Jump to content

Redmi Note 10 / Pro


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με *43# ενεργοποιεί την αναμονή κλήσεων, δοκίμασε το.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Με *43# ενεργοποιεί την αναμονή κλήσεων, δοκίμασε το.

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

Just now, dragon11 said:

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

 

Just now, dragon11 said:

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

Μηπως να κανω μία επαννεκινηση ;

1 hour ago, dragon11 said:

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

 

1 hour ago, dragon11 said:

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

Μηπως να κανω μία επαννεκινηση ;

Δεν είχε γινει η ενεργοποίηση της υπηρεσίας απο την Vodafone τελικά.

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 5:50 ΜΜ, dragon11 said:

Τωρα με το που με καλει καποιος ερχεται  αμεσως μηνυμα αλλα εξακολουθει να μην χτυπα η δευτερη κληση.

Ευχαριστώ πολύ ομως

 

Μηπως να κανω μία επαννεκινηση ;

 

Μηπως να κανω μία επαννεκινηση ;

Δεν είχε γινει η ενεργοποίηση της υπηρεσίας απο την Vodafone τελικά.

Καλησπέρα στην παρέα. Με το 10pro έκλεισα τα δύο χρόνια τώρα. Το κινητάκι πάει σφαίρα, απροβλημάτιστο σε όλα τα επίπεδα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την προηγούμενη εβδομάδα μου ήρθε αναβάθμιση εφαρμογών συστήματος. Την έκανα και μου μπλοκάρε το κινητό. Έβγαλε επιλογές reboot η wipe data. Βιαζόμουν να φύγω του έκανα δύο προσπάθειας reboot δεν έγινε τίποτα και αναγκαστικά τα έσβησα όλα. Επαφές και μηνύματα βέβαια τα είχα σώσει αλλού έφαγα δύο μέρες να το ξαναστήσω. Γνωρίζω ότι ο υπάρχει τρόπος επαναφορά στο ρυθμίσεων και των εφαρμογών αλλα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν το έχω ψάξει πολύ. Ξέρει κανείς πώς γίνεται να μη χρειάζεται να στηθεί από την αρχή σε τέτοιες περιπτώσεις εφαρμογές ρυθμίσεις και τα λοιπά....

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 10:35 ΜΜ, monster1971 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Με το 10pro έκλεισα τα δύο χρόνια τώρα. Το κινητάκι πάει σφαίρα, απροβλημάτιστο σε όλα τα επίπεδα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την προηγούμενη εβδομάδα μου ήρθε αναβάθμιση εφαρμογών συστήματος. Την έκανα και μου μπλοκάρε το κινητό. Έβγαλε επιλογές reboot η wipe data. Βιαζόμουν να φύγω του έκανα δύο προσπάθειας reboot δεν έγινε τίποτα και αναγκαστικά τα έσβησα όλα. Επαφές και μηνύματα βέβαια τα είχα σώσει αλλού έφαγα δύο μέρες να το ξαναστήσω. Γνωρίζω ότι ο υπάρχει τρόπος επαναφορά στο ρυθμίσεων και των εφαρμογών αλλα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν το έχω ψάξει πολύ. Ξέρει κανείς πώς γίνεται να μη χρειάζεται να στηθεί από την αρχή σε τέτοιες περιπτώσεις εφαρμογές ρυθμίσεις και τα λοιπά....

Έπαθα ακριβώς το ίδιο πριν μια βδομάδα, αυτήν την φορά έτυχε να δω τι ενημέρωση συστήματος ήθελε να κάνει (συνήθως δεν το κοιτάω απλά παταω ενημέρωση) και έλεγε hyperOs! Εγώ το πήγα στον τεχνικό απευθείας μήπως γλυτωνα το wipe data αλλά δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. Είχαν σβηστεί όλα έτσι κι αλλιώς! Εμένα ο τεχνικός μου ζήτησε εμαιλ και κωδικο και μου το έφερε στα χέρια όπως το είχα πριν αλλά χωρίς φωτογραφίες βίντεο κλπ, του έδωσα το εμαιλ και τον κωδικό και έκανε όσα backup μπορούσε. Εγώ έκανα αρκετές προσπάθειες reboot και πραγματικά προσπάθησα να κάνω ότι άλλη επιλογή είχε εκτός από wipe data αλλά ήταν ήδη όλα σβησμένα! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2024 at 9:32 ΜΜ, inana said:

Έπαθα ακριβώς το ίδιο πριν μια βδομάδα, αυτήν την φορά έτυχε να δω τι ενημέρωση συστήματος ήθελε να κάνει (συνήθως δεν το κοιτάω απλά παταω ενημέρωση) και έλεγε hyperOs! Εγώ το πήγα στον τεχνικό απευθείας μήπως γλυτωνα το wipe data αλλά δυστυχώς τα νέα δεν ήταν καλά. Είχαν σβηστεί όλα έτσι κι αλλιώς! Εμένα ο τεχνικός μου ζήτησε εμαιλ και κωδικο και μου το έφερε στα χέρια όπως το είχα πριν αλλά χωρίς φωτογραφίες βίντεο κλπ, του έδωσα το εμαιλ και τον κωδικό και έκανε όσα backup μπορούσε. Εγώ έκανα αρκετές προσπάθειες reboot και πραγματικά προσπάθησα να κάνω ότι άλλη επιλογή είχε εκτός από wipe data αλλά ήταν ήδη όλα σβησμένα! 

Καλησπέρα. Καμία καλή εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων έχεις δοκιμάσει που να λειτουργεί;

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, monster1971 said:

Καλησπέρα. Καμία καλή εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων έχεις δοκιμάσει που να λειτουργεί;

Καλό απόγευμα.

Χρησιμοποιώ το κινητό μερικές φορές για ηχογράφηση στην κιθάρα μου για να ακούω πως έπαιξα με την εφαρμογή "Ηχογράφηση" (την είχε μέσα το κινητό), και έχει στο μενού και ηχογράφηση κλίσεων, αν και δεν το έχω δοκιμάσει, μήπως κάνει;

Edited by D_G
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2024 at 5:05 ΜΜ, monster1971 said:

Καλησπέρα. Καμία καλή εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων έχεις δοκιμάσει που να λειτουργεί;

Ξέχασε το... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
19 ώρες πριν, sot20 said:

Παιδιά πως ρυθμίζουμε να έχει διαφoρετικό ήχο κλήσης η κάθε σιμ ;

Ρυθμίσεις>Ήχος & δόνηση>κουδούνισμα>επιλογή κουδουνίσματος (τοπικού ή προεγκατεστημένου)> επιλέγεις τον ήχο που θες και κατόπιν σε ρωτάει σιμ1 ή σιμ2 και επιλέγεις.....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, diamantis_69 said:

Ρυθμίσεις>Ήχος & δόνηση>κουδούνισμα>επιλογή κουδουνίσματος (τοπικού ή προεγκατεστημένου)> επιλέγεις τον ήχο που θες και κατόπιν σε ρωτάει σιμ1 ή σιμ2 και επιλέγεις.....

Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2024 at 5:27 ΜΜ, Candiaman said:

Ξερει κανεις αν θα παρει HyperOS το κινητο?

 

On 3/4/2024 at 8:55 ΜΜ, dragon11 said:

Λογικά όχι 

Έτσι κι αλλιώς ούτε ενημερώσεις ασφαλείας δεν θα παίρνει σε λίγο. Εγώ προσωπικά κοιτάω προς xiaomi redmi note 13 pro plus μεριά....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, diamantis_69 said:

 

Έτσι κι αλλιώς ούτε ενημερώσεις ασφαλείας δεν θα παίρνει σε λίγο. Εγώ προσωπικά κοιτάω προς xiaomi redmi note 13 pro plus μεριά....

Nαι ετσι ειναι,δυστυχως οσο κι αν δεν θελουμε ισως ηρθε η ωρα να το αποχωριστουμε το 10 Προ.....Ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα τηλεφωνα της σειρας Redmi

Edited by Candiaman
Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα το βράδυ έκλεισε και δεν ξανάνοιξε, δεν κατάλαβα τι έγινε και πως, δεν ήταν καν στην φόρτιση, πήρα το Xiaomi redmi note 13 pro, τι να πω και δεν ήθελα να το αλλάξω ακόμα ήταν δυνατό κινητό... Θα το δώσω να το ελέγξουν, αλλά καλού κακού κάντε backup όσοι το έχετε πάνω από δυόμιση χρόνια όπως εγώ... 

Da mihi factum, dabo tibi ius
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...