Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το δικό μου αγορασμενο πριν 1.5 χρόνο κ σταμάτησε ξαφνικά να ανοίγει μέχρι τέλους...ανοίγει μέχρι 160 μοίρες...

Το πήγα πίσω στο πλαίσιο που το αγόρασα κ περιμένω από τις 17 Μαϊου.

Ακόμα δεν έχω ενημέρωση του τι έχει γίνει!

Μόλις μάθω θα σας γράψω λεπτομέρειες!

Έχει συμβεί σε κανέναν εδώ?

Το κινητό αγρατζουνιστο κ σε γενικές γραμμές πολύ προσεγμένο αλλά με αρκετή χρήση!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agriniopk said:

Περίεργο.

Υπάρχει περίπτωση να έχει πάρει έντονη σκόνη ή άμμο ή χώμα ?

Όχι κ στα 3!

Έγραψα σεντόνι αλλά η απάντηση δεν έρχεται ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2023 at 12:51 ΜΜ, isaias1983 said:

Όχι κ στα 3!

Έγραψα σεντόνι αλλά η απάντηση δεν έρχεται ποτέ!

Τελικά φίλε μου; 

Είχες απάντηση από το service? Που το έστειλε το πλαίσιο, γνωρίζεις; 

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 1:17 ΠΜ, v@gelis said:

Τελικά φίλε μου; 

Είχες απάντηση από το service? Που το έστειλε το πλαίσιο, γνωρίζεις; 

Το πήρα πριν 3 μέρες!Σύνολο 20 μέρες από τη μέρα που το άφησα στο Πλαίσιο.

Άλλαξαν εσωτερική οθόνη κ μπαταρια μου είπαν.

Στα χαρτιά που μου έδωσαν δε γράφει που πήγε μετά το Πλαίσιο.υποθετω στην επίσημη αντιπροσωπεία...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που το πήγα στην smartec για αλλαγή εσωτερικής μεμβράνης (2η σε έναν χρόνο). ο τεχνικός παρατήρησε πως η οθόνη δεν άνοιγε σε 180 μοίρες και το κράτησε για αλλαγή οθόνης, ευτυχλως το καλύπτει ακόμα η εγγύηση 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που φοβάμαι με αυτά τα τηλέφωνα.
Ελπίζω το δικό μου να μην εμφανίσει τέτοιο πρόβλημα.

Κράτα μας ενήμερους

Αν μπορείς ρώτησε για ποιο λόγο το εμφάνισε αυτό το πρόβλημα?

Αστοχία κάποιου υλικού? 

Που το αποδίδουν ?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πίσω το τηλέφωνο σε μία μέρα. όταν τον ρώτησα γιατί το έκανε μου είπε απλά αστοχία υλικού δηλαδή της εαωτερικής οθόνης για υτό είχε ξεκολλήσει και η ζελατίνα,

Μου αλλάξαν οθόνη μπαταρία και εσωτερική ζελατίνα, χωρίς χρέωση είναι ακόμα στην εγγύηση. 

Παρατήρησα πως βγήκε και η ζελατίνα από την εξωτερική οθόνη, χωρίς να αλλαχθεί. Τι προτείνεται για αντικατάσταση; Έχω την original θήκη με το spen αλλά δεν με έχει αφήσει ενθουσιασμένο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει την " Samsung Back Cover Σιλικόνης Μαύρο (Galaxy Z Fold 3) "
https://www.skroutz.gr/s/30530674/Samsung-Back-Cover-Σιλικόνης-Μαύρο-Galaxy-Z-Fold-3.html
και μπορώ να πω πως με βόλεψε λίγο καλύτερα από την δική του με την πένα όμως δεν έχω την πένα και αυτό με ενοχλεί. Οπότε τις εναλλάσσω.

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήρθε και το update Ιουνίου... 366mb σε συσκευή COS 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έτσι ξαφνικά σταμάτησε να ανάβει η εσωτερική οθόνη όταν η εξωτερική είναι αναμμένη και ανοίγεις την εσωτερική. Η εναλλαγή δε δουλεύει.

