Jump to content

Κάτι καλό όσο το samsung galaxy s7 edge σε κάμερα κυρίως.


adais
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

 

Επειδή θέλει να αλλάξει κινητό samsung ένας φίλος.

Ψάχνει κάτι που να έχει το ίδιο καλή κάμερα ή καλύτερη με το samsung galaxy s7 edge που έχει τώρα.

Επίσης να δέχεται κάρτα μνήμης μιας και έχω πάρει ήδη για το s7 edge.

 

Και αν είναι δυνατόν με ταβάνι τιμής 200 ευρώ.

 

 

Αν υπάρχει κάποιο αξιόλογο Samsung κινητό έχετε να μου προτείνετε ένα μοντέλο?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτά που ζητάει δεν νομίζω να υπάρχει κάτι μέχρι 200 ευρώ. Καλή επιλογή όμως είναι το realme 7 Pro , έχει Amoled οθόνη καλό επεξεργαστή και αρκετά καλή triple κάμερα. Παίρνει και κάρτα Sd.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

konakis αυτό θα έλεγα κι εγώ, πολύ καλή πρόταση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω και στο πρώτο μου ποστ ενδιαφέρεται μόνο για Samsung κινητά και όχι για άλλη μάρκα.

Σκεφτόμουν να του προτείνω το a71 αλλά είναι κατά 150 ακριβότερο και δεν ξέρω κατά πόσο καλή κάμερα/ες έχει.

Link to comment
Share on other sites

Samsung καλή κάμερα και €200 δεν υπάρχει, η θα πάς σε άλλη μάρκα οπως Realme 7, η TCL 10 Plus, η θα δόσεις τουλάχιστον τα διπλά για το A71
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τόσο καλή κάμερα είχε το s7 edge?

 

Δεν μπορει να μην υπάρχει κάποιο άλλο νεότερο ή παλιότερο μοντέλο samsung που να έχει τουλάχιστον την ίδια ποιότητα φωτογραφιών και κάμερας.

 

Άλλωστε το s7 είναι κινητό τουλάχιστον 5 στις και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από το πρώτο ποστ έχω πει ότι ο φίλος μου θέλει μόνο samsung κινητό.

Σας παρακαλώ πολύ μην μου προτείνετε άλλες μάρκες κινητων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αξιόλογη κάμερα δεν υπάρχει σε αυτό το εύρος τιμής,δε θα προτείνω τίποτα.

Αν θέλει κάμερα και specs το κασέρι ανεβαίνει.

Οτιδήποτε κι αν πάρει σε αυτή την τιμή απλά θα είναι ψέμα να πω ότι θα τραβάει αξιοπρεπής φωτογραφίες.

Ας κοιτάξει εστω για κανένα s8 η s9 εστω και μεταχειρισμένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μόνο Samsung που θα προτείνατε ότι βγάζει το ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα σε φωτογραφίες και βίντεο είναι το A71?

 

 

Π.χ. τα A51 ή A31 δεν έχουν τόσο καλές κάμερες και δεν βγάζουν τόσο καλά βίντεο/φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από το πρώτο ποστ έχω πει ότι ο φίλος μου θέλει μόνο samsung κινητό.

Σας παρακαλώ πολύ μην μου προτείνετε άλλες μάρκες κινητων

 

Αν εννοείς αυτο που πρότεινα σαμσουνγκ είναι.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες και βίντεο σαν το s7 edge?

Δέχεται και memory card έτσι δεν είναι?

 

Στα κινητά που έχουν παραπάνω από μια κάμερες πια είναι η βασική?

Δηλαδή πως ορίζουν - λένε την βασική?

Εννοώ είναι η ευρυγωνιακη, η macro κ.τ.λ.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

σε τεστ που εχω δει βγαζει αξιοπρεπεις φωτο.δεν ξερω το s7 για να το συγκρινω.η wide νομιζω οριζεται ως βασικη.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από το πρώτο ποστ έχω πει ότι ο φίλος μου θέλει μόνο samsung κινητό.

Σας παρακαλώ πολύ μην μου προτείνετε άλλες μάρκες κινητων

 

samsung A52 ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ!! Και με OIS!!!

Link to comment
Share on other sites

samsung A52 ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ!! Και με OIS!!!
και εγω αυτο θα ελεγα αλλα ξεφευγει απο το budget του.για αυτο εβαλα κατι ποιο οικονομικο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Να ζητάτε βοήθεια για κάτι λογικό. Samsung με καλή κάμερα στα 200€ δεν υπάρχει.

Πράγματι το s7 είχε καλή κάμερα, η οποία εξακολουθεί να στέκεται καλά και σήμερα.

Edited by Vasileios
Εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

samsung A52 ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ!! Και με OIS!!!

 

και εγω αυτο θα ελεγα αλλα ξεφευγει απο το budget του.για αυτο εβαλα κατι ποιο οικονομικο.

Αν ήταν να αγοράσει αυτό τότε καλύτερα να προτιμούσε το A71 που και πιο φτηνό είναι και πιο καλό σε τεχνικά χαρακτηριστικά.

Τι λέτε?

Δηλαδή αν τελικά δώσει λίγα παραπάνω για να πάρει το Sasmsung A71 πιστεύεται θα μείνει ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα των φωτογραφιών/βίντεο σε σχέση με αυτά του s7 edge?

