Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι απαντησεις:

1)ειναι το conn-x talk με απεριοριστα τηλεφωνηματα και internet εως 24

2)ναι το παγιο κανονικοτατα

3)αν και δεν ειμαι σιγουρος δεν πληρωνεις κατι. ισως να πληρωσεις κατι στην hol αν δεν εχει περασει η 12μηνη συμβαση η οποια ισως να εχεις.

4)σημαινει οτι το δικτυο του ΟΤΕ δεν ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σου. Που μενεις; Εαν δεν υπαρχει δικτυο δεν μπορεις να εχεις και internet φυσικα...

 

Μένω Παγκράτι...δεν μπορεί να μην υπάρχει δίκτυο...πάω σε οτε να ρωτήσω τώρα...θα σας πω...:O

 

Λοιπόν πήγα και όλο το πακέτο κάνει 93€/δίμηνο...και η φορητότητα 35€.

 

Και από ότι μου είπαν έχει κόμβο στην πλατεία Δεληολάνη...Ξέρει κανείς?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Γιατί από προσωπική εμπειρία όλοι όσοι δουλεύουν σε αυτά(όπου αυτά τα πάντα από οτέ,φορθνετ μέχρι πλαίσιο και σια) πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, είτε είναι άσχετοι σε σχέση με το επίπεδο γνώσεων που θα έπρεπε να διαθέτουν, είτε απλά δεν ξέρουν όλες τις λεπτομέρειες.Κι επειδή γνωρίζω ότι κάποοι εδώ μέσα είναι αστέρια σε αυτό το θέμα, όπως είναι ο καθένας σε κάτι, ζητώ τα φώτα τους.Δεν υποχρέωσα κανέναν να απαντήσει.

φιλικά;)

 

στον ΟΤΕ μια χαρα τα ξερουν,δεν περιμενεις στην αναμονη ωρα και ειναι πολλοι εξυπηρετικοι.Οι αλλες εταιριες οντως εχουν καποιο προβλημα στην τηλεφωνικη υποστιριξη τους αλλα ο ΟΤΕ οχι.

Εμενα πριν λιγο μου συνδεθηκε το Conn-X στα 2 Mbps αλλα στη συνδεση λεει οτι τρεχει με 10:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στον ΟΤΕ μια χαρα τα ξερουν,δεν περιμενεις στην αναμονη ωρα και ειναι πολλοι εξυπηρετικοι.Οι αλλες εταιριες οντως εχουν καποιο προβλημα στην τηλεφωνικη υποστιριξη τους αλλα ο ΟΤΕ οχι.

Εμενα πριν λιγο μου συνδεθηκε το Conn-X στα 2 Mbps αλλα στη συνδεση λεει οτι τρεχει με 10:confused:

 

Το καλοκαίρι που είχα πρόβλημα με το Conn-X στο 1242 περίμενα 25-30 λεπτά ενώ στο 121 περίμενα 15 λεπτά.Ποτέ δεν έχω μείνει σε αναμονή λιγότερο από 10 λεπτά.Για τα Mbps και εγώ έχω 1 Mbps αλλά στον υπολογιστή μου γράφει 100.0Mbit.Αυτό σου γράφει και σ'ένα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Για το 1242 οντως ετσι ειναι,αν και εχθες που πηρα περιμενα γυρω στα 7 λεπτα.Για τα αλλα νουμερα δεν εχω καποιο παραπονο,οσες φορες κι αν πηρα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ γω...να φανταστείτε,πολλές φορές μου χει κλείσει κ η γραμμη λόγω πολλής ώρας αναμονής...
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που είχα πρόβλημα με το Conn-X στο 1242 περίμενα 25-30 λεπτά ενώ στο 121 περίμενα 15 λεπτά.Ποτέ δεν έχω μείνει σε αναμονή λιγότερο από 10 λεπτά.Για τα Mbps και εγώ έχω 1 Mbps αλλά στον υπολογιστή μου γράφει 100.0Mbit.Αυτό σου γράφει και σ'ένα;:worry:

 

ethernet σημαινει οτι συνδεεσαι με το router στα 100MBps αλλα το router συνδεεται με το ιντερνετ στα 1 η 2 η 4 η 8 η 24 αναλογα τι πληρωσες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ταχύτητες μου είναι εντάξει για 1Mbps;:worry:

 

http://www.speedtest.net/result/383429977.png

 

μονο 400?

εγω εχω 3500 με συνδεση 4Mbps

Link to comment
Share on other sites

Οι σημερινές μου ταχύτητες είναι οι εξής:

 

http://www.speedtest.net/result/383738884.png

 

Βελτιώθηκε το Download,άν και δεν εμπιστεύομαι και πολύ το SpeedTest γιατί κάθε 1 λεπτό γράφει και άλλες ταχύτητες.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Οι σημερινές μου ταχύτητες είναι οι εξής:

 

http://www.speedtest.net/result/383738884.png

 

Βελτιώθηκε το Download,άν και δεν εμπιστεύομαι και πολύ το SpeedTest γιατί κάθε 1 λεπτό γράφει και άλλες ταχύτητες.:worry:

1268 δεν παίζει να έχεις με 1Mbps.

