Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια εχω το caterpillar b 25 και θελω αν ξερει καποιος να μου πει ,αν υπαρχει καποιο προγραμμα για υπολογιστη που να συνδεεις το κινητο με καλωδιο, και να κανεις επεξεργασια της καρτας σιμ. πχ επαφες, κλησεις που εχεις κανει, μνματα κλπ επεξεργασια της sd card φωτογραφιες,ηχοι και οτι εχει σχεση με αυτα. και να τα κανεις αποθηκευση σε φακελο στον υπολογιστη... απλα να δουλευει σωστα ευχαριστω...
gadgetakias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για δοκίμασε το My phone explorer. Νομίζω πως θα σε καλύψει. Για την κάρτα sim που λες δεν ξέρω αλλά όλα τα υπόλοιπα τα κάνει
Link to comment
Share on other sites

http://www.kingzone.cc/edit_file/image/20160810/20160810094349_37820.jpg

 

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

 

  • Material: Plastic, Metal
  • Display: IPS FWVGA 4.5 inch 854 x 480 pixels
  • CPU: MTK6580 Quad Core 1.3GHz
  • GPU: Mali-T720
  • System: Android 6.0
  • RAM + ROM: 1GB RAM + 8GB ROM. TF card up to 64GB
  • Cameras: Front 2MP + Rear 5MP with LED flashlight
  • Sensors: Gravity sensor, Proximity sensor
  • Bluetooth: 4.0
  • Features: GPS, A-GPS, WiFi
  • Battery Capacity: 2300mAh(Removable battery)
  • SIM Card: Dual SIM dual standby. (Standard SIM + Micro SIM)
  • Networks:
  • 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
  • 3G: WCDMA 900/2100MHz

 

Δεν βρήκα αλλο θέμα και είπα να το γράψω,υπάρχει στο aliexpress στα 40$ με δώρο έξτρα πίσω καπάκι πορτοκαλί. Παρέλαβα σήμερα και με έχει αφήσει άφωνο για την τιμή του είναι εξαιρετικό!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι καινούργιος στο forum προχτές αγόρασα το Turbo X Ι 4G και η ερωτησή μου είναι πως μπορώ στην αρχική μου οθόνη να κάνω κατάργηση-αφαίρεση πείτε το όπως θέλτε την μπάρα αναζήτησης Google.Εννοείται το έχω κάνει με τον παραδοσιακό τρόπο παρατεταμένα πατημένο το εικονόδιο αλλά δέν μου βγάζει καθόλου Χ κατάργηση και τα σχετικά,άλλο ένα ερώτημα πώς μπορώ να προσθέσω εκεί που εμφανίζονται οι extra λειτουργίες π.χ λειτουργία πτήσης κ.τ.λ.π και άλλα εικονίδια π.χ 4G?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!:)

 

'Εψαξα στα F.A.Q δεν βρήκα τίποτα εκτός άν μου διέφυγε συγνώμη αν σας ζάλισα.

 

Παιδιά γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει στην ερωτησή μου?? Τουλάχιστον μη περιμένω άδικα ευχαριστώ και πάλι.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση το stock launcher επρόκειτο για κάποιο software για να βγάλω το εικονίδιο?

Γνωρίζοντας την rom τι θα μπορούσαμε να κάναμε? Συγνώμη για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το παρακάτω τηλέφωνο. MLS IQ TALK ROCK 1450 Ψάχνω να βρω μπαταρία αλλά δε μπορώ να βρω πουθενά. Το μοντέλο της μπαταρίας είναι KLB165N293 και το P/N 5834003780 Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί? Ευχαριστώ. Edited by kostis38
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ανακάλυψα μέσω του kimovil το GIGASET ME το οποίο δεν το έχω ακούσει ποτέ μου αλλά είδα τα χαρακτηριστικά/τιμή του και αναρωτήθηκα πώς και δεν το έχουμε ακούσει ή τουλάχιστον δεν το έχω δει εδώ μέσα.

