Jump to content

VoIP, το μέλλον στην σταθερή τηλεφωνία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

egw ebala credits sto voipdiscount shmera.milas ok alla ta sms den einai kai fthna...4 lepta xrewnei...meta tis 120 meres ti ginete? xrewnei kai tis free xwres?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για φτηνά SMS δές το http://www.vyke.com

Ελλάδα μόνο 0.0165

Link to comment
Share on other sites

Για φτηνά SMS δές το http://www.vyke.com

Ελλάδα μόνο 0.0165

 

και πολυ καλη ποιοτητα στις κλησεις!

πηρα σε κινητο και ηταν σαν να μιλαω απο το δικο μου...

 

για σταθερα Ελλαδας ειναι δωρεαν αλλα με call setup 4 cents

και κινητα στα 15,7 cents/min αλλα δεν διευκρινιζει αν ειναι με ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή και με τον αριθμό του κινητού σου να φαίνεται.

 

evala to programa pou dinei gia ta kinita sto k850 mou alla kollaei kai kanei restart...den mporw na sthlw sms apo to pc mou? mono me to java programa?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

evala to programa pou dinei gia ta kinita sto k850 mou alla kollaei kai kanei restart...den mporw na sthlw sms apo to pc mou? mono me to java programa?

 

Μια χαρά μπορείς να στείλεις. Μπαίνεις στη σελίδα του λογαριασμού σου και στέλνεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

swsta....den iparxei poio fthno site gia sms! poli kalo... kserei kanenas poses einai oi free meres gia klhseis pou sou dinei gia stathera?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν free days, χρεώνει ένα connection fee για κάθε κλήση 4 $cents δηλαδή 2,75 Εurocents.

 

NOTE: Destinations with 0 pr minute rate have a startup fee of 4 US cents.

Link to comment
Share on other sites

paides den kserw giati alla pleon den mou bgazei to download link gia na balw ton arithmo mou...poio einai to wap site na kanw download to vyke?:wacko: dokimasa kai mobile.vyke.com kai mou leei na kanw register ena PIN kwdiko pou den exw!!
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

paides den kserw giati alla pleon den mou bgazei to download link gia na balw ton arithmo mou...poio einai to wap site na kanw download to vyke?:wacko: dokimasa kai mobile.vyke.com kai mou leei na kanw register ena PIN kwdiko pou den exw!!

 

εχεις γραφτεί στο site?

 

Ο Pin κωδικός φαίνεται στη σελίδα του λογαριασμού σου

Link to comment
Share on other sites

εχεις γραφτεί στο site?

 

Ο Pin κωδικός φαίνεται στη σελίδα του λογαριασμού σου

 

leei prepei na balw lefta gia na to dw...egw apla thelw na to dokimasw an doulebei kala to java programa prin balw lefta.sto k850 mou kolouse to programa kai den doulebe.epishs an doulebei me wind non stop...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω σοβαρό πρόβλημα με τα προγράμματα της Betamax εδώ και 2 εβδομάδες...δεν μου επιτρέπει να πληρώσω με credit cards ή Paypal. Δοκίμασα τα πάντα..κατέβασα clients...ξανάκανα registration..τίποτα..Τα έδωσα όλα διαφορετικά αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί! Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει! Επειδή δεν βλέπω φως, μπορεί να προταθεί άλλος VOIP provider που να δέχεται πιστωτικές; Ενδιαφέρομαι ΜΟΝΟ για phone to phone κλήσεις σε Κούβα και Κολομβία (ειδικά για την πρώτη μόνο η Betamax έχει καλές τιμές 0,50-0,60 το λεπτό...όλοι οι άλλοι που έχω βρει 0,85 και πάνω!). Φυσικά σε καμία περίπτωση Jajah και Skype που οι τιμές τους είναι απαράδεκτες...
Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσεις χρόνο από resseler.

 

Sorry αλλά αυτό δεν είναι λύση...θα πρέπει να περιμένω, να πληρώσω προμήθεια για εμβάσματα μέχρι να πάρει αυτός τα λεφτά..ακόμα και να δέχεται paypal ή άλλο σύστημα πληρωμής και πάλι δεν θα είναι το ίδιο γρήγορο με το instant pay της κάρτας (ή κάρτας μέσω paypal) αφού θα πέρνει 1-2 ημέρες όποτε είτε έστελνα έμβασμα είτε αυτό μία απο τα ίδια! Ωστόσο το ζητούμενο είναι γιατί ξαφνικά, χωρίς καμία ειδοποίηση άφησε ξεκρέμαστους τόσους πελάτες της η Betamax (δεν είμαι μόνο εγώ που έχω το πρόβλημα...)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αφήνει κανονικά να αγοράσω με κάρτα. Έχεις δηλώσει οτι μενεις στην Ελλάδα?

