Jump to content

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σαν συμβουλή θέλω να πω να ανοίγετε την εσωτερική οθόνη σχετικά αργά... Όχι με φόβο αλλα όχι πολύ γρήγορα... Και άλλο ένα tip ποτέ μην προσπαθείτε να την ανοίξετε τέρμα πιέζοντας την στο Τέρμα βάζοντας κόντρα με τα δάχτυλα σας από την πίσω μεριά... Η εγκοπή στην μέση δεν πρόκειται να μειωθεί με αυτόν τον τρόπο.... Αντίθετα με αυτό τον τρόπο υπάρχει κίνδυνος να αρχίσει να χαλάει η μεμβράνη και ίσως και η οθόνη 

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να κάνω την οθόνη να μην σβήνει ?

να μένη ενεργεί περισότερο από 10 λεπτά 

ξέρει κανείς ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, agriniopk said:

Πώς μπορώ να κάνω την οθόνη να μην σβήνει ?

να μένη ενεργεί περισότερο από 10 λεπτά 

ξέρει κανείς ?

 

 

Mε εφαρμογή... Screen Alive - keep screen on - Εφαρμογές στο Google Play

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, την σουιτα Samsung guardians την χρησιμοποιει κανείς? κάνει δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το 6 πάνω στο wifi ?1ca0c93a539358be8de871e2f1f0fe0d.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έχει συνδεθεί σε ρουτερ με wifi 6 .

Στάλθηκε από το SM-F936B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω πως δεν ξέρω τι κάνει τι θα πεις?

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 

Μετά την αναβάθμιση έκανα hard reset. Παρόλα αυτά το κινητό δεν δούλευε σωστά. 

Έκανα 2 με 3 φορές hard reset αλλά παρέμενε αργό και με bugs.

Κάποια στιγμή μαυριζε η εσωτερική οθόνη ενώ η απέξω λειτουργούσε μια χαρά. Επίσης κόλλαγε και το δαχτυλικο ξεκλειδωμα.  

 

Αναγκαστικά και κατέβασα την rom 8, κάτι γιγα και την εγκατέστησα με Odin.  Από εκείνη τη στιγμή και μετά το κινητό τρέχει απροβληματιστα και είναι και bugs free.

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το viber αλλά κάτι τρέχει με τον λογαριασμό μου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

μπορω να κανω με odin downgrade στην αναβάθμιση του γεναρη που ηταν ui 50 απο το 5.1 που ειμαι τωρα; Εχω πολλα προβληματα με την εσωτερικη οθονη. Μαυρισματα, αλλες φορες κολλαει αργει το κινητο αλλες φορες μου βγαζει λευκη γραμμη να κινείται απο αριστερα προς τα δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, miltos74 said:

Καλησπέρα παιδιά.

 

μπορω να κανω με odin downgrade στην αναβάθμιση του γεναρη που ηταν ui 50 απο το 5.1 που ειμαι τωρα; Εχω πολλα προβληματα με την εσωτερικη οθονη. Μαυρισματα, αλλες φορες κολλαει αργει το κινητο αλλες φορες μου βγαζει λευκη γραμμη να κινείται απο αριστερα προς τα δεξιά.

Εγω θα έλεγα ότι δεν θέλεις downgrade αλλα αλλαγή οθόνης τώρα που είναι εντός εγγύησης... Οταν μου έκανε κάτι τέτοια κόλπα πχ άνοιγα την εσωτερική οθόνη και παρέμενε στο μέγεθος της εξωτερικής οθόνης ή άνοιγα και δεν άνοιγε η εσωτερική το πήγα service και εκεί μη νομίζεις ότι το ψάχνουν και πολύ... Αλλαγή οθόνης - πλακέτας - μπαταρίας στη smartec 

Εγώ πάντως μετά το update χωρίς να έχω κάνει κάποια εκκαθάριση δεν έχω κανένα θέμα Οπότε κάτι άλλο παίζει

 

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα παρει μερες από εδω να σταλει Αθήνα αλλά θα το κανω. Δεν εχω αλλη επιλογή.

Ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απάντηση σου φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά έγινε αλλαγή οθόνης, μπαταριών, πλακέτας πλαισίου.

Ίδια έμεινε μόνο η εξωτερική οθόνη και το πίσω τζάμι.

Μια παρατήρηση έχω να κάνω. Όταν αγόρασα τη συσκευή και την άνοιξα ( μετά το ξεσφραγισμα της)  έκανε πάντα έναν ήχο σαν χρατς χρατς όταν ξεδιπλωνα το κινητό. Κυρίως όταν έφτανε στο μέγιστο άνοιγμα η εσωτερική οθόνη.

Τώρα με την νέα οθόνη δεν ακούγεται τίποτα τέτοιος ήχος.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, miltos74 said:

Τελικά παιδιά έγινε αλλαγή οθόνης, μπαταριών, πλακέτας πλαισίου.

Ίδια έμεινε μόνο η εξωτερική οθόνη και το πίσω τζάμι.

Μια παρατήρηση έχω να κάνω. Όταν αγόρασα τη συσκευή και την άνοιξα ( μετά το ξεσφραγισμα της)  έκανε πάντα έναν ήχο σαν χρατς χρατς όταν ξεδιπλωνα το κινητό. Κυρίως όταν έφτανε στο μέγιστο άνοιγμα η εσωτερική οθόνη.

Τώρα με την νέα οθόνη δεν ακούγεται τίποτα τέτοιος ήχος.

Πολύ Χαίρομαι που τελικά Βρήκες άκρη και στο έκαναν καινούργιο

Αν θέλεις να ακολουθήσει τη συμβουλή μου να Μην πιέζεις την οθόνη να ανοίξει πιο Τέρμα απο το τέρμα... άνοιγε τη Πάντα μέχρι εκεί που πάει αυτόματα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tsiglas said:

Πολύ Χαίρομαι που τελικά Βρήκες άκρη και στο έκαναν καινούργιο

Αν θέλεις να ακολουθήσει τη συμβουλή μου να Μην πιέζεις την οθόνη να ανοίξει πιο Τέρμα απο το τέρμα... άνοιγε τη Πάντα μέχρι εκεί που πάει αυτόματα

Πότε δεν το είχα ζορίσει στο άνοιγμα γιατί από την αρχή με φοβιζε ο ήχος που έκανε σαν να σκίζεται χαρτί.

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Ρε παιδιά να ρωτήσω ... μου εμφάνισε στη μέση που διπλώνει ανεπίσημη γραμμή σαν καμένα pixel. Περίπου σαν τρίχα πάχος και ενα εκατοστό μάκρος.
Είναι ακόμα σε εγγύηση.
Το φτιάχνουν στην εγγύηση αυτό;


Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 μήνες με εντατική χρήστη.
Θα το πάω Δευτέρα. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα. Θα ενημερώσω.

Το οποίο τελικά μου είπαν ότι είναι από την ζελατίνα και το άφησα για να την αλλάξουν.
Το στέλνουν Αθήνα για την αλλαγή.
Τώρα το που θα πάει στην Αθήνα δεν ξέρω.

 

Ενημέρωση 21/03/2023

Τελικά αλλάχτηκε η ζελατίνα μέσα στην εγγύηση και όλα είναι μια χαρά.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



c2c8a0426b2786fbf8ac9a0be8fdcb07.jpg

 

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1 ώρα πριν, agriniopk said:

Τι καλό έχει?

έχεις δει διαφορές ?

 

ακομα τπτ.. το εβαλα χθες δεν εχω δει τπτ λεει στην καμερα και στην γκαλερι αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...