Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρηκα ενα ενδιαφέρον μηνυμα απο αλλο φορουμ...

 

Έχουμε λοιπόν τα εξής στοιχεία:

 

-Κάθε θάνατος μέσα στο Prison Break γίνεται ξεκάθαρος απο τον σκηνοθέτη, εκτός και αν ο σκηνοθέτης ή ο σεναριογράφος θέλει να μας μπερδέψει ή να φανεί και καλά ότι πέθανε κάποιος ενώ στην ουσία αυτός ο κάποιος να είναι ζωντανός.

πχ: Twinner,Abruzzi,Heiwire,Κινέζος (Mr Kim),Πατέρας Michael και Lincond, Κυβερνήτης Τενκρέντι, Βερόνικα=Όλοι τους πέθαναν και είμαστε σίγουροι γιατί μας το έδειξαν ξεκάθαρα είτε με μια σφαίρα στο κεφάλι είτε απο κρέμασμα είτε απο πτώση.

 

Αβέβαιοι θάνατοι:

-Κελερμαν = ποτέ δεν έδειξε να τρώει σφαίρες

-Σάρα = Όλοι ξέρουμε ότι αυτό ΔΕΝ είναι το κεφάλι της Σάρα άσχετα που έτσι το παρουσίασαν. Μήπως το έκαναν σκόπιμα? Κάπου διάβασα την εξής άποψη: ότι ένας άνθρωπος όταν βρίσκεται σε ταραχή ο εγκέφαλος νομίζει ότι βλέπει κάτι ενώ στην ουσία αυτό το κάτι είναι κάτι διαφορετικό....Ο Λίνκ με όλον αυτόν τον πανικό και όλα αυτά τα σκηνικά είναι πολύ πιθανό να μπερδεύτηκε!

Επίσης θυμάστε που στην αρχή της 3ης Season οι αστυνομικοί φωνάξανε τον Λίνκ στο νεκροτομείο γιατί είχανε βρεί μια γυναίκα η οποία έμοιαζε στην Σάρα? Σύμπτωση? Γιατί εγώ ξέρω οτι στο Prison Break ότι δείχνει η κάμερα, απο το 1 μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο -ΟΛΑ- πάιζουν κάποιο ρόλο!

Συμφωνω και θυμιζω οτι ολοι νομιζαμε πως ο Μαχοουν σκοτωθηκε απο τον Κελερμαν στον 2ο κυκλο,αλλά τελικα εζησε.

 

Μονο που στην περιπτωση της Σαρας δεν ειναι μονο το κεφαλι,ειναι οτι οταν ο Λινκολν ζητησε φωτογραφια της απο την Γκρετσεν,του ειπε:"alife?Not!".

Αν ζουσε εννοειται οτι θα του εδινε φωτο αφου θα βοηθουσε τοσο τον σκοπο της που ηταν η αποδραση Μαικλ-Γουισλερ.

 

Επισης σου θυμιζω οτι ο LJ ηταν μαρτυρας των ουρλιαχτων της Σαρας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε θα το ξαναπώ!!

Πάει τέλειωσε!!

Εφυγε απο τη Σειρά ,έληξε το συμβόλαιο,άντε γειά!!

 

Ελεος ποιά .Καημός με αυτή τη Σάρα και τη μάρα

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερουμε αν θα ειναι τελευταιο το 13 ?

αν οχι ποσα επισοδια θα ειναι ακομη λετε ?

 

και μονο που βγηκανε φτανει στο διαολο με την κολοφυλακη τους τη σονα δεν γουσταρα καθολου και πολυ κρατησε εκει μεσα στο καταγωγιο ..... ελεος ποια !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ό,τι και να πούμε και όσο αν ψάξουμε ποιος ζει ποιος πεθαίνει η 3η σεζόν είναι ψιλοπατάτα για μένα... Καλό θα ήταν να μας είχαν γλυτώσει από μια 3η εύκολη σεζόν επανάληψης...Παρόλα αυτά βέβαια κι εγώ συνεχίζω να το βλέπω...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ό,τι και να πούμε και όσο αν ψάξουμε ποιος ζει ποιος πεθαίνει η 3η σεζόν είναι ψιλοπατάτα για μένα... Καλό θα ήταν να μας είχαν γλυτώσει από μια 3η εύκολη σεζόν επανάληψης...Παρόλα αυτά βέβαια κι εγώ συνεχίζω να το βλέπω...

