Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κόλλησα τον Blaster απο ούτε και εγώ ξέρω που και τα έχω δει όλα δεν ξέρω τι να κάνω.

Πήγα στο http://www.sarc.com και βρήκα κάποιο removal tool και οδηγίες αλλά όταν έκανα το search με το FixBlaster μου είπε πως δεν υπάρχει ο Blaster στο pc μου!! Ενώ όποτε μπαίνω στο νετ μοθ βγαίνει το γνωστό παραθυράκι και κλείνει μόνο του.

Έκανα και την ενέργεια services.msc /s και μόνο αυτή με έχει σώσει απο τις επανεκιννήσεις. Αλλά πριν που το έβγαλα μου ξαναέκανε...και το fixBlaster συνεχίζει να λέει πως δεν τον έχω...

σώστε με μου έχει σπάσει τα νεύρα...επίσης για το System Restore που μου λέει να το κάνω disabled δεν βρίσκω το disabled πουθενά...

μέχρι και επαναφορά συστήματος έκανα αλλά δεν νομίζω να κατάφερα και τπτ

έλεος:(

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (16 Νοέ. 2004 , 22:58)

 

Κόλλησα τον Blaster απο ούτε και εγώ ξέρω που και τα έχω δει όλα δεν ξέρω τι να κάνω.

Πήγα στο http://www.sarc.com και βρήκα κάποιο removal tool και οδηγίες αλλά όταν έκανα το search με το FixBlaster μου είπε πως δεν υπάρχει ο Blaster στο pc μου!! Ενώ όποτε μπαίνω στο νετ μοθ βγαίνει το γνωστό παραθυράκι και κλείνει μόνο του.

Έκανα και την ενέργεια services.msc /s και μόνο αυτή με έχει σώσει απο τις επανεκιννήσεις. Αλλά πριν που το έβγαλα μου ξαναέκανε...και το fixBlaster συνεχίζει να λέει πως δεν τον έχω...

σώστε με μου έχει σπάσει τα νεύρα...επίσης για το System Restore που μου λέει να το κάνω disabled δεν βρίσκω το disabled πουθενά...

μέχρι και επαναφορά συστήματος έκανα αλλά δεν νομίζω να κατάφερα και τπτ

έλεος:(

 

 

Τον ιό και να τον βγάλεις θα ξανά μπει αν δεν περάσεις το update puch. Κανονικά κι εμένα έλεγε ότι δεν τον έβρισκε αλλά ουσιαστικά τον αφαιρούσε. Μετά πέρασα και το Puch και ήμουν οκ. Αν έχεις τα ελληνικά xp δώσε μου το e mail σου να σου το στείλω να ξεμπερδεύεις. Το περνάς μετά το fixblaster.

 

Επίσης για να προλάβεις και να μην σε πετάξει έξω μόλις σου βγάλει το μήνυμα, μόλις σου το βγάλει πάτα έναρξη>εκτέλεση και εκεί γράψε shutdown -a Θα φύγει το παράθυρο αλλά μέχρι να κάνεις επανεκκίνηση θα έχει κάποιες δυσλειτουργίες το pc σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

edit: deletet

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera.

Fadazomai oti poloi apo esas tha thn exun akusei xiliades fores aythn thn erwthsh. Tha hthela omws pragmatika na xerw. Poio einai telika to kalytero antivirus pou kykloforei ayth th stigmh? Kai pou na exei eykolo interface, oso to dynaton pio aytopoihmenh leitoyrgia kai fysika sensitive stus ious???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mel_giann (27 Νοέ. 2004 , 14:25)

 

Kalhspera.

Fadazomai oti poloi apo esas tha thn exun akusei xiliades fores aythn thn erwthsh. Tha hthela omws pragmatika na xerw. Poio einai telika to kalytero antivirus pou kykloforei ayth th stigmh? Kai pou na exei eykolo interface, oso to dynaton pio aytopoihmenh leitoyrgia kai fysika sensitive stus ious???

 

 

Απο τον καθενα θα παρεις και διαφορετική γνώμη.

Καλύτερα ψάξε απο το καθε site των antivιrus για λεπτομερειες και κρίνε μονος σου. Η δοκιμη ειναι η καλυτερη λύση.

 

Εγω πάντως εχω τα AntiVir Guard και AVG 6.0 τα οποια ειναι τσάμπα και μεχρι τωρα πιασανε ολα τα υποπτα αρχεια που εμφανιζαν προβλημα και με win XP PRO δεν ειχαν κανενα κόλλημα (σε αντιθεση με Νοrton που ειχε βγάλει την πίστη)

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Μην αρχίσετε αυτή τη συζήτηση εδώ, υπάρχουν πολλά topics σχετικά με το θέμα, θα τα βρείτε με την Αναζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

paidia sto laptot gnwstou kllhse enan io o opoios phrax e kai arxeia apo to norton kai gia auto den mporouse na ton entopisei para mono otam htan polu arga,8a thn glitwsei me kapoio antiviotiko h 8elei format.

