Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε εχει ελληνικα το τηλεφωνο?

αν οχι δεν υποστιριζει ελληνικα site

μπηκες σε αγγλικο σιτε να δεις τι σου δειχνει?

 

φιλε μου εχει ελληνικα το τηλεφωνο και μεσω wap μπαινω στο internet και σε ελληνικα σαιτ , απλα με τον browser τον κινεζων δε μπορω να κανω τιποτα.Ξερεις αν μπορουμε να εγκαταστησουμε εφαρμογες java στην συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες ειτε απο το κινητο ειτε απο pc στο m.getjar.com η http://www.getjar.com και κατεβασε τον opera 10 mini απλα το αρχειο να τελειωνει σε .Jar γιατι νομιζω διαλεγεις πια εκδοση θα κατεβασεις.Αν δεν μπορεις στειλε πμ το μαιλ σου να σου στειλω το καταληλο αρχειο μεσω μσν.

http://funkradio.listen2myradio.com/

16.30-17.30 Με καλή ελληνική μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Μπες ειτε απο το κινητο ειτε απο pc στο m.getjar.com η http://www.getjar.com και κατεβασε τον opera 10 mini απλα το αρχειο να τελειωνει σε .Jar γιατι νομιζω διαλεγεις πια εκδοση θα κατεβασεις.Αν δεν μπορεις στειλε πμ το μαιλ σου να σου στειλω το καταληλο αρχειο μεσω μσν.

 

Με το που παταω να κατεβασω το οπερα μου ζηταει το μοντελο του κινητου το προβλημα ειναι οτι βαζω v999 και δε βγαζει τιποτα ωστε να συνεχισω :(

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι κάτοχος του Ν21 στέλνω τις απαντήσεις που έδωσε σε έναν φίλο που μου έστειλε pm για οποιον άλλον τον ενδιαφέρει

 

1.Μήπως μπορείς να μου πεις εάν είσαι ευχαριστημένος με αυτό; (λειτουργίες, μπαταρία, καμερα κλπ)

2. Μπορεί να συγχρονίσει επαφές με outlook;

3. Μπορείς να στείλεις Ελληνικά sms;

4. Από που το αγόρασες και πόσο;

 

 

1. μια χαρά (την κάμερα δεν την έχω δουλέψει ) Η μπαταρια σε βγάζει κανα διήμερο. (βέβαια φροντιζω να χω κλειστο το bluetooth kai to wifi)

2. Δεν το έχω ψάξει αν κ πως γινεται κάτι τέτοιο.

3. Ναι αρκει να εγκαταστησεις το κατάλληλο προγραμμα το οποιο δεν μπορουσα να κατεβάσω απευθειας καθως λειπει το εικονιδιο του Market απο το os που έχει μέσα ομως με τη βοήθεια ενος φιλου απο εδώ το εγκατέστησα. Μου το στειλε με εμαιλ και το πέρασα στην κάρτα μνήμης. Απο εκει κ πέρα με δυσκολεύει λιγο ο χειρισμος της οθόνης αφής οταν ειναι να γράψω μήνυμα θα λεγα πως σε αυτο τον τομέμα μειονεκτει δεν έχει κ τοσο καλη αποκριση, και το χειρισμο τον κάνεις με τη γραφίδα με τα δάχτυλα δεν παλεύεται. Στις υπολοιπες λειτουργιες οκ μπορώ και χειριζομαι την οθόνη αφής και με τα δάχτυλα. Επισης δεν αποκρινεται καλά και το shake control δηλαδη μπορει ενώ το έχω κάθετα γυρνάει απο μονο του στο οριζοντιο μερικές φορές.

Πάντως εμφανισιακα΄ειναι πολύ καλής ποιοτητας και επισης με εντυπωσιασε ποσο καλά φαινεται η οθόνη τη μέρα στον ήλιο. Επίσης το wifi του έχει καλή εμβέλεια θα λεγα.