Αν αναλογιστεις το υφος της σειρας,που δεν ειναι καμια κωμωδια στυλ friends,αλλά μια περιπετεια-θεωρια συνωμοσιας,τοτε η 3η σεζον εχει καταφερει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον και να μη γινει κουραστικη.Εξ ου και τη βλεπεις!

 

Το pb κραταει το ιδιο στυλ:Αγχος και αμειωτο ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του καθε επεισοδιου,καλοστημενη σκηνοθεσια με πολλα εξωτερικα γυρισματα και φυσικα καθε επεισοδιο που τελειωνει σε αφηνει με μεγαλη περιεργεια για το επομενο,ενω καθε απορια που λυνεται,σου γενναει καινουριες.

Γι αυτο και πετυχε.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναλογιστεις το υφος της σειρας,που δεν ειναι καμια κωμωδια στυλ friends,αλλά μια περιπετεια-θεωρια συνωμοσιας,τοτε η 3η σεζον εχει καταφερει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον και να μη γινει κουραστικη.Εξ ου και τη βλεπεις!

 

Το pb κραταει το ιδιο στυλ:Αγχος και αμειωτο ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του καθε επεισοδιου,καλοστημενη σκηνοθεσια με πολλα εξωτερικα γυρισματα και φυσικα καθε επεισοδιο που τελειωνει σε αφηνει με μεγαλη περιεργεια για το επομενο,ενω καθε απορια που λυνεται,σου γενναει καινουριες.

Γι αυτο και πετυχε.

Η μόνη απορία που έχω πια είναι να δω μέχρι που θα φτάσει η φαντασία των σεναριογράφων που έχει αρχίσει και στερεύει...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

ποιος απο τα δύο αδέλφια θα πεθάνει ;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρεπει καποιος να πεθανει?

 

το ανακοινωσαν η εταιρία παραγωγής εδώ και πολύ καιρό για το τέλος του 3ου κύκλου ... ένας prison break μας αφήνει στο επόμενο επεισόδιο

:confused:

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα είναι ο τελευταίος κύκλος του prison break o 3os !!!!!!!!!!

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η Σαρα θα εμφανιστει σε φλασμπακ:)

(και μην αρχιζεται να γκρινιαζεται που ανεφερω τη Σαρα γιατι ενα κομματι επιτυχιας που εχει το PRISON BREAK το χρωσταει σε αυτην..)

Link to comment
Share on other sites

το ανακοινωσαν η εταιρία παραγωγής εδώ και πολύ καιρό για το τέλος του 3ου κύκλου ... ένας prison break μας αφήνει στο επόμενο επεισόδιο

:confused:

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα είναι ο τελευταίος κύκλος του prison break o 3os !!!!!!!!!!

 

Και εγω το εχω ακουσει αλλα δεν εδωσα σημασια..το καλο που τους θελω..μην μου τον πεθανουνε θα παω εκει και θα τα κανω ριμαδιο:p

 

Αν αναλογιστεις το υφος της σειρας,που δεν ειναι καμια κωμωδια στυλ friends,αλλά μια περιπετεια-θεωρια συνωμοσιας,τοτε η 3η σεζον εχει καταφερει να κρατησει αμειωτο το ενδιαφερον και να μη γινει κουραστικη.Εξ ου και τη βλεπεις!

 

Το pb κραταει το ιδιο στυλ:Αγχος και αμειωτο ενδιαφερον σε ολη τη διαρκεια του καθε επεισοδιου,καλοστημενη σκηνοθεσια με πολλα εξωτερικα γυρισματα και φυσικα καθε επεισοδιο που τελειωνει σε αφηνει με μεγαλη περιεργεια για το επομενο,ενω καθε απορια που λυνεται,σου γενναει καινουριες.

Γι αυτο και πετυχε.

 

+10 ;)

μαλλον η Σαρα θα εμφανιστει σε φλασμπακ:)

(και μην αρχιζεται να γκρινιαζεται που ανεφερω τη Σαρα γιατι ενα κομματι επιτυχιας που εχει το PRISON BREAK το χρωσταει σε αυτην..)

 

Εγω παντως μαζι σου ειμαι:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε θα το ξαναπώ!!

Πάει τέλειωσε!!

