Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό έφυγε και πήρα tracking number αλλά μου είπαν απο skype οτι πλέον δεν υπάρχει διαθέσιμο .

Αντε με το καλο να παραλαβεις.

Θα περιμενω να μας γραψεις εντυπωσεις γιατι ειναι ισως οτι ποιο ομορφο κυκλοφορει.Το πηρε το ματι μου in stock στο Geekbuying και με τρωει το χερι μου αλλα θα περιμενω τα συμπερασμα τα σου πρωτα.:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.iocean.cc/G7_en.html

 

Basic Information

Network 3G WCDMA+GSM

Band 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 2100MHz/900MHz

SIM CardDual SIM Dual Standby (one micro-SIM slot)

OSAndroid 4.2

CPUMT6592 1.7GHz Octa-core

GPUMali-450 700Mhz

Keypad Virtual QWERTY(with 3 ICON)

Capacity

ROM 16GB

RAM 2GB

Micro-SD(T-Flash)Max 32GB

Web function

Data Transfer HSPA+, EDGE ,GPRS, up to 21Mbps

BluetoothBluetooth 4.0

WIFI802.11b/g/n support WIFI Direct

Data TransferHSPA, EDGE ,GPRS

GPSAGPS Yes

Battery

Li-Polymer3500mAH

Screen

Display Size6.44 inch

Resolution1920X1080 pixels FHD screen, 443PPI

TypeLTPS screen, capacitive touch screen, OGS full lamination

Color16M

Camera

Back Camera13.0 MP

Front5.0 MP

Sensor TypeCMOS

Image Size Support Max 4128×3096 Pixels

Flashlight YesLED

Continuous CaptureYes

ISO OptionalYES

Metering Mode OptionalYes

Focus ModeOptional

Auto FocusYes

Video

Video1080P@30FPS

Multimedia

Music PlayMP3/AAC/RA/APE/AMR/WAV/MID/OGG/FLAC

Video H.265,Clearmotion/AVI/3GP/MP4/WMV/RMVB/MKV/MOV/ASF/RM/FLV

PictureJPEG/PNG/GIF/BMP

Flash PlayYes

FMYes

Sensor

GyroYes

Light SensorYes

G-SensorYes

Proximity sensorYes

CompassYes

Status Indication LEDYes

Others

Gesture sensing Yes

Smart wakeYes

Wet touchYes

Glove touchYes

Sapphire camera lensYes

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες ενεργοβόρο τον επεξεργαστή? Cortex A7 είναι στα 28nm manufacturing process . Λογικά δεν πρέπει να έχει μεγάλη διαφορά με τους ΜΤΚ.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Yeap i know all about it έχω ήδη πάρει μέρος αλλά δεν νομίζω οτι θα κερδίσω ποτέ . Ας έρθει αυτό που παρήγγειλα να μην έχει κατασκευαστικά προβλήμτα και λοιπα και θα είμαι υπερ ευχαριστημένος :p
Letv x800 - US version cuoco 14s
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λες ενεργοβόρο τον επεξεργαστή? Cortex A7 είναι στα 28nm manufacturing process . Λογικά δεν πρέπει να έχει μεγάλη διαφορά με τους ΜΤΚ.

 

Ναι, λάθος έγραψα, εννοούσα το τσίπσετ που είναι Qualcomm. Είχα διαβάσει ότι δεν είναι τόσο καλά στη διαχείριση ενέργειας όσο των ΜΤΚ. Αν και τώρα που ξαναψάχνω δεν βλέπω κάτι παρόμοιο για το MSM8228.

free yourself
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ...εγω το εχω παρει απο εδω http://www.fastcardtech.com/Star-S4-I9500W.html ,το εχω εδω και τρεις μηνες και μεχρι στιγμης για τα λεφτα του ειναι πολυ αξιοπιστο,γρηγορο χωρις κολληματα με μπαταρια στις 2 μερες περιπου..η καμερα δεν ειναι κατι το σπουδαιο αλλα αν θελει καποιος ενα κινητο για internet ειναι απιστευτα καλο...αν καποιος εχει βρει καπου να παραγειλουμε καμια μπαταρια ας πει....:)
Tryfon
Link to comment
Share on other sites

Οκταπύρηνο στα 2ghz στα 243$.

 

M PIE 809T

- 5 inch Screen, 1280*720 pixel display

- MTK6592 2.0GHz Octa core

- Support 3G network: GSM 850/900/1800/1900 & WCDMA 850/2100 MHz

- 2 GB RAM + 16GB ROM

- 13MP back camera + 5MP front camera

- The latest Android 4.2 System

 

http://en1.data.coolicool.com/images/MHMP809T/MHMP809T/A5_MHMP809T.images.650x650.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους , εδω και μια εβδομάδα εχω στα χέρια μου το τηλέφωνω mpai s720 από το geekbuying , απο σήμερα το πρωι έχω το εξής πρόβλημα.Μου εμφανίζει ενα μύνημα στην αρχική οθόνη που γράφει com.android.widgetutil έχει σταματήσει και με μονη επιλογή στο παράθυρο αυτό ένα οκ το οποίο όταν το πατάω το μύνημα φεύγει και ξανά εμφανίζετε σε 2 δευτερολεπτα πατώ παλι ok και πάλι τα ίδια .Στην ουσία δεν μπορώ να κανώ τίποτα γιατί το μύνημα δεν φέυγει παρα μονο για δευτερόλεπτα ,τι μπορώ να κάνω γνωρίζει κανείς???

