Jump to content

Xiaomi 12


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θηκη εχει μεσα. Αμα θες και αλλη, δες στα Xiaomi stores με 5€.

Αυτην εχω και ειναι σούπερ 

https://www.mistore-greece.gr/Products/Accessories/Phone-Cases-Protection/xiaomi-12-12x-silicone-case-blue.aspx

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, doomgeorge said:

Ευχαριστώ παίδες έπεσε παραγγελία σε μπλε χρώμα μια θήκη μένει και είμαι κομπλέ

Καλημέρα, την γνήσια που σου προτείνει ο r31134 την έχω πάρει και γω και είναι πολύ καλή αλλά επειδή κάτω αφήνει το τηλέφωνο πιο απροστάτευτο έχω πάρει αυτή που τα σπάει στην κυριολεξία για τα λεφτά που έχει. Την έχω πάρει και σε μπλε και σε μαύρο. Η συγκεκριμένη δεν ενοχλεί και το tempered glass καθόλου.

https://www.skroutz.gr/s/38869165/Powertech-Color-Button-Back-Cover-Silikonis-Mple-Xiaomi-12-12X.html?event_price=2.19

Tempered glass  έχω πάρει αυτό

https://www.skroutz.gr/s/36129288/Idol-1991-Edge-Glue-Semi-Curved-Finger-Unlock-3D-0-3mm-Full-Face-Tempered-Glass-1tmch-Mayro-Xiaomi-12-12X.html

https://www.skroutz.gr/s/42413679/Idol-1991-3D-0-25mm-Tempered-Glass-Mayro-Xiaomi-12-12X.html

Τα συγκεκριμένα tempered glass έχουν κόλλα γύρω γύρω και δεν αφήνουν φουσκάλες και είναι και  friendly case για να μην πετάγονται αν βάλεις θήκη. Οτιδήποτε άλλο δεν θα κάθεται καλά λόγω της κυρτότητας της οθόνης. Εκτός τα ακριβά  tempered glass με uv που πρέπει να ξέρεις για να το βάλεις.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα από την Παρασκευή την 14.0.12 και παρατηρώ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και θερμοκρασίας από ότι ήταν πριν και το MIUI smooth  σαν βούτυρο. Την κατέβασα από δω και πέρασε με το updater  της συσκευής.

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/cupid/

 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Μου την εβγαλε σήμερα και εμενα την ενημερωση και την εκανα μολις.

395ΜΒ, Security patch Αυγούστου .

Πλεον διπλα στο κουμπι Ελεγχος για ενημερωσεις, βαλανε το Xiaomi community το οποιο σε παραπεμπει να κατεβαζεις αυτην την επισημη εφαρμογη οπου κανοντας sign in, βρισκεις πολλα ενδιαφεροντα.

Screenshot_2023-10-08-17-05-13-915_com.android.updater.jpg

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Έχω το κινητό σχεδόν ένα χρόνο, τους τελευταίους 3 μήνες δεν παίζει το android auto λόγω συνεχών αποσυνδέσεων. Εννοείται έχω δοκιμάσει άλλα καλώδια και κινητά. Μόνο με το xiaomi 12 συμβαίνει αυτό και πρακτικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου το συγκεκριμένο feature που μου είναι αρκετά χρήσιμο.

Το 'χει συναντήσει κανείς άλλος;  

Link to comment
Share on other sites

https://share.temu.com/fpZn9BYc0bA

Όταν έρθει θα σας πω αν είναι της προκοπής 

Edited by doomgeorge
Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσα το fb απο τη συσκευη επειδη οι διαφημισεις,τα reels,stories,videos και πολλα αλλα με το ετσι θελω με εκνευρισαν απιστευτα. Καθε μερα και χειροτερη γινοταν. Και τεραστια σε μεγεθος με τα updates και μνημη.

