Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, tollisth said:

 

Δεν έχει αυτά τελείωσε αυτή η προσφορά τώρα έχει τα buds +

Τα buds  + ; Κοίτα ρε.... Για λίγο τα έχασα.... Ανώτερα τα buds + και αρκετά ακριβότερα. Καλά στην τιμή που πήρα το πακέτο δεν έχω παράπονο αλλά λέμε..

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε έχετε ενεργοποίηση την συνδρομή για you tube premium? Είναι για 4 μήνες για όποιον δεν το ξέρει,υποθέτω ισχύει για όλους ανεξαρτήτως από που το αγόρασαν 
Από πού γίνεται η ενεργοποίηση;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, stapd_21 said:

Από πού γίνεται η ενεργοποίηση;

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

https://www.samsung.com/gr/offer/galaxy-youtube-premium-2022/

Link to comment
Share on other sites

Τα 40αρια πάντως τα χει για πλάκα, ειδικά σήμερα που θεωρώ την πιο ζεστή μέρα των τελευταίων ημερών μετά από ένα τέταρτο περίπου χαλαρό σερφάρισμα χτύπησε 39.6 ενώ κατά την διαδρομή μισή περίπου ώρα κλήσεων έδειξε στο αμάξι 44+ δίχως κλίμα με ανοιχτά παράθυρα ...🤔

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα 40αρια πάντως τα χει για πλάκα, ειδικά σήμερα που θεωρώ την πιο ζεστή μέρα των τελευταίων ημερών μετά από ένα τέταρτο περίπου χαλαρό σερφάρισμα χτύπησε 39.6 ενώ κατά την διαδρομή μισή περίπου ώρα κλήσεων έδειξε στο αμάξι 44+ δίχως κλίμα με ανοιχτά παράθυρα ...
Ερώτηση υποψήφιου αγοραστή. Και τα 2 ζεσταίνονται? (6gb - 8gb)

-----------
Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοτητα ειναι θεμα επξεργαστη και οχι μνημης. Σε ζεστη ειναι φυσιολογικο να συμβει. Αν δεν επηρεαζει τη λειτουργια δεν εχεις θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία της συσκευής είναι μια χαρά όσο το έχω τεστάρει στο 4k video και θέαση δεν παρατήρησα κάτι ανησυχητικό,τέτοιες μέρες λογικο είναι να ανεβάζουν όλες οι συσκευές θερμοκρασία,εδώ τα pc που είναι με ανεμιστήρες και κουτιά να φεύγει ο αέρας πάλι ανεβάζουν όχι αυτά που είναι αεροστεγώς κλεισμένα,Το nexus 6p που είχα με τον 810 δεν νομίζω να έχει περάσει ποιο ζεστός επεξεργαστής αν και από ότι λένε με την version 2 στο 4k video μετά από ώρα άνετα έκανες αυγό τηγανιτό στην πλάτη που ήταν από αλουμίνιο 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, feik said:

Έχετε και εσείς την τρέλα να μην πάρετε άλλο Samsung αλλά iphone;

Όχι γιατί δεν θέλουμε ios και ειναι κοροϊδία να πληρώνεις με καπέλο +40%/50% παραπάνω για να κάνεις την ίδια δουλειά...

Edited by bromiaris
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bromiaris said:

Όχι γιατί δεν θέλουμε ios και ειναι κοροϊδία να πληρώνεις με καπέλο +40%/50% παραπάνω για να κάνεις την ίδια δουλειά...

Αν μιλάμε για ναυαρχίδες της Samsung, τα ίδια πληρώνεις. Το s22 ultra από ποιο iphone είναι 40%-50% φτηνότερο;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω να πω σαν αδικημένος καταναλωτής κάτι άκυρο. Η a$$ έχει το δέμα και το κοιτάει από την Πέμπτη και δεν το έχει παραδώσει ενώ η you.gr έκανε το καθήκον της. Από το ξεκίνημα του κοβιντ κ μετά η εταιρεία αυτή πήρε την κάτω βόλτα...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία βγάζει ανετότατα από πρωί μέχρι βράδυ για την πλάκα δεν ξέρω πως επικράτησε σε κάποια reviews το αντίθετο ουδέ μια σχέση με την πραγματικότητα,δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο τα μεταγενέστερα update

Link to comment
Share on other sites

Έχει στρώσει πολύ, όσο το δουλεύεις και μαθαίνει τα πατήματα σου τόσο βελτιώνεται. Εγώ το έχω από μέσα Απριλίου δύο μήνες κοντά σε λίγες μέρες, τρεις τέσσερις φορές τι έχω φορτίσει πλήρως. Όποτε το κάνω εκτοξεύεται η απόδοση και διάρκεια της. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, feik said:

Ήρθε σήμερα η συσκευή ο φορτιστής αύριο Πειραζει αν το φορτίσω με φορτιστή 15w; 

 

Όχι με 15 watt το φορτίζω και εγώ απλά φορτίζει στο σύνολο περίπου 20 λεπτά ποιο αργά,να φορτίζεις μεταξύ 20-85 είναι το καλύτερο για την υγεία της μπαταρίας σου 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tollisth said:

Όχι με 15 watt το φορτίζω και εγώ απλά φορτίζει στο σύνολο περίπου 20 λεπτά ποιο αργά,να φορτίζεις μεταξύ 20-85 είναι το καλύτερο για την υγεία της μπαταρίας σου 

