Jump to content

Eurobasket 2005


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι πιστευετε οτι θα κανει η Εθνικη στο Ευρωμπασκετ?  

122 members have voted

  1. 1. Τι πιστευετε οτι θα κανει η Εθνικη στο Ευρωμπασκετ?

    • Θα κατακτησει τον τιτλο.
      57
    • Θα παρει μεταλλιο.
      32
    • Θα μπει στην τετραδα.
      20
    • Θα φτασει μεχρι την οκταδα.
      10
    • Θα αποκλειστει στην πρωτη φαση.
      3


Recommended Posts

Nai it was me! Imoun stin plevra me tous ligous ellines..5 ellines me mavres mplouzes kai dipla egw o superman :P

Fadasou..oi 5 na fonazoun " elladaraaa" kai n apokrinontai oi 60 "omadaraaa"

Simera makari na vrw eisitirio.20 evro tha exei an vrw.

 

kai nai to telefteo simenei ellines kai servoi adelfia. :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 528
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nai it was me! Imoun stin plevra me tous ligous ellines..5 ellines me mavres mplouzes kai dipla egw o superman :P

Fadasou..oi 5 na fonazoun " elladaraaa" kai n apokrinontai oi 60 "omadaraaa"

Simera makari na vrw eisitirio.20 evro tha exei an vrw.

 

kai nai to telefteo simenei ellines kai servoi adelfia. :P

20€ καλή τιμή πρέπει να είναι για Ευρωμπάσκετ. Όμως ξεφτίλα τόσο άδειο το γήπεδο... Άντε με τη νίκη και σήμερα.

 

Και προσοχή στις βολές όπως είπαν αρκετά παιδιά πριν. Θα μας χρειαστούν στα κρίσιμα παιχνίδια και εκεί το βλέπω ζόρι το πράμα. Δε πιστεύω όλα τα παιχνίδια να μας είναι +15 στο τελευταίο 5λεπτο για να μην έχουμε άγχος... Εκεί στα δύσκολα μας φοβάμαι, γιατί δεν έχουμε παίχτη-ηγέτη που να παίρνει πρωτοβουλίες.

Link to comment
Share on other sites

Bayern7,o Gasol agonizetai sth thesh toy Power Forward-Center,eno o Nowitski mono gkard den einai me ypsos pano apo 2.10.O Stogiacovic einai enas small-forward me efesh sta triponta kai eytyxos gia oloys mas den vriksetai sthn apostolh ths Servias.

O Diamantidhs point-guard einai.Den mporei na sygkrithei mazi toys.

 

Kαι παρά το ύψος τους είναι πολύ καλοί σουτέρ. Ειδικά από μέση απόσταση. Για Στογιάκοβιτς δεν μιλάω, είπαμε: είναι από άλλο πλανήτη.

 

Δεν παίζουμε καλά στο πρώτο μέρος.

Επιθέτικα είμαστε κακοί (χθες ημασταν μέτριοι, αλλά δεν φάνηκε λόγω της εξαιρετικής άμυνας).

Ο Διαμαντίδης έχει 3 φάουλ σε 10 λεπτά αγώνα.

Βολές δεν βάζουμε και σήμερα θα μας στοιχίσει.

Ριμπάουντ δεν παίρνουμε.

 

ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΒΥΘΙΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυρνάει το αποτέλεσμα.

Δεν έχουμε σουτέρ.

ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑΣ ΑΛΒΕΡΤΗΣ. :lol:

 

Μην το γελάς καθόλου! :lol:

 

Φάνηκε το πρόβλημα με τις βολές

Και κάτι άλλο.. Ώς δια μαγείας πως Ντεφορμαρίστηκαν όλοι οι παίχτες μας!!

Άντε μόνο Ο παπαδόπουλος, άντε και ο Διαμαντίδης..

Σήμερα δεν παίζανε άμυνα, δεν βγήκε κανένα σουτ, δεν μπορούσαν να βρούνε διάδρομο και οι Σλοβένοι δεν παίζαν καμιά εκπληκτική άμυνα όπως εμείς εχθές!