Εγκατεστησα το παλιο και αγαπημενο simple social browser ως αντικατασταση. Πληρως παραμετροποιησιμο σε εμφανιση και λειτουργία, μαυρο κατραμι όπως το θελω και κοψιμο διαφημίσεις κλπ. και ανοιγμα στην προσφατη δραστηριοτητα αντι της κορυφαιας. Περιττό να σας πω οτι απο το πρωι στις 10.30 σχεδον ως τωρα, σε αναμονη και ελαφρια χρηση εχασε μονο 6% μπαταρια (παντα σε λειτουργια πτησης το εχω στο σπιτι) οταν αλλες αντιστοιχες φορες θα ειχα χασει πανω απο 15%.

Μεγαλη ρουφηχτρα το fb τελικα. Αλλα το κυριοτερο οτι ευχαριστιεμαι το fb οπως το θελω.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό και η θήκη όλα μια χαρά ευχαριστώ για όλα ακόμα δεν έχω βγάλει συμπεράσματα εντάξει καλύτερο σε όλα από το poco nfc που είχα μόνο που είχα έχω μια επιφύλαξη μόνο για θερμοκρασία και μπαταρία αλλά θα του δώσω λίγες μέρες για να είμαι σίγουρος και πάλι ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε. Θα το ευχαριστηθείς. Ακόμα και η θήκη που έχει μέσα στο κουτί είναι εξαιρετική και ούτε που φαίνεται. Είναι πολύ διακριτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε, μην το σκέφτεσαι καθόλου, στα λεφτά που το πήρες δεν έπαιρνες με τίποτα τέτοιο τηλέφωνο. Ποιότητα κατασκευής από το πάνω ράφι. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Στησε το σιγα σιγα,κανε τις αναβαθμισεις και με τον καιρο θα βλεπεις πιο καλα την μπαταρια.

Υπερθερμανση δεν παιζει,ειδικα με τα τελευταια updates.

Κολληματα μηδεν εως σημερα εγω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έλειπε να μην παίρναμε hyper os.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Να ρωτήσω τι screen on time βλέπετε? εντάξει παίζει ρόλο τι κάνεις αλλά νομίζω είναι πολύ λιγότερο σε σχέση με το poco που είχα 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει από το Poco που είχες σίγουρα θα έχει μικρότερο screen on time γιατί το Poco πρώτον έχει μεγαλύτερη μπαταρία 5100 mah σε σχέση με 4500 mah και κατά δεύτερο τα τηλέφωνα με επεξεργαστές ναυαρχιδων έχουν μεγαλύτερη κατανάλωση και λόγω της δύναμης των επεξεργαστών. Αλλά από την στιγμή που στο μισαωρο φορτίζει δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα. Και ένα τελευταίο να ξέρεις ότι ακόμα είναι καινούργιο και στο δίμηνο η μπαταρία θα δείξει την πραγματική της δυνατότητα. Εγώ ένα εξάωρο  screen on time το βγάζω και έχω και ένα 20%. Το φορτίζω συνήθως μεταξύ 40 και 90% και με φορτιστή 22w για καλύτερη μακροζωία της μπαταρίας.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα αυτήν την στιγμή είμαι χρήστης ενός huawei nova 5t αλλά ήρθε η ώρα για αλλαγή κινητού, μου εχει γυαλίσει το xiaomi 12 αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς-απορίες.Θεωρείται που θα ήθελα να με βοηθήσετε .Θεωρείται πλέον παλιό σαν κινητό; αναβαθμίσεις μέχρι πότε θα περνει; Έχει θεματα με την μπαταρία η κρατάει μια χαρά;; Αξίζει να το αγοράσω; είμαι άτομο που αν δεν πάθει κάτι το κινητό το κρατάω 4 χρόνια! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Leviathan23 said:

Γειά σας και από μένα αυτήν την στιγμή είμαι χρήστης ενός huawei nova 5t αλλά ήρθε η ώρα για αλλαγή κινητού, μου εχει γυαλίσει το xiaomi 12 αλλά έχω κάποιους ενδοιασμούς-απορίες.Θεωρείται που θα ήθελα να με βοηθήσετε .Θεωρείται πλέον παλιό σαν κινητό; αναβαθμίσεις μέχρι πότε θα περνει; Έχει θεματα με την μπαταρία η κρατάει μια χαρά;; Αξίζει να το αγοράσω; είμαι άτομο που αν δεν πάθει κάτι το κινητό το κρατάω 4 χρόνια! 

