Jump to content

Cosmote neo


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξεκαθαρίζει πουθενά τι σημαίνει αυτή ημερομηνία. Μπορεί όντως να σημαίνει ότι δεν θα είναι διαθέσιμο για νεες ενεργοποιήσεις ή να αλλάξει και το πλάνο σε αυτούς που το είχαν ήδη ενεργό. Το chat δεν είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικό σε αυτήν την ερωτηση 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι ξεκάθαρο. Το πλάνο θα είναι διαθέσιμο σε αυτούς που γράφει μέχρι 30/6. Δεν θα αλλάξουν πλάνο αυτόματα μετά την ημερομηνία αυτή όσοι το έχουν επιλέξει. Αν κάποιος αλλάξει οποιαδήποτε στιγμή πλάνο, μπορεί να επιλέξει από ότι είναι διαθέσιμο τη στιγμή της αλλαγής.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί η κάρτα sim που παρέλαβα χθες για να συνδεθώ στο ΝΕΟ, δεν συνδέεται στο Ίντερνετ; Είναι καρφωμένη στο EDGE, παρά το γεγονός πως τη δοκίμασα και σε 4-5 τηλέφωνα φίλων. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα συσκευής. Από την εξυπηρέτηση πελατών καμία ουσιαστική βοήθεια. Όλα τα μηνύματα στο 1333 πήγαν στο βρόντο. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costastro said:

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί η κάρτα sim που παρέλαβα χθες για να συνδεθώ στο ΝΕΟ, δεν συνδέεται στο Ίντερνετ; Είναι καρφωμένη στο EDGE, παρά το γεγονός πως τη δοκίμασα και σε 4-5 τηλέφωνα φίλων. Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα συσκευής. Από την εξυπηρέτηση πελατών καμία ουσιαστική βοήθεια. Όλα τα μηνύματα στο 1333 πήγαν στο βρόντο. 

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση κ εγώ και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μίλησα με την εξυπηρέτηση στο τσατ και το προώθησαν για διερεύνηση. Σε 15 λεπτά λύθηκε αλλά δεν τους πρόλαβα όταν με κάλεσαν γιατί ήμουν στην δουλειά.. Άρα δεν ξέρω ποιο ήταν το πρόβλημα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα σε ρυθμίσεις χωρίς αποτέλεσμα. Επέμενε στο τσατ από την εφαρμογή της κοσμοτε και θα στο λυσουν

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alexis895 said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση κ εγώ και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μίλησα με την εξυπηρέτηση στο τσατ και το προώθησαν για διερεύνηση. Σε 15 λεπτά λύθηκε αλλά δεν τους πρόλαβα όταν με κάλεσαν γιατί ήμουν στην δουλειά.. Άρα δεν ξέρω ποιο ήταν το πρόβλημα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα σε ρυθμίσεις χωρίς αποτέλεσμα. Επέμενε στο τσατ από την εφαρμογή της κοσμοτε και θα στο λυσουν

Δεν γίνεται τίποτα... Με έχουν βάλει κι έχω κάνει τα πάντα στο τηλέφωνο. Μέχρι που με έβαλαν να βάζω και να βγαζω την κάρτα, μετά από μία ώρα αναμονής στο 13888. Δεν θα χαλάσω και τις ρυθμίσεις της συσκευής μου. Δεν πειραζει, έκανα ήδη παύση του προγράμματος. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alexis895 said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση κ εγώ και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μίλησα με την εξυπηρέτηση στο τσατ και το προώθησαν για διερεύνηση. Σε 15 λεπτά λύθηκε αλλά δεν τους πρόλαβα όταν με κάλεσαν γιατί ήμουν στην δουλειά.. Άρα δεν ξέρω ποιο ήταν το πρόβλημα. Είχα δοκιμάσει τα πάντα σε ρυθμίσεις χωρίς αποτέλεσμα. Επέμενε στο τσατ από την εφαρμογή της κοσμοτε και θα στο λυσουν

Σε νέες γραμμές δεν είναι ενεργό εξαρχής το 4G HOC αλλά δεν είναι και δυνατό να ενεργοποιηθεί με το χέρι. Ανά τακτά χρονικά διαστήματα όμως τρέχει εντολή ενεργοποίησης οπότε διορθώνεται. 
Συνηθως ξυπνάει και με μήνυμα START στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα είμαι ενθουσιασμένος! Βέβαια είνω νωρίς αλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες!