Απλά εμείς ήμαστας ντεφορμέ! Απίστευτο ; Εδώ πχ θα ήταν καλό κάποιους από τους Διαμαντίδης , Ζήσης , Σπανούλης να σηκώσει ανάστημα ,να γίνει ηγέτης και να πάρει την Ομάδα πάνω του όπως ο Διαμαντίδης εχθές. Δυστυχώς δεν έγινε και χάσαμε :(

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Υπομονη μια ηττα ειναι αυτη,οχι η καταστροφη,ουτε το...ναυαγιο του Τιτανικου... :rolleyes: δεν παιξαμε καλα,αλλα κι αυτοι οι σλοβενοι πολυ κωλοφαρδοι ρε παιδι μου...μετρησα 7-8 φορες που η μπαλα τους εκανε το χατηρι,ακομα & σε βολες,ενω ο Μπετσιροβιτς ξεκολωθηκε κυριολεκτικα(απιστευτο το τριποντο του στο τελος της α'περιοδου).Ειχαν & τους οπαδους μαζι τους,εμεις ειχαμε τραγικα ποσοστα στα τριποντα,ε,δεν ηθελε & πολυ για να γινει το κακο... :(

Αυτο το βλακα τον Παπαλουκα τι τον βαζει ρε γαμωτο?Ολο λαθη ειναι... :mad: ο Σπανουλης επαιξε πολυ καλυτερα...οσο για τον Φωτση,ειναι πεθαμενο κρεας,θυμομουν παλιοτερα πως επαιρνε πρωτοβουλιες,ενω τωρα περιμενει μπας & βαρεσει κανα αμαρκαριστο σουτ,αλλιως εξαφανιζεται απ'το γηπεδο... :mad:

Παμε για νικη αυριο κοντρα στους βοσνιους & ολα διορθωνονται... ;)

 

Υ.Γ.Κορυφαια στιγμη του ματς το "f.uck you" του Ζηση στο σπασικλα Μιλιτς :lol: :w00t: του πηρε τον αερα... :p

Υ.Γ.2.Λενε να μην εισαι προληπτικος,αλλα σημερα ευχηθηκα καλη επιτυχια στην Εθνικη πριν το ματς & εχασε,οπως εχει γινει κι αλλες φορες,ειδικα στο ποδοσφαιρο... :X

Link to comment
Share on other sites

H Σλοβενία έχει 3 παίχτες στο ΝΒΑ. Έχουμε και εμείς έναν: Τον Φώτση. :lol: :rotfl: Για πείτε μου αξίζει αυτός ο παίχτης; Αυτός και ο Παπαλουκάς μου την έσπασαν πάρα πολύ σήμερα. Ώρες-ώρες αναρωτιέσαι πώς μερικοί παίχτες φοράνε το εθνόσημο στα στήθη, παίρνουν τα δις, έχουν ο καθένας τις φεράρι του και παίζουν τόσο άσχημα...

 

Φώτση αγόρι μου, άντε πάγαινε, άντε κάνε μας τη χάρη.

 

Νεστέροβιτς, Μπρέζετς αυτοί ΝΑΙ είναι ΝΒΑ και το αποδεικνύουν. Ο Λάκοβιτς απλά παιχτούρα και με τον βάζελο και με την εθνική του. Εμάς ρε γμτ δε μπορεί κανάς παίχτης να παίζει τέλεια όσο παίζει και με την ομάδα του; :worry:

 

Φιλότιμες οι προσπάθειες του Λάζου και μπράβο του του παιδιού. Ήταν σε κακή μέρα, αλλά το πάλευε. Επίσης και ο Σπανούλης και λιγότερο ο Ζήσης.

Link to comment
Share on other sites

H Σλοβενία έχει 3 παίχτες στο ΝΒΑ. Έχουμε και εμείς έναν: Τον Φώτση. :lol: :rotfl: Για πείτε μου αξίζει αυτός ο παίχτης; Αυτός και ο Παπαλουκάς μου την έσπασαν πάρα πολύ σήμερα. Ώρες-ώρες αναρωτιέσαι πώς μερικοί παίχτες φοράνε το εθνόσημο στα στήθη, παίρνουν τα δις, έχουν ο καθένας τις φεράρι του και παίζουν τόσο άσχημα...

 

Φώτση αγόρι μου, άντε πάγαινε, άντε κάνε μας τη χάρη.