Το βρήκα στο antelife στα 197 δολάρια, με snapdragon 810, 3gb ram, 32gb rom, android 5.1, 4g και fingerprint scanner, 3000mAh μπαταρία που υποστηρίζει quick charge. Προσωπικά θα παραγγείλω το xiaomi redmi note 3 pro (3/32) αλλά το είδα τώρα και το ξανά σκέφτηκα, εσείς τι λέτε; Να πάρω xiaomi ή gigaset; :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φορουμ.. Θα ήθελα να μου πείτε κατά πόσο αξιόπιστη είναι η Cat σε σχέση με τις εγγύησεις που δίνει..

Έχει σωστή συμπεριφορά; Η κοιτάει να πουλήσει σήμερα και αύριο να μην την εμπιστεύεται κανείς; Θέτω αυτα τα ερωτήματα

διότι σκέφτομαι να αγοράσω το cat s60..Μην δωσω 600 ευρώ και συμβεί το οτιδήποτε και φάω καμια πατάτα! Ευχαριστω για την προσοχή σας!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις και το pro με gorilla μπρος πίσω, 800 μπαντα , δύο σιμ και sd.......wtf ?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεφτόμουν να πάρω το Gigaset Me Pure.

 

2.5D FHD Οθόνη Gorilla glass, 3 GB RAM και 32GB. 5 inch οθόνη. Dirach HD για ήχο. Alluminium body. Μόνο αρνητικό νομίζω ο σχετικά αδύναμος επεξεργαστής Snapdragon 615 και η υποστήριξη, που σε σχέση με xiaomi ας πούμε θα υστερεί σίγουρα. 146 ευρώ το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=687677&st=20

 

το θέμα τελειώνει στο ποστ 39 του παραπάνω Link

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το παρακάτω τηλέφωνο. MLS IQ TALK ROCK 1450 Ψάχνω να βρω μπαταρία αλλά δε μπορώ να βρω πουθενά. Το μοντέλο της μπαταρίας είναι KLB165N293 και το P/N 5834003780 Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί? Ευχαριστώ.

 

 

Η MLS θα έχει. Τώρα αν εννοείς από αλλού, πιασ'το αυγό και κούρεφτο...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση το stock launcher επρόκειτο για κάποιο software για να βγάλω το εικονίδιο?

Γνωρίζοντας την rom τι θα μπορούσαμε να κάναμε? Συγνώμη για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων :O

 

Είχα καιρό να μπω...Αν ακόμα το παρακολουθείς, ο στοκ είναι ο "μαμά" launcher που είχε από όταν το πήρες. Μπορείς να κατεβάσεις άλλο launcher από το playstore, π.χ. nova launcher. Εγκατάσταση, βαλ'τον ως προεπιλογή (θα σου γράφει οδηγίες) και είσαι κομπλέ.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι η εταιρεία εγκατέλειψε the department of mobile division ? Δηλαδή δεν υποστηρίζεται καθόλου με updates? Φαίνονται πολύ ωραία ρε... Ειδικά το ME Pure σαν iPhone μοιάζει!!
Link to comment
Share on other sites

VKworld T1 Plus Kratos

presale $110 (banggood, everbuying, ...)

 

οθονη 6" JDI (1280x720), κυρτη 2.5D, gorilla glass 3, oleophobic coating

android 6 (εργοστασιακα ελληνικα)

δικαρτο

2G/3G/4G (και 800mhz 4G)

4πυρηνος 1.0ghz mt6735

2gb ram, 16gb rom, sd card (κοινη θεση με sim)

γραφικα mali t720

καμερες 8mp & sony 13mp

fingerprint (πισω) / κουμπια on screen / μεταλλο / notification led / δωρο VR box

μπαταρια sony 4300mah (μη αφαιρουμενη), γρηγορη φορτιση, ευρωπαϊκος φορτιστης

χρωματισμοι: ροζε, χρυσο, γκριζο

 

υπο διευκρινιση:

- πολυχρωμο και ρυθμιζομενο notification led ??

- cameras interpolation ??

- android 7 update ??

- otg ??

