Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λήγει το ΟΤΕΝΕΤ onDSL pack μου. Τι να κάνω; Θέλω για 3 μήνες ακόμα σύνδεση...Λένε αν δεν πάρω το πακέτο ενός χρόνου (-3 = 9 μήνες) με 20 το μήνα περίπου... θα πληρώνω τα διπλάσια του μήνα.

Υπάρχει άλλη εταιρεία με καλή προσφορά;

Αν αλλάξω εταιρεία θα καθυστερήσει η ενεργοποίηση πάλι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά ας βοηθήσει κάποιος παρακαλω.

Έχω PSTN και θα ήθελα να βάλω για 1η φορα ADSL. Ποια θεωρείτε ότι είναι η καλύτερη προσφορά και υπάρχει κάποιος πάροχος που να γλυτώνεις τα πάγια του ΟΤΕ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μην το αγοράσεις σήμερα αφού από αύριο βελτιώνονται οι προσφορές.

 

Από αύριο τι? Άλλαξαν οι προσφορές?

Link to comment
Share on other sites

Το ADSL Internet σε κάθε ελληνικό σπίτι:

Νέες, απίστευτες μειώσεις τιμολογίων και μοναδικές προσφορές... αποκλειστικά από τη Vivodi

 

ADSL Internet στο 1Mbps από € 19,90 το μήνα*

 

Σε νέες, απίστευτες μειώσεις τιμών στις συνδρομές του Internet προχωρά η Vivodi Telecom, με στόχο να φέρει το ADSL σε κάθε ελληνικό σπίτι, αποδεικνύοντας έμπρακτα τη δέσμευσή της προς τον Έλληνα καταναλωτή για παροχή προσιτών ευρυζωνικών υπηρεσιών.

 

Προχωρώντας σε μειώσεις τιμών έως και 52% στα πακέτα μηνιαίας χρέωσης**, η Vivodi κάνει ένα ακόμη βήμα μπροστά, παρέχοντας πραγματικά προσιτό broadband Internet στην ελληνική αγορά, τόσο μέσω του δικτύου xDSL της εταιρείας όσο και μέσω του δικτύου του ΟΤΕ, δημιουργώντας νέα προπληρωμένα πακέτα 6μηνης και 12μηνης διάρκειας στις πιο ανταγωνιστικές τιμές της αγοράς.

 

Αξίζει να σημειωθεί το γεγονός ότι για πρώτη φορά, η Vivodi Telecom –αξιοποιώντας τις δυνατότητες που της προσφέρει το ιδιόκτητο xDSL δίκτυό της- προσφέρει ADSL ταχύτητας 1024K μόλις με €19,90 το μήνα*, ενώ για όσους ήδη βρίσκονται στον «κόσμο» του ADSL, οι νέες μειωμένες τιμές και τα προπληρωμένα πακέτα της εταιρείας -ιδανικά για ανανεώσεις συνδρομών- «κάνουν τη διαφορά».

 

Αποσκοπώντας στη συνεχή «ξενάγηση» του Έλληνα χρήστη σε κάθε «πλευρά» του Internet, η Vivodi ανανεώνει και την προσφορά της στο πιο ολοκληρωμένο ADSL πακέτο της αγοράς.

 

Μόνο με € 99*** , το DSLcube τα έχει όλα... μέσα του και έως τις 30/4/2006 προσφέρει:

 

  • 3 + 2 μήνες δώρο, ADSL Internet σε ταχύτητα 512/128Kbps

  • Όλον τον απαραίτητο εξοπλισμό σύνδεσης (modem/router)

  • Το τέλος ενεργοποίησης της ADSL σύνδεσης

 

Τα προϊόντα και οι υπηρεσίες της Vivodi διατίθενται τηλεφωνικώς στο 13880, στα καταστήματα Πλαίσιο και στο δίκτυο εμπορικών συνεργατών της Vivodi.

Οι νέες τιμές ισχύουν από 1η Μαρτίου 2006.

