Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

basika ti efarmoges pernei to kinhto kai ti pexnidia?eiparxei kana site gia na doume?kai ti einai telika linux h kapio alo kineziko leitourgiko:lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε να το παραγγείλω αν είναι οπως τα λένε, εσείς τι λέτε ρε παιδιά αξίζει?

Θέλω ένα κινήτο πού να μην το στεναχωριέμαι αν παθει κατι και αυτό μου φαίνεται είναι το κατάληλο. Έχει βρεί κανείς τρόπο να το παραγγείλει ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Γνωρίζει κανείς από πού, Ελλάδα ή εξωτερικό, θα μπορούσε κάποιος να παραγγείλει on-line το Casio G'zOne.

Ευχαριστώ

 

Λογικά μόνο από το εξωτερικό θα μπορέσεις να το βρείς και να το παραγγείλεις.

Σχετικά με την ποιότητα θεωρώ ότι είναι κορυφαίο και ότι θα αξίζει τα λεφτά του!:D

Link to comment
Share on other sites

oraia kai ti bazeis mesa??? kai apo pou ta bazeis??? kai h videocamera exei kalh piothta?? as mas pei ligo o filos pou to phre.:)
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά μόνο από το εξωτερικό θα μπορέσεις να το βρείς και να το παραγγείλεις.

Σχετικά με την ποιότητα θεωρώ ότι είναι κορυφαίο και ότι θα αξίζει τα λεφτά του!:D

 

ξερουμε ποσο μπορει να κανει?:confused:

φανταζομαι μονο απο την επισημη αντιπροσωπεια μπορεις να το παραγγειλεις.

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα πριν κάτι μέρες το vk2020 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά μου φαίνεται ότι το σήμα του δεν είναι και ότι καλύτερο...συνήθος δεν ακούω των άλλων ή εκείνος εμένα...

αντιμετοπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?μήπος με κάνα firmware update λυθεί το πρόβλημα?

 

όσο για τον τηλεφωνικό κατάλογο απλώς βάζει τελευταία τα ονόματα που ξεκινούν με ελληνικό χαρακτήρα (Γ,Δ,Θ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ)οι άλλοι αναγνορίζονται ως λατινικοί.

Link to comment
Share on other sites

Hello!!! Είναι το πρώτο μου post σε αυτό το forum και θέλω να πω ένα μπράβο για τη ωραία δουλειά που κάνετε και τη βοήθεια που δίνει ο ένας χρήστης στον άλλο. Έτσι και εγώ μπήκα στο τρυπάκι να πάρω PDA μιας και αρχεία excel - word και PDF ανοίγω αλλά και wi-fi δίκτυο έχω αλλά προπάντων θέλω κάτι πραγματικά φορητό. Επειδή όμως φοβόμουν να δώσω λεφτά έτσι χωρίς να ξερώ αν μου ταιριάζει πλήρως ένα PDA, πήρα ένα μεταχειρισμένο που πιστεύω ότι για entry μου κάνει και θα με βοηθήσει να μπω στην ιδέα σχετικά ανέξοδα.

Έχω όμως κάποιες απορίες που οοοοσο και να έψαξα μέσα στο forum δεν μπορούσα να βρω απάντηση οποτε και σας τις παραθέτω με σειρά προτεραιότητας.

Μοντέλο : Acer N20 Pocket PC 2002

1) Έψαξα και κατέβασα όσα προγράμματα βρήκα για την ανάγνωση PDF και δεν μου γινόταν install κανένα. (Τα πέρναγα στη μνήμη του PDA και όταν πάταγα το exe για install έβλεπα μήνυμα “<ονομα προγραμματος> is not a valid Pocket PC application.”

2) Στο word όταν υπάρχουν ελληνικά αναγνωρίζει ελάχιστες γραμματοσειρές και αν σώσω το αρχείο καταστρέφει τα ελληνικά. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γραφώ και να αποθηκεύει ελληνικά;

3) Η Acer είχε βγάλει και το N20w το οποίο είχε και wi-fi πιστεύετε ότι μπορώ να τη κάνω αυτή τη μετατροπή; Η drivers είναι ιδι περασμένοι από ότι έχω δει.

Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μην σας κούρασα.:)

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα πριν κάτι μέρες το vk2020 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά μου φαίνεται ότι το σήμα του δεν είναι και ότι καλύτερο...συνήθος δεν ακούω των άλλων ή εκείνος εμένα...

αντιμετοπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα?μήπος με κάνα firmware update λυθεί το πρόβλημα?

 

όσο για τον τηλεφωνικό κατάλογο απλώς βάζει τελευταία τα ονόματα που ξεκινούν με ελληνικό χαρακτήρα (Γ,Δ,Θ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ)οι άλλοι αναγνορίζονται ως λατινικοί.