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λόγω επαγγελμάτικων υποχρεώσεων δέν έχω μπεί στο Forum ευχαριστώ πολύ Brousko για την απαντησή σου και ναι έκανα δουλειά με το nova launcher να σαι καλά!!:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

(Δεν ξερω αν ειναι η σωστη ενοτητα για αυτη τη δημοσιευση)

 

Εχω ενα προβλημα με μια συσκευη ULEFONE BE ONE ειχε σπασει η οθονη και την αντικατέστησα με καινουργια, απο το site (κινα) που αγορασα την καινουργια μου εστειλαν μήνυμα οτι πρεπει να αλλαξω το firmware της συσκευης ωστε να δει το κινητο την καινουργια οθονη... μου εστειλαν τη διευθυνση απο την επίσημη σελιδα της ulefone http://ulefone.com/download/beone.html κατεβασα τα αρχεια, ακολουθησα τις οδηγιες αλλα το SP μου βγαζει incorrect scatter file format δοκιμασα τη rom απο το needrom αλλα δεν προχωράει η διαδικασια εγκαταστασης του firmware... στο προγραμμα απο τη needrom μου βγαζει da error μου φαινεται δεν επικοινωνεί με τη usb,

πως θα περασω τελικά το firmware?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά ! αυτο το κινητό αξίζει ?

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Turbo-X-Smartphone-O-4G-Black.htm

ΓενικάΜάρκαTurbo-XΜοντέλοΟDual SimΝαιΔιαθέσιμα ΧρώματαΛευκό / Μαύρο / Χρυσό

ΟθόνηΔιαγώνιος Οθόνης5"Τύπος ΟθόνηςHD IPSΑνάλυση Οθόνης1280 x 720 pixels

Τεχνικά ΧαρακτηριστικάΛειτουργικό ΣύστημαAndroid v5.1 LollipopΠυρήνες Επεξεργαστή8πύρηνος 1.3 GHzΜνήμη RAM3 GBΑποθηκευτικός Χώρος16 GBΕπέκταση ΜνήμηςΜέχρι 32 GB microSD

ΚάμεραΠίσω13 MPΜπροστά5.0 MPFlashΝαι

ΣυνδεσιμότηταΔίκτυο4GWLANQuad-bandBluetooth Versionv4.0Δίκτυο DLNADLNAWi-Fi HotspotΝαιNFCΌχι

Επιπλέον ΧαρακτηριστικάΤύπος SimMicro-SimΤύπος 2ης SimMicro-SIMΡαδιόφωνοΝαιΧρόνος Αναμονήςέως 168 ώρεςΧρόνος Ομιλίαςέως 18 ώρεςΧωρητικότητα Μπαταρίας2600 mAhΑφαιρούμενη μπαταρίαΌχιΔείκτης SAR0.94 W/kgDual Stand ByΝαι

Link to comment
Share on other sites

Νεο τηλέφωνο. Το αγόρασα για την κόρη μου κι έκανε 47 €. Απλό για να κάνει τη δουλειά της...

για πληροφορίες/χαρακτηριστικά κάντε κλικ εδω. Μέσα στο κουτί είχε και ακουστικά και μια θήκη διάφανη δώρο. Android 6 παρακαλώ.

Αλλά δεν μπορώ να το ρουτάρω... :mad: Εχω προσπαθήσει με ένα σωρό εφαρμογές, kingoroot, iroot, romasterSu, αλλά μηδέν αποτέλεσμα...

το root genious έβγαλε μύνημα "your phone is so solid to root"

Μήπως κάποιος ξέρει κάτι; επεξεργαστή έχει της mediatek MTK6580

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητακι για καποιον που θελει μικρες διαστασεις. Εχω καιρο αγορασει δυο τρια τετοια και δουλευουν μια χαρα. Χωρις πολλα μασκαραλικια αλλα την δουλεια τους την κανουν. Και η τιμη πολυ καλη.

Για ρουτ δεν δοκιμασα, δεν μου χρειαστηκε.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως μια χαρά είναι για τα € του, απλά το ρουτ το θέλω μόνο και μόνο για τις διαφημίσεις. Εχουν πάει σε άλλο λεβελ πλέον και αν καταλάθος πατήσουν επάνω τους τα μικρά, θα έχουμε πρόβλημα με τη συσκευή σταδιακά, το μυρίζομαι...

Εστειλα μεϊλ στην blackview, ελπίζω να απαντήσουν. Εχω βρει και άλλες ρομ, αλλά για ρουτ τίποτα. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...