Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με NOD32 και ενα απο τα ZoneAlarm Security Suite, Kaspersky Internet Security 2006 θα ειμαι οκ?

Εσεις τι συνδυασμό προτείνετε?

εγω έχω NOD32 και Sygate firewall... :)

δεν είναι καθόλου βαριά προγραμματα και τα 2 και το pc τσουρλάει έχωντας παράλληλα αρκετα καλή προστασία.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω έχω NOD32 και Sygate firewall... :)

δεν είναι καθόλου βαριά προγραμματα και τα 2 και το pc τσουρλάει έχωντας παράλληλα αρκετα καλή προστασία.. :)

Τι κάνει λέει; :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι διαφορετικο να τρεχει ενα antivirus ταυτόχρονα με ενα firewall με το να τρεχει ενα antivirus την ιδια στιγμή με μια σουίτα (οπου περιλαμβάνει και αυτή real time protection)

;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά...με προλάβατε! Προστασία στο ίντερνετ πώς θα έχω αν βάλω το ΝΟD32? Μόνο ένα firewall αρκει?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα δοκιμή με το free AVG από τη σελίδα με ον test virus (eicar) και κατέβασε κανονικά το zip με τον ιό, χωρίς να βγ'αλει κάποιο μήνυμα (κακό αυτό)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.μπορειτε να μου προτεινετε ενα antivirus σκετο ή και antispyware αν υπαρχει το οποιο να ειναι ελαφρυ?το θελω για laptop με επεξεργαστρα pentium 3 στα 447 και 64 mb of ram και windows xp λογισμικο.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

NOD32 ή το Kaspersky 4.5 (παλαιότερη εκδοση)

Κακως εβαλες XP με 64αρα Ram (προσωπική γνώμη)

 

 

Συμφωνώ και εγώ. Είναι λίγη η μνήμη για τα xp

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.μπορειτε να μου προτεινετε ενα antivirus σκετο ή και antispyware αν υπαρχει το οποιο να ειναι ελαφρυ?το θελω για laptop με επεξεργαστρα pentium 3 στα 447 και 64 mb of ram και windows xp λογισμικο.ευχαριστω!

 

Ολα τα home AV ειναι σχετικα βαρυα. Βαλε κατι σε corporate edition.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι λιγη η μνημη αλλα δουλευει αψογα.αργει βεβαια στο ξεκινημα.εβαλα τα xp απλα για δοκιμη να δω αν θα αντεξει και τελικα εμεινα με αυτα.ο κανονικος υπολογιστης που εχω με 450αρη επεξεργαστη και 128 mb ram δεν τα επαιζε τα χρ καθολου κολλαγε.κουφο ε?τελικα ποιο antivirus να βαλω?
Link to comment
Share on other sites

Σπιτι έχω 350 επεξεργαστη με 128 ραμ

Χρησιμοποιώ XP Professional (CE) με SP2

Εγκατεστημένα με την εκιννηση το Kaspersky Antivirus 4.5 και Kaskersky Anti-Hacker 1.5

Ο υπολογιστής ξεκινά σε εναμιση λεπτο

;)

 

Το NOD32 λένε πως είναι πολύ ελαφρύ, δυστυχώς, ο ίδιος δεν γνωρίζω να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως κάτι πρέπει να έχει πάθει η σελίδα. Δοκίμασε ξανά αργότερα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω το Nod32; :worry:

 

Το link http://www.nod32.com δε δουλεύει τώρα... :(

 

Για πηγαινε και εδώ

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Απλα να συστησω λιγη προσοχη... Απο majorgeeks ειχα κατεβασει ενα αρχειο The Cleaner το οποιο παρουσιαζοταν ως trojan cleaner, αλλα μου δημιουργησε σοβαρα προβληματα.

 

 

Να ρωτησω, εχει κανεις δοκιμασει το Panda platinum 2005 Internet Security?

Τι εντυπωσεις εχετε?

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Απλα να συστησω λιγη προσοχη... Απο majorgeeks ειχα κατεβασει ενα αρχειο The Cleaner το οποιο παρουσιαζοταν ως trojan cleaner, αλλα μου δημιουργησε σοβαρα προβληματα.

 

 

Να ρωτησω, εχει κανεις δοκιμασει το Panda platinum 2005 Internet Security?

