Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι δεν θα έχεις προβλήματα, θα είσαι σχετικά εντάξει..εννοείται ότι κατά διαστήματα θα κάνεις scan για ιούς...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι δεν θα έχεις προβλήματα, θα είσαι σχετικά εντάξει..εννοείται ότι κατά διαστήματα θα κάνεις scan για ιούς...

 

Με το adwcleaner θα το κάνω αυτό; Επίσης να το κάνω εγκατάσταση και να το κρατήσω ή μόνο όταν θα το χρειάζομαι θα το περνάω να κάνω τη δουλειά μου και μετά θα το σβήνω;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, πως θα καταλαβω οτι εχω boot virus?

ποια ειναι τα συμπτωματα του?

 

Eσύ γιατί υποψιάζεσαι ότι έχεις τέτοιον;Εχεις σκανάρει με αντιικό πρόγραμμα ;Σου έβγαλε κάτι;

https://usa.kaspersky.com/internet-security-center/definitions/boot-sector-virus

Link to comment
Share on other sites

σκαλωνει που και που ο υπολογιστης γιαυτο

 

εχω τρεξει gmer , ΤDSS killer, avg , malwarebytes, malwarebytes anti root kit, hitman pro , avast (mbr δν θυμαμαι ακριβος πως λεγετε), avast antiv, panda cloud cleaner,

kaspersky , bitdefender rescue cd , εχω σβησει και ξανα περασει το bios πανω απο 3 -4 φορες εκανα φορματ το pc πολλες φορες.διεγραψα τν σκληρο δυσκο με το gparted (βλεπω ενα unpartitioned περιπου 10mb αλλα ειναι αδιο δν δειχνει να εχει κατι μεσα του) παρολα αυτα εχω καπιες αμβιβολιες γτ το συστημα συμπεριφερεται καπως περιεργα..

Link to comment
Share on other sites

Kάνε φορματ και ξαναπέρνα win τότε.Με όλα αυτά που δοκίμασες πιο μεγάλη επιβάρυνση έχεις!! :lol:

 

Το σκαλώνει δεν λέει τίποτα,μπορεί να είναι απο πολλές αιτίες.Πχ υπερθερμανση,καποια εφορμογη δουλευει εκέινη την στιγμή .

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από κανένα αγώνα που θα παρακολουθήσω στο sportslemon (full στις διαφημίσεις), δεν ανοίγω από το laptop ούτε τσοντοsite, ούτε σελίδες με φρουτάκια και καζίνο.

 

Κατέβασε adblock στον υπολογιστή σου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε adblock στον υπολογιστή σου

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Θα googlάρω και λογικά κάτι θα βρω σχετικό να κατεβάσω... είμαι λίγο άσχετος!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε adblock στον υπολογιστή σου

 

Λοιπόν το έκανα και σπάσανε τα νεύρα μου. Χωρίς να κατεβάσω τπτ άλλο το λαπτοπ σερνότανε. Το έβγαλα πάλι και μου ανοίγουν οι σελίδες πάλι γρήγορα. Το έλεγξα πολλές φορές μήπως είχα πρόβλημα στην σύνδεση,... και δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Για τι λαπτοπ μιλαμε ;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb?hl=en-GB αυτό είναι το ''γνήσιο'' adblock στο chrome.. τι browser χρησιμοποιείς ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb?hl=en-GB αυτό είναι το ''γνήσιο'' adblock στο chrome.. τι browser χρησιμοποιείς ;

 

Αυτό έβαλα γιατί χρησιμοποιώ το chrome και μάλιστα στη δεύτερη καρτέλα που είχα ανοίξει youtube, δεν μου φόρτωσε ποτέ. Το άνοιξα άλλες 2 φορές και τπτ. Έκλεισα και άνοιξα πάλι router, τπτ. Τλκ μόλις το έβγαλα και πάλι, όλα ήταν κομπλέ. Οπότε θα συμβιβαστώ με τις διαφημίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Που σου βγαζει διαφημίσεις;Μεσα στις σελίδες ή σου ανοίγει άλλες σελίδες με διαφήμιση;

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα, διάβασε ξανά τι γράφω. Δεν δυσανασχετώ με το adblocker επειδή έχω πρόβλημα με τις διαφημίσεις. Με το adblocker δεν μου ξανα έβγαλε διαφημίσεις. Το πρόβλημα ήταν ότι δεν μου φόρτωνε καν τις σελίδες. ΣΕΡΝΟΤΑΝ για να φορτώσει μια οποιαδήποτε σελίδα

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε εσένα το λέω για τις διαφημίσεις.Τωρα εχουν βγει κάποιες διαφημισεις που ανοιγουν σε δικο τους παραθυρο και δεν μπορεις ευκολα να τις αποκλεισεις,το abp εγω το έχω πολλά χρόνια και ποτε δεν μου καθυστερούσε το φόρτωμα των σελίδων. Τουλάχιστον τόσο ώστε να είναι αντιληπτό.
Link to comment
Share on other sites

Nαι σε εσένα το λέω για τις διαφημίσεις.Τωρα εχουν βγει κάποιες διαφημισεις που ανοιγουν σε δικο τους παραθυρο και δεν μπορεις ευκολα να τις αποκλεισεις,το abp εγω το έχω πολλά χρόνια και ποτε δεν μου καθυστερούσε το φόρτωμα των σελίδων. Τουλάχιστον τόσο ώστε να είναι αντιληπτό.

 

Αυτές τις διαφημίσεις που πάνε να μου ανοίξουν σε άλλο παράθυρο, τις μπλοκάρει το antivirus. Δεν το δοκίμασα να σου πω την αλήθεια καθόλου με το adblocker να ανοίξω τέτοιες σελίδες... Άσε που με εκνεύρισε τόσο πολύ που δεν το κράτησα παραπάνω από 15 λεπτά!!

Edited by Papaioannou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα!!Ψαχνω να βρω ενα δωρεαν καλο antivirus.Ξερει κανενας κανενα που να ειναι καλο και ελαφρυ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι να εγκαταστησω απο δωρεαν προγραμματα στο λαπτοπ καποιου αρχαριου ωστε να του παρεχει πληρη προστασια ?
Link to comment
Share on other sites

Τι να εγκαταστησω απο δωρεαν προγραμματα στο λαπτοπ καποιου αρχαριου ωστε να του παρεχει πληρη προστασια ?

εγω θα σου ελεγα avast! γιατι το θεωρω εξαιρετικο προγραμμα,ελαφρυ και πολυ με καλη προστασια.εγω δεν το αλλαζω :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το avast μετά την τελευταία αναβάθμιση είναι λιγάκι πιο βαρύ. Εγώ έχω και το adblock. Να εγκαταστήσεις και το malwarebytes και να κάνεις και με αυτό ενα σκαν που και που. Αλλά πάλι περνάει κανα trojan (αν δε προσέχεις σε τι σελίδες μπαίνεις) και το βγάζω με το malwarebytes. Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...