Jump to content

Google Pixel 6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1 ώρα πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα ευχαριστα τα νεα παιδια σημερα το πρωι ηρθε και το δικο μου απο την Γαλλια !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Καλορίζικο, τέλος στο άγχος σου. Απόλαυσε το τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, athanaso77 said:

Καλορίζικο, τέλος στο άγχος σου. Απόλαυσε το τώρα.

Ετσι ακριβως φιλε μου.
Παταω για ενημερωση λογισμικου και δεν μου εμφανιζει την ενημερωση του Δεκεμβριου 2021.
Ειναι στην ενημερωση του Νοεμβριου 2021. Ενα μηνα πισω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ccypruss000 said:

Ετσι ακριβως φιλε μου.
Παταω για ενημερωση λογισμικου και δεν μου εμφανιζει την ενημερωση του Δεκεμβριου 2021.
Ειναι στην ενημερωση του Νοεμβριου 2021. Ενα μηνα πισω.

Την έχουν αποσύρει του Δεκέμβρη.Αυτό το μήνα θα βγει νέα.

 

 

Σε εμενα πρωτη φορά είδα σήμερα το HD σε κλήση,ηταν συνδεμένο σε 4G.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bill33 said:

Την έχουν αποσύρει του Δεκέμβρη.Αυτό το μήνα θα βγει νέα.

 

 

Σε εμενα πρωτη φορά είδα σήμερα το HD σε κλήση,ηταν συνδεμένο σε 4G.

WOOW το ειδες πανω στην μπαρια εργασιων διπλα στο wifi οπως ειναι στα samsung ή απλα σου εμφανιστηκε κατα την διαρκεια της κλησης ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ccypruss000 said:

WOOW το ειδες πανω στην μπαρια εργασιων διπλα στο wifi οπως ειναι στα samsung ή απλα σου εμφανιστηκε κατα την διαρκεια της κλησης ;

Αριστερά απο το ρολόι που μετράει ποσο διαρκεί η πτήση ένα τετράγωνο που έγραφε HD.

 

Μου βγάζει κατά καιρούς κάποιες ενδείξεις που δεν μπορω να τις ξαναβρώ,Πχ μια φορά μετά την φόρτιση μου έβγαλε στην μπαρα με την μπαταρία ότι έχω Χ ώρες χρήσης ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill33 said:

Την έχουν αποσύρει του Δεκέμβρη.Αυτό το μήνα θα βγει νέα.

 

 

Σε εμενα πρωτη φορά είδα σήμερα το HD σε κλήση,ηταν συνδεμένο σε 4G.

Ελλάδα βρίσκεσαι ή εκτός;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος!1389fe0927b6231331abb10f766f30f9.jpg3232fe7566dfdb38a890048f0db9cfe3.jpga4792af4c2560141a1d97c9fc2ad150d.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες Βάιε.

Όσοι έχουν προμηθευτεί τα Pixel τους από Αμερική, αν υπάρχουν κάποιοι, έχουν παρατηρήσει κάτι διαφορετικο στη λειτουργία , είτε θετικό είτε αρνητικό;

Εστάλη από το Samsung S21

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει λογος σημερον ημερα με τετοιο ομορφο επεξεργαστη γρηγορο να γινει Root το συγκεκριμενο κινητο ; Παλια τα Nexus γιατι τα κανατε ολοι σας Root τι κερδιζατε τι αφαιρουσατε και τι πετυχαινατε με το Root ;
Συγνωμη που ρωτω αλλα ειδα καποια θεματα με το Root απο παλια και μου κινησε το ενδιαφερον γι αυτο ρωτω αν αξιζει σημερον ημερα να γινονται οι συσκευες κυριως οι Google Pixel Root ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισε μια νεα ενημερωση συστηματος Google Play ασυμαντη μολις 55ΜΒ ειναι. Η πιο προσφατη ενημερωση ασφαλειας απο την Google. Ενημερωστε τωρα για να παραμεινετε ασφαλεις και να βελτιωσετε τη σταθεροτητα της συσκευης.

271504770_4699479673507085_6684694644211816529_n.thumb.jpg.fd867d4407c9ecb290534f73dc7f1d09.jpg

 

271345430_4699479820173737_2967583497320005790_n.thumb.jpg.a3795a898dc35a2adcf6cced73eeb11d.jpg

 

 

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ccypruss000 said:

Εμφανισε μια νεα ενημερωση συστηματος Google Play ασυμαντη μολις 55ΜΒ ειναι. Η πιο προσφατη ενημερωση ασφαλειας απο την Google. Ενημερωστε τωρα για να παραμεινετε ασφαλεις και να βελτιωσετε τη σταθεροτητα της συσκευης.

271504770_4699479673507085_6684694644211816529_n.thumb.jpg.fd867d4407c9ecb290534f73dc7f1d09.jpg

 

271345430_4699479820173737_2967583497320005790_n.thumb.jpg.a3795a898dc35a2adcf6cced73eeb11d.jpg

 

 

Οι περισσότερες τέτοιο μέγεθος έχουν, παρ όλα αυτά πιθανόν να διορθώνουν και αρκετά bugs

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

έχοντας manually εγκαταστήσει το update Δεκεμβρίου - και βιώνοντας τις αρνητικές συνέπειες στο σήμα - έχω να αναφέρω πως έπειτα από μετατροπή της nano sim μου σε esim (Vodafone) στο κινητό μου έχω διαπιστώσει μια αισθητή βελτίωση στο σήμα. Δεν πέφτει η γραμμή καθόλου πλέον και δεν εναλλάσσεται το σήμα τόσο συχνά μεταξύ Η και LTE. 

