Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους!

Έχω το Κινέζικο SANQ G28 με WM6.1 Αγγλικά.

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2463

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω update στη ROM είτε σε WM6.1 ελληνικά

είτε σε WM6.5 και τον τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα εγω χθες..ειναι αρκετα καλο σε ολα του εκτος της καμερας οπως και ολα τα κινεζικα που ξερω..οτι θελετε ρωτηστε με
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Leng ίσως κάνει δουλειά. Άλλη λύση δεν υπάρχει μιας και το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο να βρεθεί rom για αυτή τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με το i9 phonr mibile μου ,δηλαδη το κεντρικο διακοπτακι το στρογγυλο δεν λειτουργει καθολου.ουτε κλεινει ουτε ανοιγει αλλα ουτε πηγαινει πισω στο κυριο μενου,ξερεις κανεις πως μπορω να το διορθωσο αυτο,σημαιωταιον οτι το υπολοιπο κινητο λειτουργει κανονικα,ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να το διορθωσο?

ευχαριστο:(:(:(

 

κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

κανεις ρε παιδια?

να το στηλεις πισω απο εκι που το πηρες,(εχεις εγγυηση), αν βιαζεσε , το ανοιγεις, και το διωρθωνεις μονο σου!!!(αν ξερεις τιποτα απο ηλεκτρονικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει κάποιο link για εφαρμογες και παιχνίδια για το sciphone i68+

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν το έχει πάρει πολύς κόσμος το συγκεκριμένο τηλ.!

Εγώ το πήρα στο Η-μπέϋ τα Χριστούγεννα, 65 ευρώ, με 10 σελίδες μενού, χωρίς όμως Ελληνικά δυστυχώς. Έτσι, το χρησιμοποιώ μόνο γιά κλήσεις.

Τα μηνύματα τα στέλνω σε γκρήκλις και απο τα εισερχόμενα δεν μπορώ να διαβάσω τα κεφαλαία ελληνικά ΓΔΘΛΞΠΣΦΨΩ (τα μικρά διαβάζονται!!!).

Πάλεψα επίσης τώρα τελευταία (με τις προσφορές Wind και Q) τις ρυθμίσεις ίντερνετ, αλλά δεν κατάφερα τίποτε. Αυτόματες ρυθμίσεις δεν δέχεται...

Δεν έχω βρει κάποιο λίνκ γιά ελληνικά. Ας ελπίσουμε να φτιάξει κανένας Ρώσος!!!

 

Πάλεψα επίσης τώρα τελευταία (με τις προσφορές Wind και Q) τις ρυθμίσεις ίντερνετ, αλλά δεν κατάφερα τίποτε. Αυτόματες ρυθμίσεις δεν δέχεται...

 

Τελικά βρήκα τις (χειροκίνητες) ρυθμίσεις από το http://www.jaga.gr/?q=node/159, συνδέεται κανονικά στο ίντερνετ και με Wind και με Q, αλλά φυσικά δεν μπορώ να γράψω ελληνικά και ο browser του έχει homepage στην Κίνα (με κινέζικα γράμματα) και το Opera mini v.4.2 (δεν δέχεται το v.5) που έβαλα έχει πρόβλημα στο enter μετά την εισαγωγή κειμένου (διευθύνσεων, password κλπ.). Πάντως συνδέεται ... :wacko:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

να το στηλεις πισω απο εκι που το πηρες,(εχεις εγγυηση), αν βιαζεσε , το ανοιγεις, και το διωρθωνεις μονο σου!!!(αν ξερεις τιποτα απο ηλεκτρονικα)

 

το ανοιξα και ελενξα το διακοπτακι ξεκολοντας απο επανω το φλες αλλα τιποτα παλλι τα ιδια οσο για την εγγυηση που εστειλα απο εκει που το πηρα μονο για ενα μηνα το καλλυπτει,ωραια σκεφτομαι τι το κανω τωρα λεω να το δωσο 30ευρω για καποιον που ενδιαφερεται.

Link to comment
Share on other sites

το ανοιξα και ελενξα το διακοπτακι ξεκολοντας απο επανω το φλες αλλα τιποτα παλλι τα ιδια οσο για την εγγυηση που εστειλα απο εκει που το πηρα μονο για ενα μηνα το καλλυπτει,ωραια σκεφτομαι τι το κανω τωρα λεω να το δωσο 30ευρω για καποιον που ενδιαφερεται.

