Θα περιμένω και από άλλους φίλους να πουν εντυπώσεις /εμπειρία από 14. 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, nemesis1 said:

Οταν το πήρα είχε αν θυμάμαι καλά 12, πήρε με το που το άνοιξα 13.0 και μετά από μερικές ώρες 13.1.

Θα περιμένω και από άλλους φίλους να πουν εντυπώσεις /εμπειρία από 14. 

 

Μέχρι στιγμής, με clean install τη 14, δεν είμαι ευχαριστημένος. 

Ειδοποιήσεις σκόρπιες από πλειάδα εφαρμογών, δλδ όχι στην ώρα τους. 

Επίσης, επιλέγοντας close all στις εφαρμογές που είναι ανοικτές, δεν κλείνουν, παρά manually, δλδ σκρολάροντας κάθε εφαρμογή για κλείσιμο. 

Μπαταρία δεν είδα καθόλου βελτίωση, ίσα ίσα το drain που είχα δεν βελτιώθηκε. 

Γενικά, όχι ευχαριστημένος. 

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2023 at 1:43 ΠΜ, terkos2 said:

Εγώ που την κατέβασα στο 10pro εδώ και ένα 10ημερο και την εγκατέστησα πάνω στην 13, το μόνο θέμα που μου παρουσιάζει είναι κατά την ενεργοποίηση της οθόνης με δακτυλικό αποτύπωμα.

Αν κάτω από το αποτύπωμα υπάρχει εικονίδιο εφαρμογής, επειδή συμπίπτουν οι θέσεις τους, τότε ανοίγει και η εφαρμογή μαζί που είναι από κάτω, ενώ πριν δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο.

Κοίταξα στο 8pro μου που έχει την 13αρα, ότι η θέση του αποτύπωματος δεν συμπίπτει με θέση εικονιδίου, είναι αρκετά κάτω και ακριβώς πάνω στις τελίτσες που αντιπροσωπεύουν τις αρχικές οθόνες της συσκευής.

Το ιδιο εχω κ εγω στο Nord 3.

Link to comment
Share on other sites

@terkos2

Άντε να δούμε αν διορθώνει τα θέματα που δημιούργησε η .201

Όποιος την κάνει δώστε feedback παρακαλώ.

Με το oxygen updater app κερδίζω κάτι σε σχέση με το ενσωματωμένο της συσκευής?

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nemesis1 said:

@terkos2

Άντε να δούμε αν διορθώνει τα θέματα που δημιούργησε η .201

Όποιος την κάνει δώστε feedback παρακαλώ.

Με το oxygen updater app κερδίζω κάτι σε σχέση με το ενσωματωμένο της συσκευής?

Την έκανα κατευθείαν. Πλην του θέματος που αναφέρω παραπάνω με την θέση του δακτυλικού αποτυπώματος που συνεχίζει να υφίσταται δεν παρατήρησα κάτι άλλο, φυσικά δεν υπάρχει ούτε το δικό σου θέμα με την έξυπνη φόρτιση.

Με τον Oxyzen Updater δεν κερδίζεις τίποτα, απλά δεν περιμένεις, εγώ πέρσι για να πάρω την 13άρα περίμενα μπορεί και παραπάνω από δίμηνο, ώσπου τελικά αποφάσισα και την έκανα από τον Updater και από τότε όλες τις ενημερώσεις μέσω του Updater τις κάνω αφού έρχονται πάντα γρηγορότερα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2024 at 1:45 ΜΜ, nemesis1 said:

Έχω το κντ 1μιση μήνα.
Ξαφνικά εδώ και μερικές μέρες σταμάτησε να δουλεύει το wise charging.

Έχει κανείς εμπειρία?

Sent from my NE2213 using Tapatalk
 

Απαντώ μόνος στο άνω ερώτημα. 

Ψαχνωντας βρήκα στο φόρουμ της OP το κάτωθι. 

[QUOTE]Just use a non-vooc charger that you have at your home. Charge your phone before going to sleep, and do this in one week. It will automatically turn on this wise charging feature. Work on my oneplus 11.[/QUOTE] 

 

Το έκανα και δούλεψε! 

Για 2 βραδιά δούλευε χωρίς wise charge και το 3ο βράδυ με το που το σύνδεσα στο φορτιστή ξεκίνησε wise charge! 

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου το supervooc πλέον αφού φορτίζω μόνο βράδυ και η γρήγορη φόρτιση δεν μου είναι χρήσιμη. 

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφέρει κανεις να κανει το OxygenOS 14.0.0.300 στο 10t εχω δει ότι εχει φτασει σε ολες της ευρωπαϊκές χωρες και εδω ακομα τίποτα! Έχω προσπαθήσει και με vpn αλλα τιποτα παλι! 

Προσπάθησα και με το oxygen updater αλλα μετα με εβαλε να κανω την εγκατάσταση με files και δεν εχω ιδέα! Θελω να την περάσω την καινούργια εκδοση μπας και εξαφανιστεί το bug με streaming videos σε YouTube, Netflix κλπ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Klaudio97 said:

Εχει καταφέρει κανεις να κανει το OxygenOS 14.0.0.300 στο 10t εχω δει ότι εχει φτασει σε ολες της ευρωπαϊκές χωρες και εδω ακομα τίποτα! Έχω προσπαθήσει και με vpn αλλα τιποτα παλι! 

Προσπάθησα και με το oxygen updater αλλα μετα με εβαλε να κανω την εγκατάσταση με files και δεν εχω ιδέα! Θελω να την περάσω την καινούργια εκδοση μπας και εξαφανιστεί το bug με streaming videos σε YouTube, Netflix κλπ

Δοκιμασε με VPN με χωρα Δανια. Πχ μεσω tunnelbear.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παίδες, επειδή έχω αλλάξει δύο φορές Whitestonedome glass προστασία οθόνης, και επειδή θέλω να βάλω κάτι πιο οικονομικό (νισάφι τα πενηντάευρα που έχω δώσει δύο φορές), έχετε να προτείνετε κάποιο γυαλί που αξίζει τον κόπο αλλά και τα λεφτά του (εκτός από Whitestonedome φυσικά); 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

εχει πόσες φορές μου χει βγει η ενημέρωση για την ne2213_14.0.0.202 (ex01)

 

να προχωρήσω ή να το αφήσω καλύτερα καθώς θα δημιουργήσει παραπάνω θέματα από ότι θα λύσει

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2024 at 10:26 ΠΜ, Espin_eco said:

εχει πόσες φορές μου χει βγει η ενημέρωση για την ne2213_14.0.0.202 (ex01)

 

να προχωρήσω ή να το αφήσω καλύτερα καθώς θα δημιουργήσει παραπάνω θέματα από ότι θα λύσει

Έχει βγει και δεύτερη μετά απο αυτή η ΝΕ2213_14.0.0.300 (ΕΧ01)

Διαβάζω για πολλά bugs που ακόμα δεν έχουν διορθωθεί.

Προσωπικά είμαι υπερ ευχαριστημένος με το δικο μου και δεν πρόκειται να κάνω το update.

Ψάχνω να βρω πως να απενεργοποιήσω τελείως τα update αλλα δεν το βρίσκω

Θέλω να αποφύγω να γίνει update καταλάθος.

 

Αν κάποιος την έχει κανει ας μας πει.

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έσκασε μύτη.

 

Screenshot_2024-02-23-13-02-25-50_1f7d930ac4546e961acbbe2ed3d9ab7f.jpg

Μόλις πήγα να την εγκαταστήσω είδα ότι ήρθε και ΟΤΑ.

 

Screenshot_2024-02-23-13-30-36-24_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...