 

*Η τιμή των €19,90 αποτελεί την αναγωγή ανά μήνα της αξίας του προπληρωμένου 12μηνου πακέτου ταχύτητας 1Mbps (μεριζόμενης πρόσβασης στο ιδιόκτητο DSL δίκτυο της Vivodi), η οποία ανέρχεται στο συνολικό ποσό των €239 για 12 μήνες, για αιτήσεις ενεργοποίησης συνδρομών έως 30/4/2006

** Αφορά ADSL μεριζόμενης πρόσβασης σε ταχύτητα 2048/640Kbps

*** Ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων

**** Ισχύει για αιτήσεις ενεργοποίησης συνδρομών έως 30/4/2006

 

Αναλυτικές τιμές ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν τα πολυκατάλαβα έτσι όπως αναγράφονται οι τιμές της Vivodi...

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο θα είναι η διαφορά από 384 που είμαι τώρα (Shared LLU) σε 512 και 1024. (ΟΛΑ μαζί :shifty:)

 

Μέχρι τώρα πλήρωνα γύρω στα 50e (μαζί με DSL Phone)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα υπεροχο, εντυπωσιακο κλπ κλπ κλπ, αλλα ποτε θα ερθει Νεα Σμυρνη η Vivodi??????? :( Τοσο μεγαλος δημος ειμαστε :(

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα υπεροχο, εντυπωσιακο κλπ κλπ κλπ, αλλα ποτε θα ερθει Νεα Σμυρνη η Vivodi??????? :( Τοσο μεγαλος δημος ειμαστε :(

Κάτσε να αντέξει το υπάρχον δίκτυό της την άυξηση στην κίνηση με τις νέες τιμές (που δε θα αντέξει...), και μετά συζητάμε και για επέκταση.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να αντέξει το υπάρχον δίκτυό της την άυξηση στην κίνηση με τις νέες τιμές (που δε θα αντέξει...), και μετά συζητάμε και για επέκταση.

 

Λες να μην το έχουν προβλέψει...? :shifty: Τόσο άσχετους τεχνικούς συμβούλους έχουν...??

 

Εύχομαι να έχουν υπολογίσει και αυτήν την παράμετρο!! :O

Είμαι αισιόδοξος! Η Vivodi έχει αρχίσει ανωδικά βήματα.

 

Ποίος άλλος έχει δικό του δίκτυο? Ποιός άλλος έχει τόσο χαμηλές τιμές?

Αυτά τα λέω επειδή πάρα πολλοί πάντα όταν αναφέρονται στην Vivodi (και δεν μιλάω για σένα φιλε lewton :) ) έχουν ειρωνικό στυλάκι λες και είναι η χειρότερη εταιρία που υπάρχει. Τι να πω.

 

Ας περιμένουμε να δούμε και μετά κρίνουμε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην το έχουν προβλέψει...? :shifty: Τόσο άσχετους τεχνικούς συμβούλους έχουν...??

 

Εύχομαι να έχουν υπολογίσει και αυτήν την παράμετρο!! :O

Είμαι αισιόδοξος! Η Vivodi έχει αρχίσει ανωδικά βήματα.

 

Ποίος άλλος έχει δικό του δίκτυο? Ποιός άλλος έχει τόσο χαμηλές τιμές?

Αυτά τα λέω επειδή πάρα πολλοί πάντα όταν αναφέρονται στην Vivodi (και δεν μιλάω για σένα φιλε lewton :) ) έχουν ειρωνικό στυλάκι λες και είναι η χειρότερη εταιρία που υπάρχει. Τι να πω.

 

Ας περιμένουμε να δούμε και μετά κρίνουμε! :rolleyes:

 

Μα είναι η χειρότερη...:P

Αστειεύομαι φυσικά, αλλά πραγματικά έχει απο τα χειρότερα CS που έχω επικοινωνήσει ποτε.. Μόνο που δεν παρακάλεσα την μπουμπου στη γραμμή να κάνω την αίτηση άμεσα κι αυτή επέμενε να μπω στο σαίτ, να εκτυπώσω την αίτηση τους, μπουρου μπουρου :blink:

Εξυπηρέτηση πελατών και ποιότητα στην εξυπηρέτηση 0 κουλούρι στρογγυλό..

