Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οκ, αλλα δεν υπηρχαν και αλλα προϊοντα? καταργηθηκαν?

 

Εδω μπορεις να κοιταξεις.

 

Και εδώ ειναι συγκεντρωτικά όλα τα προϊόντα, εαν θελεις κατι αλλο ....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν εκτός από το κοινό ασύρματο Modem Router που δίνουν σε νέες συνδέσεις, έχουν διαθέσιμο και αυτό της BaudTec?

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω στα πόσα € διαμορφώνεται η τελική τιμή με 24Mbps ταχύτητα, αστικά υπεραστικά δωρεάν και 60' προς κινητά και φυσικά τα πάγια, τέλη κλπ κλπ

Στα παραπάνω links δεν βρίσκω την προσφορά που αναφέρω και μάλιστα έτρεχε κανονικά πριν μερικές εβδομάδες:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω στα πόσα € διαμορφώνεται η τελική τιμή με 24Mbps ταχύτητα, αστικά υπεραστικά δωρεάν και 60' προς κινητά και φυσικά τα πάγια, τέλη κλπ κλπ

Στα παραπάνω links δεν βρίσκω την προσφορά που αναφέρω και μάλιστα έτρεχε κανονικά πριν μερικές εβδομάδες:worry:

 

+ τα διεθνη τηλεφωνηματα; Η οχι; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

+ τα διεθνη τηλεφωνηματα; Η οχι; :confused:

χωρίς τα διεθνή

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σαν ενιαιο πακετο (χωρις κινητα) :

 

Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις € 44,64 Μηνιαίο τέλος

 

ή

 

Conn-x 24 Mbps + 250' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 50' κλήσεις προς κινητά πάλι με 44,64 ευρω.

 

Αλλιώς

 

22,8 ευρω το Ιντερνετ τον μηνα

 

15,15 ευρω τον μηνα αστικα+υπεραστικα+60 λεπτα κινητα

 

15 ευρώ τον μηνα το παγιο PSTN

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μια ερωτηση προσφατα εβαλα το internet να περνα απο ενα μεγαλο καλωδιο τηλ. γιατι αλλαξα μερος τον υπολογιστη μου.. απο τοτε η ταχυτητα μου εχει πεσει το μισο. τι μπορω να κανω εκτος απο το να αλλαξω καλωδιο ωστε να επαναφερω την ταχυτητα; (αν και δεν νομιζω να γινεται κατι)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να βαλεις το ρουτερ κοντα στην πριζα τηλεφωνου και απο εκει να τραβηξεις καλωδιο δικτυου προς τον Η/Υ;

 

Δηλαδη αντι για καλωδιο τηλεφωνου να εχεις καλωδιο δικτυου

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση προσφατα εβαλα το internet να περνα απο ενα μεγαλο καλωδιο τηλ. γιατι αλλαξα μερος τον υπολογιστη μου.. απο τοτε η ταχυτητα μου εχει πεσει το μισο. τι μπορω να κανω εκτος απο το να αλλαξω καλωδιο ωστε να επαναφερω την ταχυτητα; (αν και δεν νομιζω να γινεται κατι)

Κανονικά δεν είναι πρόβλημα του καλωδίου του τηλεφώνου! Κι εγώ έχω αρκετά μέτρα από την πρίζα τηλεφώνου και κλειδώνω σταθερά στα 15Mbps:rolleyes:

 

Σήμερα όμως ενεργοποίησα και στην άλλη γραμμή του σπιτιού το Conn-X έως 24Mbps μαζί με απεριόριστα αστικά υπεραστικά και κάνοντας μια δοκιμή στα πόσα κλειδώνει, είδα λίγο κάτω από τα 8Mbps ενώ στη γραμμή που είχα μέχρι πρότινος κλείδωνα στα 15Mbps όπως είπα και παραπάνω. Τι μπορεί να φταίει;:worry:

Να σημειώσω ότι και οι 2 γραμμές είναι μέσα στο ίδιο σπίτι, οι γραμμές είναι πολύ παλιές με λίγο παλαιότερη αυτή που ενεργοποίησα τώρα. Δε νομίζω όμως να φταίει αυτό!:(

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω 2 mbps και μου κλειδωνει στο 1!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω 2 mbps και μου κλειδωνει στο 1!

 

Δωσε τα στοιχεια της γραμμης σου να δουμε μηπως παιζει τιποτα.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω 24αρι και κλειδωνει στα 4... αλλα εκτος οτε, στον οτε θα εχω το ιδιο προβλημα λογω τοποθεσιας?
Link to comment
Share on other sites

Δωσε τα στοιχεια της γραμμης σου να δουμε μηπως παιζει τιποτα.

 

τελικα επανηλθε! μαλλον κατι θα ειχε η γραμμη... :confused:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια ο θειος μου στις 22 παραλαμβανει πακετο για con-x tv και αυτος δεν ειναι πολυ της τεχνολογιας ....

θα ηθελα να μου πειτε τι συνδεσει απαιτει ....

γιατι κατι ακουσα και για δευτερη γραμη απο το κεντρο .....

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια ο θειος μου στις 22 παραλαμβανει πακετο για con-x tv και αυτος δεν ειναι πολυ της τεχνολογιας ....