Σας ευχαρηστώ .

Link to comment
Share on other sites

Οντως θελει 2 χερια :p

Εργαλειο 8πυρηνο.. Σε θεμα CPU απλα τα σπαει , καμια 5000+ Score βγαζει στο antutu εκει που το Note3 Νομιζω βγαζει 2-3 χιλιαδες.

Για πειτε τιποτα βαρυ να δοκιμασω αν το παιζει ^^

Link to comment
Share on other sites

Οντως θελει 2 χερια :p

Εργαλειο 8πυρηνο.. Σε θεμα CPU απλα τα σπαει , καμια 5000+ Score βγαζει στο antutu εκει που το Note3 Νομιζω βγαζει 2-3 χιλιαδες.

Για πειτε τιποτα βαρυ να δοκιμασω αν το παιζει ^^

 

Δοκίμασε το real racing 3..Για πες μας γενικές εντυπώσεις από το εργαλείο.. σήμα wifi,δίκτυο κινητής τηλεφωνίας,gps,οθόνη τι λέει, η κάμερα του,τα ηχεία του,μπαταρία άμα κρατάει κ.α. τα συν του και τα μείον του..Eίσαι ο μοναδικός πιστεύω που το έχει από το forum, γι αυτό πρέπει να μας κανεις ένα μικρό review :lol:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το real racing 3..Για πες μας γενικές εντυπώσεις από το εργαλείο.. σήμα wifi,δίκτυο κινητής τηλεφωνίας,gps,οθόνη τι λέει, η κάμερα του,τα ηχεία του,μπαταρία άμα κρατάει κ.α. τα συν του και τα μείον του..Eίσαι ο μοναδικός πιστεύω που το έχει από το forum, γι αυτό πρέπει να μας κανεις ένα μικρό review :lol:

 

 

Υπαρχει καποιο template ετοιμο για να κανω ενα review σαν post? :P

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο template ετοιμο για να κανω ενα review σαν post? :P

δεν πιστεύω αλλα αυτοδημιουργείσαι μονος σου :p π.χ. γράψε

οθόνη- αυτό και αυτό

ήχος- αυτό και αυτό

θετικά-αυτά

αρνητικά-αυτά κτλ

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστεύω αλλα αυτοδημιουργείσαι μονος σου :p π.χ. γράψε

οθόνη- αυτό και αυτό

ήχος- αυτό και αυτό

θετικά-αυτά

αρνητικά-αυτά κτλ

 

Απλως επειδη τωρα το πηρα ουτε την πρωτη φορτιση δεν εχω κανει , θα προσπαθησω καποια στιγμη, κατεβασα το real racing και ζηταει 1,7gb για update και δεν εχω καρτα μνημης -_- πφφ

Link to comment
Share on other sites

Απλως επειδη τωρα το πηρα ουτε την πρωτη φορτιση δεν εχω κανει , θα προσπαθησω καποια στιγμη, κατεβασα το real racing και ζηταει 1,7gb για update και δεν εχω καρτα μνημης -_- πφφ

 

κανε ένα περιληπτικό review πρώτα..χμμ.. από 16gb ,τα ελευθερα είναι 12gb πες, δεν έχεις χορό? τι του έχεις βάλει?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

κανε ένα περιληπτικό review πρώτα..χμμ.. από 16gb ,τα ελευθερα είναι 12gb πες, δεν έχεις χορό? τι του έχεις βάλει?

 

Ακυρο εχω καρτα μνημης αλλα ειναι 2GB . Το θεμα ειναι οτι σονυ και καλα το Real racing θελει να το περασει εκει και οχι στο κινητο που εχει Total space 12.52GB που μπορεις να χρησημοποιησεις, και οχι 16 :P

Δεν εχω ασχοληθει και πολυ με το Phablet γι'αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πανέμορφο και έχει τα πάντα, αν ήξερα ότι βγάζει καλές φωτογραφίες θα το χτυπηγα αμέσως
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ όμορφο! Αλλά μεγάλο ρε γμτ....

 

Ε όχι και μεγάλο ρε συ! Είναι πιο μικρό από τα 5,5άρια και είναι 5,7''! Αν το λες γενικά, σε αυτό δε μπορώ να πω, άλλωστε είναι γούστο του καθενός...

free yourself
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...