 

Νεστέροβιτς, Μπρέζετς αυτοί ΝΑΙ είναι ΝΒΑ και το αποδεικνύουν. Ο Λάκοβιτς απλά παιχτούρα και με τον βάζελο και με την εθνική του. Εμάς ρε γμτ δε μπορεί κανάς παίχτης να παίζει τέλεια όσο παίζει και με την ομάδα του; :worry:

 

Φιλότιμες οι προσπάθειες του Λάζου και μπράβο του του παιδιού. Ήταν σε κακή μέρα, αλλά το πάλευε. Επίσης και ο Σπανούλης και λιγότερο ο Ζήσης.

O Fosths epaize gia mia xronia sto NBA.Sth Real Madriths agonizotan ta teleytaia dyo xronia.

 

H Gallia prepei na nikhsei me 11-14 pontoys th Slovenia gia na termatisoyme protoi.

Opote,efoson nikhsoyme th Vosnia,pithanotata tha termatisoyme deyteroi.

Link to comment
Share on other sites

H Σλοβενία έχει 3 παίχτες στο ΝΒΑ. Έχουμε και εμείς έναν: Τον Φώτση. :lol: :rotfl: Για πείτε μου αξίζει αυτός ο παίχτης; Αυτός και ο Παπαλουκάς μου την έσπασαν πάρα πολύ σήμερα. Ώρες-ώρες αναρωτιέσαι πώς μερικοί παίχτες φοράνε το εθνόσημο στα στήθη, παίρνουν τα δις, έχουν ο καθένας τις φεράρι του και παίζουν τόσο άσχημα...

 

Να σε ρωτήσω κάτι; Εσυ στη δουλειά σου κάθε μέρα κάθε μήνα δουλέυεις στο 100% των δυνατοτήτων σου; Γιατι κάθε μέρα κάθε μήνα απαιτείς και παίρνεις το 100% του μισθού σου;;:O

 

Άνθρωποι είναι και αυτοι, έχουν και καλές και κακές μέρες, και τυχερές και άτυχες. Μπάσκετ είναι, άθλημα, χαλαρώνουμε και απολαμβάνουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι; Εσυ στη δουλειά σου κάθε μέρα κάθε μήνα δουλέυεις στο 100% των δυνατοτήτων σου; Γιατι κάθε μέρα κάθε μήνα απαιτείς και παίρνεις το 100% του μισθού σου;;:O

 

Άνθρωποι είναι και αυτοι, έχουν και καλές και κακές μέρες, και τυχερές και άτυχες. Μπάσκετ είναι, άθλημα, χαλαρώνουμε και απολαμβάνουμε! :)

Έρχεσαι στα λόγια μου. ;) Δεν απαιτώ το 100% να δίνουν, απαιτώ όμως να δίνουν έστω ένα 30%. Σήμερα (χθες) Παπαλουκάς, Φώτσης (τουλάχιστον αυτοί) ήταν πλέον αρνητικοί. Είναι παίκτες κλάσης και απαιτώ να παίζουν ένα τουλάχιστον 30% των δυνατοτήτων τους. Αλλιώς διώχ'τους.

 

Είμαι πολύ αυστηρός με αυτή την Εθνική ακριβώς επειδή ξέρω ότι έχουμε πολλές δυνατότητες. Σηκώνουμε όμως τη μύτη μας πολύ ψηλά, κερδίσαμε την Γαλλία και πήραν τα μυαλά μας αέρα.

 

Κοουτσάρισμα πολύ καλό από Γιαννάκη, φέρνει το παιχνίδι στους ψηλούς μας (ιδιαίτερα στον Λάζαρο), ε σήμερα δεν ήταν στην καλή του το παιδί, δεν πήγαμε καλά. Αλλά η περιφέρεια πού ήταν; Οι περιφερειακοί μας;

 

Είναι σαφές ότι στα δύσκολα είμαστε μηδέν. Και αυτό με τις βολές μακάρι να μην το χρειαστούμε αλλά αν πάει κάποιο παιχνίδι στον πόντο κατά 99% είναι χαμένο. Πρέπει να έχουμε εξασφαλισμένη διαφορά για να παίρνουμε τα ματς. Αλλιώς σκούρα τα πράματα παπατζώνη. :O

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που ειδα εγω ηταν οτι οι σουτερ μας φοβοντουσαν να σουταρουν... Εγιναν 3-4 τριποντα στην αρχη που δεν βρηκαν στοχο και μετα οι δικοι μας δεν δοκιμασαν αλλα! Αποτελεσμα αυτου ηταν να "κλεισει" η αμυνα προς τα μεσα και οταν ειχε την μπαλα ο Παπαδοπουλος στα χερια του βρισκοταν αναμεσα σε 3-4 παιχτες χωρις να μπορει να κανει το παιχνιδι του! Ετσι δεν ειχαμε παιχνιδι ουτε απο την περιφερεια ουτε απο την ρακετα...