Μολις ανακοινωθηκε το Xiaomi 14. Υπο αυτο το δεδομενο καποιοι το λενε παλιο πλεον κλπ. Βεβαια οταν βγαινουν προσφορες σε κινητα αλλων εταιρειων οπως κατι oneplus 9,10 κλπ τοτε κανενα δεν το θεωρουν παλιο και το αγοραζουν σαν ακριδες. Κατα τη γνωμη μου ειναι ενα κινητο με κορυφαια χαρακτηριστικα μεσα και με υποστηριξη εως και android 15 με βαση οσα εχουν πει. Τωρα ειμαστε στο 13. Και θα παρουμε και HyperOs οπως προσφατα ανακοινωθηκε (δεν ειναι παντα καλο αυτο αν δε δοκιμαστει ωστοσο δειχνει υποστηριξη).

Θεματα με μπαταρια και υπερθερμανση δεν ειχα ποτε,ασχετα με οσα φιδια διαβασα σε διαφορα reviews που καταδικαζουν συσκευες μονο με το τι γραφουν τα ταμπελακια και με χρηση 1-2 ημερων,χωρις να εχουν λαβει τα σοβαρα updates που εχουμε παρει ως τωρα. Για μπαταρια 4500mAh προσωπικα ειναι η καλυτερη συσκευη που ειχα ως σημερα. Δεν ξερουμε τι χρηση κανει ο καθενας ομως. Και ειναι αδικο να συγκριθει με κινητα των 5000mAh και με κατωτερους επεξεργαστες,οθονες κλπ. Ειχα και κινητο με 6000mAh απο το 2017 που κρατουσε 3 γεματες μερες αλλα ως εκει στο τι εκανε και πως το εκανε. Εξαλλου με 67w ενσυρματη ή 50w ασυρματη (με τον καταλληλο ασυρματο φορτιστη) το 0-100% ειναι σε σχεδον 40 λεπτα οποτε το 30-80% φανταζεσαι ποσο γρηγορα γινεται...

Κατασκευαστικα, αυτο το ματ αλουμινινιο περιμετρικα,η γυαλινη ματ και καμπυλωτη πλατη και φυσικα η καμπυλωτη οθονη με το τελειως πρακτικο 6.28'' μεγεθος δεν τα αλλαζω με κανενα κινητο εκει εξω. Με εχει πεισει και η ανθεκτικοτητα του σε γρατζουνιες γυρω γυρω γιατι το ειχα αρκετο καιρο χωρις θηκη και δεν εχει το παραμικρο.Το καλυτερο ειναι η πρακτικοτητα του για να το χειριζεσαι με το ενα χερι και να το βαζεις σε τσεπες και τσαντακια πανευκολα.

Παιζει με την μια wifi calling οποτε γλυτωνεις και μπαταρια και ακτινοβολια,βαζοντας το σε λειτουργια πτησης.4G/5G εχω σταθερα στην vodafone χωρις μεταπτωσεις.

ΒΤ συνδεσιμοτητα αριστη. Το εχω συνδεμενο με ακουστικα,ρολοι, ζυγαρια, πλαφονιερες, airfryer και συναγερμο αυτοκινητου και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Σημα gsm εχω καλυτερο απο το προηγουμενο μου sony xperia 5 ii οπου στο σπιτι εχω τουλαχιστον 2 γραμμες παραπανω και με συνομιλω ανεμποδιστα. Αλλα με το wifi calling δεν μ απασχολει καν το θεμα.

Καμερα ειναι μια χαρα. Εχει πολλες λειτουργιες,απο 50mp που ζουμαρεις και κοβεις χωρις να χανεις ποιοτητα, λειτουργια εγγραφων για να μην παιδευεσαι να κοβεις μεχρι και αστροφωτογραφια (εχω βαλει πιο πισω δειγματα). Η βασικη βγαζει ενα τσικ πιο εντονα χρωματα απο τα γουστα μου αλλα απο πληροφορια,φως,νυχτερινη ληψη και οξυτητα ειναι αψογες.Εκτος αν εισαι φωτογραφος και θελεις το τελειο αποτελεσμα απο κινητο. Ο υπερευρυγωνιος βγαζει ακριβως τα χρωματα που θελω αλλα στη νυχτερινη δεν ειναι καλος. Βιντεο και σταθεροποιηση εξαιρετικα αν και δοκιμασμενα λιγο απο εμενα.

