Jump to content

Τιμολόγια ADSL – Συγκρίσεις ISP - Προσφορές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι βρε παιδιά απλά έλεγα ότι έχω ήδη τον εξοπλισμό :O

Τέλοσπάντων, ευχαριστώ:)

 

Tελικά θα συνεχίσω με ανανέωση της forthnet και θα κρατήσω την γραμμή μου (παρ'όλο που βγαίνει πιο ακριβά) γιατί θέλει 3 βδομάδες να είσαι offline για να το κάνουν. Καλά κρασιά...

ναι, δε γινεται να συνεχισεις με τα πακετα...

 

ps: το σ/κ αρχιζουν οι διαφημισεις της on telecom :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 965
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

On telecom?

καινουργια εταιρια. πηγαινε γενικα, ειδικα στον Antonio21, απλα το εγραψα στο ποστ μια που ποσταρα :)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την πληροφορια φιλε μου..

Ξερουμε κατι για αυτην την εταιρια?

Link to comment
Share on other sites

τα μονα που ξερω οτι ειναι της Infoquest αν εχω καταλαβει καλα και οτι προεδρος ειναι ενα παλιο στελεχος του ΟΤΕ..αυτα :)
Link to comment
Share on other sites

τα μονα που ξερω οτι ειναι της Infoquest αν εχω καταλαβει καλα και οτι προεδρος ειναι ενα παλιο στελεχος του ΟΤΕ..αυτα :)

Της Infoquest?

Δεν μας εφτανε η ταλαιπωρια στο να μας αντικαταστησουν το καμενο Microcom2636,τωρα θα μας ταλαιπωρουν και με το ιντερνετ?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της Infoquest, και φημολογείται ότι αύριο θα κάνει το μπαμ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

On Telecom πρόκειται για τη νέα εταιρεία, στο τιμόνι της οποίας, σύμφωνα με πληροφορίες, θα βρίσκεται ο κ. Νίκος Μανασής, πρώην πρόεδρος του ΟΤΕ. Οι ίδιες πληροφορίες κάνουν λόγο για επενδυτικό σχέδιο ύψους 150 εκατ. ευρώ στα πρώτα δύο χρόνια λειτουργίας της εταιρείας, η οποία θα επικεντρωθεί στην παροχή ευρυζωνικών υπηρεσιών στην Αττική. Πίσω από την On Telecom θα βρίσκεται ομάδα ιδιωτικών επενδυτικών κεφαλαίων με την επωνυμία Argo Group, η οποία ήδη διαχειρίζεται κεφάλαια άνω των 800 εκατ. ευρώ.

 

Πηγη απο τα Νεα on line

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι της Infoquest, και φημολογείται ότι αύριο θα κάνει το μπαμ.

 

On Telecom πρόκειται για τη νέα εταιρεία, στο τιμόνι της οποίας, σύμφωνα με πληροφορίες, θα βρίσκεται ο κ. Νίκος Μανασής, πρώην πρόεδρος του ΟΤΕ. Οι ίδιες πληροφορίες κάνουν λόγο για επενδυτικό σχέδιο ύψους 150 εκατ. ευρώ στα πρώτα δύο χρόνια λειτουργίας της εταιρείας, η οποία θα επικεντρωθεί στην παροχή ευρυζωνικών υπηρεσιών στην Αττική. Πίσω από την On Telecom θα βρίσκεται ομάδα ιδιωτικών επενδυτικών κεφαλαίων με την επωνυμία Argo Group, η οποία ήδη διαχειρίζεται κεφάλαια άνω των 800 εκατ. ευρώ.

 

Πηγη απο τα Νεα on line

ενταξει παιδια, ενα λαθακι καναμε :D

τουλαχιστον δεν ηταν μπαρουφες αυτα που εμαθα :p

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το ψάχνετε;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

www.ontelecoms.gr

Aυτο ειναι το site οπως ανεφερε και ο φιλος στο μυνημα του..

Παντως δεν τρελαθηκα κιολας με την προσφορα τους!!

Το μονο που με χαροποιει ειναι οτι θα ανεβει πολυ ο ανταγωνισμος!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να συνοψίσουμε λίγο μερικά πράγματα, μιας και το τόπικ αφορά συγκρίσεις Σε 2 play με 100% δωρεάν απεριόριστο χρόνο τηλεφωνίας και ιντερνετ οι προσφορές των εταιριών σήμερα είναι οι εξής 2.