4. από ebay 190 ευρώ περίπου (στην Ελλάδα δεν το φέρνουν ακόμα)

Εγώ ήθελα 3 πράγματα dual sim, wifi και smartphone. Σε αυτό το συνδυασμό ειναι οτι πιο οικονομικό υπάρχει αυτη τη στιγμή στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Με το που παταω να κατεβασω το οπερα μου ζηταει το μοντελο του κινητου το προβλημα ειναι οτι βαζω v999 και δε βγαζει τιποτα ωστε να συνεχισω :(

πρεπει να διαλεξεις καποιο απο τα γνωστα του εμποριου

αυτο που θαβαλεις πρεπει να εχει οθονη αφης αν εχει και το δικο σου ωστε να δουλευει σωστα η εφαρμογη. επισης πρεπει να εχει και την ιδια αναλυση.

αληθεια κοιταξες πρεπει να το εχει το κινητο εγκατεστημενο τον opera mini στις εφαρμογες java

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν σας εχω ζαλισει απλα κατεβασα την οπερα την κανω εγκατασταση και οταν παω να κανω εναρξη απο τις java εφαρμογες εκει κολλαει,χρειαζεται μηπψς καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Νταξει βρε παιδια ειμαι καινουργιο μελος σχετικα αλλα αφιστε το αν ειναι να χαθει πλεον..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις εάν είναι dual sim stand by και τι έκδοση android φοράει;

το λεει το παιδι οτι ειναι dual sim .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει να κάνει με το εάν είσαι καινούργιο μέλος ή όχι, αλλά με το εάν υπάρχει thread ήδη για τη συγκεκριμένη συσκευή μιας και βάσει της μορφής του forum μπορούμε να έχουμε μόνο ένα thread αφιερωμένο σε κάθε συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω την οπερα 4 γιατι με την 5 δεν γινεται τιποτα.Ολα καλα κατεβενει και μολις παω να κανω εγκατασταση κολλαει στη μεση , ετσι κανει παντα?Τελικα πιο ευκολα κανεις jailbreak σε iphone παρα να περασεις μια εφαρμογη στον κινεζο :D
Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε την ημερομηνία στο κινητό σου πρώτα και μετά κάνε εγκατάσταση τον opera

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φτιάξε την ημερομηνία στο κινητό σου πρώτα και μετά κάνε εγκατάσταση τον opera

 

φιλε μου ειναι οκ η ωρα/ημερομηνια , αλλαξα και την τοποθεσια αλλα τιποτα ξαναδοκιμασα την default παλι τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση Android φέρει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση Android φέρει;

 

Εγώ το αναβάθμισα στην 1.6 της General Mobile μάλλον αρχικά πρέπει να χε την 1.5

 

Επίσης ναι ειναι dual sim standby το δουλεύω με cosmote k vodafone, μονο που στη vodafone δεν έχω καταφέρει να δουλέψουν τα mms, πέρα απο το πέρασμα των ρυθμίσεων θέλει κ κάποια άλλη ενεργοποίηση στη vodafone;

Επίσης αν κάποιος έχει περάσει ρυθμισεις για vodafone mms σε android ας μου τις στειλει για να δω αν έχω τις σωστές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, πριν απο λιγες μερες παρελαβα ενα κιναζικο κινητο το WG6 αντιγραφο(ας πουμε ) του Νοκια χ6. Αλλα ειναι πολυ μπερδεμενο μηπως ξερει καποιος φιλος να μου πει ορισμενα πραγματα??

π.χ. πως αλλαζουμε ηχο κλησης

αν μπωρο να εγκαταστισω αλλο λειτουργικο

και πολλα αλλα.............

Ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

Γράψε συγκεκριμένα τι θες να μάθεις.Το να μου πει ορισμένα πράγματα είναι πολυ γενικό.

Σε αυτά που ρωτάς, για να αλλάξεις ήχο κλήσεις πάς από τα προφίλ και τον αλλάζεις και δεν μπορείς να εγκαταστήσεις άλλο λειτουργικό(μπορείς σε κανένα άλλο κινητό και θες να γίνεται και σε αυτό; )

Γενικά πάντως μιας και έχει το ίδιο ακριβώς μενού με το k599 μπορείς να διαβάσεις εκείνο το θέμα και να βρεις πολλές λύσεις για ότι απορία σου προκύψει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...