Τουλάχιστον στη Φορθ που είμαι τόσα χρόνια σου δείχνουν, έστω και τηλεφωνικώς ότι σε θέλουν σαν πελάτη, όχι σαν την τηλεφωνήτρια της Βιβόντι που βιαζόταν να κλήσει να βάψει το νυχάκι..

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να αντέξει το υπάρχον δίκτυό της την άυξηση στην κίνηση με τις νέες τιμές (που δε θα αντέξει...), και μετά συζητάμε και για επέκταση.

 

Θυμάμαι πριν καιρό που κάποιοι λέγανε ότι θα κλείσει η εταιρεία, κλπ...

Όχι μόνο δεν έκλεισε, αλλά και ADSL2 πιλοτικά ξεκίνησε, και σε 1024 γραμμή κατεβάζω σταθερά 110kbs όλες τις ώρες

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στη Φορθ που είμαι τόσα χρόνια σου δείχνουν, έστω και τηλεφωνικώς ότι σε θέλουν σαν πελάτη....

 

Τηλεφωνικώς δεν θα εννοείς βέβαια, που για τα χάλια που είχε τόσο καιρό, στo τηλέφωνο αντί να το παραδεχτούν ρύχνανε το φταίξιμο στον ΟΤΕ, και αρκετοί που δεν γνωριζουν και πολλά ακούγανε τις δικαιολογίες που τους λέγανε, και κάνανε fortmat στο μηχάνημά τους, τρέχανε να βρούνε άκρη με τον ΟΤΕ, έως και modem αλλάξανε.

Αποζημίωση όμως για τα χάλια που είχε έως πρόσφατα, και που ακόμα σε ένα ποσοστό δεν τα έχει ξεπεράσει, από μόνη της δεν έδωσε σε κάνεναν

Για μένα αυτός ο τρόπος δείχνει ότι τον πελάτη τον έχουν . . . . . . .

 

Δεν δικαιολογώ καμία εταιρεία, αλλά όπως βλέπεις, "όλες" όταν τα βρούνε δύσκολα, μι από τα ίδια συμπεριφέρονται με διαφορετική τακτική.

Link to comment
Share on other sites

τελικα για εμας τους ασχετους, ποια ειναι η καλυτερη προσφορα (φθηνοτερη) για dsl.

Αρκετοι μου λενε τη hol εσεις τι λετε?

Ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω γιατί όλοι ρωτάνε "τελικά τι είναι το καλύτερο;"...

 

Η Forthnet ήταν, είναι και θα είναι η καλύτερη εταιρία, και το ADSL in-a-Box (σκέτο ή Plus) ήταν, είναι και θα είναι το καλύτερο πακέτο για τον αρχάριο.

 

Αν κάποιος τολμήσει να διαφωνήσει μαζί μου θα σημαίνει ότι δεν υπάρχει το τελικά καλύτερο πακέτο, οπότε θα πρέπει να τα ψάξεις και να αποφασίσεις εσύ. :cool:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Έχει να κάνει με τις απαιτήσεις και τις προθέσεις του καθένα, τις οποίες ξέρει μόνο ο ίδιος.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Οι γνωστές φανφάρες της vivodi.Ας μας πεί τι ποσοστό του πληθυσμού καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της , και μετά να βγάζει ανακοινώσεις οτι φέρνει το internet σε κάθε ελληνικό σπίτι...:shifty:
.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

μπορείτε να μου δώσετε τις πληροφορίες σας για το dsl?

 

θέλω να βάλω αλλα δεν ξέρω τι!

πακέτο ή αορίστου?

 

το μηνιαιο πάγιο καθώς και το πάγιο ενεργοποίησης του dsl περιλαμβάνεται μέσα στα πακέτα?

 

Σχετικά με το μηνιαίο παγιο, τι δίνουμε?

 

Το μηνιαίο που δίνουμε κάθε μηνα στον οτε (11,50) + το παγιο του dsl?

 

ή μονο το παγιο του dsl ? (όπως γινόταν με το isdn>?)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!

μπορείτε να μου δώσετε τις πληροφορίες σας για το dsl?

