Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalispera paidia akousa oti se ligo kairo oles oi 384 tha metatrapoun se 512 se oles tis eteries logo Pote opote pane oi "palies" 384 kai oi idi yparxouses tha metatrapoun kai autes exete akousei tipota?mipos gi auto arxise i forthnet kai oi ales na tis exisonoun stis times?????:!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kalispera paidia akousa oti se ligo kairo oles oi 384 tha metatrapoun se 512 se oles tis eteries logo Pote opote pane oi "palies" 384 kai oi idi yparxouses tha metatrapoun kai autes exete akousei tipota?mipos gi auto arxise i forthnet kai oi ales na tis exisonoun stis times?????:!:

 

μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο ,μόλις έβαλα 384 και θα βοηθούσαν τα 512!

δεν έχω ακούσει κάτι τετοιο αλλα ας μας πουν τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα ;)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Απλώς ρωτάω γιατί στον ΟΤΕ με ενημέρωσαν ότι ανάλογα με την ταχύτητα της γραμμής πληρώνεις και ένα στανταρ παγιο.. πχ: 384kbps --->15,9Ε/μηνα χωρις ΦΠΑ.

Δηλαδή πάγιο PSTN 28Ε + παγιο ADSL 37Ε = 65,6Ε το δίμηνο μαζί με ΦΠΑ. Και ότι μόνο με το Conn-X σου κάνουν το πάγιο της ADSL δώρο! (που στην ουσία βγαίνει το ίδιο αφου η Forthnet σου δινει στους 3 μηνες + 3 δώρο).

 

Το πάγιο της PSTN είναι δεδομένο και δεν το γλιτώνεις με τίποτα. Απλά αν διαλέξεις να πάρεις το ADSL in a box προπληρώνεις το πάγιο της γραμμής DSL και τη συνδρομή, ενώ αν διαλέξεις να πάρεις ξεχωριστή συνδρομή, το πάγιο της DSL γραμμής ενσωματώνεται στον διμηνιαίο λογαριασμό του ΟΤΕ.

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πάγιο της PSTN είναι δεδομένο και δεν το γλιτώνεις με τίποτα. Απλά αν διαλέξεις να πάρεις το ADSL in a box προπληρώνεις το πάγιο της γραμμής DSL και τη συνδρομή, ενώ αν διαλέξεις να πάρεις ξεχωριστή συνδρομή, το πάγιο της DSL γραμμής ενσωματώνεται στον διμηνιαίο λογαριασμό του ΟΤΕ.

Να είσαι καλά για την ενημέρωση...Και ένα τελευταίο. Μετά το πέρας των 6 μηνών εάν θέλω να συνεχίσω να έχω Forthnet, θα πληρώνω το παγιο της γραμμής DSL ξεχωριστα? Λογικά! :(

Link to comment
Share on other sites

@normaden αν θες να συνεχίσεις με Φορτθνετ μετά υπάρχει το πρόγραμμα 1Bill που προπληρώνει τα πάντα για 6 μήνες και η τιμή του είναι ακριβώς η ίδια με το In a box :) κοίτα εδώ τις τιμές
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

paidia mallon kapio provlima prepei na exi prokipsi me tin energopoiisi tis grammis mou...exo agorasei to in a box apo ti prosfora tis 1-6 kai estila ta xartia mou stis 5-6 kai akoma sto site tous mou grafei oti "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό"...ti ginete?apoti exo diavasei se pollous exi idi energopoiithi i grami...
Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia akousa oti se ligo kairo oles oi 384 tha metatrapoun se 512 se oles tis eteries logo Pote opote pane oi "palies" 384 kai oi idi yparxouses tha metatrapoun kai autes exete akousei tipota?mipos gi auto arxise i forthnet kai oi ales na tis exisonoun stis times?????:!:

 

Καλημέρα,

ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=125729

Link to comment
Share on other sites

paidia mallon kapio provlima prepei na exi prokipsi me tin energopoiisi tis grammis mou...exo agorasei to in a box apo ti prosfora tis 1-6 kai estila ta xartia mou stis 5-6 kai akoma sto site tous mou grafei oti "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό"...ti ginete?apoti exo diavasei se pollous exi idi energopoiithi i grami...

Ένας φίλος μου πήρε την προσφορά και έστειλε τα δικαιολογητικά μία μέρα μετά. Αφού, επικοινώνησε μαζί τους στις 5/6 (μετά από δική μου προτροπή για να τσεκάρει αν στάλθηκαν οκ), του είπαν ότι είχαν ένα πρόβλημα (!!) με το fax και ότι θα πρέπει να τα ξάναστείλει... Για πάρε ένα τηλέφωνο να μάθεις κι εσύ.