Χθές έγινε η ενεργοποίηση με το unlimited πακέτο (με το πρόβλημα που αναφέρθηκε ποιό πάνω), έβαλα την sim στο ZTE mc888 pro χωρίς να παίξω με μπάντες κτλ και είμαι σταθερά με 500-800 Down και 40 Up. Με χαλάει λίγο το Ping που παίζει μεταξύ 40-70ms αλλα δέν έχω πρόβλημα προς το παρόν ούτε με online gaming ουτε με iptv. Τα έχω βάλει όλα μαζί να παίζουν κάνοντας παραλληλα και speedtest και κατεβάζοντας με torrent και δεν έχει κάνει κίχ. Αν πάει έτσι απορώ γιατί ήμουν με σταθερή τόσο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη αυτόματη χρέωση σήμερα,  στο φτερό και ενεργοποιημένο το πρόγραμμα, επιτέλους γλίτωσα την ταλαιπωρία της κάρτας

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου αρέσει το πρόγραμμα με τα 16€ αλλά δεν έχω cosmote. Ξέρει κανείς εάν το κάνω whatsup για καμιά εβδομάδα θα περάσει μετά να πάρω το neo;

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2024 at 9:07 ΜΜ, Dimis164 said:

Μου αρέσει το πρόγραμμα με τα 16€ αλλά δεν έχω cosmote. Ξέρει κανείς εάν το κάνω whatsup για καμιά εβδομάδα θα περάσει μετά να πάρω το neo;

Μπορείς και κατευθειαν Neo. 

Εγώ πηγα κατευθειαν σε Neo από αλλο παροχο και η διαδικασία ήταν εύκολη. 

Απ’ ο,τι λέγεται εδώ είναι ευκολότερο να πας σε Neo που είναι και πληρως ιντερνετικα, απ το να μετάβεις πρώτα σε Whatsup. 

Mαλιστα Έχει αναφερθεί ότι πολλοί που θέλουν whatsup πηγαίνουν σε Neo πρώτα, που είναι εύκολη η διαδικασία και ύστερα στέλνουν μήνυμα για μετατροπή σε whatsup. 

Εγώ θα σου πω ότι έκανα τις διαδικασίες μέσω του My COSMOTE και μέσα σε 2 εργάσιμες ήρθε η κάρτα. Μια μερα μετά την παραλαβή της, έγινε η μεταφορα από Nova και ενεργοποιήθηκε το Neo. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δίνει το πρόγραμμα με τα 16€. Μόνο με τα 19 αν είμαι από άλλο δίκτυο.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dimis164 said:

Δεν μου δίνει το πρόγραμμα με τα 16€. Μόνο με τα 19 αν είμαι από άλλο δίκτυο.

Λογικό, αφού είναι προσφορά αποκλειστικά για υφιστάμενους συνδρομητές What’s Up, COSMOKARTA, FROG και COSMOTE Neo έως και 30/06/24. Μπορείς να περάσεις σε κάποιο από αυτά τα δίκτυα και μετά να περάσεις στο Neo. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Καλησπερα 

αν πάω από what’s up σε COSMOTE neo το υπόλοιπο που έχω στην κάρτα θα διατηρηθεί ;;;

Θα διατηρηθεί αλλά για αγορά κωδικών deals for you και για κλήσεις  σε πενταψήφια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω 3 μήνες τώρα, το υπόλοιπο υπάρχει. Όποτε δεν χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορεί κάποιος να βγάλει twin sim στο κοσμοτε neo ; 

έτσι ώστε να χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος δεδομένα από εσένα χωρίς να είναι στον ίδιο χώρο; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ANAGNPANA said:

Κάποια δυνατότητα να δουλεύουν και οι δυο κάρτες δεν υπάρχει για να μοιράζονται πχ τα δεδομένα ? Extra sim πχ ?

Όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από WhatsUp μετατροπή σε neo, ότι υπόλοιπο έχεις, εγώ έχω πχ 200€ και κάτι ψηλά, θα χαθεί έτσι;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο μένει αλλά για αγορά κωδικών deals for you & κλήσεις σε πενταψήφια. Παιδιά διαβάστε και μερικά μηνύματα, πιο πάνω τα ίδια λέμε 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...