η εγγυηση πρεπει να σε καληπτει για ενα χρωνο!!!!!!!!!!!!! απο που το πηρες?????

Link to comment
Share on other sites

η εγγυηση πρεπει να σε καληπτει για ενα χρωνο!!!!!!!!!!!!! απο που το πηρες?????

εχω στειλει επανελημενα στον πωλητη e-mail για επιστροφη και αντικατασταση αλλα δυστυχωσ με εχει γραμενο,ουτε αναφορα μπορω να κανω στο e-bay και στο pay pall γιατι εχουν περασει 45 ημερες απο την αγορα του το site τωρα δεν το εχω αλλα θα το βρω και θα ενημερωσο για τους συγκεκριμενους πωλητες κινεζοι ειναι ,και τον κανουν.

καλλη ανασταση

Link to comment
Share on other sites

Το ι9 είναι πολύ καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του έχω αγοράσει 4 αν σου πέσουν κάτω ωμός δύσκολα δεν θα σπάσει

Για 45 ευρώ αξίζει

Τώρα αν χαλάσει καλυτέρα να μην ασχοληθείς να το φτιάξεις

Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγω αυτο το κινητο.οντως λεει πως εχει μια καρτα μνημης μεσα 2 γβ.ουτε κι εγω εχω βρει που μπενει να την αλλαξω με μια πιο μεγαλη.το τηλεφωνο ειναι ενας κλωνος του ν97 χωρις πληκτρολογιο.
Link to comment
Share on other sites

Το ι9 είναι πολύ καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του έχω αγοράσει 4 αν σου πέσουν κάτω ωμός δύσκολα δεν θα σπάσει

Για 45 ευρώ αξίζει

Τώρα αν χαλάσει καλυτέρα να μην ασχοληθείς να το φτιάξεις

ναι συμφωνο σε αυτα που γραφεις αλλα το αγορασα απο εδω http://www.goodsatdeal.com/ και οχι 45ευρω,αυτο ειναι το κακο και ειναι αχρηστο τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Εχθές μου έφεραν ένα sciphone και είπα να το χρησιμοποιήσω μιας και είναι dual sim και με βολεύει για να μην κουβαλάω δύο συσκευές.

Έχω δύο προβληματάκια όμως.

1ον: Όταν έχω συνδεδεμένα τα handsfree με το που χτυπάει κάποια κλήση, η γραμμή ανοίγει από μόνη της μετά από μισό χτύπημα χωρίς να πατήσω εγώ τπτ. Δλδ αν το έχω αφήσει κάπου κι έχω πάνω τα ακουστικά κι εγώ είμαι κάπου αλλού, αυτό θα ανοίξει από μόνο του την γραμμή. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό για να απενεργοποιήσω αυτή την λειτουργία. (έχω σκοπό να το έχω μόνιμα με handfree γιατί δεν ξέρω τι sar έχει)

2ον: Δεν κατάφερα να βρω πουθενά αθόρυβη λειτουργία. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο;; Αν δλδ είμαι κάπου και θέλω να το έχω στο αθόρυβο δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα;

 

Να διευκρινίσω όσον αφορά το μοντελο του τηλεφώνου, έβγαλα την μπαταρία και από κάτω γράφει sciphone i9+++

 

Άκυρο αυτό για την αθόρυβη λειτουργία παιδιά!

Μένει μόνο το πρόβλημα της αυτόματης απάντησης με το handsfree.

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος για ρυθμισεις μμς και πως μπορουμε να δουμε βιντεο απο youtube?ευχαριστω.παρεπιπτοντως εχω τον κλωνο iphone t2000.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου το έχει ψάξει αυτό!

Αλλά οι μόνες ρυθμίσεις που έχει σε αυτό το προφίλ (και σε όλα τα άλλα) είναι μόνο για την ένταση του χτυπήματος, επιλογή ringtone, ήχος πλήκτρων κλπ.

Το έχω κοιτάξει πάρα πολλές φορές και δεν έχει καμία επιλογή για αυτόματη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τπτ απολύτως! Τα έψαξα ακόμα μία φορά. Μόνο την ένταση, τον ήχο κλήσης, τον ήχο για το sms, για τα πλήκτρα και για την ενεργοποίηση και απενεργοποίηση της συσκευής έχει.

Και δεν ξέρω και αν μπορώ να του περάσω κανένα άλλο firmware και που μπορώ να βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...