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά αργούνε με τις αιτήσεις επειδή έχει γίνει χαμός. Η αίτηση που έστειλε φίλος μου με φαξ το βράδυ της 1ης Ιουνίου καταχωρήθηκε στη forthnet στις 8 Ιουνίου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αίτηση για την προσφορά της 1/6. Τίκαρα το κουτάκι της 512, το κουφό είναι ότι η τιμή 384 και 512 ήταν η ίδια. Χρειάζεται κάτι άλλο - εσείς τί κάνατε? Πώς μπορώ να ελέγξω αφού μου κάνουν τη σύνδεση αν με σύνδεσαν με 512 ή 384?
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι η ίδια αλλά είναι 384 6 μήνες, 512 4 μήνες. Όταν γίνει η σύνδεση θα το καταλάβεις θα λέει 512...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου νομιζω οτι εισαι λαθος.Το adsl in a box ειναι 6μηνες 384 ή 5 μηνες 512.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσω το Adsl in a box είχα κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για μετατρόπη της γραμμής σε Adsl αλλα δεν γίνεται αφού δεν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες. Πολύ φοβαμαι ότι δεν έπρεπε να ασχοληθώ με αυτό μιας και θα τα κάνει όλα η Φορθνετ. Θα με χρεώσουν απο τον ΟΤΕ το κόστος ενεργοποίησης της γραμμής?
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο ,μόλις έβαλα 384 και θα βοηθούσαν τα 512!

δεν έχω ακούσει κάτι τετοιο αλλα ας μας πουν τα παιδιά που ξέρουν καλύτερα ;)

 

 

αν και δεν είναι επίσημο άν γίνει θα είναι...

.....in six months

 

 

the power to disappear :ninja: (είδες κε luke;;;)

'70s
Link to comment
Share on other sites

paidia mallon kapio provlima prepei na exi prokipsi me tin energopoiisi tis grammis mou...exo agorasei to in a box apo ti prosfora tis 1-6 kai estila ta xartia mou stis 5-6 kai akoma sto site tous mou grafei oti "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό"...ti ginete?apoti exo diavasei se pollous exi idi energopoiithi i grami...

 

ΚΑΙ εγω το ιδιο απο της 8/6 που εστειλα την αιτηση εως τωρα στο SITE τους που μπαινω μου λεει το ιδιο!!! "Δεν υπάρχει πληροφορία για τον αριθμό"

Link to comment
Share on other sites

Kalispera eimai kai egw tis 1/6...esteila tin aitisi stis 2/6 kai simera pira tilefwno kai moy pan oti egine kataxwrisi simera....kai epibebaiwsi sto site :

 

Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

 

13/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

exei ginei xamos.... ante na doyme pote 8a mas syndesoyn....

 

Ypomoni mallon...... twra poso 8a mas dwsei poy dilwsame 512...(?????)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ...1/6 η αγορά, 2/6 η αποστολή! Όμως νομίζω βρίσκομαι σε καλύτερη κατάσταση terry39!

 

Aριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

 

13/06/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

08/06/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

05/06/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

05/06/2006 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ

02/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

Θα περιμένω πολύ ακόμα?? Όσο για το 512 να ρωτήσω λιγο, μου είπαν από το πλαίσιο να σβήσω το 384 και να συμπληρώσω 512 διότι στην αίτηση δεν υπήρχε κουτάκι για να τσεκάρω το 512! Και ρωτάω, λοιπόν, τι θα μου βάλουν, 384 ή 512??

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

paidia epitelous simera apadisan sti forthnet kai rotisa gia to noumero mou...mou ipane oti gia to noumero mou den exoun lavei katholou xartia kai na ta ksanastilo...

to koufo...afou epsaksa olo to spiti na vro pou exo tin apodiksi gia na ta ksanastilo avrio to proi,tora mpika pali sto site tis forthnet kai afou evala to noumero mou tora mou leei "13/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet"...na ipotheso tora ksafnika ta vrikane kai de tha xriastei na ta ksanastilo???

Link to comment
Share on other sites

paidia prepei na kanw tpt gia na diakopei i dsl mou twra pou ligei to in-a-box?

'h 8a ginei aytomata?mi plirwnw tsampa kalokairiatika afou 8a leipw..:worry:

Link to comment
Share on other sites

@niknik: Δηλαδή η προσφορά ήταν να περιμένω ένα χρόνο για να ενεργοποιηθεί το ADSL? :P LOL

 

Βασικά, φίλε steve αν αναφέρεσε στην προσφορά, για να ισχύσει έπρεπε η αίτηση να γίνει αποδεκτή μέχρι της 8 του μήνα! Τουλάχιστον έτσι έλεγε η προσφορά! Το θέμα όμως είναι ότι όοοολο αυτό τον καιρό υπήρχε ένα ηχογραφημένο μήνυμα στο 8011008000 που έλεγε ότι όλοι οι δικαιούχει θα πάρουν την προσφορα! Για καλό και για κακό όμως εσύ δεν τους παίρνεις κανένα τηλέφωνο να δείς τι παίζει!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

tous pira tilefono kai mou ipane oti apoti stigmi pou ixe kai tin apodiksi mazi de tha xaso ti prosfora tou 1 xronou.

14/06/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

13/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

simera ti stilane kiolas pros ote...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...