Παραπάνω εχεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα έκανα νεα σύνδεσh connx 2mbps. (19,50 το μηνα),

μπορείτε να μου πειτε τι θαχρεωθει στον επομενο λογαριασμό; για το ιντερνετ μονο, 19,5 *2 + φπα? υπαρχει καποιο τελος ενεργοποιησης; πειτε μου να ξερετε για να προετοιμάσω το εδαφος. Μεχρι τωρα ειχα για ιντερνετ 40 ευρω σε καθε λογαριασμό, χωρις το φπα, me dial up.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα θα σου έρχεται 38 το internet δηλαδή πιο φτηνό κατά 2 γιούροζ.:p Αλλά όπως και να το κάνουμε η ευρυζωνικότητα έχει άλλη αίσθηση.:D Ο πρώτος λογαριασμός βέβαια θα σου έρθει παραπάνω 38x2 αν δεν κάνω λάθος.:worry:
Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις λενε 2 παγια ως εγγυηση τον πρωτο μηνα και οταν φυγεις απο οτε τοτε θα στα δωσουν πισω! ελεος για βλακες μας περνανε?

ειναι απαραδεκτο αυτο και επρεπε να επεμβει η ενωση καταναλωτων.

οταν μου το ειπαν αυτο, τοτε τους απαντησα οτι πουλανε τρελα γιατι πιθανον να μη φυγω ποτε απο οτε και αρα τα λεφτα θα μου επιστραφουν οταν πεθανω!

η αν υποθεσουμε οτι καποιος φευγει απο οτε σε 10-20 χρονια, τι αξια θα εχουν τοτε τα λεφτα αυτα??

μας δουλευον και φταιμε εμεις που δε τους πυροβολουμε ολους αυτους

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΝΤΑΙ ΑΛΛΟ Ο.ΤΕ ΚΑΙ ΘΥΓΑΤΡΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ........ ΦΤΑΝΕΙ ΠΛΕΟΝ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑΥΤΟΥΣ

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΗΓΕ ΜΕ ΜΑΙΛ ΣΤΗ ΕΕΤΤ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑΛΟ

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΨΑΧΝΩ ΠΩΣ ΝΑ ΞΕΜΠΛΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ Λ@@@@@@@ΙΑ....... ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ........ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝΕ ΞΟΥΤ ΜΕΤΑΝΙΟΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΧΤΙΚΑ ΜΕ .........

Kύριοι

 

Σε προηγούμενη επικοινωνία μου μαζι σας σας ειχα στηλει ενα κείμενο καταγγελια για την Ο.ΤΕ Α.Ε

Το οποίο οπως με διαβεβέωσατε ειναι σε διερεύνηση ...... Οστόσο η Ο.Τ.Ε . ΑΕ συνεχίζει την προκλητικη της συμπεριφωρά με αλλον τρόπο αυτη τη φώρα ...... 6 μέρες πριν δήλωσα στον αριθμό τηλεφωνου μου βλάβη ισως και διακοπή της ADSL προσβασης μου ξαφνικά το βραδυ της 5-1-09 παρόυσιαστικε διακοπη βλαβη της Αdsl γραμμης /προσβασης μου οπότε και δηλωσα το πρόβλημα στην Ο.Τ.Ε ΑΕ οστόσο κανεις απο την ΟΤΕ ΑΕ παρολές τις εγγλησεις μου και την αμεση δήλωση του περιστατικου δεν ενδιαφερθηκε 6 ολοκλήρες ημερες να μου διορθωσει την βλάβη ή να έχω οποιοδήποτε ενημερωση για αυτην ακολούθησαν κλήσεις διαμαρτυρίας προς την ΟΤΕ ΑΕ εκφράζοντας την έντονη δυσφορια μου για το παρον θέμα οστοσο κανένα εδιαφερον και καμια κίνηση

Ισως πλέον η Οτε Α.Ε ενδιαφερεται μοναχα για την εξόφληση τηλεφονικών λογαριασμών και υπηρεσιων που τελικα δε παρέχει και για διακοπή κυκλωμάτων εναλλακτικών παρόχων σταθερής τηλεφωνιας πού τελικα παρέχουν ποιοτίκες υπηρεσίες σε συμφέρουσες τιμες και εχούν ευχαριστημένους καταναλώτες (τυπου αλτεκ τελεκομς) η οποία παρείχε ηλικρινα ποιοτικές υπηρεσιες που η ΟΤΕ Α.Ε δεν μπόρει να τις παρέχει

Η ΟΤΕ Α.Ε ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΈΨΕΙ ΣΤΟΝ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΣΕ ΑΥΤΗ ΜΕ ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΤΗΘΕΜΕΝΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΤΑΚΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗΜΑΤΟΣ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΤΩΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΑDSL ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΜΗ ΕΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 5-1 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΤΕ ΑΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ

ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΛΗΠΤΩ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΦΕ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΝΤΙΤΗΜΟ ΚΑΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΕΝΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΣΤΟΙΧΙΑ ΚΑΤΟΧΟΥ ¨: ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

ΤΗΛ ΓΡΑΜΜΗ ΟΤΕ ΟΠΟΥ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΚΑΙ Η ΒΛΑΒΗ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

αν αυτο ειναι κομμενο πολυ πιθανο

χρισιμοποιηστε το TADE @ YAHOO.GR

στη διαθεση σας για οποια επικοινωνια

 

AN EXETE OPOIO PROVLHMA KANTE AYTO POU KANA

STO info@eet.gr

Link to comment
Share on other sites

πληρωνεις λενε 2 παγια ως εγγυηση τον πρωτο μηνα και οταν φυγεις απο οτε τοτε θα στα δωσουν πισω! ελεος για βλακες μας περνανε?