Δεν με ενοχλεί. Μονο για σήμερα 

Στο 20% να το φορτίσω μεχρι 85%

;

Πάντα πίστευα πως αν φορτίζω σε τόσο μικρό διάστημα του ποσοστού της μπαταρίας τότε θα είναι "επιβλαβείς" 😕

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, feik said:

Δεν με ενοχλεί. Μονο για σήμερα 

Στο 20% να το φορτίσω μεχρι 85%

;

Πάντα πίστευα πως αν φορτίζω σε τόσο μικρό διάστημα του ποσοστού της μπαταρίας τότε θα είναι "επιβλαβείς" 😕

Να φορτίζεις ανάμεσα σε αυτά τα δύο ποσοστά π.χ.35-85 όχι ότι θα συμβεί κάτι αν φορτίσεις μερικές φορές 0-100 απλά το 20-85 είναι ο χρυσός κανόνας για την καλύτερη υγεία της μπαταρίας 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, feik said:

 

Πάντα πίστευα πως αν φορτίζω σε τόσο μικρό διάστημα του ποσοστού της μπαταρίας τότε θα είναι "επιβλαβείς" 😕

Το αντιθετο. Συντομες φορτισεις ειναι οτι καλυτερο για την υγιεια της μπαταριας.

Η ιδανικη φορτιση που δεν ειναι βεβαια ρεαλιστικη ειναι το 40 με 60%.

Εγω αν θεωρησω οτι θα χρειαστω παραπανω μπαταρια για την ημερα ριχνω μια 10 λεπτη φορτιση οταν παω στο 40...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την συσκευή σήμερα μετά από ταλαιπωρία με την ACS....... 

Λοιπον, οσο προλαβα να την δω τωρα στις 00:00, δεν πιανει το δακτυλικο αποτυπωμα οπως πιανει στο s10+ που εχω διπλα μου..

η οθονη που λενε πιο εντονα χρωματα στα δικα μου ματια ακομα και με τα γυαλια αστυγματισμου τα βλεπω ιδια 😕

μπαταρια ειχε 8% και το φορτιζω τωρα με φορτιστη 20watt μεχρι αυριο που θα ερθει ο 25watt,

επισης πηρα πακετο μια θηκη οριτζιναλ της σαμμυ τουμπανη υφη αλλα γλυστραει στα χερια......

λειπει το νοτς να ειναι δεξια οπως στο σ10+ θα μου λειψει.......

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με φωτεινότητα στην μέση και πιο κάτω κάθε 4 λεπτά χάνει 1% η μπαταρία χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα, εφαρμογές στο παρασκήνιο , Bluetooth κλπ....

 

Καθώς επίσης το πίσω μέρος υπερθερμαίνεται χωρίς πάλι να έχω εφαρμογές στο παρασκήνιο η ανοιχτά δεδομένα μουσικές βίντεο downloads uploads....

Απαράδεκτο εντελώς 

 

Edited by feik
Link to comment
Share on other sites

Φιλε felk θεωρω οτι βιαζεσαι για συμπερασματα. Αν αφησεις στην ακρη το S10 και χρησιμοποιεις για καιρο το S21 και ξαναπας να δεις το S10 θα δεις τη διαφορα.

Οσο για τη μπαταρια ωσπου να μαθει μοτιβα χρησης και να στρωσει δωστου μερικες μερες.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, feik said:

Καλημέρα, με φωτεινότητα στην μέση και πιο κάτω κάθε 4 λεπτά χάνει 1% η μπαταρία χωρίς να έχω ανοιχτά δεδομένα, εφαρμογές στο παρασκήνιο , Bluetooth κλπ....

 

Καθώς επίσης το πίσω μέρος υπερθερμαίνεται χωρίς πάλι να έχω εφαρμογές στο παρασκήνιο η ανοιχτά δεδομένα μουσικές βίντεο downloads uploads....

Απαράδεκτο εντελώς 

 

Βάλε τη φωτεινότητα στο αυτόματο και στις ρυθμίσεις της μπαταριυοριο τα 85.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vastegial_74 said:

Βάλε τη φωτεινότητα στο αυτόματο και στις ρυθμίσεις της μπαταριυοριο τα 85.

Η μπαταρία με το όριο δεν παίζει ρόλο που χάνει γρήγορα,το είχα και εγώ στο όριο και δεν είδα κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gjimmys said:

Η μπαταρία με το όριο δεν παίζει ρόλο που χάνει γρήγορα,το είχα και εγώ στο όριο και δεν είδα κάποια διαφορά.

Σου χάνει και εσένα γρήγορα μπαταρία;  

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, feik said:

Σου χάνει και εσένα γρήγορα μπαταρία;  

Όχι τόσο γρήγορα αλλά χάνει ποιο πολύ από ένα iphone 11 που είχα.Αλλα δεν παίζει ρόλο το όριο σίγουρα.

Just now, gjimmys said:

Όχι τόσο γρήγορα αλλά χάνει ποιο πολύ από ένα iphone 11 που είχα.Αλλα δεν παίζει ρόλο το όριο σίγουρα.

Εγώ πάντως με αυτόματη φωτεινότητα και οχι όριο το 85 και με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας γιατί δεν με ενδιαφέρει το 5g είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...