Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 minutes ago, alves said:

καλησπερα νεος κατοχος note 10 pro και σημερα παρατηρησα μαλλον ακουσα οταν το αφηνω στο τραπζι ακουγεται ενα τριξιμο απο την καμερα το εχει παρατηρηση κανεις αλλος?

Μην ανησυχείς. Ολα έτσι κάνουν. Είναι από το zoom ή focus της κάμερας.

 

https://www.youtube.com/results?search_query=camera+rattling+noise

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα σας, πρώτη φορά κοιτάω συσκευή xiaomi για αγορά (πιο συγκεκριμένα xiaomi redmi note 11) και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής; όλες οι συσκευές xiaomi εμφανίζουν διαφημίσεις κατά την χρήση τους; Θυμάμαι ότι ένας φίλος με mi play μου είχε πει ότι εμφανίζονται διαφημίσεις αλλά θέλω να γνωρίζω αν αυτό ισχύει και σήμερα.....ευχαριστώ!

 

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας. Έχω το redmi note 12 pro και μιας και δεν έχει ανοιχθεί κάποιο τοπικ είπα να ρωτήσω εδώ..  

Εχω wind και Πήγα να βάλω το volte αλλά δεν είχε κουμπί να το ενεργοποιήσω. Με κάποιες ρυθμίσεις κατάφερα και το εμφάνισα αλλά τώρα βάζοντας 4g και δεδομένα δεν μου εμφανίζει πάνω στην οθόνη το εικονίδιο του volt. Επίσης κάνοντας κλήση με πετάει από τα δεδομένα και πέφτει σε 2g που σημαίνει πως δεν έχει ενεργοποιηθεί.. 

Το κινητό το παρέλαβα προχθές και έχουν γίνει όλες οι αναβαθμίσεις.. 

Κάποιος κάποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Ήμουν κάτοχος του  Xiaomi Redmi Note 7 μέχρι πριν λίγες ώρες.

Επειδή κολλούσε αρκετά αποφάσισα να πάρω άλλο..

Πήρα λοιπόν το Xiaomi Redmi Note 12. 

Θέλω να ρωτήσω κάτι;; Έχει επιλογή να κάνω διπλότυπες εφαρμογές ;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2023 at 11:26 ΜΜ, maraki_t said:

Καλησπέρα. Ήμουν κάτοχος του  Xiaomi Redmi Note 7 μέχρι πριν λίγες ώρες.

Επειδή κολλούσε αρκετά αποφάσισα να πάρω άλλο..

Πήρα λοιπόν το Xiaomi Redmi Note 12. 

Θέλω να ρωτήσω κάτι;; Έχει επιλογή να κάνω διπλότυπες εφαρμογές ;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Σε εμενα, σε Note 9s με MIUI 14 ειναι Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Διπλοτυπες Εφαρμογες.

Και στο δικο σου καπως ετσι θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2023 at 12:37 ΜΜ, johnsot-1 said:

Σε εμενα, σε Note 9s με MIUI 14 ειναι Ρυθμισεις-->Εφαρμογες-->Διπλοτυπες Εφαρμογες.

Και στο δικο σου καπως ετσι θα ειναι

Δεν είναι έτσι... δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά σε note 12 pro 5g ανοίγω τα δεδομένα και δεν έχω ίντερνετ ούτε δείχνει κάτι επάνω. Κάνω μία λειτουργία πτήσης και έρχεται. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό; Διαβάζω και σε ξένα site πως έχουν διάφορα θέματα τα xiaomi σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2023 at 6:33 ΜΜ, maraki_t said:

Δεν είναι έτσι... δυστυχώς...

Καλημέρα και καλό μήνα, όντως δεν έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για διπλότυπες εφαρμογές. Έχει βρει κανείς καμιά εφαρμογή από το playstore που να λειτουργεί σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα, όντως δεν έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για διπλότυπες εφαρμογές. Έχει βρει κανείς καμιά εφαρμογή από το playstore που να λειτουργεί σωστά; 
Super clone.
Μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα σε όλες τις εφαρμογές που έκανα διπλοτυπες 2faab3cfc8ed33ad864faa90f6f03f0f.jpg

Στάλθηκε από το RMX3771 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Αυτό πως μεταφράζεται παιδιά,τέλος το android στα xiaomi;.θα γίνει όπως τα Huawei που πήγαν σε harmony Αν γίνεται αυτό όσοι κάνουν χρήση google pay τέλος τα xiaomi.

https://gr.gizchina.com/2024/02/27/xiaomi-hyperos-global-rom-models-eyropi-greek/

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Hliasat said:

Αυτό πως μεταφράζεται παιδιά,τέλος το android στα xiaomi;.θα γίνει όπως τα Huawei που πήγαν σε harmony Αν γίνεται αυτό όσοι κάνουν χρήση google pay τέλος τα xiaomi.

https://gr.gizchina.com/2024/02/27/xiaomi-hyperos-global-rom-models-eyropi-greek/

Όχι, δεν υπάρχει καμία τέτοια περίπτωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα αρνητική εμπειρία με τη Xiaomi (Info Quest) που αρνούνταν να μου αντικαταστήσει ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ μπαταρία από ρομποτική σκούπα που είχα αγοράσει μέσω γνωστής πλατφόρμας, προφανώς προϊόν παραεισαγωγής (εκτός ΕΕ).

