Jump to content

Δεν έχω internet πάνω από μια εβδομάδα!


obaino
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω internet πάνω από μια εβδομάδα, από τις 28 Αυγούστου! Στην υποστήριξη ακούω πάντα τις ίδιες κλισέ απαντήσεις και λαμβάνω μηνύματα πως έχουν δρομολογηθεί οι διαδικασίες.

Ήρθε τεχνικός στο σπίτι, διαπίστωσε πως δεν ευθύνομαι για την βλάβη. Αρχικά ήταν θέμα του ΟΤΕ, μετά ο ΟΤΕ τα βρήκε όλα εντάξει αλλά έπρεπε από την nova να του αναφέρουν πως συνεχίζει να υπάρχει πρόβλημα πράγμα που δεν το έκαναν προχτές Παρασκευή αλλά θα το κάνουν από αύριο...

Quote

Φαίνεται ότι είχε δηλωθεί εκ νέου βλάβη στα εξωτερικά συνεργεία το πρόβλημα της γραμμής, και μάλιστα ολοκληρώθηκαν οι ενέργειες των εξωτερικών συνεργείων.
Εκκρεμεί πλέον να ελεγχθεί από τα δικά μας ανώτερα τμήματα και το συντομότερο θα σας καλέσουμε εμείς για ενημέρωση και επανέλεγχο.

Αυτό είναι απόσπασμα από το online chat. Λες και πρέπει να γνωρίζω τις διαδικασίες σας! Επίσης, μιλάτε για ενημέρωση, όχι για αποκατάσταση! Δεν νομίζετε πως πρέπει να γνωρίζω για πόσο καιρό θα είμαστε η οικογένειά μου κι εγώ χωρίς πρόσβαση στο ιντερνετ; Δεν υπάρχει κάποια εναλλακτική όσο το διορθώνουν να μας παρέχετε data στο κινητό μας ή κάποια άλλη δυνατότητα πρόσβασης στο internet;
Αναγκάζομαι να γράφω σε ένα forum μήπως και ευαισθητοποιηθείτε και πραγματικά κινητοποιηθείτε. Η πρόσβαση στο ίντερνετ είναι κάτι σημάντικό για εμένα και για την οικογένειά μου και για αυτόν τον λόγο είμαι πελάτης σας. Μια εβδομάδα είναι πάρα πολύς καιρός. Πρέπει να υπάρχει σεβασμός στον χρόνο και στα χρήματα των πελατών σας και ουσιαστικό ενδιαφέρον για ό,τι προκύπτει σχετικά με τις υπηρεσίες σας. Αν γνώριζα πως η nova καθυστερεί τόσο πολύ στην αποκατάσταση βλάβης, δεν θα ανανέωνα το συμβόλαιό μου μαζί σας.

Πραγματικά, λυπάμαι πολύ.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα obaino

Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο από τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε τι έχει συμβεί και να βοηθήσουμε;

Λιάνα, Nova Support

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Forthnet_Rep_1 said:

Καλησπέρα obaino

Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο από τα στοιχεία της υπηρεσίας σου ώστε να μπορέσουμε να ελέγξουμε τι έχει συμβεί και να βοηθήσουμε;

Λιάνα, Nova Support

Καλησπέρα,

Μόλις σας έστειλα προσωπικό μήνυμα

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, obaino said:

Καλησπέρα,

Μόλις σας έστειλα προσωπικό μήνυμα

Καλησπέρα obaino,

Έχουμε απαντήσει στο προσωπικό σου μήνυμα.

Βαγγέλης, Nova Support

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το Σάββατο θα κλείσουμε 2 εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο και internet.

Από Δευτέρα ξεκινάνε τα σχολεία και δεν ξέρουμε, ως πελάτες Nova, αν θα έχει αποκατασταθεί η βλάβη.


Ελλάδα 2021. 
 

https://youtu.be/r1D5EJ7WOdM

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα obaino.

Βλεπουμε πως έχει μεσολαβήσει αντίστοιχη ενημέρωση με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

Λιάνα, Nova Support

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Συνεχίζουμε ακάθεκτοι χωρίς internet.
Όλες αυτές τις ημέρες καλύπτω τις οικογενειακές ανάγκες για internet από τα data που έχω στο κινητό μου.
Εννοείτε πως έχω χρεωθεί για να προμηθευτώ επιπλέον data, γιατί ως επαγγελματίας οφείλω να ανταποκρίνομαι στις υποχρεώσεις μου κι όχι απλά να... ενημερώνω.

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα obaino,

Κατανοούμε τη δυσκολία που δημιουργείται στην καθημερινότητά σου και καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια για επίσπευση. Για την πορεία εξέλιξης της βλάβης θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου στο κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας.

Γιώργος, Nova Support

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Πλέον πάνω από δύο εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο και internet. Τα σχολεία ξεκινάν και σύντομα θα ζητήσουν από τα παιδιά να δοκιμάσουν την ηλεκτρονική πλατφόρμα.

Εμείς έχουμε ενημερώσει πάνω από δύο εβδομάδες για βλάβη που ακόμη δεν έχει αποκατασταθεί. Μάλλον θα ακολουθήσει σχόλιο από εκπρόσωπο της εταιρείας πως με κατανοούν και καταβάλουν κάθε προσπάθεια. Επίσης πως θα έχω ενημέρωση το συντομότερο στο κινητό μου. Αυτό που δεν μου λένε είναι τι να κάνω όταν θα ζητήσουν από τα παιδιά να συνδεθούν διαδικτυακά.

Κύριοι, κάποιοι εκεί στην Nova θα έπρεπε να ντρέπονται.

Edited by obaino
Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2021 at 7:53 ΠΜ, obaino said:

Καλημέρα σας,

Πλέον πάνω από δύο εβδομάδες χωρίς τηλέφωνο και internet. Τα σχολεία ξεκινάν και σύντομα θα ζητήσουν από τα παιδιά να δοκιμάσουν την ηλεκτρονική πλατφόρμα.

Εμείς έχουμε ενημερώσει πάνω από δύο εβδομάδες για βλάβη που ακόμη δεν έχει αποκατασταθεί. Μάλλον θα ακολουθήσει σχόλιο από εκπρόσωπο της εταιρείας πως με κατανοούν και καταβάλουν κάθε προσπάθεια. Επίσης πως θα έχω ενημέρωση το συντομότερο στο κινητό μου. Αυτό που δεν μου λένε είναι τι να κάνω όταν θα ζητήσουν από τα παιδιά να συνδεθούν διαδικτυακά.

Κύριοι, κάποιοι εκεί στην Nova θα έπρεπε να ντρέπονται.

Καλημέρα obaino,

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε, όπως ήδη έχεις ενημερωθεί, πως έχουν δρομολογηθεί ενέργειες επίλυσης του τεχνικού ζητήματος στα αρμόδια συνεργεία και θα χρειαστεί να αναμένουμε την ολοκλήρωση αυτών.

Παραμένουμε στη διάθεσή σου.

Λιάνα, Nova Support

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...