Jump to content

Xiaomi 12


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 291
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 29/6/2024 at 4:29 ΜΜ, r31134 said:

Κρίμα έχω αγοράσει πολλά πράγματα από αυτό το κατάστημα τα προηγούμενα χρόνια lego για τα παιδιά αρώματα κ.α 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να υπολογίζεις περίπου κάθε 2 με 3 μήνες έρχεται update.

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, το κινητό πουλήθηκε σήμερα. Ευχαριστώ για την φιλοξενία και τα πράγματα που μοιραστηκαμε . Φοβερή συσκευή, πληρεστατη αλλά στο software, η κυρά xiaomi, όσο κι αν προσπάθησα να συμβιβαστώ, έβρισκε τρόπο να μου το χαλάει.

Ωστόσο σε θέμα hardware είναι άψογο,ανθεκτικό, πανέμορφο και πρακτικό όσο δεν γίνεται!

Μακάρι να γράφει εδώ μέσα ο νέος του κάτοχος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πόσο το πούλησες φίλε αν επιτρέπεται? 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Moralex said:

Καλησπέρα, πόσο το πούλησες φίλε αν επιτρέπεται? 

240 ευρω και με το ζορι εφυγε

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καλά το έδωσες σχετικά για 2 χρόνια τηλέφωνο. Αξίζει παραπάνω σαν τηλέφωνο.

Edited by Moralex

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Moralex said:

Εντάξει καλά το έδωσες σχετικά για 2 χρόνια τηλέφωνο. Αξίζει παραπάνω σαν τηλέφωνο.

Σιγουρα αξιζει και εντος Ελλαδας ειδα οι τιμες παλι ανεβηκαν για καινουρια συσκευη

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω που βλέπω που αποθηκεύει το κινητό της φωτογραφίες?πχ θέλω να βγάλω ένα βίντεο η φωτό σε υψηλή ανάλυση και δεν θέλω να μπούνε στο Google να πάνε στο αποθηκευτικό χώρο του κινητού ψάχνω και δεν το βρίσκω 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!είχα ξαναγράψει παλιότερα όταν έγινε η αλλαγή σε hyperos είχα παρατηρήσει αλλαγή στη ζωή της μπαταρίας αλλά πλέον κ λόγω καλοκαιριού και μιας κ πήγα διακοπές παρατήρησα πόσο τραγικα έχουν γίνει τα πράγματα! Η κάμερα επίσης τραγικοτατη στα 60 FPS lagαρει απίστευτα το βίντεο καμια σχέση με την κάμερα πριν μπει το hyperos!!!περασα την open camera ίσως είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα,η αλήθεια είναι ότι έχω ξενερώσει γιατί υπάρχουν κ άλλες πολλές λεπτομέρειες που δεν μου αρέσουν!Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;;περιμένουμε κάποιο update για να διορθωθεί η κατάσταση;;

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2024 at 12:21 ΜΜ, doomgeorge said:

Να ρωτήσω που βλέπω που αποθηκεύει το κινητό της φωτογραφίες?πχ θέλω να βγάλω ένα βίντεο η φωτό σε υψηλή ανάλυση και δεν θέλω να μπούνε στο Google να πάνε στο αποθηκευτικό χώρο του κινητού ψάχνω και δεν το βρίσκω 

Καλημέρα, εμένα φίλε πάνε στο φάκελο DCIM, αν δεις μέσα εκεί τα έχει όλα φωτογραφίες, στιγμιότυπα οθόνης και βίντεο.

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο λόγω Snapdragon 8 gen 1  θέλει συνετή χρήση διότι αν αρχίσεις και το ζοριζεις και ανεβάσει θερμοκρασία και αρχίσει το overheating την καταπίνει την μπαταρία στην κυριολεξία. Αν αυτό το τηλέφωνο με ακριβώς τα ίδιο hardware είχε πχ έναν Snapdragon 8 gen 2 ή mediatek dimensity 8300 θα μιλάγαμε για εντελώς άλλο τηλέφωνο. Το μόνο που αμαυρώνει την κατάσταση είναι ο επεξεργαστής λόγω Samsung. 

Xiaomi 12 - Xiaomi Redmi Pad - Xiaomi TV Stick 4K

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Moralex said:

Καλημέρα, εμένα φίλε πάνε στο φάκελο DCIM, αν δεις μέσα εκεί τα έχει όλα φωτογραφίες, στιγμιότυπα οθόνης και βίντεο.

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο λόγω Snapdragon 8 gen 1  θέλει συνετή χρήση διότι αν αρχίσεις και το ζοριζεις και ανεβάσει θερμοκρασία και αρχίσει το overheating την καταπίνει την μπαταρία στην κυριολεξία. Αν αυτό το τηλέφωνο με ακριβώς τα ίδιο hardware είχε πχ έναν Snapdragon 8 gen 2 ή mediatek dimensity 8300 θα μιλάγαμε για εντελώς άλλο τηλέφωνο. Το μόνο που αμαυρώνει την κατάσταση είναι ο επεξεργαστής λόγω Samsung. 

Δυστυχώς μιλάμε αυτόματα για ενα άχρηστο τηλέφωνο αφού με το παραμικρό ζορισμα δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε βασικά πραγματα!!κλάσεις ανωτερο το πολύ παλιότερο και φθηνοτερο nova 5t που είχα και σε επεξεργαστή αλλά και σε καμερες!Δυστυχώς με έχει βάλει σε σκέψεις να το πουλήσω και να πάρω κάτι άλλο!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, σκέφτομαι να βγάλω την εργοστασιακή ζελατίνα και να περάσω κάποια άλλη. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο τζαμάκι ή κάποιo film για την οθόνη που να εφαρμόζει καλά και να λειτουργεί το fingerprint? Από Ελλάδα ή και από aliexpress.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

3 ώρες πριν, kostas123pao said:

Καλησπέρα, σκέφτομαι να βγάλω την εργοστασιακή ζελατίνα και να περάσω κάποια άλλη. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο τζαμάκι ή κάποιo film για την οθόνη που να εφαρμόζει καλά και να λειτουργεί το fingerprint? Από Ελλάδα ή και από aliexpress.

Χτυπησα 5 μεμβρανες υδροτζελ να βρισκονται για ωρα αναγκης με 3.24 ευρω

https://www.aliexpress.com/item/1005005124634098.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.21ef1802pjW95B

Eιχα παραγγειλει αυτες. Η πρωτη παρτιδα ειχε σημαδια οποτε ξαναπαρηγγελα και ολα καλα. Κολλησε μια χαρα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kostas123pao said:

Δεν άφησε τίποτα φουσκάλες?

Oι υδροτζελ μεμβρανες αφηνουν ελαχιστες σαν φουσκαλες οι οποιες φευγουν και μονες τους σε 1-2 μερες το πολυ χωρις να κανεις τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...