 

Κριμα για την ομαδα μας, αλλα θελω να πιστευω οτι θα μας βγει σε καλο! Καλυτερα μια ηττα τωρα που τα πραγματα ακομα ειναι ανοιχτα, ωστε να μπουν καποια μυαλα παλι στα κεφαλια τους, παρα πιο μετα που θα στοιχιζε πολυ!!

 

Καλη τυχη να ευχηθουμε για τα υπολοιπα παιχνιδια! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω οτι θα το παρη γιατι εχουμε πολυ καλη ομαδα φετος και αμαν ειδατε τα φιλικα που επεξε θα καταλαβενετε γιατι το λεω.

http://images.google.com.gr/images?q=tbn:Q-OdFZM-6EIJ:www.dingdongsonline.com/marilyn_manson_012.jpg

 

Αγριο Κολλημα!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτο που ειδα εγω ηταν οτι οι σουτερ μας φοβοντουσαν να σουταρουν... Εγιναν 3-4 τριποντα στην αρχη που δεν βρηκαν στοχο και μετα οι δικοι μας δεν δοκιμασαν αλλα!
Δεν σουταρανε?Εγω διαβασα στη στατιστικη 3/21 τριποντα,τα μισα απ'αυτα ελευθερα σουτ... :wacko: 4-5 απ'αυτα να ειχανε μπει,θα ειχαμε κερδισει...
Link to comment
Share on other sites

για να μην μιλησουμε για τις βολες... επαγγελματιες λεγονται παναθεμα τους κ χανουμε σαν ερασιτεχνες τις βολες!

 

τελος παντων πιστευω πως ηταν μια κακη παρενθεση... κ σημερα ολα θα πανε καλα κ θα μαστε εμεις αυτοι που θα προκριθουμε!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να μην επαναληφθει τετοια εμφανιση. :O

Καλυτερα που εγινε τωρα το κακο παιχνιδι παρα αργοτερα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω οτι θα το παρη γιατι εχουμε πολυ καλη ομαδα φετος και αμαν ειδατε τα φιλικα που επεξε θα καταλαβενετε γιατι το λεω.

Στα φιλικά πάντα παίζαμε καλά

...
Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι, αρχισαμε τα ιδια. Καταστροφολογια, υπερβολη και κωλοτουμπα. Οπως και με την εθνικη στο ποδοσφαιρο. Οι παικταραδες εγιναν τσουτσεκια, ο προπονηταρας υπνος και το ταλεντο υπερεκτιμημενη αξια.

 

Μπαστα ρε παιδια, μια ηττα ηταν. Ποιοι ειμαστε δηλαδη, η ντριμ τιμ 1, να το παρουμε αητηττοι και με 40 ποντους διαφορα; Και μενα δεν μου αρεσε ο Παπαλουκας και ο Φωτσης, αλλα τι να κανουμε, αυτους εχουμε. Και δεν νομιζω οτι δεν θελανε, απλα δεν μπορουσαν. Επαιξε εξυπνα η Σλοβενια, τους βγηκαν καποια σουτ, δεν βγηκαν σε μας, υπηρξε μια νευρικοτητα και ισως χαλαροτητα, παει, εγινε.

 

Οπως ειπε και καποιος φιλος μου :lol: , καταστροφη ειναι αυτο που εγινε στην Νεα ορλεανη, οχι μια ηττα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι, αρχισαμε τα ιδια. Καταστροφολογια, υπερβολη και κωλοτουμπα. Οπως και με την εθνικη στο ποδοσφαιρο. Οι παικταραδες εγιναν τσουτσεκια, ο προπονηταρας υπνος και το ταλεντο υπερεκτιμημενη αξια.

 

Μπαστα ρε παιδια, μια ηττα ηταν. Ποιοι ειμαστε δηλαδη, η ντριμ τιμ 1, να το παρουμε αητηττοι και με 40 ποντους διαφορα; Και μενα δεν μου αρεσε ο Παπαλουκας και ο Φωτσης, αλλα τι να κανουμε, αυτους εχουμε. Και δεν νομιζω οτι δεν θελανε, απλα δεν μπορουσαν. Επαιξε εξυπνα η Σλοβενια, τους βγηκαν καποια σουτ, δεν βγηκαν σε μας, υπηρξε μια νευρικοτητα και ισως χαλαροτητα, παει, εγινε.

