Jump to content

Όνειρα! Ονειροκρίτες!


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 501
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσα εβαλες??δοκιμασε με μια δυο λεξεις..

 

εγραψα περισσοτερα και μου εβγαλε... ωραιο... :O

δεν σταματαει να αλλαζει; ή αν το αφησεις πολλη ωρα σταματαει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

egw eida 1 wraio oniro p borei na mn fanei kati api8an k sigoura koda 8a ginei eimoun sthdouleia m (kalokairi)k hr8an kati filarakia m otan sxolaga me piran me ena jeep k pigename voltes akougodas mousikh kapnizodas k teita dn kserw gt mallon ts hlikias m(14) m fanike oti eimoun eleu8eros k xaroumneos :P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σημερα ονειρευτηκα οτι εψαχνα cd μου σε σκουπιδια... Δεν το κοβω για καλο...:confused:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Aν δεις αιμα ειναι κακο????Συγκεκριμενα ειδα οτι ετρεχε αιμα το δαχτυλο μου και αν θυμαμαι καλα και η μυτη μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το αιμα νομιζω ακυρωνει το ονειρο που βλεπεις.

 

εγω ολο ψαρια βλεπω ρε γμτ...

φουλ στην λαχταρα ,αλλα τπτ δεν συμβαινει.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Aν δεις αιμα ειναι κακο????Συγκεκριμενα ειδα οτι ετρεχε αιμα το δαχτυλο μου και αν θυμαμαι καλα και η μυτη μου.

 

Αν θυμάμαι καλά το αίμα δείχνει ότι κάτι θα γίνει..Αν είναι κόκκινο έντονο κάτι θα γίνει γρήγορα αλλά αν είναι πιο σκούρο κάτι θα αργήσει να γίνει..

 

το αιμα νομιζω ακυρωνει το ονειρο που βλεπεις.

 

εγω ολο ψαρια βλεπω ρε γμτ...

φουλ στην λαχταρα ,αλλα τπτ δεν συμβαινει.

 

Εγώ μια φορά που είχα δει ψάρια στον ύπνο μου μου βγήκε αρκετό καιρό μετά..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

ενταξει βρε κουκι....ετσι δεν πιστευω να οφειλεται στο ονειρο..

δλδ αν δω σημερα ψαρια και μου βγει λαχταρα μετα 1-2 μηνες,δεν θα πω "και το χα δει το ονειρο!"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ενταξει βρε κουκι....ετσι δεν πιστευω να οφειλεται στο ονειρο..

δλδ αν δω σημερα ψαρια και μου βγει λαχταρα μετα 1-2 μηνες,δεν θα πω "και το χα δει το ονειρο!"

 

Καλέ δεν εννοούσα τόσο καιρό..Εννοούσα ότι δεν μου βγήκε η λαχτάρα την επόμενη μέρα..Αν θυμάμαι καλά είχα δει το όνειρο Πέμπτη και η λαχτάρα βγήκε την Τρίτη

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον ειδα χθες το βραδυ ενα πραγματικα πολυ περιεργο ονειρο...

Ημουν σε ενα τρενο (υποψιν εκει που πηγαινε το τρενο δεν υπαρχουν γραμμες) και εκει που ημουν ξαφνικα λεει μια γυναικα επιβατης να οδηγησει εκεινη το τρενο. Το οδηγαει για λιγο, αλλα μετα εκτροχιαζεται. τεσπα μετα το τρενο ξαναμπαινει στην γραμμη και το ξαναπερνει η ιδια αλλα μετα παλι τα ιδια...

Ξαναμπαινει το τρενο στην γραμμη και εκτροχιαζεται για ακομη μια φορα αλλα τωρα εφυγε τελειως και αναποδογυρισε, εγω δεν επαθα τιποτα επειδη πηδηξα απο το παραθυρο. Και στην συνεχεια εγινε κατι το οποιο δεν θυμαμαι και πολυ καλα... αλλα μετα μας πηγε ο οδηγος του τρενου με το αμαξι εμενα και αλλα 3-4 ατομα στον Βολο...

Τι σημαινει αυτο???

Πραγματικα ηταν πολυ περιεργο!!!