Ειναι συσκευη ναυαρχιδα της Xiaomi οποτε τα κανει ολα μια χαρα. Αν φοβασαι αυτα που γραφουν, παρε το 12Χ  που εχει λιγο παλιοτερο επεξεργαστη,λειπει η ασυρματη φορτιση και θα παρει μια λιγοτερη εκδοση android. Ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Πληρωμες με nfc (google pay) και συνδεσιμοτητα με wifi περιττο να πω οτι ειναι απροβληματιστα. Αποτυπωμα ομοιως και ταχυτατο.

Θηκη σιλικονης διαφανη, προεγκατεστημενη μεμβρανη οθονης,ο τουμπανος φορτιστης και το καλωδιο του περιεχονται στην συσκευασια. Καποτε αυτο ηταν αυτονοητο αλλα φτασαμε σε τραγικη κατασταση με τους περισσοτερους κατασκευαστες τωρα.

Βλεπω σε γνωστο επαρχιακο μαγαζι του bestprice οτι το δινουν 310 ευρω και δωρο 30 ευρω κουπονι για επομενη αγορα. ΚΛΟΠΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ αυτη η τιμη

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα το πρωί ήρθε και ενημέρωση συστήματος Google play 1 Οκτωβρίου 2023. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, r31134 said:

Μολις ανακοινωθηκε το Xiaomi 14. Υπο αυτο το δεδομενο καποιοι το λενε παλιο πλεον κλπ. Βεβαια οταν βγαινουν προσφορες σε κινητα αλλων εταιρειων οπως κατι oneplus 9,10 κλπ τοτε κανενα δεν το θεωρουν παλιο και το αγοραζουν σαν ακριδες. Κατα τη γνωμη μου ειναι ενα κινητο με κορυφαια χαρακτηριστικα μεσα και με υποστηριξη εως και android 15 με βαση οσα εχουν πει. Τωρα ειμαστε στο 13. Και θα παρουμε και HyperOs οπως προσφατα ανακοινωθηκε (δεν ειναι παντα καλο αυτο αν δε δοκιμαστει ωστοσο δειχνει υποστηριξη).

Θεματα με μπαταρια και υπερθερμανση δεν ειχα ποτε,ασχετα με οσα φιδια διαβασα σε διαφορα reviews που καταδικαζουν συσκευες μονο με το τι γραφουν τα ταμπελακια και με χρηση 1-2 ημερων,χωρις να εχουν λαβει τα σοβαρα updates που εχουμε παρει ως τωρα. Για μπαταρια 4500mAh προσωπικα ειναι η καλυτερη συσκευη που ειχα ως σημερα. Δεν ξερουμε τι χρηση κανει ο καθενας ομως. Και ειναι αδικο να συγκριθει με κινητα των 5000mAh και με κατωτερους επεξεργαστες,οθονες κλπ. Ειχα και κινητο με 6000mAh απο το 2017 που κρατουσε 3 γεματες μερες αλλα ως εκει στο τι εκανε και πως το εκανε. Εξαλλου με 67w ενσυρματη ή 50w ασυρματη (με τον καταλληλο ασυρματο φορτιστη) το 0-100% ειναι σε σχεδον 40 λεπτα οποτε το 30-80% φανταζεσαι ποσο γρηγορα γινεται...

Κατασκευαστικα, αυτο το ματ αλουμινινιο περιμετρικα,η γυαλινη ματ και καμπυλωτη πλατη και φυσικα η καμπυλωτη οθονη με το τελειως πρακτικο 6.28'' μεγεθος δεν τα αλλαζω με κανενα κινητο εκει εξω. Με εχει πεισει και η ανθεκτικοτητα του σε γρατζουνιες γυρω γυρω γιατι το ειχα αρκετο καιρο χωρις θηκη και δεν εχει το παραμικρο.Το καλυτερο ειναι η πρακτικοτητα του για να το χειριζεσαι με το ενα χερι και να το βαζεις σε τσεπες και τσαντακια πανευκολα.