Αν κλείσεις την εξωτερική και ανοίξεις την εσωτερική τότε ανάβει.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, papdoux said:

έτσι ξαφνικά σταμάτησε να ανάβει η εσωτερική οθόνη όταν η εξωτερική είναι αναμμένη και ανοίγεις την εσωτερική. Η εναλλαγή δε δουλεύει.

Αν κλείσεις την εξωτερική και ανοίξεις την εσωτερική τότε ανάβει.

 

Αν έκανες επανεκκίνηση και δεν έστρωσε Ολα καλα το πας smartec και σου αλλάζουν πλακέτα και εσωτερική οθόνη και αν είσαι τυχερός και τις 2 μπαταρίες και ουσιαστικά θα έχεις ενα καινούριο τηλέφωνο... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ναι, το είχα κάνει restart χθες και δε βοήθησε.

τώρα το έκανα μία και επανήλθε.

πάντως πρέπει να το πάω αφού έχει κάνει γραμμές στη μέση τις εσωτερικής οθόνης αλλά δε βρίσκω την απόδειξη. Ελπίζω στο πλαίσιο να μου τη δώσουν.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, papdoux said:

ναι, το είχα κάνει restart χθες και δε βοήθησε.

τώρα το έκανα μία και επανήλθε.

πάντως πρέπει να το πάω αφού έχει κάνει γραμμές στη μέση τις εσωτερικής οθόνης αλλά δε βρίσκω την απόδειξη. Ελπίζω στο πλαίσιο να μου τη δώσουν.

 

Ναι θα σου κάνουν επανέκδοση... Αν το πήρες με τιμολόγιο ακόμα πιο εύκολο αλλα με απλή απόδειξη αρκεί να θυμάσαι ποτέ το πήρες... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

έκανα επανέκδοση απόδειξης αλλά τελικά δε χρειάστηκε.

το πήγα στο σέρβις, του έκανα και ένα ρισέτ και το κινητό εισήχθη με τα εξής συμπτώματα:

α) εσωτερική οθόνη με ραγάδες

β) wifi δεν παίρνει μπρος

γ) ήχος δε βγαίνει από τα ηχεία αν είναι ανοιχτή η εσωτερική οθόνη

δ) εναλλαγή εξωτερικής - εσωτερικής οθόνης δεν ανάβει η εσωτερική

γενικό ρεκτιφιές θέλει. Έπρεπε να τους πω να μου δώσουν ένα fold 4 🤣

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά έχω τα galaxy bads που έδιναν με το s10 plus   που δούλευαν ρολόι μέχρι πριν λίγες μέρες στο fold 3.  Ξαφνικά χάνουν τον ήχο ενώ έχουν μπαταρία κ δουλεύουν κ σταματάνε.. Λέω οκ έχουν θέμα να τα στείλω smartec.. Παρατήρησα όμως ότι όταν τα συνδέω λαγκαρει κ δεν δουλευει τικ τοκ κ νομίζω κ το ινστα.. Αποσυνδέω ρολαρουν τα social, στο σαμσουνγκ ταμπλετ δεν παρατήρησα κάτι δουλεύουν οκ τα ακουστικά, καμια ιδέα τι να κάνω;; 

 

Μπαταρία θα το στείλω πριν λήξει  η εγγύηση γιατί το μόνο παράπονο μου είναι η μπαταρία από την πρώτη μέρα, αντε κ λίγο πιο δυνατή η φωτεινότητα θα ήθελα έξω στον ήλιο...  Πως σας πάει εσάς η μπαταρία;;  ξέρουμε πόσο να στοιχίζει;; μάλλον θα αλλάξω κ τη μεγάλη οθόνη λόγω μικρού burn in  σας ευχαριστώ προκαταβολικά. 

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Έχω αλλάξει την εσωτερική μεμβράνη πριν απο 4 μήνες γιατί κάπου είχε ξεκολλήσει. Το κάνανε εντός εγγύησης
Ξεκόλλησε πάλη στην μέση και αρκετά.
Τι κάνω?
Να την αλλάξω πάλι θα ξεκολλήσει λογικά μετά από κάποιους μήνες.
Αν δεν κάνω λάθος το κόστος είναι 50€ για την αλλαγή? ξέρει κάποιος περισσότερα?
 
Να το αφήσω χωρίς την ζελατίνα την εσωτερική θα έχω πρόβλημα?
 