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αμάξι

 

Αν δείτε στ' όνειρο σας πως τρέχετε με αμάξι, σημαίνει ότι ευχάριστες αναμνήσεις και ευημερία θα σας δώσουν χαρά. Αν δείτε πως ταξιδεύετε με αμάξι νύχτα, συντροφιά με άλλους, σημαίνει ότι θα έχετε κάποιο μυστικό που θα προσπαθήσετε να το φυλάξετε από τους φίλους σας.

Αν δείτε πως βρισκόσαστε σε αμάξι με γυναίκα, κάποιο σκάνδαλο θα σμίξει το όνομα σας με το όνομα άλλων που δεν έχουν καλή φήμη.

Αν ονειρευτείτε πως οδηγείτε ένα αγοραίο αμάξι, σημαίνει χειρωνακτική εργασία, με μικρή πιθανότητα προόδου.

http://horoscopes.pathfinder.gr/index.php?page=5&let=1

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειδα χθες το βραδυ ενα πραγματικα πολυ περιεργο ονειρο...

Ημουν σε ενα τρενο (υποψιν εκει που πηγαινε το τρενο δεν υπαρχουν γραμμες) και εκει που ημουν ξαφνικα λεει μια γυναικα επιβατης να οδηγησει εκεινη το τρενο. Το οδηγαει για λιγο, αλλα μετα εκτροχιαζεται. τεσπα μετα το τρενο ξαναμπαινει στην γραμμη και το ξαναπερνει η ιδια αλλα μετα παλι τα ιδια...

Ξαναμπαινει το τρενο στην γραμμη και εκτροχιαζεται για ακομη μια φορα αλλα τωρα εφυγε τελειως και αναποδογυρισε, εγω δεν επαθα τιποτα επειδη πηδηξα απο το παραθυρο. Και στην συνεχεια εγινε κατι το οποιο δεν θυμαμαι και πολυ καλα... αλλα μετα μας πηγε ο οδηγος του τρενου με το αμαξι εμενα και αλλα 3-4 ατομα στον Βολο...

Τι σημαινει αυτο???

Πραγματικα ηταν πολυ περιεργο!!!

Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αυριο θα ταξιδεψω με τρενο...:confused:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είδα ότι ήμουν έγκυος σε αγοράκι με μια κοιλίτσα μεγάλη και στρόγγυλη.... Και όλο την χάιδευα! :(

Μάλλον δεν είναι πολύ καλό όνειρο ε??? :(:confused:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο ονειρο μου οτι ειμουν σε γηπεδο(ποδοσφαιρου) και εβλεπα καποιον αγωνα..

ξαφνικα(δεν θυμαμαι και πολλα) ηρθε ενας ασθενης μου και με φιλησε :lol:

τι σημαινει το γηπεδο?http://s4.rimg.info/41fd910f095b6b4de5278d3ebc428d41.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είμαι μικρή, αλλά θα σας πω και εγώ το όνειρό μου.Είμουνα λέει στην πίσω αυλή του σχολείου μου στο δημοτικό και έκανα βόλτες με τις φίλες μου και ξαφνικά είδα μια γριά που δεν φαινόταν το κεφάλι της ντυμένη στα μαύρα να κόβει και αυτή βόλτες, αλλά πιο μακριά μας και σε μια στιγμή ήρθε και με άρπαξε.Οι φίλες μου έτρεξαν και εγώ όπως πήγα να φωνάξω-για βοήθεια-μου είχε κοπεί η μιλιά και μόνο ανοιγόκλεινα στο στόμα μου!Ήταν πολύ τρομακτικό και δεν θα ήθελα ποτέ μου να το ξαναδώ!:scared:
:p
Link to comment
Share on other sites

Αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι αυριο θα ταξιδεψω με τρενο...:confused:

 

Επειδή το σκέφτεσαι κ ίσως να έχεις και κάποιο υποσυνείδητο φόβο για αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το σκέφτεσαι κ ίσως να έχεις και κάποιο υποσυνείδητο φόβο για αυτό..