Λογικά αυτό έχει να κάνει με την αξιοποίηση της πληροφορίας που δίνει η καινούργια esim σχετικά με το δίκτυο παρά με καλύτερη λειτουργία του κινητού σε αυτό το κομμάτι, η οποία ελπίζω να επέλθει με το update Ιανουαρίου. Όπως και να έχει, αξίζει να το δοκιμάσετε όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμη. 

Αλέξης

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 10:28 ΜΜ, ccypruss000 said:

Εμφανισε μια νεα ενημερωση συστηματος Google Play ασυμαντη μολις 55ΜΒ ειναι.

271504770_4699479673507085_6684694644211816529_n.thumb.jpg.fd867d4407c9ecb290534f73dc7f1d09.jpg

Το Play Store αναβαθμίζει, όχι το λογισμικό του κινητού. Μπορείς να το κάνεις.

 

Το Play Store αναβαθμίζει, όχι το λογισμικό του κινητού. Μπορείς να το κάνεις.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, rufous said:

 

Το Play Store αναβαθμίζει, όχι το λογισμικό του κινητού. Μπορείς να το κάνεις.

Καλημερα το εκανα ηδη και ολα καλα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και χαζομάρα;
Αν έχουμε ήδη κατεβάσει το αποτυχημένο update του Δεκεμβρίου κι εν συνεχεία κάνουμε ολική επαναφορά στο τηλέφωνο, δε θα έπρεπε το συγκεκριμένο update να μην υπάρχει αφού πλέον έχει αποσυρθεί από την ίδια την Google;
Απογοητευμένος από την όλη κατάσταση με το σήμα, έκανα ολική επαναφορά με την ελπίδα ότι το κινητό επανέλθει στην προτέρα κατάσταση.
Παρόλα αυτά είδα ότι τελευταίο update είναι πάλι αυτο του Δεκεμβρίου.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, jimteo said:

Να ρωτήσω κάτι που μπορεί να είναι και χαζομάρα;
Αν έχουμε ήδη κατεβάσει το αποτυχημένο update του Δεκεμβρίου κι εν συνεχεία κάνουμε ολική επαναφορά στο τηλέφωνο, δε θα έπρεπε το συγκεκριμένο update να μην υπάρχει αφού πλέον έχει αποσυρθεί από την ίδια την Google;
Απογοητευμένος από την όλη κατάσταση με το σήμα, έκανα ολική επαναφορά με την ελπίδα ότι το κινητό επανέλθει στην προτέρα κατάσταση.
Παρόλα αυτά είδα ότι τελευταίο update είναι πάλι αυτο του Δεκεμβρίου.

Το όποιο software update δεν φεύγει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Η επαναφορά απλά αφαιρεί ότι έχει μπει από το χρήστη στην υπάρχουσα έκδοση του λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.
Τζάμπα η ταλαιπωρία λοιπόν. Δεν πειραζει.

Εστάλη από το Pixel 6


έχω να αναφέρω πως έπειτα από μετατροπή της nano sim μου σε esim (Vodafone) στο κινητό μου έχω διαπιστώσει μια αισθητή βελτίωση στο σήμα. Δεν πέφτει η γραμμή καθόλου πλέον και δεν εναλλάσσεται το σήμα τόσο συχνά μεταξύ Η και LTE. 

Το σκέφτομαι κι εγώ αυτό αλλά ένα άλλο παλικάρι που έκανε κάτι αντίστοιχο με την cosmote, δεν είδε προκοπή.
Έτσι θυμάμαι τουλάχιστον.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είχα περασμένη τη Zagg, χθες βολταροντας στην πλατεία με έπιασε βλακεία και πήγα να βάλω τη ζελατίνα που βάζουν τα irepair.
Έχει βάλει κανένας άλλος από εκεί;
Ενώ έχει πραγματικά εξαιρετική εφαρμογή, με θήκη Spigen δυστυχώς μου την πετάει.

Εστάλη από το Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να δώσω το samsung note 20 5G, για το pixel 6?5G και volte τα ξεχνάω,κατά τα άλλα αξίζει?οθόνη?φώτο?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ioannina City χωρις 5g... οπότε δεν μου κάνει καμία εντύπωση...5945f4a251c694b228029f88389df12e.jpg

Στάλθηκε από το Pixel 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω 5G καθώς εκεί που μένω εχει πολύ χάλια σημα.Οποτε ναι,χάρηκα λίγο.Είμαι περίεργος όταν φτάσω Ελλάδα αν Αθηνα θα πιάνει 5G σε roaming.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bill33 said:

Είναι η πρώτη φορά που βλέπω 5G καθώς εκεί που μένω εχει πολύ χάλια σημα.Οποτε ναι,χάρηκα λίγο.Είμαι περίεργος όταν φτάσω Ελλάδα αν Αθηνα θα πιάνει 5G σε roaming.

Θεσσαλονίκη, Αγίου Δημητρίου εκεί στο Πανεπιστήμιο, έπιανα 900-950 σταθερά με το P40 Pro. Τι κινηταρα... Την αναπολώ (ελπίζω μέχρι να βγει το update Ιανουαρίου).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...