 
 
 

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, agriniopk said:

Έχω αλλάξει την εσωτερική μεμβράνη πριν απο 4 μήνες γιατί κάπου είχε ξεκολλήσει. Το κάνανε εντός εγγύησης

Ξεκώλωσε πάλη στην μέση και αρκετά.

Τι κάνω?

Να την αλλάξω πάλι θα ξεκολλήσει λογικά μετά από κάποιους μήνες.

Αν δεν κάνω λάθος το κόστος είναι 50€ για την αλλαγή? ξέρει κάποιος περισσότερα?

 

Να το αφήσω χωρίς την ζελατίνα την εσωτερική θα έχω πρόβλημα?

 

 

 

 

Που πήγες και στην άλλαξαν και κράτησε τόσο λίγο; εμένα μου κρατάει 1 χρόνο περίπου και κάνω πάρα πολύ χρήση αφού κάνω καθημερινά μάθημα 6 ώρες στο σχολείο συνδεδεμένο με προτζέκτορα και συνεχόμενη χρήση το πενάκι (ήδη χάλασα 1 πενάκι στα 2 χρόνια χρήσης). Προχτές άλλαξα πάλι ζελατίνα στην omnitek με 15 ευρώ.

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Που πήγες και στην άλλαξαν και κράτησε τόσο λίγο; εμένα μου κρατάει 1 χρόνο περίπου και κάνω πάρα πολύ χρήση αφού κάνω καθημερινά μάθημα 6 ώρες στο σχολείο συνδεδεμένο με προτζέκτορα και συνεχόμενη χρήση το πενάκι (ήδη χάλασα 1 πενάκι στα 2 χρόνια χρήσης). Προχτές άλλαξα πάλι ζελατίνα στην omnitek με 15 ευρώ.
Στην αντιπροσωπεία του Αγρινίου οι οποίοι το έστειλαν στην Αθήνα στα κεντρικά της Samsung για να γίνει αλλαγή Ή τουλάχιστον αυτό μου είπαν Γιατί δεν γίνεται η αλλαγή στο κατάστημα.
Τώρα όμως τι κάνω?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, agriniopk said:

Έχω αλλάξει την εσωτερική μεμβράνη πριν απο 4 μήνες γιατί κάπου είχε ξεκολλήσει. Το κάνανε εντός εγγύησης
Ξεκόλλησε πάλη στην μέση και αρκετά.
Τι κάνω?
Να την αλλάξω πάλι θα ξεκολλήσει λογικά μετά από κάποιους μήνες.
Αν δεν κάνω λάθος το κόστος είναι 50€ για την αλλαγή? ξέρει κάποιος περισσότερα?
 
Να το αφήσω χωρίς την ζελατίνα την εσωτερική θα έχω πρόβλημα?
 
 
 
 
 

15 με 20 ευρώ είναι στην smartec η Original... Θα έλεγα να την αντικαταστήσεις άμεσα γιατί αν την πάρα αφήσεις να ξεκολλήσει στο άνοιξε κλείσε θα κάνει κρατς κρουτς και μη σου κάνει ζημιά στην οθόνη... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

15 με 20 ευρώ είναι στην smartec η Original... Θα έλεγα να την αντικαταστήσεις άμεσα γιατί αν την πάρα αφήσεις να ξεκολλήσει στο άνοιξε κλείσε θα κάνει κρατς κρουτς και μη σου κάνει ζημιά στην οθόνη... 
Οπότε αυτό θα κάνω δεν βλέπω κάτι άλλο.

Αν Μείνει χωρίς θα υπάρξει πρόβλημα, γνωρίζεις?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agriniopk said:

Οπότε αυτό θα κάνω δεν βλέπω κάτι άλλο.

Αν Μείνει χωρίς θα υπάρξει πρόβλημα, γνωρίζεις?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάποιοι στο εξωτερικό την ειχαν αφαιρέσει χωρίς πρόβλημα βέβαια δεν στο συνιστώ αν κάνεις χρήσης spen... Βασικά δεν στο συνιστώ γενικός... Εδω σε άλλους έχει σπάσει η οθόνη χωρίς κανένα λόγω.... 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...