Jump to content

F2G & Wind 2in1


petros_petros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Telika mporoun na siniparxoun se mia sim TIM 2in simvolaio + F2G me dwrean kliseis se arithmo proepilogis?
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.
Link to comment
Share on other sites

Αχα! αλλη μια πονηριά από την TIM δηλαδη?
Οποιος εχει προγραμματακια για smartphones μπορεί να τα ανεβάσει στο emet για να τα κάνει sharing μαζι μας!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.

Έχω κ εγώ 2σε1 συμβόλαιο κ F2G κ είμαι λίγο μπερδεμένος. Όταν έχεις ενεργοποιημένη την κάρτα κ σε πάρει κάποιος στην σύνδεση κ γίνει η έκτροπη, ποιός πληρώνει κ τι?

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και γίνεται. Εγώ έχω αυτό τον συνδυασμό εδώ και 3 μήνες. Αρκεί να μην χρησιμοποιείς για τίποτα άλλο το νούμερο F2G παρά μόνο για να πέρνεις μόνο εσύ το αγαπημένο σου πρόσωπο. Γιατί εδώ υπάρχει ένα BUG, ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΏΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 1% της κλήσης αλλά όλο το ποσό, όταν σε πάρουν τηλέφωνο στο F2G και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Το ανάποδο δουλεύει στο 2in1.

δυστυχώς στο F2G δεν ισχύει η έκπτωση(έχει φύγει η ανάλογη καταγγελία στο ΙΝΚΑ) ενώ με παλιό ίσχυε...ΠΟΝΗΡΙΕΣ!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω κ εγώ 2σε1 συμβόλαιο κ F2G κ είμαι λίγο μπερδεμένος. Όταν έχεις ενεργοποιημένη την κάρτα κ σε πάρει κάποιος στην σύνδεση κ γίνει η έκτροπη, ποιός πληρώνει κ τι?

Σε αυτή τη περίπτωση δουλεύει κανονικά η μείωση του 99% στην προώθηση της κλήσης :( . Στην αντίθετη δεν δουλεύει, όταν έχεις ενεργό το συμβόλαιο και σε πάρουν στην κάρτα.. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω και εγω αυτο το συνδυασμο και εχω μια ερωτηση.γινεται να υπαρξει διαχωρισμος των μετρητων?γιατι στο 3230 που εχω αλλα και σε αλλα κινητα που δοκιμασα οι μετρητες μετρανε αναμικτα τις κλησεις του συμβολαιου και του καρτοκινητου!υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Isos an ebazes kanena programma symbian to opoio na metrage tis kliseis mono se sigkekrimena noymera kai na soy ekane export?

Den uimamai kanena programma exw kairo na asxoliuw.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω την υπηρεσια 2in 1 στο 3230 αλλα δεν μπορω να απενεργοποιησω το ενα απο τα 2 νουμερα.Λειτουργουν και τα 2 μαζι.Η ΤΙΜ δεν βρισκει βλαβη , η ΝΟΚΙΑ δεν βρισκει βλαβη,εγω ομως τι να κανω αφου οταν δεν παρεχονται σωστα οι υπηρεσιες που διαφημιζουν ,το θεωρω βλαβη?4 μηνες παω απο το καταστημα ΤΙΜ στο καταστημα ΝΟΚΙΑ SHOP αλλα τιποτα.Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στο υπομενού των ρυθμίσεων από το μενού του 2in1. Εκεί, στο εδάφιο του ενός αριθμού τον "σβήνεις" και αφήνεις κενό. Πολύ απλά.Μετά κάνε την εναλλαγή στα 2 νούμερα, για να "ενεργοποιηθεί ο διαχωρισμός. Αν θέλεις και πλήρη διαχωρισμό τους σβήνεις και τον άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως αυτη την κινηση την εχω κανει και δεν <<πιανει>>.Σβυνω τα νουμερα κανω την εναλλαγη ,καλω απο σταθερο ,το νουμερο που απενεργοποιησα και ...χτυπαει!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως αυτη την κινηση την εχω κανει και δεν <<πιανει>>.Σβυνω τα νουμερα κανω την εναλλαγη ,καλω απο σταθερο ,το νουμερο που απενεργοποιησα και ...χτυπαει!!!

Το ανάποδο νούμερο από αυτό που έσβησες γίνεται stand alone number.