 

θέλω να βάλω αλλα δεν ξέρω τι!

πακέτο ή αορίστου?

 

το μηνιαιο πάγιο καθώς και το πάγιο ενεργοποίησης του dsl περιλαμβάνεται μέσα στα πακέτα?

 

Σχετικά με το μηνιαίο παγιο, τι δίνουμε?

 

Το μηνιαίο που δίνουμε κάθε μηνα στον οτε (11,50) + το παγιο του dsl?

 

ή μονο το παγιο του dsl ? (όπως γινόταν με το isdn>?)

Θα πληρώνεις κάθε μήνα κανονικά το πάγιο του ΟΤΕ (pstn γραμμή).

Όσον αφορά το ADSL, προσωπικά να πάρεις κάποιο "κουτί", γιατί έτσι σου έρχεται συνολικά φθηνότερα από το να πληρώνεις και πάγιο ADSL στον ΟΤΕ και συνδρομή. Επίσης έτσι παίρνεις και εξοπλισμό πρακτικά δωρέαν.

Με τα κουτιά από την άλλη έχεις το μειονέκτημα ότι δεν έχεις ευελιξία (πχ να αγοράζεις κάθε φορά τη φθηνότερη συνδρομή).

Παίρνοντας όμως το ADSL in-a-Box της Forthnet είσαι καλυμμένος, καθώς η εταιρία ότι προσφορές κάνει τις κάνει και για τους συνδρομητές που έχουν πάρει από αυτήν γραμμή+σύνδεση μαζί. Επίσης έχεις την επιλογή για 6 μήνες στα 384 ή για 4 μήνες στα 512.

Όπως κατάλαβες σου προτείνω το ADSL in-a-Box ή το ADSL in-a-Box Plus αν θες Wireless ως καλύτερη επιλογή. Πέρα από το πολύ καλό δίκτυό της εταιρίας, είναι από τις οικονομικότερες επιλογές, και σε βάθος 6 ή 4 μηνών (όσο διαρκεί δηλαδή το κουτί) αλλά και πιο μακροπρόθεσμα.

 

Επίσης καλές εταιρίες είναι η OTEnet (αλλά κάνει προσφορές με το onDSL Kit για να σε πιάσει πελάτη και μετά δεν κάνει καλές προσφορές), η HOL (ψιλοακριβή σε γενικές γραμμές) και η Altec.

Μακριά από εταιρίες της αρπαχτής όπως η Tellas (που χρεώνει την τεχνική υποστήριξη σχεδόν σαν κλήση 090) και από εταιρίες του κ..ου, όπως η Teledome και η Vivodi-Βιβόδι.

Οι γνωστές φανφάρες της vivodi.Ας μας πεί τι ποσοστό του πληθυσμού καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της , και μετά να βγάζει ανακοινώσεις οτι φέρνει το internet σε κάθε ελληνικό σπίτι...:shifty:

Άσε που και στους λίγους που το φέρνει το κόβει όποτε της καπνίσει και μετά μένεις στα κρύα του λουτρού... :down:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ή για 4 μήνες στα 256.
512 ηθελες να πεις, ε; :O

 

να ρωτησω κατι, πηρα στο 134, η αιτηση εχει παει στον ΟΤΕ και εχει δεσμευτει και πορτα στη γραμμη μου αλλα μου ειπε οτι θα κανει 10-12 μερες να ενεργοποιηθει. πολυ δεν ειναι αφου δεσμευτηκε πορτα; τοσο κανει;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι φίλε (ίσως λίιιιιγο αργά)... σκέψου ότι εγώ στην Πάτρα και ανήκω στο (γνωστό πλέον) dslam της Κωνσταντινουπόλεως!!! Και εδώ καιι πολύ καιρό δεν υπάρχουν πόρτες και υπάρχει ουρά προτεραιότητας
Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώνεις κάθε μήνα κανονικά το πάγιο του ΟΤΕ (pstn γραμμή).