 

Οπως ειπε και καποιος φιλος μου :lol: , καταστροφη ειναι αυτο που εγινε στην Νεα ορλεανη, οχι μια ηττα.

Επειδή προφανώς αναφέρεσαι σε μένα να σου πω το εξής:

Καμιά σχέση η εθνική του ποδοσφαίρου με αυτήν του μπάσκετ. Στο ποδόσφαιρο κοιμήθηκε ο Θεός και σηκώσαμε Ευρωπαϊκό, μας έβγαιναν τα πάντα.

 

Στο μπάσκετ όμως αξίζουμε κάτι καλό, το παραπάνω, έχουμε (υποτίθεται) παίχτες αξίας. Αυτό που σε μένα φαίνεται παράξενο είναι ότι με την εθνική στο μπάσκετ κανείς μα κανείς δε ξεκ*λώνεται τόσο όσο με την ομάδα του. Δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται αυτό...

 

Τέλος η γκρίνια όμως, πάμε για το σημερινό. Μακάρι να διαψευστούν όλα. Ο Φώτσης και ο Παπαλουκάς να κάνουν σήμερα το παιχνίδι της ζωής τους και να έχουμε τρομερή ευστοχία στα σουτ και ιδιαίτερα στις ελεύθερες βολές. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Για το ποδοσφαιρο, δεν συμφωνω, αλλα ειναι οφτοπικ, οποτε αστο.

 

Για το μπασκετ, νομιζω οτι στον αγωνα με τη Γαλλια και στα περισσοτερα φιλικα, ολοι δωσαν τον καλυτερο τους εαυτο. Οκ, με την σλοβενια δεν μας βγηκε. Αλλα ισως πρεπει να σκεφτουμε οτι μερικοι απο τους παικτες τοσο μπορουν. Για παραδειγμα, για μενα δεν ηταν εκπληξη τα λαθη του παπαλουκα, εκπληξη ηταν το ωριμο παιχνιδι του στους προηγουμενους αγωνες.

 

Τεσπα, παμε παρακατω...

Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικα επαιξε η Εθνικη αποψε...οχι τιποτα φοβερο βεβαια,αλλα βελτιωθηκαμε,ειδικα στην επιθεση(& τα τριποντα) απ'το χτεσινο ματς...επιτελους μπηκαν τα αμαρκαριστα σουτ...καλος ο Παπαλουκας(αν & δε μπορει αν δεν κανει 2-3 λαθη ανα παιχνιδι :rolleyes: ),10 ασιστ ο Διαμαντιδης,ευχαριστη εκπληξη ο Τσαρτσαρης...αντε να δουμε τωρα την τριτη με τους ισραηλινους...ειναι καλη ομαδα(σημερα νικησαν & τους ισπανους!),αλλα αν παιξουμε σοβαρα θα περασουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορούν να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα από το σημερινό ματς... Ο αντίπαλος είναι θεωρητικά πολύ αδύναμος. Φώτσης και Τσαρτσαρής κάτι κάνανε αλλά είπαμε τους θέλουμε στα δύσκολα.

 

Το Ισραήλ θέλει πολύ προσοχή. Μόνο Ισραηλινοί δεν είναι αυτοί που παίζουν νομίζω. :O

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορούν να βγουν χρήσιμα συμπεράσματα από το σημερινό ματς... Ο αντίπαλος είναι θεωρητικά πολύ αδύναμος. Φώτσης και Τσαρτσαρής κάτι κάνανε αλλά είπαμε τους θέλουμε στα δύσκολα.

 

Το Ισραήλ θέλει πολύ προσοχή. Μόνο Ισραηλινοί δεν είναι αυτοί που παίζουν νομίζω. :O

 

Όπως οι βόσνιοι σήμερα με τον ντόπερμαν , Που όταν γινόταν ο πόλεμος αυτός ήταν πρώτος σκόρερ σε αμερικάνικο κολλέγιο :p

 

Και οι Ισραηλινοί τέτοια όμορφα παλικάρια έχουν ,ντόπια ; :p

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...