Ακολουθείται η ίδια πολιτική και στα κινητά;
Δε μιλώ για εγγύηση, που μπορώ να το δεχτώ σε ένα βαθμό, αλλά να αρνείται να ασχοληθεί ακόμα και με επί πληρωμή αντικατάσταση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το τζαμάκι των καμερών του note 11 είναι ίδιο με του 11s; Έπεσε κάτω και έσπασε και ψάχνω ανταλλακτικό να το αλλάξω μόνος μου. Από φωτογραφίες φαίνονται πανομοιότυπα (εκτός από εκεί που γράφει τα megapixels).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ένα Redmi note 12 pro 5g και πήρα το Hyperos βάζοντας ως χώρα Ελβετία. Δοκίμασα το ίδιο και σε ένα Redmi 13c αλλά μάταιη προσπάθεια δεν έλαβα το Hyperos γνωρίζει κάποιος πως να το λάβω και σε αυτή την συσκευή; Επίσης το Redmi note 10 pro θα πάρει τελικά το Hyperos ?

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένεις να έρθει το update.

Δεν υπάρχει λόγος να αλλάζεις χώρες 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Καλύτερα να περιμένεις να έρθει το update.

Δεν υπάρχει λόγος να αλλάζεις χώρες 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εχτές γύρισα το Redmi Note 12 Pro 5g σε Ελβετία και έλαβα κανονικά το Hyperos και αφού ενημερώθηκε το γύρισα σε Ελλάδα. Θα έχω με αυτή την τεχνική κακιές επιπτώσεις στην συσκευή; Μια χαρά λειτουργεί μέχρι στιγμής .

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εχτές γύρισα το Redmi Note 12 Pro 5g σε Ελβετία και έλαβα κανονικά το Hyperos και αφού ενημερώθηκε το γύρισα σε Ελλάδα. Θα έχω με αυτή την τεχνική κακιές επιπτώσεις στην συσκευή; Μια χαρά λειτουργεί μέχρι στιγμής 

Να είσαι καλά φίλε, από τη στιγμή που δεν διαπίστωσες κάτι δεν θα υπάρχει καμία απολύτως επίπτωση, μια χαρά είσαι τώρα που το γύρισες σε Ελλάδα.

Εγώ όμως είχα κάνει το ίδιο πράγμα σε poco x5 pro και ενώ κατέβηκε το hyper os, δυστυχώς μου χάθηκε το volte, το οποίο δεν επανήρθε ποτέ και έτσι αναγκάστηκα και έδωσα τη συσκευή...

Οπότε η συμβουλή μου είναι καλύτερα να περιμένεις να έρθει το update όταν το στείλει η εταιρεία και όλα θα πάνε καλά.

Δεν εννοώ ότι θα πάθεις το ίδιο και εσύ, γιατί εξαρτάται και από το μοντέλο αλλά καλύτερα είναι να είμαστε προσεκτικοί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Να είσαι καλά φίλε, από τη στιγμή που δεν διαπίστωσες κάτι δεν θα υπάρχει καμία απολύτως επίπτωση, μια χαρά είσαι τώρα που το γύρισες σε Ελλάδα.

Εγώ όμως είχα κάνει το ίδιο πράγμα σε poco x5 pro και ενώ κατέβηκε το hyper os, δυστυχώς μου χάθηκε το volte, το οποίο δεν επανήρθε ποτέ και έτσι αναγκάστηκα και έδωσα τη συσκευή...

Οπότε η συμβουλή μου είναι καλύτερα να περιμένεις να έρθει το update όταν το στείλει η εταιρεία και όλα θα πάνε καλά.

Δεν εννοώ ότι θα πάθεις το ίδιο και εσύ, γιατί εξαρτάται και από το μοντέλο αλλά καλύτερα είναι να είμαστε προσεκτικοί.

Ευχαριστώ πολύ! 

 

1 minute ago, p_k said:

Να είσαι καλά φίλε, από τη στιγμή που δεν διαπίστωσες κάτι δεν θα υπάρχει καμία απολύτως επίπτωση, μια χαρά είσαι τώρα που το γύρισες σε Ελλάδα.

Εγώ όμως είχα κάνει το ίδιο πράγμα σε poco x5 pro και ενώ κατέβηκε το hyper os, δυστυχώς μου χάθηκε το volte, το οποίο δεν επανήρθε ποτέ και έτσι αναγκάστηκα και έδωσα τη συσκευή...

Οπότε η συμβουλή μου είναι καλύτερα να περιμένεις να έρθει το update όταν το στείλει η εταιρεία και όλα θα πάνε καλά.

Δεν εννοώ ότι θα πάθεις το ίδιο και εσύ, γιατί εξαρτάται και από το μοντέλο αλλά καλύτερα είναι να είμαστε προσεκτικοί.

Τώρα που το γύρισα Ελλάδα θα συνεχίσει με ενημερώσεις που θα κυκλοφορήσουν στην Ελλάδα σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...