Όσον αφορά το ADSL, προσωπικά να πάρεις κάποιο "κουτί", γιατί έτσι σου έρχεται συνολικά φθηνότερα από το να πληρώνεις και πάγιο ADSL στον ΟΤΕ και συνδρομή. Επίσης έτσι παίρνεις και εξοπλισμό πρακτικά δωρέαν.

Με τα κουτιά από την άλλη έχεις το μειονέκτημα ότι δεν έχεις ευελιξία (πχ να αγοράζεις κάθε φορά τη φθηνότερη συνδρομή).

Παίρνοντας όμως το ADSL in-a-Box της Forthnet είσαι καλυμμένος, καθώς η εταιρία ότι προσφορές κάνει τις κάνει και για τους συνδρομητές που έχουν πάρει από αυτήν γραμμή+σύνδεση μαζί. Επίσης έχεις την επιλογή για 6 μήνες στα 384 ή για 4 μήνες στα 256.

Όπως κατάλαβες σου προτείνω το ADSL in-a-Box ή το ADSL in-a-Box Plus αν θες Wireless ως καλύτερη επιλογή. Πέρα από το πολύ καλό δίκτυό της εταιρίας, είναι από τις οικονομικότερες επιλογές, και σε βάθος 6 ή 4 μηνών (όσο διαρκεί δηλαδή το κουτί) αλλά και πιο μακροπρόθεσμα.

 

Επίσης καλές εταιρίες είναι η OTEnet (αλλά κάνει προσφορές με το onDSL Kit για να σε πιάσει πελάτη και μετά δεν κάνει καλές προσφορές), η HOL (ψιλοακριβή σε γενικές γραμμές) και η Altec.

Μακριά από εταιρίες της αρπαχτής όπως η Tellas (που χρεώνει την τεχνική υποστήριξη σχεδόν σαν κλήση 090) και από εταιρίες του κ..ου, όπως η Teledome και η Vivodi-Βιβόδι.

 

Άσε που και στους λίγους που το φέρνει το κόβει όποτε της καπνίσει και μετά μένεις στα κρύα του λουτρού... :down:

ευχαριστω πολυ!

 

το μηνιαίο παγιο dsl πόσο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

 

το μηνιαίο παγιο dsl πόσο ειναι?

Για 384 είναι 15,9+ΦΠΑ και 512 είναι 19,9+ΦΠΑ.

 

Νikoskat ευχαριστώ για τη διόρθωση. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νέο οικονομικό πακετο από TELEDOME. Μόνο 69euro +Φ.Π.Α. για 5 μήνες στα 384, χωρίς καμία δέσμευση! Νομίζω είναι ό,τι πιο συμφέρον παίζει αυτόν τον καιρό. Δε ξέρω βέβαια πόσο αξιόπιστος είναι ο συγκεκριμένος πάροχος.
Link to comment
Share on other sites

Για 384 είναι 15,9+ΦΠΑ και 512 είναι 19,9+ΦΠΑ.

 

Νikoskat ευχαριστώ για τη διόρθωση. :)

 

δηλαδη στον λογαριασμο του οτε θα γραφει

11.50 για τον ΟΤΕ + 15.9+φπα για τοτ DSL!

 

αυτο το παγιο περιλαμβανεται στα πακετα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στον λογαριασμο του οτε θα γραφει

11.50 για τον ΟΤΕ + 15.9+φπα για τοτ DSL!

 

αυτο το παγιο περιλαμβανεται στα πακετα?

Ναι τόσο θα είναι αν το βάλεις από ΟΤΕ απευθείας.

Τα πακέτα δε λένε πόσο ακριβώς αντιστοιχεί στον ΟΤΕ και πόσο στον ISP, αλλά όλα τα πακέτα βγαίνουν λιγότερο από όσο θα κόστιζε ΟΤΕ + σύνδεση από το συγκεκριμένο ISP για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Απλά αν πάρεις πακέτο δες τι επιλογές σου δίνονται για μετά.

Στο συγκεκριμένο θέμα είναι που θεωρώ ότι η Forthnet ξεχωρίζει, καθώς έχει μεγάλη ευελιξία (και μηνιαία χρέωση αλλά και καλές προσφορές για 3 ή 6 μήνες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...