 

Βάλε http://www.vyke.com χρεώνει 86.78 Eurocents/min μαζί με το Φ.Π.Α. και έχεις και 10% έκπτωση αν αγοράσεις πάνω από 20 δολάρια δηλαδή κάπου 13 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αφήνει κανονικά να αγοράσω με κάρτα. Έχεις δηλώσει οτι μενεις στην Ελλάδα?
Φίλε μάλλον αποτελείς εξαίρεση από τον κανόνα αφού αν ψάξεις στα φόρα για VOIP θα δεις ότι οι πιστωτικές+paypal έχουν κοπεί στην πλειψηφία των πελατών...εύχομαι να μην σου κοπούν και εσένα. Μόνο Ελλάδα; έχω δοκιμάσει και ΗΠΑ και ότι θέλεις αλλά δεν αλλάζει τίποτα...άλλο username, άλλο mail, διαφορετικά τα πάντα αλλά αυτό τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Το Είχα γράψει παλιώτερα στο Forum για σταθερή τηλεφωνία

Θα σου φανεί περίεργο αλλά την καλύτερη τιμή για Κούβα την Έχει το VODAFONE ALLA CARTE

δες στην σελίδα http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020400&vars=0000000000#

το κόστος είναι 0,9282 € /λεπτό

Αγοράζοντας χρόνο από το internet έχεις 40% BONUS

αποτέλεσμα η τιμή σου έρχεται 0,663 το λεπτό . ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Και από σύνδεση VODAFONE 0,6783 € /λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Το Είχα γράψει παλιώτερα στο Forum για σταθερή τηλεφωνία

Θα σου φανεί περίεργο αλλά την καλύτερη τιμή για Κούβα την Έχει το VODAFONE ALLA CARTE

δες στην σελίδα http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020400&vars=0000000000#

το κόστος είναι 0,9282 € /λεπτό

Αγοράζοντας χρόνο από το internet έχεις 40% BONUS

αποτέλεσμα η τιμή σου έρχεται 0,663 το λεπτό . ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Και από σύνδεση VODAFONE 0,6783 € /λεπτό

 

Αν και έχω VODAFONE δυστηχώς δεν βρίσκομαι Ελλάδα ατή τη στγμή, οπότε θα πληρώσω και τέλη περιαγωγής αν κάνω κλήση. Για αυτό με διευκολύνει πολύ το Phone to Phone. Πάντως αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση σε VOIP θα ήμουν υποχρεωμένος!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με αφήνει κανονικά να αγοράσω με κάρτα. Έχεις δηλώσει οτι μενεις στην Ελλάδα?

 

Βάλε http://www.vyke.com χρεώνει 86.78 Eurocents/min μαζί με το Φ.Π.Α. και έχεις και 10% έκπτωση αν αγοράσεις πάνω από 20 δολάρια δηλαδή κάπου 13 ευρώ...

 

Χμμ, μιλάμε για Κούβα; Το τσέκαρα πολλές φορές και πάντα μου βγάζει κόστος πάνω από 1 ευρώ το λεπτό (100+ cents). Επέλεξες την υπηρεσία Callback (για Phone to Phone κλήσεις); Ποιές χώρες βάζεις; Σε Ελλάδα και Κούβα πάντα βγάζει πάνω από 100 cents (όπως και από κινητό Μονακό, που σκοπεύω να χρησιμποποιήσω).

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω VODAFONE δυστηχώς δεν βρίσκομαι Ελλάδα ατή τη στγμή, οπότε θα πληρώσω και τέλη περιαγωγής αν κάνω κλήση. Για αυτό με διευκολύνει πολύ το Phone to Phone. Πάντως αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση σε VOIP θα ήμουν υποχρεωμένος!

 

Σε ποια χώρα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω κανει αρκετα τηλεφωνηματα με voip και εχω μεινει σχετικα ευχαριστημενος απο το voipbuster μιας και ειναι δωρεαν. 56αρα συνδεση ουτε να το σκεφτεσαι καθως θες περιπου 8kb/s upload και download αλλα και καλα pings.

 

Θα ελεγα οτι το voip συμφερει για ολες τις κλησεις πλιν των αστικων που η διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη.

 

na se rotiso kati mipos xeris apo pou tha paro elliniko nr na me pernune otan ime exoteriko

Link to comment
Share on other sites

na se rotiso kati mipos xeris apo pou tha paro elliniko nr na me pernune otan ime exoteriko

 

Απο ελληνικο παροχο voip (hol evoice, i-call Κλπ..)

Link to comment
Share on other sites

SIEMENS GIGASET S450IP

καλησπέρα παιδιά το εν λόγω τηλέφωνο ειναι συμβατό με voipdiscount ?? είναι πολύ σημαντικό να ξέρω την απάντηση πριν το αγοράσω

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...