Euxaristw

Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panda ( 2 Δεκ. 2004 , 15:34)

 

paidia sto laptot gnwstou kllhse enan io o opoios phrax e kai arxeia apo to norton kai gia auto den mporouse na ton entopisei para mono otam htan polu arga,8a thn glitwsei me kapoio antiviotiko h 8elei format.

Euxaristw

 

Η ερωτηση σου ειναι πολύ γενική.

Πες του να κανει σε safe mode scan με τον Νορτονα σε πρωτη φάση.

Αλλη μια λύση ειναι να κανει on line scan σε καποιο απο τα παρακάτω site

bitdefender

trendmicro

Panda

Καλή τυχη

:o

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

filoi exo to eksis problima.

otan klino to pc bgenei svchost.exe kai minima lathoys stin mnimi.

episis den pezi kala to visual studio.

dexomai polla attemps to be connected se diafora ports.

ti na kano?

exo mcaffe antivirus+firewall 2005

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mel_giann, όταν προτείνεις την εύκολη λύση (καθόλου πρωτότυπη αλλά "οδυνηρή" για πολλούς χρήστες) καλό θα είναι να επιχειρηματολογείς υπέρ της...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow ( 6 Δεκ. 2004 , 13:29)

 

format exo kanei.mexri kai partitions allaksa.prin den mporoysa na mpo katholoy net para mono mexri 1 lepto i sindesi...

 

Μπορεις να δεις το μηνυμα λαθους που σου βγαζει???

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν μου βγαζει μηνυμα λαθους παρα μονο οταν κλεινω τον υπολογιστη.εχει να κανει με την μνημη.βασικα δεχομαι πολλες προσπαθεις απο καποιους να θελουν να εισβαλλουν στο συστημα μου.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tomorrow ( 6 Δεκ. 2004 , 14:15)

 

τωρα δεν μου βγαζει μηνυμα λαθους παρα μονο οταν κλεινω τον υπολογιστη.εχει να κανει με την μνημη.βασικα δεχομαι πολλες προσπαθεις απο καποιους να θελουν να εισβαλλουν στο συστημα μου.

 

 

Exεις ψαξει την πιθανοτητα του corrupt windows file?

Δεν βαζεις το cd των Window να κανεις restore ή repair ?

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

exo to cd ton win.na kano repair OLA ta win apokliete..palia ayto to minima to ebgaze me to poy empena net kai ekline to pc..tora ime better..

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κόλλησα ιό,νομίζω τον blaster ή τον sasser!

To stinger δεν βρήκε τίποτα.Μου έβγαλε το παράθυρο το γνωστό,με το reboot,μου μπλοκαρε το νορτον(antivirus k firewall)τα οποια όμως είχα χρονια να ανανεώσω.Εξαφανίστηκε το turn off απο το start menu και με alt+f4 βγάζει το παράθυρο για λογκ οφ.

Δεν μπορώ να σβησω το πισι.

Δοκιμαζω το ονλαιν τσεκ της συμαντεκ τωρα να δω τι θα βγαλει!

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια !!!

 

Εχω τα XP HOME GR και ενα προγραμμα Isass.exe καθε φορα που αναβει ο PC μετα απο λιγο βγαζει ενα παραθυρο και λεει οτι θα κλεισει το PC...

 

Δεν προλαβαινω να κανω τιποτα και με το "shutdown -a" δεν μπορω μετα να κατεβασω σχεδον τιποτα απο το internet οπως δεν μου ανοιγει και ολα τα links που δινετε εδω !

 

Please ας βοηθησει καποιος αλλα ας μου πει λεπτομερως τι να κανω γιατι εχω χοντρο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (11 Δεκ. 2004 , 19:22)

 

Βοηθεια !!!

 

Εχω τα XP HOME GR και ενα προγραμμα Isass.exe καθε φορα που αναβει ο PC μετα απο λιγο βγαζει ενα παραθυρο και λεει οτι θα κλεισει το PC...

 

Δεν προλαβαινω να κανω τιποτα και με το "shutdown -a" δεν μπορω μετα να κατεβασω σχεδον τιποτα απο το internet οπως δεν μου ανοιγει και ολα τα links που δινετε εδω !

 

Please ας βοηθησει καποιος αλλα ας μου πει λεπτομερως τι να κανω γιατι εχω χοντρο προβλημα...

 

 

Ριξε μια ματια ΕΔΩ οπου εχει αναλυθει διεξοδικα το θεμα για το sasser. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια καλα anti - spyware προγραμματα; Εκτος απο Adaware, Spybot search and destroy, οτι αλλο σας ερχεται στο νου... !

 

A, και κανενα anti - virus εκτος απο Norton και Mcafee... !

 

Πολλα ζηταω ε; :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (13 Δεκ. 2004 , 17:37)

 

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια καλα anti - spyware προγραμματα; Εκτος απο Adaware, Spybot search and destroy, οτι αλλο σας ερχεται στο νου... !

 

A, και κανενα anti - virus εκτος απο Norton και Mcafee... !

 

Πολλα ζηταω ε; :o

 

 

SpySweeper

The best in my opinion :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...