θα ηθελα να μου πειτε τι συνδεσει απαιτει ....

γιατι κατι ακουσα και για δευτερη γραμη απο το κεντρο .....

Δε χρειάζεσαι καθόλου δεύτερη γραμμή. Και μία φτάνει. Απλά θα χρειαστεί μια συσκευή ίσως σε περισσότερα από ένα τεμάχιο ώστε μέσω του ηλεκτρικού ρεύματος να παίρνει internet σε σημεία όπου δεν μπορεί να φτάσει το καλώδιο από το modem-router ή από τον αποκωδικοποιητή.

 

Επειδή όμως από εδώ περισσότερο θα σε μπερδέψουμε παρά θα σε βοηθήσουμε λόγω της πολύπλοκης διαδικασίας, μόλις παραλάβει τον εξοπλισμό καλείς το 1242 και θα σε παραπέμψουν στο αντίστοιχο τμήμα της τεχνικής υποστήριξης Conn-X TV ώστε να σου πουν ακριβώς τι θα συνδέσεις και πού.

 

Συνεπώς, κανόνισε αν μπορείς να αναλάβεις εσύ αυτή τη δουλειά.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ τοτε ..... το ρουτερ θα ειναι διπλα στον αποκοδικοποιητη και ο υπολογιστης θα συνδεεται ασυρματα ... οποτε δεν υπαρχει προβλημα ..
That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Πριν από ένα μήνα περίπου έβαλα μια σύνδεση conn-x, με ταχύτητα 2Mbps στο σπίτι. Το router που μου έδωσαν στον ΟΤΕ είναι μάρκας BaudTec, τύπου T263R1U-A1.

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος εάν έχει ενσωματωμένο hardware firewall.

 

Χρησιμοποιώ αποκλειστικά linux (ubuntu) για μεγαλύτερη ασφάλεια (δεν χρειάζεται προγράμματα προστασίας από ιούς, κακόβουλες επιθέσεις κλπ). Θέλω όμως να χρησιμοποιώ και windows XP. Όμως, επειδή το μηχάνημά μου είναι κάπως παλιό δεν θέλω να το επιβαρύνω και με πρόγραμμα προστασίας firewall (όπως είναι το zoneAlarm) εκτός από το antivirus (όπου λέω να βάλω το avast).

 

Τί λέτε για όλα αυτά;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε θα ολοκληρωθει η διαδικασια αναβαθμισης των ταχυτητων internet?

 

Προφανώς εσυ ενδιαφέρεσαι για το δικο σου οποτε πάρε τλφ 1242 και ρωτα τους βεβαια το βλεπω δύσκολο να σου πουν ποτε θα αναβαθμιστεί το δικο σου.

 

Η αναβάθμιση είναι σε εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπαίνει και πώς μπαίνει η απόκρυψη στα σταθερά; Μου διαμαρτύρονται ότι τους παίρνω με απόκρυψη.:X

 

EDIT: Τελικά έχω απόρρητη γραμμή με αποτέλεσμα να έχω μόνιμη απόκρυψη. Μπορώ να απενεργοποιήσω τη μόνιμη απόκρυψη και να ενεργοποιήσω την κατ' επιλογή απόκρυψη με το *31* πριν από τον αριθμό αλλά δυστυχώς μου είπαν από την εξυπηρέτηση ότι πρέπει να περάσω από κατάστημα ΟΤΕ με την ταυτότητα μου και ότι δεν γίνεται τηλεφωνικώς. :mad:

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο 13 888 για να μου βγάλουν τη μόνιμη απόκρυψη(τελικά γινόταν) και να βάλω απόκρυψη ανά κλήση.

Αλλά όταν καλώ *31*, με το που πατάω το δεύτερο * μου ρίχνει τη γραμμή...:X Τι γίνεται;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο 13 888 για να μου βγάλουν τη μόνιμη απόκρυψη(τελικά γινόταν) και να βάλω απόκρυψη ανά κλήση.

Αλλά όταν καλώ *31*, με το που πατάω το δεύτερο * μου ρίχνει τη γραμμή...:X Τι γίνεται;

 

Τους ειπες να σου βαλουν την αποκρυψη με 31?

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπες να σου βαλουν την αποκρυψη με 31?

Τελικά, ξανακάλεσα στο 13 888 και μου διορθώσανε το πρόβλημα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πληροφοριες σχετικα με το connex-tv?Εχω μια προσφορα κ πρεπει να απαντησω ως την Δευτερα..

Καποιες αποριες που εχω σχετικα.

1.Τα καναλια ειναι σε ποιοτητα HD?

2.Μου ειπανε πως ολες οι ξενες σειρες κ ταινιες ειναι με Ελληνικους υποτιτλους.Ισχυει αυτο?

3.Πιανει και τα ελευθερα ιδιωτικα καναλια?Αν ναι η ποιοτητα τους ειναι καλυτερη?

 

Κ γενικα πιστευετε συμφερει ολο το πακετο?

 

(καποιοι μου ειπανε, οτι τεχνικα δεν "δουλευει" το συστημα κ κανει διακοπες.κ γενικα παρουσιαζει βλαβες)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...