ειναι απαραδεκτο αυτο και επρεπε να επεμβει η ενωση καταναλωτων.

οταν μου το ειπαν αυτο, τοτε τους απαντησα οτι πουλανε τρελα γιατι πιθανον να μη φυγω ποτε απο οτε και αρα τα λεφτα θα μου επιστραφουν οταν πεθανω!

η αν υποθεσουμε οτι καποιος φευγει απο οτε σε 10-20 χρονια, τι αξια θα εχουν τοτε τα λεφτα αυτα??

μας δουλευον και φταιμε εμεις που δε τους πυροβολουμε ολους αυτους

Εσύ δε θες να καταλάβεις. Στα είχαμε εξηγήσει, τουλάχιστον να μην παραπλανείς.

Όπως συμβαίνει σε όλους τους λογαριασμούς παγίων, έτσι και στον ΟΤΕ, το πάγιο είναι μηνιαίο για τον επόμενο μήνα. Σε περίπτωση ενεργοποίησης της σύνδεσης στις 15/1/09, θα στείλουν έναν λογαριασμό με χρέωση 2 παγίων (επειδή είναι διμηνιαίος) για τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο και μια χρέωση αναδρομική για τις 15/1 έως τις 31/1. Όταν με το καλό το κόψεις, ας πούμε στις 15/1/2010, θα έχεις φυσικά προπληρώσει τέλος Νοέμβρη, πάγια για Δεκέμβριο και Ιανουάριο. Άρα θα σου επιστρέψουν για τις 15/1/2010 έως 31/1/2010.

 

Χρέωση ενεργοποίησης ο ΟΤΕ στην τρέχουσα προσφορά, δεν έχει.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα ένα video από το internet με ταχύτητα 4,16 kb/sec:blink:.Απαράδεκτες οι ταχύτητες!:down:Επίσης έχω παρατηρήσει ότι κάθε βράδυ μετά τις 20:00 οι ταχύτητες μου από 100kb/sec παίφτουν στα 24-25kb/sec (από rapidshare).Γιατί συμβαίνει αυτό;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα ένα video από το internet με ταχύτητα 4,16 kb/sec:blink:.Απαράδεκτες οι ταχύτητες!:down:Επίσης έχω παρατηρήσει ότι κάθε βράδυ μετά τις 20:00 οι ταχύτητες μου από 100kb/sec παίφτουν στα 24-25kb/sec (από rapidshare).Γιατί συμβαίνει αυτό;:worry:

 

Αν είσαι free user αυτό συμβαίνει ειδικά το τελευταίο καιρό βάζουν κόφτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι free user αυτό συμβαίνει ειδικά το τελευταίο καιρό βάζουν κόφτη.

 

βαλτε download manager και θα σωθειτε!εγω με 8αρα οτενετ(connx τωρα) κατεβαζω με του ffox τον ενσωματωμενο με 20-100 και με τον manager 700-850 σταθερα!και μιλαμε κατεβαζω ταινιες αβερτα!γιγα και γιγα!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera

 

Exw ena problima

Mou exoun steilei ena email enas filos me kati fwtografies to opoio einai 12.500kb

Loipon paw na to anoiksw k dn anoigei me tpt:(

Exw dokimase 3 browsers k sunexeia exw to idio provlima ti mporei na ftaiei???

Exw conn-x kai to mail m einai edw

tools.otenet.gr

 

an exei idea kapoios ti paizei as me voi8isei plz

 

Filika

 

Nikolas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

βαλτε download manager και θα σωθειτε!εγω με 8αρα οτενετ(connx τωρα) κατεβαζω με του ffox τον ενσωματωμενο με 20-100 και με τον manager 700-850 σταθερα!και μιλαμε κατεβαζω ταινιες αβερτα!γιγα και γιγα!

 

ποιον manager χρησιμοποιεις?

Link to comment
Share on other sites

ποιον manager χρησιμοποιεις?

 

epeidi exw 24ara kai sugxrwnizw sta 20 kai exw rapidshare premium xrisimopoiw ton Internet Download Manager:)

etsi legete:p

katevazw me 2 mb to second:)

pote dn peutw katw apo 1.5mb

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω πρίν από λίγο με τον internet explorer να κατεβάσω ένα τραγούδι εκτός rapidshare και κοιτάξτε τι ταχύτητες έχω:

http://img228.imageshack.us/img228/9792/25060131rm4.th.png.

Χάλια ταχύτητες.:down::down:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...