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Επειδή μένω σε μονοκατοικία και δεν έχω καλό σήμα δεν ακούω και δεν με ακούνε..!

Αν έχει βρει κανείς λύση ας μας το πει...

:O

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να πάρω ένα Αcer n35 Pda από Γερμανία,και επείδη είναι όλα στα Γερμανικά θα ήθελα να το κάνω αναβάθμιση στα Ελληνικά(δηλαδή Menu,φωνητικές εντολές,χάρτες κλπ.)ξέρει κανείς που μπορώ να τα βρώ όλα αυτά?ή κάποιος να έχει το συγκεκριμένο pda, Οποιος ξέρει ας βοηθήσει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
E90 BMW
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά, στην σελίδα λέει ότι είναι CDMA! εμείς εδώ στην ευρώπη έχουμε GSM & UMTS ;)

 

μην κάνει κανεις καμια βλακεία και το πάρει

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια για της ρυθμισεισ του tim plus του eten x500

αν μπορει καποιος να με βοηθειση ευχ.......

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 2 μερες το τηλεφωνακι. Ωραίο αλλά πεταμένα λεφτα. Είναι ενα τηλέφωνο με το οποιο δεν μπορεις να μιλησεις . Δεν εχει καθόλου καλο σήμα. 1-2 γραμμές οι οποίες χάνονται και κοβεται η συνομηλια όταν με άλλο κινητο και ιδια εταιρία στο ιδιο μέρος το σήμα ειναι καμπάνα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω καποια βοηθεια για της ρυθμισεισ του tim plus του eten x500

αν μπορει καποιος να με βοηθειση ευχ.......

 

Υπάρχει αναλυτικό Forum για το Χ500

 

Εδώ εχει και οδηγίες για αυτο που ρωτάς

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1769957&highlight=tim+mms#post1769957

 

 

colossus

Link to comment
Share on other sites

καλά ρε παιδιά, στην σελίδα λέει ότι είναι CDMA! εμείς εδώ στην ευρώπη έχουμε GSM & UMTS ;)

 

μην κάνει κανεις καμια βλακεία και το πάρει

 

σα να εχεις δικιο τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή τα έχω παίξει με αυτό το θέμα, εάν μπορεί κανεις να βοηθησει. Έχω ένα ETEN M600+. Στο σπίτι έχω μια σύνδεση DSL της Forthnet με το ασύρματο ρουτεράκι. Όταν ενεργοποιώ το WiFI στο ETEN όλα καλά, μπαίνω στο Νέτι και όλα κομπλέ. Όταν το βάζω με USB πάνω στο PC γιατί δεν έχει ίντερνετ? (άσχετα με το εάν είναι ενεργοποιημένο ή όχι το Wifi)

Ίσως αναφέρεται κάπου στο φόρουμ αλλά δεν το βρήκα με μια πρώτη ματιά. Τι στο .. (καλό εννοώ) φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι παίζει με την τελευταία εκδοση του activesync, δοκίμασε να βάλεις κάποια προήγουμενη, π.χ. την 4.1 και δες αν θα σου λειτουργήσει...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή αυτή στο active sync?Πηγαίνεις αρχείο-->ρυθμίσεις σύνδεσης και επιλέγεις ο υπολογιστής αυτός είναι συνδεδεμένος με το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

1) Δοκίμασε το Picsel PDF Viewer

 

2) Για τα ελληνικά πήγαινε στο θέμα "ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ" και κάτω κάτω θα βρεις τα λινκ που σου χρειάζονται.

 

3) Το wi-fi δεν είναι μόνο θέμα drivers. Πρέπει να υπάρχει κι ο αντίστοιχος πομποδέκτης. Προφανώς το δικό σου μοντέλο δεν είναι εξοπλισμένο με wi-fi.

 

Eπειδή το λειτουργικό που έχεις είναι παλαιό, μην περιμένεις να τρέξουν τα προγράμματα που βρίσκεις τώρα στα διάφορα site.

 

Καλά έκανες και ξεκίνησες με ένα φτηνό μοντέλο.

Πειραματίσου, γνώρισε την πλατφόρμα, δες τι έχεις ανάγκη και επένδυσε αργότερα σε κάτι καλύτερο ανάλογα πάντα με τις ανάγκες σου.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει παλιότερο ActiveSync. Θα το προσπαθήσω τώρα. Την επιλογή που μου λες την έχω ενεργοποιήσει. Δεν διορθώνεται τίποτα όμως. Ο Internet Explorer εξακολουθεί να μου βγάζει το μήνυμα : The page you are for cannot be found due to unkown error 0x80072f78
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...