Link to comment
Share on other sites

Τελείως "συμπτωματικά", το "bug" στο οποίο αναφερόμαστε, έχει σαν αποτέλεσμα να χρεώνεσαι περισσότερο και όχι να γλυτώνεις χρήματα! Κλασσική άΤΙΜη κίνηση;

Και ας δεχτώ ότι δεν φταίει η κακόμοιρη εταιρεία, πού να φτάσουν άλλωστε τα πενιχρά της έσοδα, εδώ μπαίνει και μέσα με τη χρέωση που σου δίνει μόλις καταναλώσεις τον χρόνο ομιλίας σου! Έχει πιστώσει σε κανένα συνδρομητή το ποσό που τον χρέωσε από τη λανθασμένη χρέωση στην προώθηση από το νέο f2stop στον αριθμό συμβολαίου;;;

Αν όχι, η υπόθεση βρωμάει αΤΙΜία !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

enigmaticos, αν καταλαβα καλα θελεις να διαχωρισεις εντελως τους 2 αριθμους σαν να ηταν σε διαφορετικες καρτες. Οταν ο πρωτος ειναι ανοιχτος και σε παιρνουν στον 2ο να λεει οτι το εχεις κλειστο/να βγαινει ειδοποιηση κλησεων και ομοιως οταν εχεις ανοιχτο το 2ο τα ιδια να συμβαινουν με το 1ο αντιστοιχα; Εαν θελεις κατι τετοιο τοτε σβησε και τους 2 αριθμους απο το μενου της 2σε1 και κανε 2 εναλλαγες στην σειρα! Οτι αλλαγη κανεις θελει ΔΥΟ εναλλαγες (γραμμη1->γραμμη2->γραμμη1) για να δουλεψει σωστα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

den λειτουργει σε μερικα τηλεφωνα το να σβησεις τα νουμερα!στο 3230 μου ΔΕΝ κανει τιποτα το σβησιμο των νουμερων!εγω θα ηθελα στην πρωτη γραμμη που ειναι το συμβολαιο να εχω την υπηρεσια ειδοποιησης,γινεται?εχω μιλησει πανω απο μια ωρα με τουλαχιστον 5 ατομα στην τιμ και ακρη δεν βγαλαμε....
Link to comment
Share on other sites

Εαν ακυρωθει η προωθηση του 1ου στο 2ο τοτε θα εχεις ειδοποιηση κλησεων. Η μονη λυση εναι να σβησεις απο τον αριθμο2 το νουμερο και να κανεις 2 εναλλαγες γραμμων (1>2 και 2>1)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν ακυρωθει η προωθηση του 1ου στο 2ο τοτε θα εχεις ειδοποιηση κλησεων. Η μονη λυση εναι να σβησεις απο τον αριθμο2 το νουμερο και να κανεις 2 εναλλαγες γραμμων (1>2 και 2>1)
ακομα και αν ακυρωθει η προωθηση(ειτε μεσω του μενου του 2 σε 1 ειτε με ##62#ακουστικο) στην πρωτη κληση προς τον αριθμο ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ.την πρωτη φορα και εγω χαρηκα γιατι λειτουργησε η ειδοποιηση αλλα με την πρωτη κληση ακυρωθηκε...
Link to comment
Share on other sites

ακομα και αν ακυρωθει η προωθηση(ειτε μεσω του μενου του 2 σε 1 ειτε με ##62#ακουστικο) στην πρωτη κληση προς τον αριθμο ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ.την πρωτη φορα και εγω χαρηκα γιατι λειτουργησε η ειδοποιηση αλλα με την πρωτη κληση ακυρωθηκε...

Πρέπει να ΄γίνεται συνεχώς η ίδια διαδικασία αλλιως με την πρώτη εναλλαγή η κλήση ενεργοποιουνται ξανά οι προωθήσεις.

Try Me
Link to comment
Share on other sites

ακομα και αν ακυρωθει η προωθηση(ειτε μεσω του μενου του 2 σε 1 ειτε με ##62#ακουστικο) στην πρωτη κληση προς τον αριθμο ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ Η ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ.την πρωτη φορα και εγω χαρηκα γιατι λειτουργησε η ειδοποιηση αλλα με την πρωτη κληση ακυρωθηκε...

Χμ... σε εμενα δεν το κανει αυτο... Εχει μονιμα προωθησεις στην ειδοποιηση το 1ο και προωθηση το 2ο στο 1ο. Μηπως δεν το κανεις με συσκευη που υποστηριζει την υπηρεσια αυτη σωστα; Το λεω γιατι το Samsung D500 την υποστηριζει επισημα και σε εμενα δουλευει σωστα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ!!!! ΔΕΝ ΛΥΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΦΕΡΕΙ ΣΑΝ ΘΕΜΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΛΛΑΓΗ FIRMWARE ΑΠΟ ΝΟΚΙΑ ΜΗΠΩΣ ΛΥΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΟΤΑΝ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...