Πηγα - γυρισα....Ολα οΚ:p:p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είδα ότι είχα 3 μωρά τα οποία δεν ήταν δικά μου κ μετά μου τα πήραν και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ... :cry:Τι σημαίνει όλο αυτό...?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά είδα ότι είχα 3 μωρά τα οποία δεν ήταν δικά μου κ μετά μου τα πήραν και έκλαιγα με μαύρο δάκρυ... :cry:Τι σημαίνει όλο αυτό...?:confused:

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ...:( Μόνο αυτό:

ΜΩΡΑ

Αν δείτε στο όνειρό σας μωρό να κλαίει, είναι ένδειξη κακής υγείας και απογοητεύσεων.

Ένα λαμπρό καθαρό μωρό σημαίνει ανταπόδοση αγάπης και πολλούς ένθερμους φίλους.

Αν το δείτε να περπατάει μόνο του, είναι σίγουρο σημάδι ανεξαρτησίας και ολοκληρωτικής αγνόησης κατώτερων πνευμάτων.

Αν μια γυναίκα δει πως ταϊζει μωρό, θα απογοητευτεί από κάποιον που του είχε μεγάλη εμπιστοσύνη.

Αν δείτε ότι πήρατε το μωρό σας που είναι άρρωστο με πυρετό, είναι κακό σημάδι.Θα έχετε πολλές στενοχώριες.

Ελπίζω να βοήθησα :D

:p
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το ποδήλατο στο όνειρο?

Συγκεκριμένα είδα ότι φίλος μου είχε κερδίσει ένα ποδήλατο, έκανε μια βόλτα και το βράδυ του το έκλεψε ένας γέρος γείτονας για τα παιδιά του και δεν το έδινε πίσω, ενώ τον είδα την ώρα που το έπαιρνε. Πήγαμε να τον πείσουμε με το καλό, όμως τίποτα. Τελικά απομακρυνθήκαμε, ενώ εγώ τον έβριζα, τον καταριόμουν λες και μας είχε κάνει το μεγαλύτερο κακό.

Αυτό που είδα δεν ήταν κάτι πολύ παράξενο, τα συναισθήματα όμως ήταν υπερβολικά εχθρικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ΓΕΙΑΑΑΑΑ!!!!Εβλεπα στο ονειρο μου οτι μια φιλη μου ειχε κουταβακι και εγω επαιζα μαζι του στο σπιτι της το οποιο ειχε γεμισει με μυρμηγκια,μετα ειδα οτι ειχα μια τιγρη με ροζ ματια(!) την οποια μου την κλεψανε ενω το ατομο που μου την εκλεψε υποτιθεται οτι σκοτωσε το αγορι της και τον βλεπαμε νεκρο σε κινητο.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΗ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δειτε ποντικια η φιδια στο ονειρο τι σημαινει?επισης ο ξαδερφος μου που παιρνει βαθμους σε λιγες μερες μου πε οτι ειδε ονειρο οτι πηρε

αριστειο εβγαλε 18.7 αυτο καλο ειναι?ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δειτε ποντικια η φιδια στο ονειρο τι σημαινει?επισης ο ξαδερφος μου που παιρνει βαθμους σε λιγες μερες μου πε οτι ειδε ονειρο οτι πηρε

αριστειο εβγαλε 18.7 αυτο καλο ειναι?ευχαριστω προκαταβολικα

το φιδι ειναι εχθρος

 

ο ξαδερφος σου εχει αγχος απλα...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Να ρωτήσω.

Είδα ένα όνειρο με ένα αυτοκίνητο, κόκκινο, που οδηγούσε ο πατέρας μου και μέσα ήταν η μητέρα μου και μετά μπήκα και εγώ.

Τι σημαίνει αυτό; Είδα στο νετ ότι, αν δεις ότι οδηγείς κόκκινο αμάξι είναι καλό, αλλά δε το οδηγούσα εγώ, απλά ήμουν με τη μητέρα μου μέσα, ο πατέρας μου οδηγούσε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.

Είδα ένα όνειρο με ένα αυτοκίνητο, κόκκινο, που οδηγούσε ο πατέρας μου και μέσα ήταν η μητέρα μου και μετά μπήκα και εγώ.

Τι σημαίνει αυτό; Είδα στο νετ ότι, αν δεις ότι οδηγείς κόκκινο αμάξι είναι καλό, αλλά δε το οδηγούσα εγώ, απλά ήμουν με τη μητέρα μου μέσα, ο πατέρας μου οδηγούσε.

 

Θες την επιστημονική εξήγηση ή την "πνευματική"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...