Εφυγε απο τη Σειρά ,έληξε το συμβόλαιο,άντε γειά!!

 

Ελεος ποιά .Καημός με αυτή τη Σάρα και τη μάρα

+1 :rolleyes: να σκοτώσουν την ιατρό (δηλαδή να την διατηρήσουν σκοτωμένη)

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

το ανακοινωσαν η εταιρία παραγωγής εδώ και πολύ καιρό για το τέλος του 3ου κύκλου ... ένας prison break μας αφήνει στο επόμενο επεισόδιο

:confused:

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα είναι ο τελευταίος κύκλος του prison break o 3os !!!!!!!!!!

Δεν μπορω να φαντασω μια εταιρια παραγωγης να ανακοινωνει τη συνεχεια της σειρας.

Οπως και να χει,ο Wentworth Miller προεβλεψε 2-3 σεζον ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Για το 12 κανενα σχόλιο ρε παιδιά;

 

Πολυ αγωνια κλασσικα

ωσπου να δραπετευσουν καθως και στη συνεχεια..

πολυ βλακας ο Λινκ..πολυ κουκλος ο Μαικλ:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ αγωνια κλασσικα

ωσπου να δραπετευσουν καθως και στη συνεχεια..

πολυ βλακας ο Λινκ..πολυ κουκλος ο Μαικλ:p

 

 

 

:X

είναι κρίμα να λες τέτοια πράγματα για έναν άνθρωπο που στο επόμενο επεισόδιο θα φύγει από την ζωή....:X

:X

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιιιι???Αδυνατον!!!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ολος αυτος ο χαμος για να

τον φανε ετσι απλα;;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον απο τους 2 μιλαμε ρε παιδια?Να ξερω να ετοιμαστω ή να μην ετοιμαστω για USA??:rolleyes:

Και περα απο τη πλακα δεν ειναι κατι σιγουρο...τοσα και τοσα σεναρια εχουμε ακουσει γι'αυτη τη σειρα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα extras των dvd του πρώτου κύκλου, νομίζω ότι κάποιος της σειράς έλεγε ότι υπάρχουν ιδέες μέχρι και για 6 περιόδους, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τα έχει κανένας να το τσεκάρει;

 

Εμένα συνεχίζει να μου αρέσει πολύ η σειρά, αλλά κάπου έχω ένα κενό... Ένας μπάρμπας που δεν μιλούσε στη 2η περίοδο ποιος ήταν και τι παίχτηκε μ'αυτόν; Τι σχέση έχει με τον Michael και τη Sona;

Link to comment
Share on other sites

Στα extras των dvd του πρώτου κύκλου, νομίζω ότι κάποιος της σειράς έλεγε ότι υπάρχουν ιδέες μέχρι και για 6 περιόδους, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τα έχει κανένας να το τσεκάρει;

Ότι οι writers θεωρούσαν πως έχουν υλικό για 5 season. Το έλεγε κάποιος (ίσως ο Miller) στο special που έδειξε η τηλεόραση, κάπου στα 7 επεισόδια μέσα στην 1η season.

To special λεγόταν Behind the Walls.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον απο τους 2 μιλαμε ρε παιδια?Να ξερω να ετοιμαστω ή να μην ετοιμαστω για USA??:rolleyes:

Και περα απο τη πλακα δεν ειναι κατι σιγουρο...τοσα και τοσα σεναρια εχουμε ακουσει γι'αυτη τη σειρα..;)

 

 

φυσικά δεν είναι κάτι σίγουρο... την αποψή μου λέω..πάντως εγώ ετοίμασα το μαύρο κουστούμι μου και την μαύρη γράβατα για να είμαι στον Παναμά την Τετάρτη(δεν μπορεί κάποιος από τα αδέλφια θα πεθάνει τόσοι πήγαν εξαιτίας τους)

 

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Tελευταιο επεισοδιο για φετος δλδ;; (φετος=3η σεζον, η επομενη ποτε;;)
Link to comment
Share on other sites

Tελευταιο επεισοδιο για φετος δλδ;; (φετος=3η σεζον, η επομενη ποτε;;)

WIKIPEDIA:

Due to the Writer's strike, there are only 13 episodes which have currently been produced for the third season. Although the strike was resolved on the 12th of February it is still unknown if, or when more episodes will be produced.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...