Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο 625 τόσο πιάνει. Δεν πάει παραπάνω.

Αν είσαι λάτρης των benchmarks και δεν σε ενδιαφέρει η εμπειρία χρήσης, πρέπει να κοιτάς τι cpu έχει το κάθε μοντέλο.

 

Φίλε μου δεν αντιλέγω σε αυτά που λες αλλά εγώ ως χρήστης του redmi note 3 pro με τον 650 το συγκεκριμένο κινητό πρέπει να το θεωρήσω ως αναβάθμιση?? Πρόσεξε μιλάμε για δύο μοντέλα μετά το δικό μου.Σου φαίνεται λογικό δηλαδή???

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena που έχει review καταλήγει πως το 4αρι είναι καλύτερο στο σύνολο και η διαφορά στην cpu δεν πρόκειται να φανεί στην καθημερινή χρήση.

 

Εγώ πάντως τώρα που θα έρθει και από την iq θα το πάρω. Ο μόνος ενδοιασμός είναι αν θα πάω για το 5αρι ή να κάνω υπέρβαση για note.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ μου xiaomi, αλλά έχω αρχίσει να το γλυκοκοιτάω αυτό! :rolleyes:

Από κάμερα ξέρουμε πως θα τα πηγαίνει; Λογικά θα είναι η ίδια με το προηγούμενο;

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena που έχει review καταλήγει πως το 4αρι είναι καλύτερο στο σύνολο και η διαφορά στην cpu δεν πρόκειται να φανεί στην καθημερινή χρήση.

 

Εγώ πάντως τώρα που θα έρθει και από την iq θα το πάρω. Ο μόνος ενδοιασμός είναι αν θα πάω για το 5αρι ή να κάνω υπέρβαση για note.

 

Αυτό που έφερε τώρα η iq είναι το mtk να ξέρετε.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έφερε τώρα η iq είναι το mtk να ξέρετε.

 

Αυτό ακριβώς λέει ότι το gsm arena καταλήγει ως συμπέρασμα ότι το απλό redmi note 4 με τον mtk είναι καλύτερο και θα το πάρει τώρα που το φαιρνει η info q..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε όλα τα reviews υπάρχουν αναφορές ότι η αναβάθμιση με τον snapdragon, είναι πολύ καλύτερη από θέμα αυτονομίας μπαταρίας και λειτουργικότητας. Επίσης υπάρχουν λεπτομέρειες βελτίωσης και στην ίδια τη συσκευή.

Είναι προφανές ότι οι διαφορές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή.

Τι τελικά ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Όντως το μόνο σίγουρο είναι η αυτονομία η οποία έχει επισημανθεί σε πολλά άρθρα και review σε σχέση με το 4 και 3.Για τα υπόλοιπα δεν βλέπω κάποια σοβαρή διαφορά ούτε καν στην εμφάνιση.Φυσικα όταν με το καλό έρθει Ελλάδα θα έχουμε μία πιο καθαρή εικόνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε όλα τα reviews υπάρχουν αναφορές ότι η αναβάθμιση με τον snapdragon, είναι πολύ καλύτερη από θέμα αυτονομίας μπαταρίας και λειτουργικότητας. Επίσης υπάρχουν λεπτομέρειες βελτίωσης και στην ίδια τη συσκευή.

Είναι προφανές ότι οι διαφορές δεν είναι μόνο στον επεξεργαστή.

Τι τελικά ισχύει;

 

στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν βλέπω να υπάρχει ούτε μία αλλαγή.

Αυτονομία είναι λογικό να έχει καλύτερη,αφού έχει επεξεργαστή πιο "οικονομικό".

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έφερε τώρα η iq είναι το mtk να ξέρετε.

 

Εννοούσα συγκριτικά η έκδοση του 4 με τον 625 vs note 3 650 και πίστευα ότι θα έφερναν την έκδοση με snap.

 

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω πόσο πολύ θα με επηρρεάσει η έκδοση με mtk στο 4g μιας και έχω vodafone, αλλά σε αυτονομία τώρα είμαι με nexus 5.....

 

Η κάμερα μόνο να μην είναι χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

Από το Nexus, χειρότερα θα είναι η κάμερα.

 

Redmi Note 4(Nikel)

Tapatalk

 

Από το Nexus 5; τόσο κακή είναι η κάμερα; η το μπέρδεψες με το Nexus 5x;

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό Facebook page για τα Xiaomi (https://www.facebook.com/Greek.Xiaomi.Lovers/), βρήκα τις παρακάτω φωτογραφίες που αναφέρονται σε διαφορές ως προς την εμφάνιση, και ίσως Hardware:

 

[ATTACH]66479[/ATTACH]

 

[ATTACH]66480[/ATTACH]

 

[ATTACH]66481[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Από το Nexus 5; τόσο κακή είναι η κάμερα; η το μπέρδεψες με το Nexus 5x;

 

Από το 5χ Σίγουρα.

Μπερδεύτηκα εγώ στην αρχή.:D

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά το 5Χ έχει κάμερα δυνατή. Το 5αρι προσωπικά με καλύπτει σε γενικές γραμμές αλλά μην πέσουμε και σε ποιότητα με το xiaomi από τον ήδη χαμηλό πήχη.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει σε πολύ καλή τιμή το Vickmall και το δείχνει άμεσα διαθέσιμο. Το τελωνείο φοβάμαι πια.

 

Κανένα δείγμα της κάμερας έχουμε; θα είναι καλύτερη από το Redmi note 3 pro άραγε ;

Link to comment
Share on other sites

του redmi note 4,όλοι λένε πως είναι,οπότε γιατί όχι;

 

Μένει να δούμε κανένα δείγμα. Η αυτονομία του πάντως πρέπει να είναι τρομερή.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει βάλει σε πολύ καλή τιμή το Vickmall και το δείχνει άμεσα διαθέσιμο. Το τελωνείο φοβάμαι πια.

 

Κανένα δείγμα της κάμερας έχουμε; θα είναι καλύτερη από το Redmi note 3 pro άραγε ;

 

EU Expedited Shipping (recommend ! no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) ειναι + 19 ευρω νομιζω αλλα εισαι κομπλε, αλλιως ευρωπαικη αποθηκη. Η καμερα απο οτι λενε στα πρωτα review στο youtube ειναι αρκετα βελτιωμενη σε σχεση με το Redmi note 3 pro. εγω περιμενω την εκδοση με τα 4/64 το μαυρο που λενε θα κυκλοφορησει τον αλλο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω την εκδοση με τα 4/64 το μαυρο που λενε θα κυκλοφορησει τον αλλο μηνα.

 

το λιγουρευσαι? το λιμπιζεσαι? το ζαχαρωνεις? :p κι εδω τα ιδια :D

Link to comment
Share on other sites

Να μπει ο τιτλος του θεματος ως "Redmi Note 4X" να μη μπερδευομαστε.
Link to comment
Share on other sites

Να μπει ο τιτλος του θεματος ως "Redmi Note 4X" να μη μπερδευομαστε.

 

Μα δεν είναι το Χ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...