Παιζει με την μια wifi calling οποτε γλυτωνεις και μπαταρια και ακτινοβολια,βαζοντας το σε λειτουργια πτησης.4G/5G εχω σταθερα στην vodafone χωρις μεταπτωσεις.

ΒΤ συνδεσιμοτητα αριστη. Το εχω συνδεμενο με ακουστικα,ρολοι, ζυγαρια, πλαφονιερες, airfryer και συναγερμο αυτοκινητου και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Σημα gsm εχω καλυτερο απο το προηγουμενο μου sony xperia 5 ii οπου στο σπιτι εχω τουλαχιστον 2 γραμμες παραπανω και με συνομιλω ανεμποδιστα. Αλλα με το wifi calling δεν μ απασχολει καν το θεμα.

Καμερα ειναι μια χαρα. Εχει πολλες λειτουργιες,απο 50mp που ζουμαρεις και κοβεις χωρις να χανεις ποιοτητα, λειτουργια εγγραφων για να μην παιδευεσαι να κοβεις μεχρι και αστροφωτογραφια (εχω βαλει πιο πισω δειγματα). Η βασικη βγαζει ενα τσικ πιο εντονα χρωματα απο τα γουστα μου αλλα απο πληροφορια,φως,νυχτερινη ληψη και οξυτητα ειναι αψογες.Εκτος αν εισαι φωτογραφος και θελεις το τελειο αποτελεσμα απο κινητο. Ο υπερευρυγωνιος βγαζει ακριβως τα χρωματα που θελω αλλα στη νυχτερινη δεν ειναι καλος. Βιντεο και σταθεροποιηση εξαιρετικα αν και δοκιμασμενα λιγο απο εμενα.

Ειναι συσκευη ναυαρχιδα της Xiaomi οποτε τα κανει ολα μια χαρα. Αν φοβασαι αυτα που γραφουν, παρε το 12Χ  που εχει λιγο παλιοτερο επεξεργαστη,λειπει η ασυρματη φορτιση και θα παρει μια λιγοτερη εκδοση android. Ολα τα αλλα ειναι ιδια.

Πληρωμες με nfc (google pay) και συνδεσιμοτητα με wifi περιττο να πω οτι ειναι απροβληματιστα. Αποτυπωμα ομοιως και ταχυτατο.

Θηκη σιλικονης διαφανη, προεγκατεστημενη μεμβρανη οθονης,ο τουμπανος φορτιστης και το καλωδιο του περιεχονται στην συσκευασια. Καποτε αυτο ηταν αυτονοητο αλλα φτασαμε σε τραγικη κατασταση με τους περισσοτερους κατασκευαστες τωρα.

Βλεπω σε γνωστο επαρχιακο μαγαζι του bestprice οτι το δινουν 310 ευρω και δωρο 30 ευρω κουπονι για επομενη αγορα. ΚΛΟΠΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ αυτη η τιμη

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε για την άμεση απάντηση, μου είπες ακριβώς αυτά που ήθελα να ακούσω ώστε να αποφασίσω να το πάρω, αυτήν την τιμή έχω δει στο best price και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το έχω εδώ και 2 μέρες .

Πήρε την αναβάθμιση σε Android 13 και πάει τέλεια . Δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα υπερθέρμανσης και μπαταρία είναι Άριστη. Το τηλέφωνό είναι συνέχεια δροσερό . Στην ασύρματη φόρτιση των 50w ζεσταίνεται όσο και τα iPhone στα 7,5w 

Η αίσθηση ,το μέγεθος και η ποιότητα είναι υπεράνω κριτικής (είναι ΠΟΛΥ κοντά στο iPhone 13)

Δεν το έχω στήσει πλήρως γιατί περιμένω να περάσουν οι ώρες για να ξεκλειδώσω τον bootloader (για να περάσω την developer ROM).