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν ήταν να αγοράσει αυτό τότε καλύτερα να προτιμούσε το A71 που και πιο φτηνό είναι και πιο καλό σε τεχνικά χαρακτηριστικά.

Τι λέτε?

Δηλαδή αν τελικά δώσει λίγα παραπάνω για να πάρει το Sasmsung A71 πιστεύεται θα μείνει ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα των φωτογραφιών/βίντεο σε σχέση με αυτά του s7 edge?

 

αν θελει να εχει εξισου καλες φωτογραφιες με το s7 edge θα πρεπει η καμερα να εχει OIS.... Το Α 71 δεν εχει... οποτε σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν θα ειναι αντιστοιχες οι φωτο..;)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

τις φωτο που θα τις βλεπει στο κινητο,η σε pc;

Συνήθως τις βλέπει σε pc ή σε τηλεόραση που έχει συνδέσει το κινητό με αυτή μέσω miracast.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν θελει να εχει εξισου καλες φωτογραφιες με το s7 edge θα πρεπει η καμερα να εχει OIS.... Το Α 71 δεν εχει... οποτε σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν θα ειναι αντιστοιχες οι φωτο..;)

Δεκτό αλλά δυστυχώς ήδη στα 300 ευρώ έχει ξεπεράσει κατά 100 ολόκληρα ευρώ το αρχικό ταβάνι τιμής που μου έχει πει.

Γι' αυτό και λέω καλύτερα να πάρει το a71.

 

 

Κάτι άλλο που αφορά την τιμή.

Αν τελικά παραγγείλει το όποιο τηλέφωνο τελικά αποφασίσει από το εξωτερικό π.χ. από Amazon Γερμανίας ή Γαλλίας(Γενικότερα Ευρώπης γιατί ξέρω αν πάρει εκτός Ευρώπης ίσως μετά έχει θέματα με το Ελληνικό support της Samsung(Δεν ξερό κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο)) θα έχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση στην Ελλάδα ή θα έχει κάποιο πρόβλημα με το να έχει το Ελληνικό μενού μέσα το κινητό?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

λογικα το α52 ειναι καλυτερο φωτογραφικα απο το α71.αλλα αφου ειναι ποιο ακριβο ας παει στο α71.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

αν θελει να εχει εξισου καλες φωτογραφιες με το s7 edge θα πρεπει η καμερα να εχει OIS.... Το Α 71 δεν εχει... οποτε σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου δεν θα ειναι αντιστοιχες οι φωτο..;)

Και κάτι άλλο όσο αφορά το ois που λες κάνει τρελή διαφορά ανάμεσα σε 2 κινητά με ίδιες κάμερες και τεχν. χαρακτηριστικά αν το ένα έχει και το άλλο δεν έχει?

 

 

Δηλαδή κάνει πολύ καλή απορρόφηση κραδασμών ή οκ δεν βγαίνει και τόσο κουνημένη η φώτο/βίντεο?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο όσο αφορά το ois που λες κάνει τρελή διαφορά ανάμεσα σε 2 κινητά με ίδιες κάμερες και τεχν. χαρακτηριστικά αν το ένα έχει και το άλλο δεν έχει?

 

 

Δηλαδή κάνει πολύ καλή απορρόφηση κραδασμών ή οκ δεν βγαίνει και τόσο κουνημένη η φώτο/βίντεο?

 

Οταν δεν εχει πολυ φως οι φωτογραφιες και τα βιντεο δεν βγαινουν θωλα...το s7 edge εχει ois γιαυτο ακομα και σημερα οι φωτο του ειναι αξιοπρεπεις !

Link to comment
Share on other sites

Να βάζουμε και την ποιότητα φακού στο παιχνίδι,κι οχι μόνο το ois η wide η macro η κι εγώ δεν ξέρω τι.

το s7 ήταν ναυαρχίδα.

Οι σειρές A είναι απλά low budget και midge range συσκευές.

Αναμενόμενο να μην έχουν την απόδοσή της κάμερας του s7 κι ας είναι πιο φρέσκιες συσκευές.

Οτι πληρώνεις παίρνεις.κανόνας αυτό.

Την ήμερα ολα καλά θα βγάλουν,κάποια καλύτερα βέβαια.

Τα δύσκολα αρχίζουν οταν αρχίζει να φεύγει η μέρα η οταν θέλει κάποιος να βγάλει κάποια καλή φώτο σε συνθήκες μέτριου η χαμηλού φωτισμού.

Φυσικά οι κάτοχοι κάτι τέτοιων συσκευών,θα πουν ότι βγάζουν περίφημες φωτογραφίες.αυτό δεν ισχύει σαφώς.

Θες απόδοσή κάμερας;;;βαθιά το χέρι στην τσέπη.

Ειδάλλως ψάξιμο για μεταχειρισμένη πρώην ναυαρχίδα της samsung,με πραγματικά αξιοπρεπέστατη απόδοσή στη κάμερα.

Για άλλες εταιρείες πλην samsung σαφώς και δε θα κοιτούσα.

Για κινεζικό φυσικά και δε το συζητάω.

Ακόμα και στις ναυαρχίδες τους,τα αποτελέσματα της κάμερας είναι μέτρια.δεν πληρώνουν για πατέντες και software και δίνουν μόνο specs χωρίς φυσικά το αναμενόμενο αποτέλεσμά.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...