 

1) Tellas ΖISTO στα 47 ευρώ το μήνα

 

2) Forthnet 2 play στα 40 ευρώ

 

Αντίστοιχα προγράμματα δεν υπάρχουν ακόμα από τις άλλες εταιρίες (ή υπάρχουν ; )

 

Vivodi : δίνει 500 λεπτά τηλεφωνίας

 

On: δεν είναι και τόσο δωρεάν οι δωρεάν παροχές και ο χρόνος

 

Αν θέλει κανείς άλλος ας συμπληρώσει και τις άλλες προσφορές που υπάρχουν στην αγορά.

 

Συνεπώς το κορυφαίο πακέτο είναι της forthnet με βάση τη σχέση απόδοσης / τιμής, με τη διαφορά όμως ότι μιλάμε για τεχνολογία voip, ενώ η Tellas δεν βασίζεται σε voip.

 

όπως το βλέπω, οι τιμές των πακέτων θα σπάσουν το φράγμα των 35 ευρώ και ίσως προσεγγίσουν και τα 30. Κάπου εκεί θα βρει σημείο ισορροπίας η αγορά. Αν και στο εξωτερικό είναι ακόμη φθηνότερα (κάτω από 20 ευρώ) .

Link to comment
Share on other sites

10 MBit me 35 euro !!!!!!!!!

 

on telecoms

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=162817

 

όλα εκ πρώτης όψεως καλά φαίνονται,

 

αλλά μετά την έρευνα προκύπτουν τα "περίεργα"...... :wacko:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Περιεργα οπως..?

Οι χρεωσεις των τηλεφωνηματων που δεν ειναι απεριοριστα..?

Link to comment
Share on other sites

Για να συνοψίσουμε λίγο μερικά πράγματα, μιας και το τόπικ αφορά συγκρίσεις Σε 2 play με 100% δωρεάν απεριόριστο χρόνο τηλεφωνίας και ιντερνετ οι προσφορές των εταιριών σήμερα είναι οι εξής 2.

 

1) Tellas ΖISTO στα 47 ευρώ το μήνα

 

2) Forthnet 2 play στα 40 ευρώ

 

An den kaluptesai apo to idiokthto duktio ths Forthnet tote mallon xaneis anti na kerdizeis...

Sta FAQ (http://www.forthnet.gr/templates/faq.aspx?p=186016) sthn erwthsh "Τελικά πληρώνω πάγιο ΟΤΕ ή όχι;" grafei me mikra grammatakia:

 

Στην περίπτωση που σας καλύπτει το δίκτυο της Forthnet το πάγιο του ΟΤΕ καταργείται. Σε περίπτωση που δεν καλύπτεστε προσωρινά από το δίκτυο Forthnet, τότε εξακολουθείτε να πληρώνετε το πάγιο του ΟΤΕ, μέχρι να φτάσει το δίκτυό μας και στην περιοχή σας.

Δείτε τις περιοχές κάλυψης του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet,"

 

Opote plhrwneis Forthnet 40+14=54E/mhna thn stigmh pou an meineis me OTE+OnDSL dineis gia thn peripou idia taxuthta DSL 14+22.5=36.5Eurw/mhna

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Σωτο αμα δεν καλυπτεσε απο το δικτυο της forthnet δεν χρειαζετε να μπεις στην διαδικασια καν του 2play!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου λιγο τη γνωμη σας! Εχω vivodi dsl cube και ειναι να ληξει αυτο το μηνα το προπληρωμενο! Επειδη ειμαι φοιτητης ειδα στο Διοδος το broadband pack 1000 (1024) της HOL με 14,9 ευρω/μηνα αλλα με υποχρεωτικη σταθερη τηλεφωνια μεσω της HOL. Παγιο δηλαδη κανονικα στον πΟΤΕ αλλα οι κλησεις μεσω HOL (προεπιλεγμενη HOL φυσικα). Τι λετε να το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει ακομα αυτο το προγραμμα?

Μηπως δεν εχουνε αννεωσει την σελιδα τους?

Δεν περνεις ενα τηλ την hol απλα για επιβεβαιωση καλυτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...