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Leviathan23 said:

Ευχαριστώ πολύ ρε φίλε για την άμεση απάντηση, μου είπες ακριβώς αυτά που ήθελα να ακούσω ώστε να αποφασίσω να το πάρω, αυτήν την τιμή έχω δει στο best price και θεωρώ ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία!! 

Φιλε μου, το κινητο αρχισα να το ψαχνω οταν πηγα και κοιταζα κινητα στις μεγαλες αλυσιδες και χωρις να ξερω καν τι επιασα, μου εκατσε στο χερι 100%. Μετα,αρχισα να διαβαζω παρα πολυ και ετυχε να εχει συναδελφος το 12Χ οποτε το μελετησα καλυτερα και με εντυπωσιασε ακομη περισσοτερο. Εχει πεσει πολυ λασπη στο κινητο και δεν αξιζει να γραφονται τετοια παραμυθια απο καποιους που κρατησαν το κινητο 2-3 μερες και κοτσαραν ενα review στο youtube με μυθους. Βεβαια αυτο μας συμφερει γιατι η τιμη επεσε και πεφτει κι αλλο. Τα κανει ολα, με αριστη πρακτικοτητα και ποιοτητα. Και περασαν απο τα χερια μου μερικες ναυαρχιδες αλλων εταιρειων ολα αυτα τα χρονια. 

4 ώρες πριν, lazkal said:

Καλησπέρα,

Το έχω εδώ και 2 μέρες .

Πήρε την αναβάθμιση σε Android 13 και πάει τέλεια . Δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα υπερθέρμανσης και μπαταρία είναι Άριστη. Το τηλέφωνό είναι συνέχεια δροσερό . Στην ασύρματη φόρτιση των 50w ζεσταίνεται όσο και τα iPhone στα 7,5w 

Η αίσθηση ,το μέγεθος και η ποιότητα είναι υπεράνω κριτικής (είναι ΠΟΛΥ κοντά στο iPhone 13)

Δεν το έχω στήσει πλήρως γιατί περιμένω να περάσουν οι ώρες για να ξεκλειδώσω τον bootloader (για να περάσω την developer ROM).

Φαντασου οτι μιλαμε για ασυρματη φορτιση 50w και ζεσταινεται τοσο λογικα. Και επισης,ειναι απο τις ελαχιστες συσκευες που υποστηριζουν 50w ασυρματη. Εγω με τον 20αρι της Xiaomi φορτιζω ασυρματα και ειμαι μια χαρα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.. Αγορασα προχθες απο γνωστο μαγαζι στο Καρπενησι, και αυτο που πηρα εγραφε ITA, σε αντιθεση με τα αλλα που εινια EU και ειχαν ενα δεκαρικο-εικοσαρικο πανω. Γνωριζει κανεις αν εχει διαφορα; Διαβασα πιο πριν που γραφεται οτι η rom ειναι μια για Ευρωπη, αλλα επισης διαβαζω στο gsmarena οτι το nfc ειναι region dependant, και ανησυχω μη τη πατησα για 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manisteo said:

Καλησπερα σε ολους.. Αγορασα προχθες απο γνωστο μαγαζι στο Καρπενησι, και αυτο που πηρα εγραφε ITA, σε αντιθεση με τα αλλα που εινια EU και ειχαν ενα δεκαρικο-εικοσαρικο πανω. Γνωριζει κανεις αν εχει διαφορα; Διαβασα πιο πριν που γραφεται οτι η rom ειναι μια για Ευρωπη, αλλα επισης διαβαζω στο gsmarena οτι το nfc ειναι region dependant, και ανησυχω μη τη πατησα για 10 ευρω.

Καλημέρα, δεν νομίζω φίλε να την πάτησες γιατί το συγκεκριμένο κατάστημα είναι αξιόπιστο και τα ιταλικά δεν έχουν άλλη rom αλλά την ίδια ευρωπαϊκή eu που χρησιμοποιούμε όλοι. Το ITA μάλλον που είδες σημαίνει ότι είναι εισαγωγή από Ιταλία μάλλον. Όλες οι ευρωπαϊκές χώρες όπου ανήκουν στην ευρωπαϊκή ένωση όπως και η Ιταλία χρησιμοποιούν eu rom οι υπόλοιπες global rom.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...