Τι εντυπωσεις εχετε?

 

Το έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος μ'έχει σώσει πολλές φορές. Και με πολύ καλή τεχνική υποστήριξη από την panda στην Ελλάδα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος μ'έχει σώσει πολλές φορές. Και με πολύ καλή τεχνική υποστήριξη από την panda στην Ελλάδα.

 

Σ'ευχαριστω. Ρωταω γιατι το βρηκα στο DVD του pc world με 3 μηνες updates, πακετο antivirus, firewall, antispyware, antispam και content filtering.

Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω το norton 2003 σε συνδιασμο με Black Ice PC protection και τα lavasoft ad-aware kai Registry mechanic.

 

Το Norton 2003 απλα ειναι υποφερτο, ειναι λιγο πιο ελαφρυ απο το NortonAV20004 το οποιο οταν το ειχα δοκιμασει περυσι δεν επιανε τιποτα και μετα το φορματ (!) δεν το ξαναδοκιμασα.

Το Black Ice δεν ειναι κακο, ειναι απλο (και με application protection), σταθερο και μαλλον αξιοπιστο αν και παλιο.

Και στα προς δοκιμη υπαρχει και το norton internet security 2004 professional, με antivirus, personal firewall και privacy control.

 

Να τα συγκρινουμε λιγο? :shifty:

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

Το panda εκτός ότι τα έχει όλα σ'ένα έχει ένα πολύ εύχρηστο και εύκολο menu έχει έλεγχο ανα πάσα στιγμή να βλέπεις αν δουλεύει σωστά το πρόγραμμα και τι επίπεδο ασφάλεια έχεις. Κάνει συνέχεια update.Επίσης έχει dialer αλλά και το truprevent ένα σύστημα που ανιχνεύει ιούς χωρίς μα τα έχει στην database του προγράμματος. Ρώτα ότι άλλο θέλεις.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνω στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων... και εκεί που βλέπω τα προγράμματα που είναι εγκατεστημένα λείπει το κουμπί που λέει αλλαγή/κατάργηση...

Έχει πάθει πολλά τελευταία το pc με τη registry... κόλλησε και έναν dialer.

Στη λίστα με τα προγράμματα βλέπω και πολλά με περίεργα ονόματα που με βάζουν σε υποψία αλλά δεν μπορώ να τα διώξω απο εκεί... τι φταίει; Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Το Karpesky Internet Security το εχεις δοκιμασει chrismasgr? Εχω ακουσει πολλα καλα λογια. Υπαρχει εκδοση beta 2006.

Όταν κουραστείς να κάθεσαι, σήκω.

Όταν κουραστείς να στέκεσαι, τρέξε.

Όταν κουραστείς να τρέχεις, σταμάτα...... στο κάτω-κάτω, σκάσε και κολύμπα

Link to comment
Share on other sites

να σας πω ρε παιδια εχω κατεβαση την trial version του panda 2006.εβαλα καποια σπαστηρια αλλα τιποτα.με το 2005 παλι τα ιδια επαθα.το εχει δοκιμασει κανεις?αν τα εχει καποιος ας μου δωσει πληροφοριες με pm.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το Karpesky Internet Security το εχεις δοκιμασει chrismasgr? Εχω ακουσει πολλα καλα λογια. Υπαρχει εκδοση beta 2006.

 

Stelar, ίσως η κορυφαία αυτή τη στιγμή σουΐτα ασφαλείας.

Κατα την προσωπική μου αποψη αλλα και εμπειρία.

(το δουλευω -σε καθαρισμους υπολογιστών κ.λπ- απο την εκδοση protorype)

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Το Karpesky Internet Security το εχεις δοκιμασει chrismasgr? Εχω ακουσει πολλα καλα λογια. Υπαρχει εκδοση beta 2006.

 

Το έχω και αυτό στον άλλο μου pc .Το κυριότερο για μένα είναι ότι δουλεύει με windows xp 64 κάτι που δεν γίνεται με το panda και τις περισσότερες σουίτες ακόμα.

Είναι πολύ καλό πρόγραμμα μου έχει βρει πολλά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί .Όταν βρίσκει κάτι και βγάζει μήνυμα ορισμένες φορές είναι απενεργοποιημένη η ένδειξη delete και ενεργοποιημένη η ένδειξη skip

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...